66
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

האח הקטן

ריאליטי בראי המציאות

הישרדות הונדורס - לומדת לעוף

10/02/2016

אסטרטגיה היא מילה גסה כשמדובר בהישרדות ישראל. היו כל כך הרבה נקודות במהלך הפרק הזה שבהן אם מישהו היה חושב קצת יותר לעומק, התוצאה היתה יכולה להיות שונה. יצאנו לדרך.

הישרדות הונדורס - טיטי איינאו
טיטי - אפילו הכדורים שלה שחורים

משימת הווטו שבה משחקים בכדורים

רגע לפני משימת הווטו המתמודדים דנים באסטרטגיה שלהם. לכוכבי וטיטי ברור שהם חייבים את הווטו בשביל לשרוד אבל ליתר בטחון כוכבי מתחיל לעבוד על לשכנע את טילטיל שדנה לא טובה בשבילו. בזמן שהוא השאיר את טילטיל עם חומר למחשבה (פחחח.. טילטיל... מחשבה...) כוכבי התפנה לתת לצופים הסבר אטימולוגי על מקורותיו של השם "עומרי". אני לא יודע אם ההפקה במצוקת חומרים או שהם מישהו שם אשכרה חשב שזה מעניין.

במשימת הווטו המתמודדים היו צריכים להכניס כדור לתוך מסילת ברזל ולתפוס אותו כשהוא יוצא מאחד משני פתחים ואז להכניס אותו למסילה שוב ושוב לתפוס וכן הלאה. אחת לזמן מה היו צריכים להוסיף עוד ועוד כדורים ולהתמודד עם קצב יציאה מוגבר. כמובן שאסור היה להם שאף כדור יפול לקרקע. האחרון שאף כדור שלו לא נגע בקרקע, זכה בווטו.

ברגע שעברו ליותר מכדור אחד טילטיל נפסל. רוסלנה לא היתה הרחק מאחוריו וקצת אחריה נפסלה גם טיטי. נותרנו עם ראש בראש של דנה מול כוכבי. דנה נתנה פייט יפה אבל כשהם הגיעו ל 4 כדורים זה התברר כיותר מדי בשבילה ואחד הכדורים שלה נפל, מה שזיכה את כוכבי בציד הווטו ואותנו במועצת שבט עם מעט יותר עניין.

 

אסטרטגיות של לפני מועצה

המצב הבסיסי הוא שלצוות טילטיל-רוסלנה-דנה יש 3 קולות ולצוות טיטי-כוכבי יש 2 קולות בלבד. אבל מאחר וכוכבי זכה בווטו, אחד הקולות של הצוות השני מתבטל ואנחנו נשארים בתיקו 2 מול 2. רוסלנה חסינה מהדחה כך שאם אכן היה תיקו, זה היה בין טיטי או כוכבי ל דנה או טילטיל. גם טיטי וגם כוכבי מנוסים וטובים יותר בלהדליק אש כך שהסיכוי שלהם לנצח היה גבוה יותר, זה אמר שלטילטיל ודנה היתה סיבה טובה יותר לתת את קולם לטיטי וכוכבי ובלבד שלא להגיע לקרב האש.

טילטיל הוא אדם פסיבי. הוא לא יוצר מהלכים ולא מתכנן תוכניות. הוא מעדיף לשבת המחנה, להיות מדוכא ולהעכיר את האוירה של כולם. למזלו יש לו בת ברית שכן יודעת לתכנן תוכניות והיא מיהרה לוודא שהברית הקיימת שלה עם טיטי עדיין רלוונטית ולהציע להדיח את דנה. מבחינת טיטי זה כדאי כי זה מונע את הסיכוי, קלוש ככל שיהיה, שהיא או כוכבי יפסידו במבחן האש. מבחינת רוסלנה זה כדאי כי היא מבטיחה את הישארותו של טילטיל. אבל האם זה הפתרון הטוב ביותר עבורה? נחזור לזה בהמשך.

טיטי סיפרה לכוכבי על הברית עם רוסלנה ועל הרצון להתאחד ולהדיח את דנה. כוכבי מצידו ענה דבר חכם - הוא מעדיף להדיח את טילטיל מאחר וכשיגיעו לשלב המושבעים, הרבה אוהבים אותו. את דנה יש לפחות 3 מושבעים שכועסים עליה (ג'ני, לירון ושובב), לכן כדאי להם לסגור עם דנה ברית ל 3 האחרונים ולהדיח ביחד את טילטיל. כוכבי לא הזכיר סיבה נוספת שבגלל התוכנית הזאת מעולה מבחינתם, אם הם ילכו עם רוסלנה וטילטיל, הרבה שההדחה הבאה תהפוך להיות 2 מול 2 ויותר מדי יהיה תלוי בחסינות ובווטו (ובזומבי), אם לעומת זאת הם ידיחו את טילטיל הרי שמשחק הבא הם יוכלו לבחור אם להדיח את רוסלנה או דנה בהתאם למה שיתאים להם (הסיכוי שרוסלנה תסלח לדנה על הדחת טילטיל הוא אפסי).

טיטי קיבלה את הגירסה של עומרי והלכה להציע לדנה את ההצעה הטובה ביותר שהיא יכלה לקבל במצב הזה - דרך לוודא שהיא לא תודח. אבל דנה סירבה. וכאן צריך להבהיר - מבחינה אסטרטגית פרופר, דנה עשתה טעות. ניתנה לה ההזדמנות להבטיח את מקומה במשחק לעוד לפחות פרק אחד והיא לא ניצלה אותה ואפילו לא העמידה פנים שהיא רוצה לנצל אותה בשביל שהם יצביעו טילטיל ואז מצביעה לטיטי למשל וגורמת לכך שמבחן האש יהיה בין טילטיל לבין טיטי(או שטילטיל פשוט היה מודח אם רוסלנה עדיין היתה מצביעה "דנה"). היא היתה יכולה להפנות את האש מעצמה ועדיין לא "לבגוד" ולהעמיד את טילטיל להדחה.  אבל דנה בחרה במקום זאת לדחות את ההצעה על הסף וזה, יותר מהכל, גורם לי לחשוב ואולי גם להאמין שהיא לא שיקרה כשאמרה שישנה על ההצעה של ג'ני לפני שני פרקים והחליטה שהיא לא מסוגלת לעשות את זה לטילטיל. יכול להיות שהיא באמת היתה מבטלת את ההשתתפות שלה גם אם ג'ני לא היתה גורמת לטיטי לגלות את התוכניות שלה לכולם.
יכול להיות שדנה באמת הגיעה למסקנה שהיא לא יכולה לתקוע לטילטיל סכין בגב, גם אם זה אומר שהיא תיפגע מזה. זה לא נכון בשום צורה מבחינת המשחק אבל כבר מזמן למדנו שהישרדות ישראל אי אפשר להתווכח עם "הלב".

בלית ברירה טיטי וכוכבי נשארו עם ההסכם מול רוסלנה, להעמיד את דנה להדחה. כאן, רוסלנה היתה יכולה לבצע מהלך משלה  וביחד עם טילטיל להעמיד את טיטי (או כוכבי) להדחה ובכך לייצר את התיקו. היא הרי הגיע להסכם עם טיטי שהם יצביעו דנה, זה אומר שטילטיל ככל הנראה בטוח מההדחה. רוסלנה היתה יכולה לכפות מבחן אש בין דנה לבין אחד מצוות קויופה לשעבר. בצורה כזאת היא גם היתה יוצאת בסדר מבחינת זה שהיא שמרה על טילטיל וגם היתה נותנת לדנה סיכוי לזכות, ואם דנה לא היתה מצליחה לנצח, הרי שרוסלנה היתה לפחות שומרת על יחסים טובים עם הזומבית. הדבר הרע היחיד שהיה יוצא מפעולה שכזו הוא שטיטי לא היתה סומכת עליה יותר, אבל גם ככה הם נשארו 2 מול 2 עכשיו וזה אומר שגם ככה טיטי היא מכל בחינה אוייבת שלה עכשיו, כך שבגידה בהסכם עם טיטי לא היה משנה שום דבר מבחינת האסטרטגיה של המשך המשחק.

