33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

תורת חסד על לשונה

"תורת ה' תמימה משיבת נפש עדות ה' נאמנה מחכימת פתי, פקודי ה' ישרים משמחי-לב מצות ה' ברה מאירת עיניים" (תהלים י"ט, ח'-ט')

 קַוֵּה, אֶל-יְהוָה: חֲזַק, וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ; וְקַוֵּה, אֶל-יְהוָה [תהלים כז, יד].

תוצאת תמונה עבור תמונות של שויתי ה לנגדי תמיד

"כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא"

"תורת חסד על לשונה" - הוא אתר "לימוד-יומי" של הלכות, מוסר ואמונה. בכל יום נפתח את הלימוד בתפילת "נשמת כל חי", נמשיך ללמוד: הלכות שמירת לשון, הלכות בחיי היום יום ושבת, הלכות והנהגות לקראת החגים והמועדים  הקרבים. נלמד את ספר "מסילת ישרים" ונעשיר את עולמינו בשיעורי-חיזוק ופנימיות התורה ובעה"י נסיים עם "מזמור לתודה". 

מטרת-האתר - לזכות את עם ישראל לסיים 3 פעמים בשנה ללמוד את כל ההלכות שחייבים בהם, לקבל הכנה מלאה לכל מועדי ישראל, להכיר את צדיקינו וכן לעבוד על מידותינו באמצעות ספרי מוסר ואמונה!

הפיצו את האתר - וזכו גם אחרים בקדושה רוחנית משמחת ומקרבת אל הקב"ה ובשכר אין סופי לעולם הבא. 

בשם השם נעשה ונצליח והשם עלינו ברחמיו ירוויח - השם שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך:

חיזוק יומי - כגודל הנתינה - גודל האהבה - "אהבתי אתכם אמר ה'" /מאת: הרב יעקב לוגאסי

 

 

"אהבתי אתכם אמר ה'..." [מלאכי א', ב'] / מאת: הר' יעקב ישראל לוגסי

כגודל הנתינה - גודל האהבה

 

 

 

 

 

ידוע שאהבה נמדדת, בדרך כלל, במידת "הנתינה", ככל שתרבה מידת הנתינה - כן יורה הדבר על גודל האהבה, וככל שתהא הנתינה גדולה יותר ללא אינטרסים כלל - כן תיודע ותיוכח גודל האהבה.

נתבונן בגודל "הנתינה" של הבורא לברואיו ועד כמה, כביכול, "תרם" למען הברואים על מנת להביאם לטוב האמיתי.

כל הבריאה ,מטרתה, כאמור, לבחון את המצטיינים בהנהגתם הראוי לציווי ה', לצורך זה הלא מוכרח הדבר שהבריאה תהא באופן שיסתר ה' מפני בני האדם, ובני האדם באמונתם ובשכלם יחפשוהו וימצאוהו, שכן בכך יבואו על שכרם, בהיותם מחכימים בשכלם ומבינים מי בעל הבית של העולם, ויש להתירא ממנו ולכבדו. הלא רק בכך יתכן מצב של מבחן, רק בכך יתכן מצב של גבורה מתוך מלחמת השכל עם הרצון, להגביר השכל על הרצון ולנצחו.

נתבונן, הלא בשביל מצב כזה נצרך שהעולם יברא באופן שיצטרך הבורא להסתיר עצמו, ובהכרח שבשביל כך כבוד ה' מזולזל ועלוב [רח"ל], שכן במצב זה של הסתרת פני ה' מעולמו שמוכרח הוא, כאמור, לניסיון ומבחן, נעשה כבודו מזולזל ועלוב [רח"ל] אצל מיליונים רבים שמנצלים עולם שכזה להפקרות ושחיתות, ועם כל זה מוכן הבורא לסבול עלבון ובזיון זה והעיקר שימצאו לו בני אדם מצטיינים בשכלם להכירו ולכבדו כדי להיטיב להם ולהביאם אל שכרם המושלם.

ומאחר ותכלית רצון ה' בבריאת ברואיו הוא להיטיב להם ולא לטובת עצמו, אם כן יצא לנו שקצפו וכעסו של הבורא על בני האדם באם אינם עושים רצונו הוא על כך שבני אדם מונעים ממנו להיטיב להם, שכן כל רצון ה' ותכליתו בבריאה להיטיב לברואיו, וכאשר בני אדם לא מכשירים עצמם לטובה - מענישם הבורא על מנת שיוכשרו לקבל טובתו, ובכן הנשמע כדבר הזה שיעניש המיטיב למוטב רק בגלל שאינו מכשיר עצמו לקבל טובה ?!  הלא לא תיתכן תופעה זו אלא ביחס של אב לבנו החפץ בטובתו של בנו באמת.

דומה הדבר לאדם המחזיק סופרמרקט ענק ומשלם שכירות עבור המקום, שכר פועלים וכיוצא, והכל בשביל איזה מוצר אחד או שניים מתוך אלפי מוצרים שהינם "רבי מכר". היתכן?! כן הקב"ה מחזיק עולם שלם, בו שמש ירח וכוכבים, דומם צומח חי ובני אדם לרוב, ואף שאין לקב"ה נחת מהם, ולא עוד אלא שמקציפים המה לפניו, והכל בשביל יחידים העושים רצונו לתת להם שכרם מושלם, וכמו שמובא במשנה [אבות פ"ה, מ"ב]: "עשרה דורות מאדם ועד נח... עשרה דורות מנח ועד אברהם...שכל הדורות היו מכעיסין לפניו עד שבא אברהם וקיבל שכר כולם". הקב"ה החזיק עשרים דורות מכעיסים בשביל צדיק אחד!

ובכן נתבונן, היש לך נתינה גדולה מזו?! היש לך תרומה גדולה מזו שתרם הבורא עבור מתן שכר טוב לזה שמגיע לו, לברוא עולם על כל תפנוקיו למילירדי בני אדם?! ובעולם זה הבורא מסתיר עצמו, ובשל כך כבודו עלוב ומזולזל [רח"ל], והעיקר ליצור מצב שיצדיק להיטיב לבני אדם שיצטינו בגבורתם.

ולא די שבשביל האפשרות לניסיונות בני האדם הסתיר הבורא עצמו, אלא גם ברא ויצר את כח השטן בעולם, וברא רע וטומאה בעולם, כפירה, כישוף ויתר כוחות הטומאה, שכל אלו המה כוחות הפך כבוד ה', ולא עוד אלא אף אוייבי ה',

וכל זה עשה כדי ליתן אפשרות לבני אדם להיצטיין לפניו ולהיות גיבורים הראויים לשכר טוב בעולם הבא.

 

יהי רצון שניזכה לעמוד בניסיונות, להתגבר על כוחות הטומאה, להכיר טובה לשם יתברך ויתעלה שמו ולזכות לשכר הטוב בעולם הבא, אמן ואמן!

 

 

 

זכו את עצמכם וקרובכם בברכת הלימוד, הכנסו לתגובות וכיתבו  [בדרך המופיעה למטה ]:

הלימוד לזכות:

זיווג _______________ בת/בן _________________

פרנסה______________בת/בן__________________

בריאות______________בת/בן__________________

זרע-קודש____________בת/בן__________________

ולהבדיל:

לעילוי______________ בת/בן_________________

 {ניתן לרשום ברכות רק בתגובות

   יקובל ברצון, אמן! 

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל azulayt אלא אם צויין אחרת