00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

מצלמות לרכב

למערכת בית חכם תפקיד משמעותי

בית חכם

מערכות בית חכם הינן חלק בלתי נפרד ממערך המיגון והאבטחה של כל עסק או ארגון ועל כן יש להן תפקיד חשוב מאוד ביצירת הרתעה שתמנע מעבריינים פוטנציאלים מלגנוב דברי ערך ממתקני הארגון.

למערך המיגון והאבטחה של כל ארגון יש שני יעדים. הראשון הינו יצירת הרתעה שתמנע מעבריינים פוטנציאלים מלחדור למתקני העסק/הארגון ולגנוב דברי ערך כגון מלאי מוצרים, מחשבים, כספים וכו'. והשני הינו לבלום ולמנוע ניסיונות כאלו בעת התרחשותם.

בית חכם

בית חכם הינה כל אמצעי ממוכן או אנושי אשר מאפשר כניסה למתקן ספציפי אך ורק לאנשים המורשים לכך בימים ובשעות המותרים להם. בנוסף נדרשת מערכת בית חכם לתעד מי נכנס (או ניסה להיכנס) למתקן ומתי עשה זאת.

שומר בפתח המתקן נחשב כאמצעי בית חכם אך לרוב הכוונה באמצעי בית חכם היא למערכות נעילה מתקדמות המאפשרות כניסה מבוקרת באמצעי זיהוי כגון כרטיסים מגנטיים, כרטיסי קרבה, זיהוי ביומטרי ומפתחות אלקטרוניים.

מחקרים רבים מלמדים כי האיום העיקרי על מרבית הארגונים מגיע דווקא מבפנים. כ- 60-80% מהאובדניים והגניבות בארגונים מתבצעים על ידי עובדי הארגון. גניבות אלו אינן מתרחשות כתוצאה מפריצה אלימה של מנעולים אלא כתוצאה מהעדר אמצעים מתאימים המונעים מעובדים מלהיכנס למתחמים להם אין להם צורך להיכנס ויותר מכך כתוצאה מכך שעובדים מנצלים את ההרשאה לפתוח ולהיכנס למתחם לצורך ביצוע עבודתם לשם גניבת דברי ערך.

בתנאים אלו למערכת בית חכם תפקיד משמעותי ביצירת הרתעה כלפי עובדי הארגון. החלק המשמעותי של ההרתעה הוא תוצר של יכולות התיעוד של מערכות בית חכם, תיעוד של כל פעילות כניסה ויציאה במתקני הארגון. פריסה נכונה של מערכות בית חכם תביא לכך שלאחר שזוהה כי התרחש אירוע גניבה בארגון תתאפשר הגעה מהירה ביותר לאחראים לגניבה.

הדרך הפשוטה ביותר להבין את חשיבותה של מערכת בית חכם הינה ההשוואה למצב בו היא אינה קיימת. מרבית הארגונים עושים שימוש בנעילה מכנית רגילה ברוב המתקנים של הארגון - משרדים, מחסנים, חדרים תפעוליים כמו חדרי חשמל, תקשורת ושרתים, ארונות ומגירות ועוד.

אחד מחסרונותיהם הבולטים של מערכות הנעילה המכנית הרגילה היא העדר יכולת התיעוד של פתיחות וניסיונות פתיחה. בהתרחשות גניבה כמעט ובלתי אפשרי להצביע על בעלי המפתחות הרלוונטיים כאשמים. תמיד קיימת האפשרות שהמפתחות שוכפלו ללא רשות וידיעת הגורמים האחראים ויתכן אף שהדלת לא הייתה נעולה כלל. על כן נעילה מכנית רגילה היא בבחינת "פרצה קוראת לגנב".

יכולת התיעוד והבקרה היא איפה כלי רב עוצמה ביצירת הרתעה ומניעת היכולת והמוטיבציה של גורמים פנימיים לגנוב או לפגוע בארגון ועל כן חשיבותה הרבה של פריסה נכונה של מערכות בית חכם בכל ארגון.

מקורות נוספים לבית חכם:

http://www.hadash-hot.co.il/tech/home-automation

http://saloona.co.il/tom1811/?p=57

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל dodcamera אלא אם צויין אחרת