00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

מדרגות של איחוד בני ברוך

בלוג בני ברוך

 בעל הסולם, המקובלים הגדולים של דורנו כותב כי המטרה של קבלה בני ברוך, המטרה של הדרך הרוחנית היא ההתגלות של הבורא לכל יצורים בעולם הזה כדי לתת לו סיפוק.

בני ברוך


אם להעמיק אל אלה מילות שאנו רואים אין שום דבר המיסטי עליהם. ככל שאנו שמים את העצות של מקובלים לפעולה אנו רואים כיצד ומעשיים טבעיים מטרה שהיא. היום רובנו סובלים בעולם הזה במידה מסוימת, ותראה את עולם חשוך מאוד, מבולבל סביבנו שהוא לכיוון עתיד בלתי צפוי והפכפך. סצנות ברבריות וכאוטי משידורי חדשות וטלוויזיה הפנטסיה מופעים, סרטים מעורבבות יחד, אנחנו אפילו לא יודעים מה הוא אמיתי מה הוא לא יותר, אבל כולנו מסכימים שאנחנו לא מצפים לעתיד. אם במצב כזה, כאשר אחד פרצופים או קשיים אישיים או קולקטיביים, מכות ובו בזמן אחד הוא סיפר שיש שלטון יחיד, בני ברוך כוח טבעי מאחורי את המציאות כולה, באופן טבעי אחד היה מתחיל לקלל, שונא שמקור יחיד.

מצד השני, אם אנו דוחים את הרעיון של מציאות מנחה מקור אחד לקראת מטרה שנקבעה מראש, כאילו קיים בעולם אקראי, חסר מטרה, ללא הדרכה מוחלטת, סטנדרטי אין לנו תקווה של כל שליטת החזרת של חיינו. אז מיכאל לייטמן מסביר לנו שאנחנו צריכים להתחיל הפיתוח שלנו מהמצב הנוכחי עם המחשבה הראשונית של כוח יחיד, נדיב מאחורי כל דבר שקורה לנו, תן לזה להיות טוב הרע שלנו. ויש לנו גם לקבל כתזה ראשונית כי הסיבה שאנחנו לא מרגישים מקור יחיד זה, וכי אין באפשרותנו להצדיק את זה הוא בגלל התפיסה שלנו, "מכשיר פענוח" אינה עולה בקנה. זה עולה בקנה אחד, כי אנו מנסים למצוא ולהבין אחת, אחיד זה, כוח נדיב בנפרד, בתוך התיבה שלנו הסובייקטיבית, חישוב העצמי, האגואיסטית השחורה המעוותת, מסנני הכל לרווח העצמי שלה. בני ברוך כדי להגיע למטרה שהצבנו לעצמנו את אנחנו צריכים לעשות את התפיסה שלנו המכשיר תואם. על פי החוק של השתוות צורת כוח נדיב, אנוכי, ללא תנאי אהבה, אכפתיות יכולה להתגלות רק על ידי מכשיר, מקלט שיש להן התכונות, תדרים.

מכשיר תפיסה כזו כברירת מחדל אינו יכול להתקיים באדם מאז אדם לא יכול להיות אלטרואיסטי, ללא תנאי האהבה והאכפתיות על ידי עצמו. כך תפיסת הבורא אפשרית רק בתוך חיבור נדיב, ללא תנאי אכפתיות בין אנשים. אז אנחנו צריכים לבנות רשת כזו הדדית אחראית, אכפתיות של חיבור בינינו שבו "האני" האישי ייעלם לחלוטין וכולנו קיימים ותופסים בתוך הקשרים בינינו. זה מושגת על ידי סביבה הדדית שבו כל אחד מאיתנו פועל רק, מתוך כוונה אנוכית "לצלול לתוך" האחרים, לשחרר אותם מציפורניה של הדאגה עצמית, האהבה העצמית שלהם על ידי האהבה ההדדית ואכפת להם לספק אחד כלפי שני . בני ברוך פתח תקווה בדרך זו הם לבטל את החסימה "לב האבן" אחד של השני לכיוון טיפול בכל דבר וכולם מחוץ לעצמם שכן הם שוחררו מדאגה עצמית. בני ברוך זה דומה להסרת חסימת אביב חיים נותנים, מתגלגל אבן מהפה של כל כך טוב מזרקה ש, האיכויות של הבורא הנדיב, החיים נותנים יכולות לפרוץ דרך. ומכיוון שרצונו היחיד, רצון הוא להתגלות ביצורים, בקשרי הגומלין בינינו הגילוי הזה, ופרץ דרכו נותן סיפוק.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל baruchbiniamin אלא אם צויין אחרת