00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בעין בוחנת

כרטיס צהוב, בנתיים

לפני מספר חודשים, הופיעה ידיעה שולית כזו במהדורות הספורט על כוונתם של הפלשתינאים להביא לקונגרס פיפ"א שיתקיים במאי השנה,הצעת החלטה להרחקתה של ישראל משורות ארגון זה.

נו, עוד אחת מיני ידיעות עליהם קוראים ושומעים במהדורות החדשות,הכתובות,האלקטרוניות מידי יום, על קריאה לחרם פה,קריאה לחרם שם, בטרנד האופנתי הזה שהפך להיות חלק ממציאות חיינו, בדה לגטימציה שעובר עלינו בשנים האחרנות.

ככל שעבר הזמן, ומועד כינוסו של קונגרס פיפ"א הלך והתקרב, נשלחו רמזים עבים בעיקר מידידנו שעוד נותרו באירופה, ובראשם יו"ר אופ"א (ההתאחדות האירופית)  מישל פלאטיני,  שהלו ,חברה,תתעוררו שם, הענין עומד להיות הרבה יותר רציני וסבוך ממה שאתם חושבים, ותתחילו לפעול בענין  ,לפני שיהיה מאוחר מידי.

הפעם לשם שינוי, הקריאה לא נפלה על אוזניים ערלות, ואכן משרד ראש הממשלה וראש ההממשלה עצמו נכנס לתמונה, אף הזמין לארץ את יו"ר התאחדות הכדורגל העולמית ספ בלאטר השוויצרי, נערכה פגישה, יצאו סיכומים והיה נראה שאותו ספ בלאטר אכן נענה לבקשתו של ראש הממשלה,יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל, ואף יפעל למנוע את העלאת נושא הרחקתה של ישראל בקונגרס הקרב ובא.

ראוי לציין שבמהלך אותו קונגרס , נערכה גם בחירה ליו"ר התאחדות הכדורגל העולמית , משרה עליה התמודד אותו ספ בלאטר בפעם החמישית אל מול יורש העצר הירדני.

במציאות כמו במציאות, לפעמים מתחוללים שינויים שמי בכלל צפה אותם, שינויים שיכולים באחת לטרוף את כל הקלפים באחת.

כחלק ממערכת הבחירות לראשות הארגון, התפוצצה פרשת מעצרים של בכירים בארגון שהואשמו בשחיתות.

נו טוב, שחיתות  כבר הפכה להיות שם נרדף לכל מה שקשור לפיפ"א  ועולם הכדורגל, הלוא האם מישהוא יכול להעלות על דעתו איך קרה שמדינה קטנטנה, לא מוכרת, שמעולם לא היוותה פאקטור בעולם הכדורגל מלבד רכישת אצטדיונים ברחבי אירופה,ורכישת קבוצות כדורגל בריטיות בעיקר,שהפכו להיות ככרטיס ביקור עבור אמיר או יורש עצר כזה או אחר מבין מדינות המפרץ העשירות, ואותה מדינה קטנה וזנוחה בכל הקשור לכדורגל,היא ולא אחרת זכתה לקבל את אירוח מונדיאל בשנת 2022 בקטאר.

הרי ברור לכל בר דעת, שמאות מליוני דולרים התעופפו משליט קטאר לעבר התאחדויות כדורגל ברחבי העולם, לעבר אותם נציגים שמשתתפים בהצבעה על מתן זכות האירוח למי מהמדינות המגישות הצעה כזו, ואילולא אותם מאות מליונים סביר להיח שקטאר לא היתה זוכה בזכות זו, מה גם שמדובר במדינה שהטמפ. שלה בקיץ נושקת ל50 מעלות, וכדורגל ניתן לשחק רק במשחק השולחני הזה בחדר סגור וממוזג, או על צג המחשב בפיפ"א 2015, ואת קיום המונדיאל יאלצו להסיט לחודשי החורף, למרות ועל אף משחקי הליגות הבכירות בעולם,גביעי אירופה השונים ששם רץ הכסף הגדול,חסויות,וכו. ואני לא מדבר על הפרסומים השלילים בגין בניית האצטדיונים הללו שכרגע בעיצומם, וגבו את חייהם של אלפי פועלים שיובאו מסרי לנקה, שעובדים בתת תנאים,תנאי עבדות, וכבר פורסמו במרבית מדינות העולם, אין ספק שגביע העולם ב2022 ייחשב כגביע הדמים, אם אכן ישוחקו המשחקים בקטאר, כי לי נראה שזה בסוף לא יקרה,אבל זו הערכתי הפרטית בלבד.

