00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

למקסם את החיים!

לחיות עם הזמן -לחיות עם פרשת השבוע; רעיון שבועי לג' בתמוז ופרשת קרח :שבת שלום , אנו ניצבים באולי מאחד מרגעי השיא של השנה, ובדברי הימים של עם ישראל.
יום ג' בתמוז.
אשר הרבי מליובאוויטש בשיחה האחרונה בתאריך זה הגדיר יום זה כחג האתחלתא דגאולה.
"ולכן נקבע יום זה ג' בתמוז כחג הגאולה"
מה היה?
4 ניסים:
1. שמש בגבעון דום-ע"פ המקורות היהדות ביום זה נעצרה השמש וכל גלגלי השמים התומכים על מנת לתת ליהושוע לנצח "בידיים" את הגבעונים בטרם יהיה חושך.
2.פרשת קרח: ה' עושה מבחן לשבטי ישראל מי הוא הכהן הגדול. כל שבט מניח את מטה שלו והמטה שיפריח עלים פרחים ולבסוף הפרח יהפוך לשקד הוא השבט הנבחר לכהונה.
3. הרבי הקודם לבית לובאוויטש, הרב יוסף יצחק שניאורסון, עומד בחירוף נפש מול אמפריית הרשע הקומוניסטית. הם סוגרים מקואות וישיבות והוא פותח. הרבי נעצר. נידון ביום זה להיפך החיים, וביום זה מומר דינו , לגלות . 10 ימים אח"כ הוא משוחרר לגמרי,לאחר מכן יוצא את רוסיה, מקים את אמפריית היהדות בארצות הברית,שנים לאחר מכן ברית המועצות נופלת.
4. תשע"ד, שנה שעברה, 3 נערים נחטפים בידי מרצחים בני עוולה, ג' בתמוז , כולנו מתבסרים על מיתתם,גבורתם וקבורתם, כמה ימים לאחר מכן כולנו רואים איזה נס גדול היה פה- שבזכות החטיפה יצאנו למערכה צבאית שגילתה תשתית טרור קטסטרופאלית שתיכננה לחטוף קיבוצים שלמים.

הרבי מליובאוויטש באותה שיחה-השיחה האחרונה שלו לג' תמוז- באופן נבואי מסביר: ג' בתמוז הוא יום של גאולה, גאולה שלא רואים ,לא יודעים ,מה הכיוון שלה, היא אפילו נראית כהיפך החיים, אבל למעשה היא חלק איטנגרטיבי מתהליך של הגאולה הכללית.
הסקפטי יכנס לאבל ביום זה. החכם יתחיל לשמוח.
למה? זה כבר יהיה ארוך מידי להסביר. בנקודה הגאולה היא הגילוי הכי נעלה של ה'. גילוי ה' יכול להיות בניסים שמימיים, אבל יאבד את הקשר שלנו איתם. הוא יכול להיות אותו גילוי שמימי, אבל אנו נוכל לעשות כמה דברים קטנים בדרך ובשותפות, והפעם הניסים יהיו אמנם טבעיים יותר,אבל עוצמתיים יותר, והפעם אנחנו שייכים ושותפים להם.

ג' תמוז הבא לאחר אותה שיחה, הרבי נתכסה מאיתנו, לאחר עידודים גדולים ששרים לו שהוא המשיח.

הסקפטי יכנס לאבל. הפיקח יתחיל לשמוח (למרות שזהו חלק מתהליך שמופיע בכל הספרים שמשיח חייב לעבור), לאור השיחה האחרונה שלו ביום זה ,אנו מבינים גם למה, זה חלק מתהליך להחדיר את אור ה', את גילוי משיח, הגילוי הכי נעלה בעולם, בתוך גדרי העולם והמונחים שלנו, והפעם כשותפים, בדרך.
אנחנו נהיה פיקחים .
אנחנו נשמח.
אנחנו נמשיך בשליחות
ובמשימה.
וזה עצמו יתן לרבי את הכוח לגמור את המערכה, ולהביא את הגאולה לעולם, וג' בתמוז יתגלה למפרע כהתחלה שלו, ויהי רצון, שכבר בשנה זאת , נחגוג כבר את שניהם.

יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל elliking אלא אם צויין אחרת