44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בעין בוחנת

לא עוד

היום ב27 לינואר לפני 71 שנה, פרץ הצבא האדום את גדרות המקום האפל ביותר שנבנה אי פעם עלי אדמות, ע"י האדם בעבור רציחתם של בני אדם , אתר תעשיית מוות בייצור תעשייתי ומחושב ומובנה ע"פ מוחות חולניים,  תתי אדם שאיבדו כל צלם אנוש, ורגש אנוש, והיו שותפים לאחת הזוועות הגדולות ביותר שהתרחשו על פני האדמה.

זה היום בו פרץ הצבא האדום את גדרות אושוויץ והביא לסיום את אחד הכתמים הקשים ביותר שיצרה האנושות במו ידיה.

לימים החליטו באותו מוסד רקוב, מושחת ומסואב שנקרא מוסד האו"ם, לציין ביום המיוחד הזה את היום הזכרון הבינלאומי לשואה, החלטה שהתקבלה ביום ה1 לנובמבר שנת 2005.

כמה יפה וכמה נחמד, וואלה אתה עומד מהצד ורוצה להזיל דימעה על אותה סולידריות ריגעית , בו רוצה העולם לחלוק את זכרם של נרצחי השואה, או כפי שהחליט המוסד הרקוב הזה , מחיקתו של שליש מהעם היהודי.

זה מזכיר לי את יום האהבה,יום הסובלנות,יום האחווה, ושאר ימים כאלו ואחרים, שעצם הצורך שלנו כבני אדם בפרט , וכבני אנוש בכלל לציינם ביום אחד מיוחד משלהם, מצביעים יותר מכל על חולייה של האנושות , ורקבונה המוסרי, שאנחנו כנראה נמצאים כרגע בנקודת התפר, לפני השלב המפחיד והמאיים יותר שעומד לנחות על סיפנו, בעתיד לבוא.

יש לנו כיהודים את התכונה הנפסדת הזאת, להתרגש ולהתפעם כל פעם מחדש מגילוי חיבה או הזדהות כזה או אחר כלפינו. לא תכונה שקשה להבין מהיכן היא מוטמעת כ"כ עמוק בנפשותינו, בכל זאת 2000 שנות גלות,רדיפות,פוגרומים, אינקויזציה, רציחות,האשמות, והשד יודע מה, לא נעלמות ברגע, וכנראה המטען ההיסטורי שלנו כקולקטיב יהודי על שנות הסבל הללו, הטביעו את חותמם בנפש המצולקת והרדופה של כל יהודי ויהודי באשר הוא.

אז אני כהרגלי בקודש מודה ,שאני יוצא מהכלל , ואני ממש אבל ממש לא נפעם מהיום הזה בלוח השנה הבינלאומי, נהפוכו, אם זה היה תלוי בי, היום הזה היה הופך מידי שנה לכתב האשמה על צביעותו , דו פרצופיותו, של מוסד האו"ם בפרט, והאנושות כולה בכלל.

הלוא זה המוסד המכובד שהוקם בעבור השכנת שלום,הפצת שלום,עזרה בהשגת שלום, ובפועל הפך לבית בובות עלוב ופתאטי, כאשר זה אותו מוסד שיכול מחד לדבר על ציון זכר השואה וקורבנותיו, ומאידך לעמוד שנה לאחר שנה, ולמחוא כף למנהיג מדינה, בסיום נאומו השנתי, שקורא להשמדתה של מדינת ישראל קבל עם ועולם, ולרמוז על אמינותה של השואה ומאורעותיה.

אז אולי מספר נציגים מערבים ,נוטשים את האולם במהלך הנאום, אבל זה זניח ושולי אל מול 185 נציגים שנותרים ישובים בכסאותיהם, מתוך 193 נציגים באו"ם.

ונכון אולי נורא מחמם את הלב לראות טקסים בברלין,רומא,פריז, ולונדון, וניו יורק שמציינים את זכר קורבנות השואה, אבל זו אותה ניו יורק שלחופיה  היגיע אונית ה"ארורים" סנט לואיס המפורסמת , שרב החובל הגרמני התחנן שיפתחו שערי העיר לפליטים שעל סיפונה,  אלו שברחו מהתופת באירופה והושבו חזרה לארצות מוצאם, ששם רובם  נרצחו במחנה השמדה כזה או אחר, לא לפני שהאונייה ניסתה לעגון בנמלים וסורבה.

אני לא יאשים כאן את הנשיא רוזוולט על רציחתם של 6 המליונים בשואה, אבל כן אכתים את ידיו ומורשתו על רציחתם של חלק הארי מבין כלל  נוסעיה שמנו ביציאה כ936 פליטים יהודים שהיו על סיפון אוניה זו.  ויחד איתו את נשיא קובה דאז פדריקו לדרו ברו, שבתחילה הסכים להעניק לאותם נוסעים לרדת בקובה, ודרש כופר של 453000 $ כ500$ לראש, ואחרי דין ודברים, האשמות שונות ומשונות פג תוקף הזמן למו"מ , והיה חשש מהתדלדלות של מקורות מים ומזון , והאונייה שבה לאירופה על מטענה, שם פוזרו הנוסעים בין בריטניה,צרפת,בלגיה,הולנד, רובם נרצחו בשואה, כ360 שרדו וניצלו.

