44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בעין בוחנת

מכת ברק

אני זוכר שכאשר השתחררתי מהצבא, לקח לי המון זמן אבל המון זמן  לחזור לפרופורציות ולהבין שוואלה אנחנו בישראל חיים במציאות הזוייה , ולעיתים נראה כאילו בעולמות מקבילים. את מרבית שירותי הצבאי בסדיר עשיתי על אדמת לבנון, סיימתי את שירותי באבטחת בית החולים שהפעיל צה"ל עבור התושבים הלבנונים  במארג' עיון, כאשר עיקר תפקידנו היה לאבטח את הרופאים הישראלים שהדריכו שם, ולמנוע השתלטות של חיזבאללה או ארגונים כאלו ואחרים על אותו בית חולים.

שיגרה יומית של השכמה,סיור מקיף  מסביב לבית החולים, שמירות, אישור כניסה , פצמ"רים, קליטת פצועים של צד"ל, גופות, שחרורן להלוויות, שילוח מקרים קיצונים לבתי חולים בישראל.

ופתאום אתה יוצא לאזרחות, הכל נראה לך אדיוטי, אנשים מתוכחים ורבים על שטויות, ואתה בראש שלך אומר רבאק כנסו לפרופורציות, לוקח המון זמן להשתחרר ולעבור ממציאות של חייל למציאות של אזרח , ורק הזמן אט אט גורם לכל אותן חוויות ,מראות, תחושת הסכנה,אדרנלין, להירגע ולעבור לאחסנה בתאי הזכרון אי שם מאחורי הראש.

ועל מה ולמה כל אותה הקדמה, כי אילו אני בתור חייל זוטר חש כך, אני אפילו לא מעלה על דעתי ,מה עובר בראשם של כאלו שנחשפים לרמות מידע, דוחות מודיעין, מכל גופי הבטחון במדינה, כאלו שנמצאים בצמתים ובעמדות ההכרעה החשובים ביותר שיש במדינה, מרמטכ"ל, ראש מוסד,ראש שב"כ,ראש ממשלה,שר בקבינט,חבר בועדת חות ובטחון, שפתאום מוצאים עצמם מחוץ לענינים, לא רלונטים , ובעיקר מתקשים להתמודד עם התואר הזה שנקרא לשעבר.

וכך קורה ששוב ושוב כחלק מהתפרקות מכל  הקודים עליהם פעלו עשרות בשנים, כחלק משחיטת כל הפרות הקדושות, ובעיקר חוסר היכולת לפנות את הבימה, ולא פעם כחלק ממסע נקמה על אי קבלת תפקיד נחשק כזה או אחר, ולפטפט עצמם לדעת בעבור עוד זרקור של מצלמת טלויזיה,מיקרופון של תחנה כזו או אחרת, וראיון נחשק לעיתונאי כזה או אחר, רטצים לומר, היי חברה אני עוד חי, יש לי מה לומר, והנה אני משמיע דברים ורוצה להרגיש רלונטי ובעל עמדה, ואם יש לך תקשורת מגוייסת שתשתה את דברייך ותעשה כל שביכולתה להעניק לך במה,מיקרופון, ולו בתנאי שתשמיע את שהיא רוצה לשמוע, ושתפגע במי שהיא מכוונת לכך שתפגע, ודי לחכימא ברמיזה.

אחד הדברים המקוממים ביותר , זה כאשר מנסים למכור אותך בפופוליזם זול, סיסמאות נבובות וסומכים על כך, שממילא ההמון לא טורח לרדת לפרטים, ובמציאות המטורפת בה אנו חיים, זה אפילו בלתי אפשרי לרדת לשורשה של כל חדשה שעולה לאויר במציאות שלנו.

למה התנהגותו של אהוד ברק כה מקוממת וכה מרגיזה? כי אילו היה מדובר באדם שמעולם לא עמד בראש הפירמידה, כזה שמעולם לא חש בתחושה המפחידה והמבהילה ההיא שמעלייך אין אף אחד, כל כשלון, כל טעות, בסופו של יום תגיע לפיתחך, וככזה שעומד בראש, עליךך מוטלת האחריות בסופו של יום,פריבלגיה ששמורה לראש השב"כ, ראש המוסד, לרמטכ"ל, למפכ"ל, לשר הבטחון, ואיננה עומדת לראש הממשלה.

אז היום אהוד ברק יכול לבוא ולצעוק על נתניהו שהוא חלש, מתקשה לקבל החלטות גורליות, הססן, ושאר סיסמאות.

לא יודע מה איתכם, עדיף לי ראש ממשלה שלא ממהר לקבל החלטות גורליות, שקצת מהסס, ומתנהל בצורה אחראית ,שקולה, ובעיקר שפוייה ,וחפה מכל פנטזיות על קוקטיילים במדשאות הבית הלבן, הזמנות לבירות העולם ,טיקסי נובל, ושאר טקסים כאלו ואחרים, בזמן שאי שם מאחור  הרחובות טובלים בדם.

