44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

גם כשאתם מתים – ברשת אתם ממשיכים להתקיים, אבל

בקיצור: נושא שרצוי לא להתעלם ממנו. $$$ [3648]
     - 170 איש כבר קראו את המאמר הזה - 
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
צוואה דיגיטלית
       אני יכול למות, אתם יכולים למות. לא מתוכנן לעתיד הקרוב, אבל זה קורה. אנשים חולים ונפטרים, באופן לא מתוכנן. אנשים נהרגים בתאונות דרכים ובפיגועים – ממש לא מתוכנן ולא צפוי. אבל זה קורה, לא עלינו, ויש פה היבט שראוי לתת עליו את הדעת, גם אם לא בא לכם לחשוב על מוות, גם אם זה מביא לכם את הנרווים. ההיבט הזה הוא מה יקרה אחרי מותכם ל"נכסים הדיגיטליים" שלכם? מה יקרה עם דף הפייסבוק שלכם, עם חשבון הדוא"ל שלכם, עם הבלוג שלכם, עם דף התמונות שלכם ברשת, ועם כל יתר המקומות באינטרנט שבהם הכנסתם מסרים ותמונות?
       יש פה בעייה. ברוב המיקרים כל הדפים והחשבונות הללו נסגרים, ולבני משפחתכם, ליורשיכם, אין דרך להיכנס אליהם ולהמשיך את הטיפול. אין להם דרך לענות לתגובות ולהשלים את התמונה. אם הם יפנו אל פייסבוק, או אל מנהלי כל רשת, ויבקשו את הפסוורד – הם ייתקלו בסירוב. אבל יש דרכים לטפל בבעייה, אם נותנים על כך את הדעת, כשאתם עוד בחיים. אח"כ זה יהיה מאוחר מידי.
       מי שעוסקת בנושא הזה, אחרי שאחיה נהרג בתאונת דרכים, היא ורד שביט. יש לה בלוג "אבק דיגיטלי" (הכתובת למטה) בו ניתן לקרוא בהרחבה את כל מה שיש לה לומר, את כל מה שכדאי לכם לדעת. אני ממליץ בפניכם להיכנס לבלוג הזה וללמוד את הנושא הזה. זה נוגע גם לכם וגם לבני משפחתכם. ואם יש לכם שאלות, יש לוורד גם דף פייסבוק, שבו ניתן לפנות אליה.
שאלתי
       את ורד אני שאלתי וקיבלתי תשובות:
יוסי רגב
לא מצאתי בשום מקום את התשובה לשאלה הבאה:
א. האם צוואה חתומה אצל עורך דין עם עדים, שבה אני מוריש את כל נכסי הדיגיטליים לאחד מבני, ומבקש ממנו להמשיך לטפל בהם ולהמשיך להוציא את הבלוג שלי ב"תפוז" מתוך טיוטות שאני משאיר אחרי - האם זה מספיק, או שצריך לנקוט באמצעים נוספים כדי להשיג זאת?
אבק דיגיטלי
זה שיש לך מודעות לנושא זה כבר צעד חשוב בכיוון הנכון! טוב מאד וכל הכבוד.
צוואה חתומה כחוק אצל עו"ד עם עדים זה מצויין, אבל אם רק יהיה כתוב בה שאתה מוריש את כל נכסיך הדיגיטליים לאחד מבניך בלי שגם תשאיר לו איפשהו (ולא כחלק מהצוואה!) את כל שמות המשתמש והסיסמאות שלך, הצוואה תוכל לעזור לו באופן חלקי ביותר: הוא יצטרך לפנות אחת-אחת ואחד-אחד לכל ספק, פלטפורמה ואתר שבו יש לך חשבון מקוון ולבקש שיתנו לו את הסיסמה / עותק מהתכולה, בהתאם למדיניות של כל אחת/ד מהם/ן, ובחלק מהמקרים זה יצריך צו מבית משפט בארה"ב /ישראל. יהיה לו יותר קל להשיג את הצו הזה אולי בזכות הסעיף הרלוונטי בצוואה, אבל זה עדיין יגרום להרבה כאב לב, כאב ראש, עלויות וניגו'ס. 
אפ אתה יודע שאתה רוצה להוריש לו גישה לכל עולמך המקוון, אני ממליצה להשתמש באתר לניהול סיסמאות, לחלקם גם יש אפשרות מובנית למינוי יורש דיגיטלי, ואז תהיה לך רק סיסמה אחת להעביר הלאה, שתהווה מפתח להכל. 
יש את 
PasswordBox
OnePassword ∞
LastPass
ועוד. 
וצריך לקחת בחשבון שיש מקומות בהם הרצון שלך לא רלוונטי - פייסבוק, למשל.
יוסי רגב
אין בעיה. כבר היום אני משתף את הבן שלי בכל הפסוורדים שלי. אשר לפייסבוק, זה לא מדאיג אותי. ממילא דף הפייסבוק שלי הוא העתק חלקי של הבלוג שלי ב"תפוז".
אבק דיגיטלי
סיסמאות טיבן להתעדכן פעם בכמה זמן, לא יודעת כמה הייתי סומכת רק על זה שתזכור לעדכן את הבן בכל פעם שתחליף סיסמה / תפתח חשבון מקוון חדש, אבל בסך הכל נשמע שאתה בכיוון הנכון!
בהצלחה 
(דרך אגב, לגבי פייסבוק, התכוונת לפרופיל או לדף)?
יוסי רגב
בני עוזר לי כל הזמן ודואג לפרסם את הפוסטים בבלוג שלי בימים שאני לא בבית, ולכן לא אשכח לעדכן אותו.
אשר לפייסבוק, אין מבחינתי חשיבות להמשכיות הדף שלי שם. אם זה ייסגר אחרי שאני לא אהיה - בסדר מבחינתי.
הדיון הזה בכתובת:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=963517600352307&id=427889940581745&comment_id=965585560145511&notif_t=feed_comment
 