הישרדות הונדורס - טילטיל
טילטיל - שוב מוריד את המכנסיים

מועצת השבט שבה טילטיל מוריד את המכנסיים

אני לא אדון כאן בכל הדיונים שנערכו במועצת השבט. כבר כתבתי בעבר על ההתקרבנות של טילטיל ועל רוב הנושאים שפשוט חזרו על עצמם. אני כן אדבר על דנה ועל זה ששוב תקפו אותה על ה"בגידה" לכאורה בג'ני. דנה נסוגה והשתמשה שוב בתירוץ של "הייתי צריכה לישון על זה לילה לפני שהבנתי שאני לא יכולה לבגוד בטילטיל" משפט שבעבר לא כל כך האמנתי לו ועכשיו אני תוהה אם הוא אמיתי.  דנה עשתה טעות בכל שנסוגה לאותם טיעונים ונתנה להם לתקוף אותה בלי תגובה משמעותית (גם כשהגיבה לעניין היא לא לחצה בנושא ונתנה לכולם להעביר נושא).

הטענה הטפשית, שהיחסים שדנה יוצרת הם עמוקים יותר ואמיתיים יותר והם לא חלק מהמשחק ולכן הבגידה שלה פוצעת עמוק יותר, נותרה ללא מענה אמיתי. דנה יכלה להבהיר שזה שהיא יוצרת קשרים עמוקים עם אנשים לא אמור למנוע ממנה את האפשרות לשחק את המשחק כמו כל אחד אחר. היא היתה צריכה לשאול את טיטי, מה היא היתה עושה אם הבחירה היתה בין הדחה שלה להדחה של כוכבי, האם היא היתה נשכבת על הגב או מנסה להילחם? את אותה שאלה היא היתה צריכה להפנות גם אל רוסלנה לגבי טילטיל. בסופו של דבר מדובר במשחק שבו כל ברית שגדולה מ 3 אנשים תידרש בסופו של דבר להישבר ומישהו תמיד יפגע. 

אבל הטעות העיקרית של דנה היתה שהיא לא סיפרה על זה שטיטי פנתה אליה עם הצעה לבגוד בטילטיל ושהיא סירבה. הרי טיטי תקפה אותה לכל אורך המועצה על ה"בגידה" לכאורה בטילטיל ואח"כ בג'ני. למה דנה לא ענתה לה וסיפרה על ההצעה שהוצעה לה שאיך שהיא סירבה. זה היה סותם לפחות לטילטיל ורוסלנה את הפה ואולי, רק אולי גורם להם לשנות את ההצבעה שלהם ונותן לה סיכוי במבחן האש. 

אבל דנה לא באמת ניסתה להילחם בהדחה שלה ובסופו של דבר, היא קיבלה מכוכבי את תמיד הוטו וההצבעה התנהלה כמתוכנן - 4 קולות נגד דנה שהפכה לזומבית מן המניין.

 

שווה ציטוט

"בוויאטנם לא היה ככה"
טילטיל, מדבר מנסיון?

"אני עכשיו בידיים של חברה של אובמה"
טילטיל, שוכח שלפני זה הוא בידיים של חברה של אייל גולן וזה מה שמציל אותו.

"אתה, דרמה קווין שאין דברים כאלה"
טיטי מגלה את מה שכולנו הבנו מהפרק הראשון

"יש לי אוסקר שחור בבית"
טיטי, אפילו האוסקר אצלה הוא פוליטיקלי קורקט.

"זה היה תרגיל 6646 מובהק"
כוכבי... מה?

"אני עושה מה שבני הברית שלי מחליטים לי"
כוכבי מגלה שבסופו של דבר הוא כן הטילטיל של טיטי

"זכותי להגן על עצמי במשחק הזה"
דנה משתמשת בטיעון שכל מי שהשתמש בו קודם הודח התכשיטים שלו"

הישרדות הונדורס - דנה ברגר
דנה - יש מצב שהיא תחזור למשחק?

ולסיום סיומת

ההדחה הבאה הולכת להיות 2 מול 2 כאשר יש רק שני פרמטרים שיכולים להשפיע על התוצאה - הראשון הזומבית דנה יכולה לנצח במשימה (לא סביר, אבל כבר קרה) ולקחת קול מאחת הקבוצות מה שיהפוך את זה ל 3 מול 1. השני הוא תמיד הוטו שיהיה רלוונטי בעיקר אם הזומבית לא תזכה במשימה ואז הוא יהפוך את הצבעה ל 2 מול 1.  שיהיה לכולם בהצלחה, מתוך הרביעיה שנותרה באמת לא אכפת לי מי ינצח, רק אם יקרה נס ודנה תצליח לחזור למשחק אני אקווה שהיא תזכה. 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל האח הקטנטן אלא אם צויין אחרת