הרי ברק יודע שהוא יכול לשחרר אמירהכמו שהוא ניסה לדחוף לפעולה נגד מתקני הגרעין באיראן, והוא גם יכול להציג את נתניהו ויעלון ושטייניץ כהססנים, שלא התלהבו מתוכנית התקיפה, ולא ששו לקראתה כי הוא יודע שאת מה שנתניהו ראה, ואת התרחישים להפצצה כזו, ואיך יראה היום שאחרי , ממילא נתניהו יצטרך לתת את הדין, ואילו הוא ייחשב כרק עוד אצבע אחת שהורמה באותה ישיבה מכרעת לפני קבלת ההחלטה בענין אותה תקיפה, אחת מיני מספר המשתתפים באותה ישיבה מכרעת, ההשלכות יונחו על כתפיו של נתניהו לדראון עולם.

כל מי שאי פעם נחשף לפקודת מבצע כזו או אחרת, יודע ומכיר את הצגת  הדפא"ות, (דרכי פעולה אפשרית), אחרי כן הצגת הדפ"ן (דרך פעולה נבחרת), מכיר את הבחינה של כל המעטפת המצבעית,הלוגיסטית, ההשלכות, שככל שאותו מבצע מורכב וסבוך יותר, כך מתעצמים המעגליים סביבו וההשלכות על אותם מעגלים.

אחרי שנכתבת אותה פקודת מבצע סבוכה ומורכבת, בדר"כ מנהלים משחק מלחמה על אותו מבצע ובעיקר על ההשלכות המיידיות וההשלכות לטווח הרחוק שיציב אותו מבצע מורכב.

תקיפה באיראן שלא בטוח שהיתה מצליחה ועוצרת את תוכנית הגרעין בגלל הפיזור של אותם מתקנים ברחבי איראן, בסבירות גבוהה היתה גורמת להפעלת הזרוע האיראנית בלבנון החיזבאללה, לעבר ישראל היו מתעופפות עשרות אלפי טילים, ולא לא צינורות חלולים עם קצת חומר נפץ תוצרת חמאס, אלא טילים רוסים מתקדמים בעלי ראשי נפץ  מבעיתים, לחגיגה היו מצטרפים ידידי ישראל מהחמאס מדרום, במקביל היו מתעופפים טילים בליסטים מאיראן עצמה, וסביר להניח שסוללות החץ, שרביט קסמים, כיפת ברזל לא היו מצליחות לעצור את עשרות אלפי הטילים שהיו נעים לעבר ישראל בו זמנית ממספר זירות, 

מספר טילים ספור שהיה נוחת על גוש דן, חיפה והקריות, ב"ש והדרום היה גורם לנזק של מאות מליוני שקלים, למחיר כבד מאד בנפש, וזה רק נזק דרך טילים, מה היה קורה כאשר בישראל היתה מתחוללת אנדרלמוסיה בגלל ההרס במרכזי האוכלוסין? האם הפלשתינאים היו יושבים בשקט? מנצלים שעת כושר? ואם כן ותגובה ישראלית קשה וקטלנית כנגד השטחים, היתה מכניסה למעגל הדמים את ערביי ישראל?, בן גוריון היה נסגר, השמים היו נסגרים, הכלכלה היתה מתרסקת, השיקום היה עולה הון עתק, והאם העולם היה נרתם לעזרתנו? האם ארה"ב היתה נחלצת לעזרנו אחרי שהמרנו את פיה ויצאנו למתקפה נגד איראן ללא אישורה וללא הסכמתה, 

במשחק המלחמה ותרחישיו שבוצעו והוצגו לראש הממשלה ומקבלי ההחלטות, סביר להניח שגם היה תג מחיר בדמים ובנזק כלכלי למשק ולמדינה בתרחיש כזה, סביר יותר להניח שאותו תג מחיר הדיר שינה מאותם אלו שהיו אמורים להצביע באותה ישיבה גורלית, אוי לנו ואוי לאותו אדם אילולא כך  היה.

אז כנראה שאנחנו עמך ישראל לעולם לא ניחשף לאותו תרחיש שמה יקרה ביום שאחרי עוצמתו ומימדיו, אהוד ברק יודע זאת, מרבית העיתונאים ששותים בשקיקה וצמא את אמירותיו גם יודעים זאת, ואחת הטרגדיות של ברק בעת הזאת, שכרגע הוא עלול להיחשב כגורם מפריע, וטורדני לאתרוג החדש של התקשורת הישראלית, להבטחה הגדולה הבאה, הלוא הוא אותו אשכנזי שעמד בראש הפרשה הנושאת את שמו בהתנהלותו מול אותו ברק בזמן שזה שימש כשר הבטחון ואשכנזי כרמטכ"ל, דבר שעלול להקים לא מעט עיתנואים כנגדו וכמבקריו הגדולים, ששמים את יהבם על אשכנזי.

ואני כבר חשבתי שנפטרנו מהדבר הזה שנקרא אהוד ברק, ששלטעמי יחד עם עוד אהוד אחד, ייחשבו כראשי הממשלה הכושלים והנוראים שידענו כאן, רק המחשבה שאחד מהם עוד יחזור אי פעם לשבת על כסא זה מעוררת פלצות, והיום לאחר התנהלותו של אהוד ברק בענין הגרעין האיראני אני בטוח בעמדתי זו שבעתיים.

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל kalligula אלא אם צויין אחרת