שאלתי ב"תפוז"
צוואה דיגיטלית
מה הנוהל ב"תפוז"? איך אני מודיע שלאחר שאסתלק מן העולם הזה, הטיפול בבלוג שלי יימסר לבני הרצל, שיודע את הפסוורד שלי, שיודע איפה נמצאות כל הטיוטות לפוסטים שנועדו לבלוג שלי, כך שהוא יוכל לטפל בהן ולפרסם אותן?
והתשובה שקיבלתי:
• אין צורך להודיע
הנהלת הבלוגים ו13/03/2016 15:17
היי יוסי, אם אתה מעביר את ניהול הבלוג לבינך - אז הבלוג פשוט ימשיך לפעול בניהול בינך במקום בניהולך, והוא יוכל לעשות בו כרצונו, כפי שאתה יכול לעשות בו כרצונך.
לחיי חיים ארוכים ובריאים (-:
הדיון הזה בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=7341077
עוד
       הבלוג "אבק דיגיטלי" של ורד שביט נמצא בכתובת:
http://digital-era-death.blogspot.co.il/p/blog-page_15.html
ודף הפייסבוק שלה בכתובת:
https://www.facebook.com/ אבק-דיגיטלי-427889940581745/
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 613,820 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
      אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
      אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
      אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
      כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 17 שורות).
      אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
      אם הפונקציה "חפש בבלוג" אינה פועלת כהלכה. כדי לעשות חיפוש בבלוג הזה אחר רשומה שמכילה מילה מסוימת, או צירוף של מילים – היכנסו לגוגל, או לשדה של גוגל בדפדפן, וחפשו את המילה המבוקשת, או את צירוף המילים בתוך מרכאות, יחד עם המילה regevj, שמופיעה בכל אחד מהקטעים שבבלוג הזה.
      את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
      אל רשימת המאמרים הכי נצפים שלי ( <- קליק על)
 
תגיות: מחשבים וטכנולוגיה, מחשבים, פייסבוק, בלוג, אינטרנט, מוות, צוואה דיגיטלית

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
1,241,392
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת