00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פסיכיאטריה

חוות דעת פסיכיאטרית

 

חוות דעת פסיכיאטרית הינה מסמך שנכתב על ידי פסיכיאטר מוסמך בתחום, ומשמשת לדברים רבים

חוות הדעת הפסיכיאטרית מתארת את מצבו של אדם התובע ממוסדות המדינה השונים להכיר בו כאדם הסובל ממחלת נפש מסוימת, ולאפשר לו לקבל את הזכויות המגיעות לו.

כיצד נכתבת חוות דעת פסיכיאטרית ובאילו מקרים?

  • חוות דעת לבית משפט, משרד הביטחון וביטוח לאומי: חוות דעת פסיכיאטרית מסוג זה מקלה על הוועדות השונות של בית המשפט, משרד הביטחון וביטוח לאומי, ומאפשרת לשופטים בוועדות אלה לקבל החלטות בנוגע לאדם, אשר משקפות את מצבו. ישנה דרך ניסוח והגשה של חוות דעת מסוג זה, ופסיכיאטר בעל ניסיון ידע לעשות זאת בצורה אשר תקל על המטופל בדיון בבית המשפט ובוועדות השונות. חוות דעת פסיכיאטרית מסוג זה מהווה מסמך משפטי בעל תוקף לכל דבר ועניין.
     
  • חוות דעת פסיכיאטרית של הזקנה (פסיכוגריאטר): חוות דעת זו נדרשת לטובת הגשת בקשה להעסקת עובד סיעודי זר, ובה מפורטות הבעיות השונות מהן סובל הקשיש, מידת עצמאותו וכן ישנה התייחסות למידת היכולת של המשפחה להתמודד עם מצבו של הקשיש והקשיים הנגרמים מכך. חוות דעת זו חשובה מאין כמוה היות והיא נועדה להשגת סיוע לקשיש, וכן להקלה על המשפחה אשר לא תמיד יכולים להתמודד עם מצבו, ולכן רצוי להיעזר בשירותיו של פסיכוגריאטר אשר מתמחה בכתיבת חוות דעת מסוג זה.
     
  • כיצד כותבים חוות דעת פסיכיאטרית: חוות הדעת השונות צריכות להיכתב על גבי טפסים מיוחדים, ולהיות מנוסחות בצורה מסוימת. חוות דעת מנוסחת היטב יכולה להגדיל את הסיכויים שהמוסד אשר אמור להכיר במבקש כנפגע נפש או זקוק לסיוע אכן יעשה זאת. כמו כן, חוות דעת המנוסחות היטב מקצרות רבות את תהליך הגשת הבקשות למוסדות השונים, וממקדות אותו כך שהמבקש יוכל להתחיל לממש את זכויותיו בהקדם.

חוות דעת פסיכיאטרית נועדה בכדי לסייע לאנשים לממש את זכויותיהם

מוסדות רבים במדינה מעניקים סיוע לאנשים מסיבות שונות, אשר מותנה בהגשת חוות דעת פסיכיאטרית אשר מתארת את מצבו של האדם המבקש עזרה. חוות דעת מקצועית תוכל לסייע רבות במימוש הזכויות, תוך קיצור התהליכים וסיוע בקבלת ההטבות המגיעות לכל אדם.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל docbarbery אלא אם צויין אחרת