33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

שלום ימין - עושר ואושר לעד ?

האח הגדול לא עונה - חלק 8 - שלום ימין

עבר יום שלם כמעט והמשתתפים עסוקים בלהיות הילדים משכונת חיים ורגע עם דודלי . שני מסכים נמצאים בסלון ועליהן התכניות שאת השחקנים המקוריים מגלמים דיירי הבית . הם חייבים להיות ממוקדים ולו רק כדי לא להפסיד את תקציב המותרות . על המסכים נמדדים כל הזמן אחוזי הצפיה . יוסי שנבחר להיות חביתוש , חש עצבנות רבה והיה לו חם   .  דקות ארוכות שהוא מחפש את המפתח . אותו מפתח שהיה מוצמד לגבו  , ממש כמו חביתוש האמיתי . הוא אמור לשמור על המפתח כדי שהחברה משכונת חיים לא יגנבו אותו . עכשיו המפתח איננו והעניינים נראים מסובכים . באזניו הדהד המשפט הנצחי : לא נוגעים במפתח של חביתוש בלי רשות של רגע ודודלי . וכן נגעו . כן גנבו . ועכשיו התקציב שלהם בסכנה . והוא , בגלל שאין מפתח , חייב להישאר במקומו בלי יכולת לזוז לשום מקום . המפתח אמור לעורר אותו לחיים . יוסי שבא מבאר שבע והשאיר את הנגריה שלו לאחיו כדי שיטפל בה . אחיו ידע לפני התכנית שיוסי נוסע למזרח הרחוק לחודש וחצי . הסכים  לקחת את ניהול הנגריה המשפחתית שאותה קיבל יוסי מאביו המנוח . עסק משפחתי שאף אחד מהאחים לא רצה לנהל . יוסי היה גרוש ואב לבת . עובדה שלא הקלה את המצאותו בבית האח הגדול . געגועיו לביתו שנשארה לגור אצלו מאז שגרושתו ברחה מהארץ . היה לו קשר טוב עם ביתו בת העשר . ועכשיו היא חסרה לו . מה עכשיו החביתוש הזה ? מה לו ולשטויות האלה . אם החברים בשכונה יראו אותו , הוא תיקן  מהר...הם רואים אותו . איזה בושות . אבל הוא ידע שהוא יחשף כאן . ויהיו עוד דברים שעוד יחשפו . ועכשיו המשימה הזאת . מה שמחזיק אותו כאן זאת המחשבה על הגמר הגדול . פחות עניין המליון ויותר הכבוד הגדול שיזכה לו מכל הארץ . הוא יהיה סלב גדול . ילך ברחוב וכולם ירצו להצטלם איתו ולחבק אותו והוא יהיה בעיתונים ובטלוויזיה ובפרסומות....ובחורות..יוסי  . שמע לפתע קריאה . זה היה יצחק . מה יצחק ? הוא שאל . מה קורה יוסי ? איפה המפתח שלך ? אין לי מושג ענה לו יוסי . אז גנבו לך אותו . פסק יצחק . כן כנראה . ענה יוסי . יצחק זעם . למה אתה לא יכול לשמור על דבר כזה קטן ? הוא שאג . יוסי התעצבן . מה אתה צועק ? מי אתה בכלל ? מה אתה האח הגדול ? אני משתתף איתך במשימה ודואג לתוצאה . אל תצעק . ענה לו יוסי  בעצבים .  אני אצעק ואתה תשמור על החפצים שלך ענה לו יצחק. יוסי הסיר את תלבושת חביתוש והחל ללכת לכיוון המטבח . לאן אתה חושב שאתה הולך ? שאל יצחק ? מה איכפת לך ? שחרר שחרר... ענה לו יוסי והמשיך . האווירה היתה עכורה וההרגשה לא הייתה טובה בכלל.  יצחק כעס על התפנית הפתאומית של יוסי וליוסי לא היה איכפת שהמשימה תהרס.

יוני יצא מהסלון של הבית וראה את אריק יושב לבד בסככת המחשבות . מבנה מרובע העשוי מעץ ומעליו צמחייה . ארבעה כסאות ושולחן באמצע . שם ישבו הדיירים וחשבו את המחשבות שלהם בכל מיני רגעים במשך היום . למי שהרגיש דיכאון או געגוע יכול היה לגשת ולשבת שם עד שהאח הגדול היה מבקש ממנו לקום כדי לא לשבת שם זמן רב מדי...אריק..קרא יוני . אריק הביט עליו וחייך . היי יוני . הוא אמר . מה העניינים ? הכל בסדר ענה לו יוני . ואז ניגש אליו ולחש לו לתוך האוזן . אני יודע שאתה יודע כמה דברים על המשימה ההיא . אז שתדע לך שגם אני יודע.......הוא שתק . לא רצה שהאח הגדול יידע שהוא אמר את זה.......מוזר שהוא חושב ככה . מהאח הגדול אי אפשר להסתיר כלום . אבל יוני לא כזה טיפש . הוא הביט לאחת המצלמות ואמר כי נדמה לו שהמיקרופון שלו לא עובד . הוא נקרא לחדר האח הגדול , שם חיכה לו מקרופון חדש . המקרופון שלו חזר לעבוד כאשר לחצו על כפתור ההפעלה שוב . אריק שמע ושתק . הוא לא ממש ידע מה עושים עם כל הרמזים האלה . אבל בטוח שהאנשים כועסים עליו ברמות מטורפות . אריק . גש בבקשה לחדר האח הגדול . אריק ניגש והתישב מול המצלמה . אריק . פנה אליו האח הגדול . כן אח גדול . ענה אריק . אתה לא מתייחס לאף מילה של יוני או איציק . הם מנסים למצוא אצלך קצה חוט למה שהיה כאן לפני כמה ימים  , שיקר לו האח הגדול . או קיי אח גדול . ענה לו אריק . הוא ידע שמשהו לא בסדר עם שני אלה....אבל העדיף לשתוק . שיהיה לך המשך יום מלבלב אריק . גם לך אח גדול .

ליוסי לא היה איכפת מהמפתח ומחביתוש ומצידו שכל המשימה תיכשל . הוא נכנס למטבח ופתח את המקרר , הוציא ביצים וחמאה והתחיל להכין חביתה . מתחיל להיות לחוץ לו . הוא לא רגיל לזה . בבאר שבע הוא מלך . עצמאי  . עושה מה שהוא רוצה . ופתאום . הכל התהפך ומה זה הדבר הזה , חשב לעצמו . חביתוש מפתח . הוא חשב שיבוא לבית האח הגדול ויישב כל היום בחוץ ויהנה . בינתיים רק סובל ורק בלגן . היי  שמע לפתע . הוא הסתובב ומולו עמדה דינה . הוא חיבב את התימנייה השחרורת מרעננה . מה זה הפרצוף הזה ? שאלה אותו . זה הפרצוף שלי והוא מחובר לי לחלק הקדמי של הראש . ענה לה בחיוך . אי אפשר להישאר עצבני לידה . חייכנית עם עיניים מבריקות  . היא חיבקה אותו ושאלה אם גם יכין לה חביתה . תחתכי סלט ואני אכין חביתה . הולך . היא ניגשה למקרר להוציא ירקות ...

אריק חיפש את מורית . הוא חייב לדבר איתה . הלך לכיוון חדר המגורים . חדר המגורים היה מעוצב בצורה הכי מיוחדת שראה בחיים שלו . לראשונה נעשתה הפרדה בין הבנים לבנות והמיטות היו מיטות גדולות ונוחות אבל ביחידות של שתי קומות . לא שתי קומות כמו בבתי הכלא או באכסניות . מיטות רחבות וגדולות שחוברו על ידי המעצבים והנגרים למיטות קומתיים . היא הייתה ליד ארון הבגדים . ליד כל מיטה היה ארון בגדים . לא היה חדר ארונות . כל אחד היה בעלים של שטח איכסון פרטי ואישי . וכמובן שגם אחראי על נקיון וסדר הארון . מורית .  הוא קרא לה . היי אריק . היא חייכה . נרגעת ? אני תמיד רגוע . ענה לה . אני רוצה לדבר איתך . עזוב זה בסדר..ענתה לו . מותר לך לעשות כאן כל מה שאתה רוצה . הוא התעצבן . מורית . תקשיבי לי  . היא הסתכלה אליו במבט מוזר . אריק , הכל בסדר ? היא שאלה . הכל בסדר מורית . אבל תקשיבי רגע . כן אריק . אני אוהב אותך  . הוא פלא . היא קפאה על מקומה . מה ? אני . אוהב . אותך  .אמר לה לאט בקצב הכתבה . היא הרגישה שכל הגוף שלה מסמיק . ומה אני אמורה לענות לך ? היא שאלה ?אני לא יודע . הוא ענה לה . אני רק אומר לך שאני אוהב אותך . פעימות ליבו התגברו והוא בקושי נשם . בקונטרול נדרכו . חגיגה קטנה . עוד משהו שיגרום לרייטינג לטפס למעלה למעלה . התאהבויות , ריבים , אשקן...אולי תהיה כאן איזה נשיקה איזה חיבוק איזה מיזמוז....צוות ההפקה היה קרוב למחיאות כפיים . רומי – האח הגדול הביט בהם ואמר . אתם לא מתביישים ? זה לא מקצועי חברים . כל אחד לעבודה . אם היא תשתף פעולה איתו ותמשיך את הקו , אפשר יהיה לשמוח ולהתקדם  . בינתיים שקט ומיקוד . הוא היה רציני . בגלל שטות קטנה של אחד הטכנאים אפשר להרוס תכנית שלמה . חייבים להמתין שתהיה התקדמות באירוע שהוא מאד חשוב בהתנהלות הבית . אירועים כאלה יכולים לקבוע את מידת הצפייה של הקהל הרחב .מורית הסתכלה על אריק והתקרבה אליו . תשמע אריק . אני מאד מבולבלת ולא יודעת מה להגיד לך . היא אמרה כמעט בלחש . אני חייבת כמה שעות לעכל ולהבין ואז נראה מה אני אעשה . היא נתנה לו נשיקה במצח והתחילה ללכת לכיוון אגף הבנות . הוא נשאר לעמוד על מקומו כשהוא קרוב להתעלפות....ועכשיו אחרי כמה דקות ארוכות , הוא ניסה לשחזר מה בדיוק אמרה ואיך התנהגה . איך היו הבעות פניה ולמה התכוונה . כל כך הרבה דברים עלו לו בראש . תסריטים , תשובות לא טובות , כעס מצידה ונתק . הוא כל כך פחד שהיא תעשה איתו פתאום ברוגז . אוף כאב לו הראש . אולי הוא ילך לישון קצת וכשיקום יראה מה עושים .

החביתה והסלט היו מוכנים ויוסי לקח כמה פרוסות לחם שחור והתיישב ליד דינה שכבר החלה לזלול את המנה שלה . הוא הביט בה וחייך לעברה . מה ? היא הפסיקה לאכול ושאלה . מה קרה ? כלום . ענה לה יוסי . תמשיכי לאכול . הוא אכל מהחביתה . מי הכין את החביתה המדהימה הזאת ? שאל . איזה אחד , ענתה לו בחיוך . הוא טוב . ציין יוסי . הם אכלו בשקט תשמע . תשמעי . הם אמרו באותו זמן . צחוק גדול . דברי את יוסי צחק . לא..לא מה רצית להגיד  ? היא שאלה אותו . לא כזה חשוב הוא ענה לה . אז תשמע  . היא אמרה  נראה לי שיש כאן בעיה עם המשימה . ספרי לי על זה  . הוא ענה לה . מה יהיה  ? היא שאלה . אני לא יודע אבל נראה לי החברה לא ממש מאופסים על עצמם אחרי מה שקרה וצריך לעשות משהו מיוחד . תגיד . היא שאלה אותו פתאום . במה אתה עובד ? נגר . ענה לה . נגר ? מה כמו ג`פטו ? היא שאלה . הוא כמעט נחנק מהשאלה הזאת . איזה ג`פטו...אני נגר של מטבחים מיוחדים . אמר לה . כאלה דלתות עם מעצורים לפני שהדלת נסגרת , שלא תרעיש . הוא שתק לפתע . מה קרה ? היא שאלה . לא, לא כלום  . אמר . כל ההרצאה הזאת על הדלתות של המטבח , מה פתאום זה נראה לי מגוחך . למה ? היא שאלה . ככה .עזבי אחותי . לא צריך לחפור על זה . אין לי מה לספר . מה העבודה שלך ? גננת . הייתי גננת . למה היית ? מה בגלל התכנית ? תאמיני לי אל תעזבי כלום כי ברגע שידיחו אותך , זה נגמר . רגעי התהילה האלה הם קצרים . למה ? היא שאלה . מי מחפש רגעי  תהילה . אני מחפשת את הפרס הראשון ואחר כך יבואו כל הרגעים האלה  של הפרסום והטלוויזיה וזה , אבל גם לזה אין סיכוי יותר מדי גדול לשרוד אלא אם אתה שחקן או זמר שממשיך ישר לתפקיד הבא . טוב ענתה דינה . אבל עזבתי . שרפתי את כל האוניות שלי מבלי שיהיה לי לאן לברוח . אני כאן כדי לזכות . אמרה דינה כשהיא לא מבחינה כמובן שרומי פתאום מקשיב לה   בחדר הבקרה. ממש בעניין גדול מאד . רומי מרגיש משהו מוזר שלא קרא לו אף פעם . הוא חש כלפי דינה רגש מאד מיוחד . רגש כזה שמבלבל אותו וגורם לו לבדוק עד כמה שהוא כשיר לביים גם בעונה הבאה . אסור שהבמאי יתאהב באחת המשתתפות ..וגם המשתתפים . אם זה קורה , זה יהיה בלגאן . כי איך הוא ימשיך להיות במאי . במאי לא יכול להיות מאוהב . זה יפריע לו בתפקיד .

אריק התעורר לבוקר מוזר ביותר . הוא אמר למורית את המילה המפורשת ועכשיו השעות שיבואו הן ממש כמו בבית משפט . הוא יצטרך להמתין לתשובתה אם תהיה . יכול להיות שהיא גם לא תרצה לתת לו תשובה. יכול להיות שהיא בכלל תפסיק לדבר איתו. הכל יכול להיות . הוא ילך ויצחצח שיניים ואחר כך יתחיל היום ויראה מה יהיה . ממילא יש את המשימה שיש בה כל כך הרבה בעיות עש שנראה שהיא בכלל לא מתרחשת או מתרחשת חלקית בלבד . כבר התחיל לשמוע מהאנשים על המשימה המשונה הזאת ואיך שהם לא מצליחים להסתדר איתה . ומה פתאום תכניות טלוויזיה . ויש כבר משתתפים שממש לא מעניין אותם התקציב אם יכשלו במשימה הזאת . משום מה נראה לו שהגיע דווקא לעונה הזוייה ולא טובה . מתח רב הסתובב בבית בקרב האנשים ופה ושם הגיעו אליו דיירים ולחשו לו כל מיני דברים באוזן. הוא סיים את הכנות הבוקר והלך לחדר האח הגדול . אין לו כבר יכולת לספוג את כל מה שקורה כאן , וקורה כאן . שלא יעבדו עליו . בשונה משאר העונות הרגילות , כדי להיכנס לחדר האח הגדול , עליך ללחוץ על הספרות שלך כמשתתף ואז להמתין עד שיקראו לך . הוא לחץ אפס ואחד וישב בסלון . אחרי כשתי דקות הוא נקרא לחדר האח הגדול . שלום אריק . שלום אח גדול . כן אריק , במה אני יכול לעזור ? אה...תשמע אח גדול . ביומיים האחרונים לא קל לי . גם לנו לא קל . ענה לו רומי ונאנח . אבל אח . אמר אריק . נדמה לי שאנחנו לא מצליחים להניע את משימת הטלוויזיה . כן. ענה רומי . כנראה ש...מה ? שאל אריק . לא כלום  . ענה לו רומי . אנחנו מטפלים בזה .בעוד יומיים תהיה הדחה אריק . ו..שאל אריק . מישהו יודח מהבית . מה ? ברצינות ? לא. איזו הפתעה . אריק . מה אח גדול ? אני לא אמרתי לך את זה כדי שתעשה צחוק . הוא מודח מסיבות הרבה יותר רציניות . ויהיו עוד כמה הפתעות . רציתי להגיד לך שהכל בסדר ואני רואה הכל אז תמשיך כרגיל וצפה להפתעות . טוב אח גדול . תודה לך . תודה לך אריק . אריק יצא מחדר האח הגדול בהרגשה מוזרה עוד יותר . הוא נכנס לחדר האח הגדול  ככה ויצא אחרת . את מי מדיחים ? מה הולך פה ? הקהל יודע את הסיפורים האלה ? לפתע נשמעו צעקות בסלון . אריק רץ לסלון וראה את שון עומד וצועק על יצחק ויצחק לא נשאר שליו . הוא מחזיר בצעקות . מה קורה כאן ? שאל אריק . יצחק הסתכל עליו . אתה בכלל תשב בשקט ענה לו יצחק . אריק היה המום . אנחנו בבעיה עם אוכל והבחוא החסר אכפתיות הזה דואג לעצמו . הוא חייב עוגיות מתוקות . אמר יצחק בכעס רב . מה זה עניינך ענה לו שון בכעס . אני יכול לאכול מה שבא לי ואתה האחרון שיכול בכלל להתערב בזה. מצידי אתה יכול להמשיך לאכול את הפריכיות העלובות שלך אם אתה חושב שזה מה שיאריך לך ימים . יצחק התקרב לשון . אם לא תתחיל להרגע זה ייגמר רע ומר . אמר יצחק . כן ? בוא  . בוא תראה לי את הרוע והמרירות . ענה שון . יצחק הרים את ידו באוויר כדי לסטור לשון וזה תפס אותה והוריד בכוח למטה . ליז החלה לצרוח . השתגעתם ? מה אתם עושים ? תפסיקו . היא החלה לבכות והתיישבה על הספה . האח הגדול קרא ליצחק ולשון לחדר האח הגדול .  הם נכנסו והתיישבו . מה קורה ? שאל אותם רומי . מה קרוה ? ענה יצחק בשאלה . תשאל את הילד הזה מה קורה . אל תקרא לי ילד בבקשה . אמנם אני צעיר ממך , אבל נראה לי שעברתי הרבה יותר ממך כפול שניים . רומי השתיק אותם . חברים להרגע בבקשה . אני מבין שאתם רבים בגלל התקציב . כן ענו לו . אז א. התקציב יהיה רק בעוד יומיים וב.אם הוויכוח על עוגיות אז אין צורך להתווכח . תיכף תקבלו כמה סוגים של עוגיות ותוכלו להרגע על כוס קפה . ו..שון . קצת כבוד למבוגרים ממך . אני מציע שתשבו לדבר . יש לכם הרבה מאד מהמשותף וזה ממש לא לעניין שבמקום להיות חברים טובים , אתם רבים על שטויות .יצחק הביט לכיוון שון וחייך . יש לנו משהו משותף ? נראה לי ענה לו שון . תן לי רמז אמר יצחק . צהל . ענה לו שון . אני כבר שמעתי עליך ועל מה שעברת . יצחק חייך . רומי נשען בחיוך על כסאו . עכשיו תלחצו ידיים וצאו מהחדר מהר . לכו לאכול עוגיות ולהרגע . תודה אח גדול . ענו לו שניהם . תודה לכם ענה רומי . הם יצאו לסלון . שון ניגש אל ליז והתנצל  . זה בסדר אמרה לו ליז . העיקר שלא תהיינה כאן מלחמות . שון חייך . היו לי מספיק מלחמות לפני שבאתי לאח הגדול . גם לי אמר יצחק מרחוק . גם לי . צחוק גדול ומשחרר נפלט מפיו של שון . בוא שון . בוא נעשה קפה ונאכל עוגיות . יש לי כמה שאלות אליך . כנ"ל ענה לו שון . עוד שריפה כובתה בבית האח הגדול .

ענת . גשי בבקשה לחדר האח הגדול . נשמע קולו של רומי אחרי ארוחת הצהרים . ענת הלכה מופתעת לכיוון חדר האח הגדול . שלום ענת . אמר רומי . שלום אח גדול . מה שלומך ? מעולה . חייכה ענת לכיוון המצלמה . אני שמח . איך הולך עם משימת תכניות הטלוויזיה ? שאל רומי . לא משהו  .ענתה לו ענת . אני יודע ענה לה רומי . אז מה נעשה ? שאלה ענת . בסוך לא יהיה לנו מה לאכול בגלל הכישלון של המשימה .אין לך מה לדאוג . כאן יש מכתב שאני רוצה שתקראי לדיירים , ומייד אחר כך אתם תשבו לצפות בסרט שהכנו לכם . מיד אחר כך נודיע לכם מה עושים . רומי שתק. הוא רצה מאד לשאול מה עם דינה . אבל בשלב זה אפילו לא רצה לקרוא לה לחדר האח הגדול . הוא עדיין צריך לחשוב מה עושים עם כל התסבוכת הרגשית שהוא נקלע אליה . הוא לא מפסיק לחשוב עליה וזה גורם לו בעיות גדולות מאד . ענת . הוא אמר . כן אח גדול . יש לך אילו שאלות אלי ? לא . ענתה ענת . אם כך את יכולה לחזור לבית . ואל תשכחי את המכתב . ענת יצאה לכיוון הסלון . חברים היא קראה . כולם להגיע דחוף לסלון . יש לי הודעה . כולם הגיעו והתיישבו על הספות . ארבע ספות היו בסלון מסודרות בצורת ריבוע גדול  שייצר מתחם סגור . ניתן היה לפתוח את הספות לצדדים ולעשות מהם שורה ארוכה  . כמו ספסל ארוך אבל הישיבה בספסל הייתה כך שספה אחת פנתה קדימה וספה אחת פנתה אחורה כמו במשחק כיסאות מוסיקליים אבל כאן זה היה ספות מוסיקליות . בשונה משאר העונות , הביאו הפעם מעצב של משחקי ילדים לבית האח הגדול שישתתף בעיצוב הפנים של הבית . בחלק מהבית היה עיצוב ככה שיוכל להשתנות ברגע ויהפוך לפינת משחק . שולחן האוכל היה מורכב מקוביות בודדות ואפשר היה להפוך אותו לשולחן דמוי משחק הקלאס למי שמכיר את המשחק הוותיק .   ענת פתחה את המכתב . כולם ישבו על הספות והקשיבו . הם היו סחוטים רגשית כל אחד במידתו , אולם כולם היו עייפים נפשית . דיירים יקרים . לאור האירועים שקדמו לימים האחרונים , ולאור אי הצלחתה של המשימה שקיבלתם לעשות , השתנו כמה דברים קטנים בלוח הזמנים . א . תבוטל המשימה הנוכחית ובתוך יומיים תדעו מהי המשימה החדשה . מיד לאחר קריאת המכתב וההפתעה שבעקבותיו , תצאו מהבית לכיוון החצר , שם תתקיים מסיבת בריכה עם פינוקים , בזמן הזה יחזור הבית להיות בית האח הגדול בלי התפאורה של תכניות הטלוויזיה . לאחר שתיכנסו  , יוקרנו בפניכם שני פרקים נוסטלגיים של תכניות טלוויזיה אהובות מלפני ארבעים שנה . בהמשך היום נודיע לכם את רשימת השמות המועמדים להדחה ובעוד יומיים בשידור התכנית בשידור חי , תקבלו רשימה מדוייקת של מי שמועמד להדחה . בינתיים שיהיה לכם המון בהצלחה . הדיירים יצאו מהבית לכיון החצר  ולאחר שכולם יצאו , נסגרו הוילונות וצוות הטכנאים נכנס לבית והחל לפרק את התפאורה שהייתה שם כשכונת חיים  ורגע עם דודלי . בתוך שעה הבית חזר לקדמותו . לראשונה בתולדות האח הגדול , נכשלה משימה . נכשלה בבושת פנים עד שפירקו אותה באמצע היום . אם היו שואלים את רומי , הוא היה מציע להחזיר את הגלגל אחורה ולהעשות את ערב הפתיחה ומשם להמשיך כרגיל בלי רעיונות גרנדיוזים . יותר מדי סרטים , יותר מדי רעיונות . אולי זה טוב לאיזה סרט על האח הגדול שהוא יפיק בעתיד , אבל עכשיו , עכשיו ברגע זה , התכנית חייבת להיצמד לקו שלה ולעשות הכל כדי לגרום לצופים לבהות במסך כמו קבוצת פרות חולבות שמדי פעם מפנות מבט כדי ללחך עוד קצת עשב . בלי דרמות מיותרות . הרי ממילא הבית הזה תמיד מייצר את הדרמות הפנימיות . לכל אחד מהמשתתפים יש תיבת פנדורה קטנה שהוא סוחב איתו לדרך . הרי מי ירצה להשתתף בתכנית כזאת ? נרקסיסטים שברוב המקרים סוחבים טראומות וחסכים פסיכולוגיים של אהבה ותשומת לב . וגם כאלה שחושבים שהם יכולים להיות שחקנים , זמרים דוגמניות וכו...זאת אותה הגברת בשינוי אדרת . כולם יודעים שבסוף הדרך שנקראת בית האח הגדול מחכים קמפיינים מושקעים . וככל שתתמיד להיות סגור בתוך כלוב הזהב הזה , ככה יגדלו סיכוייך להיות מחובר לקמפיין משתלם זה או אחר , להגיע לפתיחות של חנויות ומסיבות נוצצות ולזכות באהבתו של ההמון המסתער עם המצלמות והטלפונים . אבל אף אחד . אף אחד לא מכין אותך למה שיקרה רגע אחרי התהילה הזאת . התהילה הרגעית הזאת שהיא ממש כמו סם . ברגע שהתהילה נגמרת , השפעת הסם פגה , אתה מתחיל עם הדיכאון העמוק והחיפוש אחרי האהבה החדשה שמחכה לך בפינת הרחוב הבא . בקיצור , הוא לא צריך עכשיו דרמות חדשות . אתץ זה יספקו לו הדיירים . רומי הביט במסכים . הדיירים שיכשכו בבריכה ולגמו משקאות , אכלו וחייכו ורקדו . החיים הטובים . הוא ממש ריחם עליהם בעבקות מה שקרה עם "החטיפה " ועכשיו שייהנו עוד קצת . בקרוב מתחילים את המשחק מחדש . אחד מהדיירים כבר לא יהנה מהמשך הבילוי הזה.

דיירי האח הגדול נא להגיע לסלון . חלק מהדיירים היו במקלחות וחלק ישבו בחוץ . הייתה מסיבה מדהימה . אוכל ושתיה ופינוקים ומוסיקה . עכשיו כבר ערב ומעניין מה האח רוצה מהם . מחר יהיה השידור הראשון אחרי כל הבלגאנים שהיו בבית .כולם חוששים להיות ברשימת ההדחה . עדיין לא ספיקו להנות מספיק מהעונה שרק התחילה . כולם התיישבו בסלון מול המסך הגדול . קולו של רומי נשמע ברמקולים . דיירים יקרים . אמנם המשימה שלכם הופסקה אבל את החלק הזה אני לא מוכן שתפסידו . אתם מוזמנים להתבונן במסך למשך הדקות הקרובות . האורות כבו ועל המסך התחילה התכנית  : הילדים משכונת חיים . תכנית בשחור לבן משנות השבעים של המאה העשרים. שודרה בטלוויזיה הלימודית והייתה ללהיט גדול שהפך לנוסטלגיה . כאשר התחיל הפתיח , עמדו בעיניו של רומי דמעות . אביו היה איש צוות טכני באותם ימים בטלוויזיה הלימודית והוא כילד בן חמש נהג להתרוצץ באזור ההפקה ולעזור לצוות . יום אחד צולמה סצנה שבה הגיעו הרבה מאד אנשים לשוק שיזמו ילדי שכונת חיים והוא , רומי הקטן הוכנס לסצנה הזאת . מאז העריץ רומי את אביו ועם השנים הפך בעצמו לאיש טלוויזיה מצליח ביותר  . העונה האחת עשרה של התכנית הכי נצפית בתולדות הטלוויזיה היא בניצוחו ולא רק  . כל העונות מההתחלה בבימויו וניהולו המלא . אביו הלך לעולמו לפני שלוש שנים וגרם לרומי במותו הלם גדול ביותר . הוא קרא לבמאי המשנה ויצא החוצה . דמעות זלגו מעיניו  . הצוות ראה אותו מתוך חדר הבקרה וכולם היו במבוכה . מעולם לא ראו אותו במצב כזה . רומי הדליק סיגריה ושאף לתוך חזהו שאיפה עצומה . הוא נשען על החומה הקטנה שבחצר ועישן . אחת מבנות ההפקה יצאה אליו עם בקבוק מים וחיבקה אותו . הכל בסדר רומי ? היא שאלה . הכל בסדר ענה לה . קצת זכרונות  . טוב  . היא חייכה לו  . אם תצטרך משהו , פשוט תקרא לי וחיייכה . הוא חייך לה בחזרה . או קיי הוא ענה לה . הדיירים הביטו מוקסמים על המסך ומדי פעם צחקו בהתרגשות . כאשר הסתיימה הקרנת שכונת חיים , התחילה להיות על המסך , התכנית רגע ודודלי . בתפקיד פיסטוק היה שם הקומיקאי האגדי ספי ריבלין שהלך לעולמו כמה שנים לפני התכנית . הדיירים התרגשו למראהו של ספי ריבלין וענת הזילה דמעות . היא מאד אהבה לראות את ספי ריבלין ומותו היה בעיניה לא הוגן . בלי הסברים . הקרנת שתי התכניות האלה גרמה לדיירים התרגשות רבה ודמעות רבות . בסוף ההקרנה היה כבר רומי יושב ליד המיקרופון . דיירי האח הגדול , יש לכם עוד יום לשידור וההודעה על מועמדים להדחה . בינתיים גשו למנוחה והתארגנות להמשך לוח הזמנים .

המשך יבוא......

כל הזכויות שמורות לשלום ימין

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל dj shalom1 אלא אם צויין אחרת