00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פרקולוג @ Perkolog

מחאה מסתורית, צייד בערפל, המצאות מעניינות

"פעם, כשהייתי ילדה, אבא שלי, דודה שלי ושתי הסבתות שלי היו מרביצים לי. אבא היה מטיח את ראשי בקיר וצועק: `אני אכופף אותך! אני אשבור אותך! אני אלמד אותך לקבל מרות! אני אלמד אותך לנשק את הרגליים שלי!`
כולם ידעו על זה. כולם שתקו.
מאז כל החיים שלי מתנהלים בצל המילים ההן של אבא שלי והשתיקה ההיא של האנשים שידעו. מאז אני יודעת שאסור אף פעם לשתוק.
אז בוא מנהל בלוגיה פלצנית ובוא מנהל בלוגיה מתדרדרת. עכשיו זה אתם מול הגוף שלי, כי אסור אף פעם לשתוק".
 
דברים אלה נכתבו בבלוג "מחאה לא אלימה" של רפונזל, המקבל הפניות מבלוגים חדשים שנפתחו במקביל לכבוד זה כאן בתפוז ובישראבלוג. ועוד נכתב שם, בלשון חידות:
 
"לפני חודש דרשתי ממנהל בלוגיה פלצנית לסגור בלוג של אדם שהטריד אותי מינית. מנהל הבלוגיה הפלצנית סירב בנימוק: `ניתן לבית המשפט להכריע`. אבל תלונתי כלל לא הגיעה לבית המשפט. האיש שהטריד אותי מינית אפילו לא זומן לחקירה. זהו היחס להטרדה מינית במדינת ישראל, ומנהל הבלוגיה הפלצנית רוחץ בניקיון כפיו.
אתמול סיפרתי בבלוגי אשר בבלוגיה מתדרדרת על עיתונאי אנרגטי המתעלל בנשים. בלוגי היה חתום, סגור, נעול ופרטי. רק תשעה אנשים קיבלו רשות כניסה. לפתע פתאום, כמו ברק משמיים, נמחק הבלוג כלא היה. בלופ!"

הדרישות:
1. אני דורשת שבעל הבלוגיה הפלצנית יסגור את הבלוג של מי שהטריד אותי מינית, כי צדק צריך להעשות, וברור שהמשטרה ובתי המשפט בישראל אינם ערוכים לטפל בהטרדה מינית. ברור גם שבעל הבלוגיה הפלצנית יודע היטב שאני דוברת אמת. כמו-כן, השארת הבלוג של אותו אדם על כנו מהווה פרסומת לפרקטיקה של אותו אדם, ותגרום לכך שיפנו אליו מטופלות נוספות, שתהיינה חשופות להטרדה מינית מצידו.
2. אני דורשת שבעל הבלוגיה המתדרדרת יחזיר את בלוגי לפעילות. זכותי המלאה להזהיר בפרטי את חברותי מפני עיתונאי חובב קומיקס מיין-סטרימי, המתעלל בנשים, או אם לצטט את חברו מילדות חגי-חוזה עצבים-מאז’ורי: ”הוא מתעלל בנשים. הוא התעלל בשתי ידידות שלי. יש נשים שיצאו איתו, ולקח להן שנים לצאת מהטראומה. הוא נמשך אלייך, כי הוא ידע שכבר התעללו בך"
 
ראו גם אצל מייק השקט - מה הולך בבלוגיה
 
 
~ ~ ~ טרף בערפל ~ ~ ~
 
"הציד, הכאב, ההתעלות... במרחק מחשבה מכם מצוי מקום שבו צללי העולם שלכם מתערבבים בדמיון, בצורך הזועק, בתחושה אינסופית של זרות. נסו לדמיין את קו המגע, שרטטו קו סביב דמותי באפילה - זהו המקום שבו העולמות שלנו נפגשים. זהו השער לעולם של די. Come inside at your own peril" - זה תיאור בלוג חדש ומסקרן של מאסטר דידניאל, שם הוא כותב
 
"כך את מרגישה עכשיו. בערפל. מבולבלת. שאלת אותי איך זה יהיה, ומצאת את עצמך נסחפת לחלוטין בתשובה, אובדת תחת המילים שהעמסתי עלייך. האינטלקט שלך בקצר והניצוצות ניתזים לכל עבר, מנקבים את שמלתך הלבנה בנקודות חריכה חומות.
 