זה רק סיפור אחד מיני רבים של התנהלות, פרטים,שכנים,חברים,ידידים, מי שעשה זאת מטעמי רדיפת בצע, חשק ברכוש, או כל סיבה אחרת, והתנהלותן של מדינות ובראשותן בריטניה שהיתה יכולה להביא להצלת מרבית יהדות אירופה, לו היתה פותחת את שערי ארץ ישראל לעלייה חוקית ומאפשרת עיר מקלט ,שאולי במעשה זה, היתה אפילו מונעת את הישיבה ההיא בשנת 42 בוילת ואנזה, ששם  הוחלט על הפתרון הסופי והשמדת יהודי אירופה , לאחר כל הנסיונות  למצוא פתרונות אחרים כמו תוכנית מדגסקר וכו'.

הגדילה לעשות אותה בריטניה הגדולה , שלמרות הידיעות על מפעלי המוות באושוויץ ושאר מחנות ההשמדה, היא סירבה בתוקף להפציץ מחנות אלו מהאוויר , מחשש שמא יגלו הנאצים שהבריטים פיצחו את האניגמה שהגרמנים היו בטוחים שהיא אינה ניתנת לפיצוח, אז בעבור הסוד הזה, ענני העשן המשיכו להיתמר מארובות מחנות ההשמדה באושוויץ.

אין כמעט אומה באירופה שלא צריכה להתבייש על מעשיה ופועלה בתקופה החשוכה ההיא, מי יותר ומי פחות, כולל ארה"ב,רוסיה, ומדינות ערב שחברו לחגיגה כולל ההסכמים בין הנאצים למופתי שישב בארץ, כולל ההסכם הסודי בין הבריטים לערבים שהם לא יאשרו ליהודים למצוא בישראל עיר מקלט בעת המלחמה כחלק מנסיונות ההרגעה שלך המרד הערבי הגדול שפרץ בסמוך לפרוץ מלחמת העולם השנייה, ששוב וכרגיל אנחנו היינו הקורבנות והשעירים לעזאזל.

ולכן את היום הזה אני הייתי ממנף ככתב אשמה כנגד מדינות העולם, שישמש כקלף  כנגד העולם, שלעולם  ועד לא ישים יהודי באשר הוא, את מבטחו בגוי ויסמוך על מילתו והבטחתו אלא על עצמו ועוצמתו שלו.

זו גם הסיבה שכל החלטה שאנחנו נקבל לגבי עתידנו כאן, תהיה תמיד מושתתת רק על היכולת שאנחנו לעולם ועד נהיה תלויים רק בעצמנו ובכוחנו וללא צורך בקבלת סיוע,הבטחות,ובטחונות משום גוף ,מוסד, ומדינה בעולם הזה עד קץ הדורות, לא עוד !!!

לצערי הרב אנחנו עדים לזוועות שמתרחשות מאות ק"מ צפונה מאיתנו, ראינו איך מבצעים רצח עם בהיזידים, בנוצרים,בשאר המיעוטים, אונסים נשים וילדות, שוחטים גברים וזקנים,רוצחים,טובחים,שורפים,צולבים והעולם עומד ומצקצק בשפתיו , ולא עושה דבר , נו מזל שהתברר שמחר מחצית מהרוצחים, והאנסים, הגנסים, ותתי האדם הללו, חוזרים חזרה לארצות מוצאם, לאירופה החמימה והנעימה, השקטה והפסטורלית שיהפכו את חייה של יבשת זו לגיהנום על פני האדמה, מי כמונו יודע  איך נראה גיהנום כזה עלך אדמת אירופה?

לפני 2 עשורים ראינו טבח עם ברואנדה, מה עשה העולם? איך פעל? 

יש בעולם כרגע עשרות נקודות חיכוך בהן מתקיים טיהור אתני, ונסיון למחיקת קבוצה אתנית כזו או אחרת, בפיליפינים,בתאילנד,בסין,ברוסיה,בחצי ממדינות יבשת אפריקה, והעולם עומד מנגד ושותק.

אז שאני אפול מהכסא ממצעד הצביעות המתחסד של הכרת העולם בשואת היהודים? 

צחוק הגורל, שביום בו מציינים בבירות אירופה טקסים לזכר יום השואה הבינלאומי, מסתובב נשיא איראן , כן ההוא שקורא למחיקת ישראל מעל מפות העולם, להשמדת היהודים , שעבורו כיסו היום את הפסלים הלא צנועים  ברחבי רומא, וחותם על עסקאות בסדר גודל של 600 מיליארד אירו !!!

ברוכים הבאים לכדור הארץ שנת 2016 למניינם.

 

 

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל kalligula אלא אם צויין אחרת