11
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

"שוברים שתיקה" – את מה הם שוברים?

בקיצור: אנשים עם כוונות טובות. $$$ [3561]
    - 231 איש כבר קראו את המאמר הזה - 
אל רשימת התגיות המסודרת ( <- קליק על)
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
אני והבן שלי
       לפני כמה שנים, כשהיה הבן שלנו בפעולה מבצעית ראה שכמה מחבריו ליחידה עשו מעשה שלא ייעשה, משהו שמהווה פגיעה בתושבים הערבים שבסביבה. הוא הניח שלהגיד לחבריו – לא יעזור. הוא לא אמר להם דבר. הוא פנה למפקד וסיפר לו. המפקד ערך בירור, גילה את המעשה וטיפל בו כראוי.
       שנים לפני כן, כשהייתי אני עדיין במערך המילואים (בתפקיד לא קרבי), והייתי חבר ופעיל ב"שלום עכשיו", נדרשנו לסוגיה של השירות הצבאי ב"שטחים", במקום שלפעמים התרחשו מעשים פוגעניים כלפי האוכלוסיה. אנשי "די לכיבוש" קראו אז לכל החיילים לסרב לשרת ב"שטחים". אנחנו, ב"שלום עכשיו", אמרנו את ההיפך. דווקא עלינו החובה לשרת במקומות שבהם יש סכנה של התנהגות בלתי ראויה, כדי לדאוג לכך שמעשים כאלה לא ייעשו, כדי שהיחס לאוכלוסיה הערבית יהיה נאות.
       כמה שנים מאוחר יותר נוצרה התנגשות בין נשות "מחסום Watch" לבין הצבא. החיילים, ועוד יותר המפקדים, לא אהבו את הנשים שעומדות במחסומים של צה"ל, משגיחות על החיילים, ומתלוננות על מיקרים רבים של התנהגות מזלזלת ופוגענית. בשלב מסוים הבינו בצה"ל כי הנשים הללו אינן אויבות של צה"ל. הוקם מנגנון של הידברות בין האירגון לבין הצבא, לטפל בדיווחים שלהן, כדי למנוע את התופעות השליליות, עניין שגם צה"ל מעוניין בו. כל מיקרה של פגיעה בלתי ראויה באזרחים, ובמיוחד בנשים, ילדים וזקנים, משמשת לאויבי ישראל חומר לתעמולה נגד ישראל, כאשר אמצעי התקשורת בכל העולם מקבלים את הדיווחים הללו ברצון, ולעיתים גם מנפחים אותם.
פגיעות באוכלוסיה האזרחית
       אני מודע לכך שישנם בשטח לא מעט מיקרים של פגיעות באזרחים פלסטינים, תושבים משטחי הרשות הפלסטינית. אני בטוח שהמיקרים הללו אינם מאפיינים את כל חיילי צה"ל, ולא את צה"ל בכלל. אבל במציאות של חיכוך בין חיילים שנשלחים למשימות לא חביבות, משימות של מחסומים, שתפקידם למנוע מעבר של מחבלים לערי ישראל, משימות של ריצה אחר ילדים שזורקים אבנים על כל כל רכב ישראלי, חיכוך עם אוכלוסיה עוינת, שתומכת במחבלים – חיכוך כזה מוביל בהכרח להתנהגות עצבנית של החיילים ולעיתים לפגיעות באותם פלסטינים שנתונים למרותם של החיילים. אני לא מצדיק את הפגיעות באזרחים הפלסטינים, אבל אני טוען שהן נובעות מהמציאות באופן בלתי נמנע. החיילים הם רק בני אדם, והם מתרגזים ומגיבים באופן פוגעני.
       מה צריך לעשות? צה"ל צריך להיות מודע לבעייתיות של התופעה הזאת, ודומני שצה"ל אכן יודע זאת. צריך להחדיר לראשי החיילים כי כל פעם שהם מתנהגים באופן, שאפילו רק ניראה כפוגעני, יש מי שיצלם אותם, ומחר יראו את זה מיליוני אנשים בכל העולם, אנשים שעלולים להצטרף ל-BDS, ולשאר אויבי ישראל. בכל מיקרה של דיווח על התנהגות פוגענית יש לערוך חקירה, ואם יש מקום לכך, גם להעניש. אני לא בעד עונשים חמורים, על חיילים שאיבדו את שליטתם העצמית לנוכח הפרובוקציות, אבל עונש צריך להיות, ופירסום צריך להיות.
"שוברים שתיקה"