תני לי ללמוד אותך.
לא חשבת על זה, נכון? היית מוכנה לכל דבר. היית מוכנה שאטיח בך מילים גסות. שאזיל ריר כמו כל גבר מצוי. היית מוכנה שארצה אותך כאן, מייד, עכשיו, במכונית בחניון, או בחדר מלון קרוב, או אפילו חלפו בדמיונך תמונות סוערות כיצד אני גורף את כל הכלים מהשולחן, החרסינה המתנפצת על הרצפה גורמת לכל באי הקפה להביט ולראות איך אני מועך את גופך אל השולחן, ישבנך מונף באוויר, ממתין לחבטה. אוה, כן. חשבת שתוכלי לסנוור אותי בגאון שדייך שאת פטמותיהן הכהות אני יכול לדמיין בקלות, חשבת שתוכלי לשלוט בי.
 
וכעת את בערפל, מבולבלת.
 
אינך יכולה לשלוט בי ילדה, לא יותר מאשר הארנבת יכולה לשלוט בזאב. עדיין לא הבנת זאת, אבל את הטרף.
 
את תתני לי ללמוד אותך. אוה, כן. אני עומד להפוך להיות הסמכות העליונה בכל הקשור אלייך. יותר ממך. הרבה יותר ממך. העצים מסתירים לך את היער שלך, אבל אני אראה אותו, את כולו".

 
~ ~ ~ הזבוב שעל הקיר והכלב עם הפטיפון ~ ~ ~
 

גיורא אוריין, המגדיר את עצמו "יזם, מו"ל, עיתונאי עיצוב למען אהבה", כותב בבלוגו החדש, שכותרתו "זבוב על הקיר - מפוכח בצורה אכזרית", רשומה מסוג "הידעת?" על המצאות קטנות, חשובות יותר או פחות. הנה שלוש:

שעון היד, 1904

הצלחה בחיים, חייב כל אחד לדעת, אפשר לעשות רק עם קצת עזרה מחברים. אלברטו סנטוס דומונט היה אחד מחלוצי התעופה, תחום בו בעצם לא תרם מאום חוץ מרצון טוב ולא מעט פוזות. המעופף המפונק הזה התקשה, בזמן שהוא הטיס את מטוסו - להוציא באלגנטיות נונשרלנטית את השעון מכיסו, היכן שנהוג היה לטמון שעונים באותם ימים וזה הפריע לו מאד. הוא התלונן על כך בפני חברו לואי קרטייה, אשר בתגובה עיצב את שעון היד הראשון בהיסטוריה, לו קרא על שם חברו "סנטוס". אם אתם טסים כיום במטוס, לשווייץ או סתם לפאריס, מציצים בשעון היד שלכם וכתוב עליו" קרטייה", אז אתם בכיוון הנכון.
 

טרנזיסטור סוני TR-63, 1957

היזם היפני מאסרו יבוקה וחברו אקיו מוריטה, שמעו במקרה בעת ביקור בארה"ב על רכיב טכנולוגי הנקרא טרנזיסטור, שהומצא במעבדות של חברת בל – עוד בסוף שנות ה-40. היפנים רבי התושייה, קלטו מיד את היתרון הטכנולוגי של הטרנזיסטור ומיהרו לרכוש מחברת בל את זכויות השימוש ברכיב, אשר בל לא עשתה אתו דבר. באמצעותו הם יצרו את הדגם הראשון של הרדיו הנייד – הטרנזיסטור, אשר היה הצעד הראשון בהפיכת החברה שלהם - לה קראו סוני - לענק אודיו עולמי, אולי הגדול ביותר כיום.

14. כדור השלג, 1900
 


ארווין פרזי (Erwin Perzy) עבד כאחראי על סניף דואר אפרורי ומשמים, בעיירה אוסטרית קטנה, שבזמנו הפנוי ניסה להמציא המצאות שישנו את עולמנו, האחרונה בהן הייתה: המצאת אור קר. הוא מילא כדור זכוכית ששימש סנדלרים בעבודתם, בפתיתים זרחניים מאירים, שריחופם מטה אט אט בתוך הכדור הזכיר שלג. אור קר הוא לא הצליח לייצר מזה, אבל הוא הצליח למכור את הרעיון לחברת עיצובי הזכוכית היוקרתית Swarovsky  והם יצרו כדורי שלג מיניאטוריים בשלמות האופיינית להם. כיום אפשר לקנות בכל שוק בתחנה מרכזית או בחנות עיצוב יוקרתית במרכז כל עיר, כדור מזכוכית או פלסטיק, בו פתיתי שלג יורדים אט אט על חתול מנמנם או רעפי בית עם ארובה זעירה.
 
וגם המקרה המוזר של הכלב עם הפטיפון, עליו אפשר לקרוא גם כאן.
שלכם,
 
שרית Perkol.com
 
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

33 תגובות

ארכיון פוסטים
נקה
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל perkolit אלא אם צויין אחרת