00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

No Radiation

לבלוג החדש

החלטת ועדת הבריאות בפרלמנט הקנדי - ביקורת על משרד הבריאות והתקן הלא מגן

קישור -
 http://www.parl.gc.ca/HousePublications/Publication.aspx?DocId=8041315&Language=E&Mode=1&Parl=41&Ses=2&File=18

התקן הקנדי לחשיפה לקרינת רדיו (מכונה SAFETY CODE 6) הוא תקן המבוסס לחלוטין על ICRNIRP, כלומר תקן חום ללא כל לקיחה בחשבון של השפעות ביולוגיות שהן לא חימום.  תקן זה היה במשך שנים חומה בצורה של הכחשת כל נזקים ביולוגים מקרינת רדיו. בכל פעם שהיו התפרציות של רגישות לקרינה או מאבקים נגד פריסה של מונים חכמים אלחוטיים או אנטנות סלולריות, השתמשו חברות הטכנולוגיה, משרדי הממשלה והראשויות בתקן הקנדי כהוכחה שהקרינה שנמדד לא מזיקה (פחות או יותר כמו בארץ).

ב24/02/2015 התקבלה החלטה כי וועדת הבריאות בפרלמנט הקנדי תבחן את התקן הקנדי לחשיפה לקרינת רדיו (SAFETY CODE 6). 

בחודש מרץ 2015 בוצעה בחינה מחדש של התקן על ידי משרד הבריאות הקנדי. בסיומה ניתנה הצהרה בפני חברי וועדת הבריאות של הפרלמנט, על ידי מר אנדרו אדמס, מנהל התחום במשרד הבריאות, כי קנדיים צריכים להיות בטוחים שעכשיו התקן הקנדי, לאחר עידכונו והבחינה מחדש, הוא בין התקנים המחמירים והמבוססים מדעית בעולם (תרגום חופשי) 

 “[w]ith the recent update, Canadians should be confident that the radiofrequency exposure limits in Safety Code 6 are now among the most stringent science-based limits in the world.”

 

לאחר עידכון התקן על ידי משרד הבריאות הקנדי (למעשה רק נבחן, נמצא "תקין" ולא שונה) הוועדה התקנסה מספר פעמים ודנה בנושא. בפני הוועדה הובאו אין ספור עדויות בנוגע לחששות בנוגע לתקן הקנדי, דאגות בריאותיות, עדויות על תחלואה, עדויות של אנשים שנפגעו, ביקורות טכניות, מחקרים, עדויות על הגדלת החשיפה על הציבור, קשר בין חשיפה לסרטן ועוד.  את עבודת הוועדה מסכם דוח הכולל כ 12 המלצות. המלצות הוועדה , למרות הניסוכים העדניים יחסית ולמרות שהן המלצות בלבד, נדפסות בעיני ובעני פעילים רבים בעולם כאישור לכך שהתקן הקנדי, כמו גם תקן ICNIRP שעליו הוא מבוסס, שגויים ואינם רלוונטים. הדוח של הוועדה מהווה חדשות טובות לפעילים בתחום ובעיקר מהווה מסמך ביקורת על עמדות ועבודת משרד הבריאות הקנדי ועל התקן הקנדי הגבוה והלא מגן.

 

הוועדה הוציאה מסמך מפורט על עבודה ובו ההמלצות הבאות:

קישור למכור באנגלית

 1. על משרד הבריאות, ביחד עם משרדי הבריאות של מדינות המחוז, יבדקו את מנגנוני איסוף נתוני הסרטן כדי לשפר את איסוף הנתונים המתיחסים לשימוש בציוד אלחוטי וסרטן.
 2. משרד הסטיסטיקה הקנדי יבחן הוספת שאלונים הנוגעים לרגישות לקרינה לסקרי הבריאות באוכלוסיה.
 3. ממשלת קנדה, יבדקו מימון מחקרים בדבר בדיקות, אבחון, וטיפול ברגישות לקרינה ובנוסף על ההשפעה על הבריאות במקום העבודה.
 4. קוראת להסתדרות הרפואה הקנדית, לבת הספר המלכותי לרפואים ומנתחים, לבית הספר לרפואת משפחה, ולארגון הבריאות העולמי, לבחון עידכון ההנחיות והמשך הלימוד של חומרים הנוגעים לאבחון וטיפול ברגישות לקרינה, כדי להבטיח שהם מבוססים על המידע המדעי העדכני ביותר, ומיצגים את התסמינים מהם סובל הציבור הקנדי.
 5. על הממשל הקנדי לספק מגורים נאותים לרגישים לסביבה, כולל רגישים לקרינה, כפי שנדרש מחוק זכויות האדם הקנדי. 
 6. על משרד הבריאות הקנדי להבטיח את הפתיחות והשכיפות של תהליך הבחינה מחדש של התקן הקנדי, כך שכל אזרח יוכל לדעת על הראיות המדעיות שנלקחו בחשבון או לא נלקחו בחשבון בתהליך, כך שחוקרים עצמאיים יקבלו את כל המידע וכך שכל שינוי בתקן ובתהליך הסכר המדעי יצא לציבור.
 7. הממשל הקנדי יקים מערכת לדיווח של אזרחים על השפעות ונזקים מקרינת רדיו
 8. חוקרים עצמאיים שיוכרו על ידי משרד הבריאות הקנדי יבדקו את התקנים והנהלים של מדינות כמו צרפת וישראל (משום מה ישראל נדפסת בעולם כמגנה על האזרחים שלה מפני קרינה, מה שלא נכון לדעתי) , לצמצם את החשיפה של אוכלוסיות רגישות, הכוללות פעוטות, ילדים, ותלמידים. לאחר מכן יחליטו האם נהלים אלו יאומצו גם בקנדה.
 9. הממשלה הקנדית תפתח בכמפיין פרסומי בנוגע לשימוש בטוח בציוד וטכנולוגיה אלחוטית, כדוגמת סלולרי ווייפיי, בסביבות כמו הבית או בית הספר.
 10. לוודא כי משרד הבריאות הקנדי מבצע סקר ספרות מלא של כל המחקרים בדבר הסיכון לסרטן מחשיפה לקרינת רדיו.
 11. על הממשלה הקנדית, דרך מכון המחקר הקנדי, לבחון מימון מחקרים שיבדקו את הקשר בין קרנת רדיו לנזקים בריאותים כמו סרטן, נזק גנטי, בעיות פוריות, בעיות התנהגותיות, נזקים לעין ולמוח, בעיות לב, השפעות ביולוגיות וביוכימייות. 
 12. על הממשל הקנדי והיצרים (התעשיה) לשקול מדיניות ודרכים לידוע ציבור המשתמשים בגילאים הנמוכים מ14 על הסכנות בשימוש בציוד אלחוטי והדרכים לצמצם את הסיכון.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

קוביית אלבום
קוביית FACEBOOK LIKE
מבקרים מה 20-10-2009
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל no rad אלא אם צויין אחרת