וכך קרה, שתוך כדי מעצרם של עשרות פעילים בשבוע האחרון, נוצר חשש של פתיחתה של תיבת פנדורה, שעלולה להכתים את מרבית הנציגים בהתאחדויות השונות, ובפיפ"א עצמה, ומה שהיה נראה כבחירה בטוחה לספ בלאטר לראשות אותו ארגון, הפך להיות קרב צמוד בינו לבין יורש העצר הירדני, שכבר הצהיר לפני שנים שמטרתו לנקות את הארגון מכל השחיתויות ,הלכלוך והזוהמה שאופפות ארגון זה, מה שיצר אנדרלמוסיה בארגון.

ובתוך כל המהומה הזאת שנתפס הארגון במהלך מערכת הבחירות, מרחפת בקשתהשל פלשתין  לעלות להצבעה את הרחקתה של ישראל משורות הארגון, לחצים, איומים, שמור לי ואשמור לך, גושי הצבעה, מה שנראה כקול בטוח הפך להיות כבר מתנדנד, ופתאום יומיים לפני פתיחת הקונגרס, ההצעה להרחקת ישראל כבר לא נשמע כה הזוי ורחוק, הוא הופך להיות מעשי ובר השגה מבחינת הפלשתינאים.

כנראה לעולם לא נדע מה התרחש ביומיים האלו, מה נאמר למי? מי איים על מי? מה היה תוכן האיום? מה הובטח בתמורה? ומה גרם לג'יבריל רג'וב יו"ר התאחדות הכדורגל הפלשתינאית למשוך ברגע האחרון את העלאת נושא ההצבעה בפני הקונגרס.

אפשר לומר רק למי שעקב אחרי הסאגה הזאת בציריך, שקיבלנו טעימה להסברה הישראלית הכושלת מול ההסברה הפלשתינאית.

רגע לפני שמשל ג'יבריל רג'וב את  דרישתו על הרחקתה של ישראל ,הוא נשא נאום בפני משתתפי הקונגרס, נאום תוקפני,לוחמני, משכנע,בוטח בעצמו ובצדקת דרכו, אז מה אם כל כולו בנוי על שקרים וסיפורי אלף לילה,האם זה מענין מישהוא מבין שומעיו? מישהוא יטרח לבדוק את אמינותם? יושרם? צדקתם? עומד אדם ומכפיש את מדינת ישראל בפני אלפי כתבים,ופרשנים אל מול אלפי מצלמות טלויזיה שמשדרות זאת בשידור חי, וכל זאת באנגלית רהוטה,ובוטחת.

וממול מגיע יו"ר התאחדות הכדורגל הישראלית,  עופר עייני, נואם בעברית עילגת,נאום מתנצל,רפה,פחדני,בשיא העליבות ושיא הפתאטיות, אם מישהוא רצה אבן בוחן להסברה ישראלית אל מול פלשתינאית ,זו היתה דוגמא קלאסית להסברה כושלת ועלובה בשיאה.

אז קיבלנו כרטיס צהוב,מה שנקרא בעולם הכדורגל אזהרה, רגע לפני הרחקה, מי שחושב שבזה תם ונשלם, חי בסרט, קיבלנו את הקדימון למה שעוד נכון לנו עכשיו בוועד האולימפי, ובכל איגוד ספורט בינלאומי על ענפיו השונים, מתאחדות העולמית לאתלטיקה ועד התאחדות העולמית לדוקים, שוב איומים,שוב נסיונות הרחקה, חרם, וזה רק בעולם הספורט.

נראה לי שהיגיע הזמן שיעמוד ראש הממשלה פעם אחת ולתמיד ויבהיר עד כאן !!!

היגיע הזמן שמדינת ישראל תעמוד זקופה ,בטוחה, מאמינה בדרכה ובצדקת דרכה ותבהיר הן לרשות הפלשתינאית, והן לעולם כולו, שהיגיעו מים עד נפש, כל נסיון של פגיעה בישראל, נסיון להרחקתה מגוף כזה או אחר, יגרור תג מחיר כבד מהפלשתינאים, זה יתחיל מאספקת חשמל, מים, מעברים, ומוצרי יסוד, מבחינתנו שיחזרו לתקופת האבן, אבל לא נסבול עוד ונשב בחיבוק ידיים מול גילויי תוקפנות כאלו מצידם ופעילות נגד ישראל בזירה הבינלאומית, אנחנו כבר היום משלמים מחיר על פעילות זו מצד הפלשתינאים, ומבחינתנו כבר לא יהיה מה להפסיד, ואם נפסיד ונורחק ונוחרם , עבור הפלשתינאים זה יהיה משול לנצחון פירוס,

עד כאן !!!!!!!

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל kalligula אלא אם צויין אחרת