       אירגון "שוברים שתיקה" הוקם ע"י חיילים שראו מיקרים של פגיעות באוכלוסיה האזרחית. אני מניח שהוא הוקם ע"י אנשים טובים ומצפוניים, שרצו להיאבק בתופעה הזאת. בצה"ל לא אהבו את העניין הזה, והתלונות שלהם לא זכו לטיפול הראוי. כיוון שכך נכנסו אנשי "שוברים שתיקה" למסלול שלילי. הם עברו לפירסום של המיקרים הפוגעניים שעליהם הם קיבלחו דיווח, פירסום בעברית. כשזה לא הועיל, לדעתם, הם עברו לפירסום בחו"ל. הם מציגים בחו"ל את המעשים המגונים שעשו חיילי צה"ל, כנגד הפלסטינים. הם גורמים לנזק גדול, ואינם מועילים למטרה שלמענה הם קמו.
       בשעה שהם מציגים את הפגיעות של חיילים באזרחים, הם מראים תמונה חלקית מאוד, לא חצי אמת, וגם לא רבע אמת. הם אינם מספרים על כל המאמצים של צה"ל, בתקופתו של גבי אשכנזי, להימנע מפגיעה באזרחים, הכרוזים, שיחות הטלפון, והפצצות קטנות שנועדו להפחיד את האזרחים, כדי שיסתלקו ממקום שבו הם שימשו כמגן אנושי למיתקני החמאס. הם לא מספרים על כל הפעולות שהוכנו ולא בוצעו, משום שהיו גורמות להרג מרובה של אזרחים שאינם מחבלים. התמונה שאנשי "שוברים שתיקה" מראים היא תמונה מעוותת, שמורכבת מרסיסי אמת, וכשהם יחד - הם מהווים שקר גדול.
       הפעילות של "שוברים שתיקה" משרתת את מערכת הדלגיטימציה שאויבי ישראעל מנהלים נגד ישראל. הפלסטינים ותומכיהם אינם מעוניינים בשיפור התנהגותם של חיילי צה"ל. הם רוצים לחסל את מדינת ישראל ולהרוג את כולנו, עד אחד. ואנשי "שוברים שתיקה" מסייעים להם בכך.
       הפעילות הזאת שלהם הפכה את "שוברים שתיקה" לאירגון אנטי-ישראלי, יחד עם ישראלים רבים שפועלים בחו"ל, בשירות הדלגיטימציה של מדינת ישראל. זה נתן מקום ל"אם תרצו" ולכל אנשי הימין לתקוף אותם. התוצאה היא שהאירגון מחטיא את המטרה שלמענה הוא הוקם. אם זה אירגון של אויבי ישראל – אין צורך להתייחס לתלונות שלהם ולעדויות שהם מביאים.
מה לעשות?
       מדינת ישראל חייבת להתייחס לתופעה של "שוברים שתיקה" ברצינות. יש לקיים עימם דיון. צריך לקיים עימם ערוץ הידברות, כמו זה שהיה עם "מחסום Watch", ולברר כל תלונה וכל עדות בכל הרצינות. אפשר אפילו, לשתף נציגים של האירגון בחקירות שצה"ל מקיים, כדי להראות להם, שאין כוונה למסמס את התלונות. מצד שני יש להבהיר להם שפעילותם בחחו"ל היא פעילות עויינת, ואם ימשיכו בה יועמדו לדין, כמו כל ישראלי שתומך בחמאס, ב-BDS וביתר האירגונים שמטרתם היא חיסול מדינת ישראל. כרגע לא מעמידים לדין את כל הישראלים שתומכים באויבי המדינה, וראוי לשקול זאת.
       ואם הם ייכנסו לתלם - אין מניעה שייכנסו לבתי הספר וידברו על המעשים המגונים שביצעו חיילי צה"ל, שנחקרו ואנשים גם הועמדו בגינם לדין.
 
 
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 597,299 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
   אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
   אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 17 שורות).
אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
הפונקציה "חפש בבלוג" אינה פועלת כהלכה. כדי לעשות חיפוש בבלוג הזה אחר רשומה שמכילה מילה מסוימת, או צירוף של מילים – היכנסו לגוגל, או לשדה של גוגל בדפדפן, וחפשו את המילה המבוקשת, או את צירוף המילים בתוך מרכאות, יחד עם המילה regevj, שמופיעה בכל אחד מהקטעים שבבלוג הזה.
       את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
       אל רשימת המאמרים הכי נצפים שלי ( <- קליק על)
 
תגיות: אקטואליה, צה"ל, פוליטיקה, מלחמת עולם נגד ישראל, שלום עכשיו, 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

25 תגובות

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
990,128
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת