00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

חשוב שתדעו!

עורך דין פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל מלווה את החייב מרגע ההיקלעות לחובות ועד להכרזתו על ידי רשות בתי המשפט כפושט רגל, בין אם מדובר על בקשה להכרזת פושט רגל על ידי החייב ובין אם מדובר על בקשה שנידונה לבקשת נושה. בכל מקרה, מכיוון שמדובר בהליך משפטי גרידא, יש לבצע את הפעילות אך ורק בליווי עורך דין המתמחה בהליכים אלו, ובהתנהלות מול הרשויות השונות במדינת ישראל.

בניגוד לדעה הרווחת, הכרזה על חייב כפושט רגל איננה הליך נח ונעים בו ביום בהיר אחד נעלמים כלל החובות של אדם מסוים והוא יוצא לדרך חדשה, ללא שום התחייבויות לאיש. מדובר על הליך קשה המנוהל על ידי רשות בתי המשפט בישראל, במסגרתו נבחנים כלל הנכסים העומדים לרשותו של החייב, נכסים של בני משפחתו והדרכים בהם בני משפחתו צברו אותם, בכדי לשלול את האפשרות כי הועברו אליהם טרם הפתיחה בהליך. כמו כן, נבחנת התנהלותו של החייב במסגרת ניהול עסקיו ובמסגרת ההצהרות השונות אותן הוא נתן לבית המשפט, ייתכן כי התנהלות שלא בתום לב, תאפשר לבית המשפט לפסול את הבקשה ותחייב את האדם להמשיך להחזיר את חובותיו או להשתמש בנכסיו הפרטיים לשם כך.

אדם, חברה או תאגיד אשר הגיעו למצב בו החובות אותם צברו אינם מאפשרים להם להמשיך ולהתנהל מבחינה עסקית, יכולים לפנות לבית המשפט בכדי לבקש להכריז עליהם כפושטי רגל, במצב זה מסולקים כלל החובות אותם צברנו באמצעות חילוט כלל הנכסים הנמצאים ברשות החברה.

מכיוון שכלל ההליך מבוצע על ידי בית המשפט ומעוגן בחוקי המשפט והענישה במדינת ישראל, ישנה חשיבות מכרעת להתנהלות בתום לב להצלחת התהליך. כך שבכל עת בו מתבצע הליך כל שהוא הקשור לפשיטת הרגל, יש להיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה בתחום פשיטת הרגל וזאת בכדי להגיש אך ורק תצהירי אמת, על קוצו של יוד.

התצהירים הינם מסכמים אותם ממלא מגיש הבקשה, ובמסגרתם הוא מפרט את החובות והנכסים העומדים לרשותו, תצהירים אלו, אפילו הראשוניים שבהם הינם מסמכים מחייבים המוגשים לבית המשפט, ולכן כל טעות ואפילו הקטנה ביותר, עלולה להתפרש על ידי בית המשפט כניסיון להסתיר נכנסים ועלולה להכשיל את התהליך כולו. לכן, יש למלא את הטפסים ולהגיש אותם, אך ורק בעזרתו של בעל מקצוע.

לאחר מכן, ינסה בית המשפט לנסות ולהחיות את העסק וזאת בכדי לנסות ולמצוא פתרון שיאפשר לנושים לקבל את כספם בחזרה. גם במקרה זה, לכל פגישה יש לבקש כי עוה"ד המייצג אתכם בתהליך יתלווה אליכם, ייצג את האינטרסים שלכם כבעלי חוב אל מול האינטרסים של הנושים וטובת הציבור.

ישנם עוד תהליכים רבים שנועדו לנסות ולמצות את מירב האפשרויות העומדות לרשות החוק טרם ההכרזה על פשיטת רגל, כאשר הניסיון הוא שהחובות ישולמו, אך אם אין אפשרות לכך, יורה בית המשפט על מחיקת החובות ופשיטת רגל. לכן, בכדי למנוע מצב בו הליך זה נגרר שנים רבות, ואיתו גם החובות והריביות, ואין אפשרות לפתח פעילות עסקית חדשה, ואפילו מתן צו עיכוב יציאה מהארץ עד לסיום התהליך יש לדאוג לייצוג משפטי הולם, שיאפשר לכם לקדם את ההליך, תוך כדי מזעור ההגבלות המוטלות עליכם. 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל openuni אלא אם צויין אחרת