00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

No Radiation

לבלוג החדש

" קרינה זה כואב?" - ישראל היום - 26/12/2014

כתבה בישראל היום - http://www.israelhayom.co.il/article/244397

כתבה חשובה זו, של העיתונאית סמדר סלטון, מביאה את סיפורם של כ 8 רגישים לקרינה (אי סבילות לקרינה). החשיבות של הכתבה בכך שהיא מראה שהרגישת לקרינה אינה עניין של בודדים אלא תופעה רחבה. חשוב שאנשים שכבר סובלים מהרגישות לקרינה יבינו את המקור לסבלם ויבצעו צעדים לצמצום השימוש והחשיפה. חשוב שמשרדי הממשלה יחלו לפעול באופן שיגן על בני האדם ולא באופן שמגן על חברות הטכנולוגיה והסלולר.
הגיע הזמן שמשרדי הממשלה יבינו כי אם לא יפעלו כדי לצמצם את חשיפת הציבור, אם לא יקבעו תקנים מגנים, אם לא יכירו ברגישות לקרינה ובהשלכות הרפואיות של חשיפה לקרינה בלתי מייננת, תופעת הרגישות לקרינה תתרחב עד כדי פגיעה ביותר מחצי מהאוכלוסיה.

 

תגובתי לתגובת משרדי הממשלה, העיריות וחברות הסלולר:

משרד הבריאות -

 1. המשרד פועל מתוך אי הבנה של נושא הקרינה והרגישות לקרינה. הוא עסוק בתרגום מסמכים של אירגונים אחרים במקום לחקור וללמוד את הנושא בעצמו. תפיסתו כי רק רמות גבוהות מאוד יכולות לגרום לנזק או תסמינים שגויה מהיסוד וגובלת בבורות, אולי מרצון..

 2. מתוך הבנה שגויה כי רק רמות גבוהות של חשיפה לקרינה יכולות להביא להשפעות מוגבלות, קובע משרד הבריאות שוב ושוב כי לא קיימת כל בעיית קרינה במקרים שמובאים לפניו בהם נפגעו בוגרים וילדים.

 3. המחקרים שדוברי המשרד ממהרים להזכיר הם מחקרים שבוצעו על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים במטרה להוכיח כי רגישות לקרינה אינה אמתית ובהם נחשפו (מתוך חוסר הבנת הנושא) הנבדקים לקרינה גם כאשר לא הייתה אמורה להיות חשיפה. כפועל יוצא רוב הנבדקים, גם אלא שלא הכריזו על עצמם כרגישים לקרינה, זיהו שיש קרינה. החוקרים, כנראה מחוסר הבנתם, הסיכו כי התופעה אינה אמתית כי הנבדקים זיהו קרינה כאשר לתפיסתם של החוקרים לא אמורה להיות קרינה.

 4. אל מול כוונת משרד החינוך והפריסה בשטח של רשתות אלחוטיות ומחשבים אלחוטיים, הוגש בשנת 2012 בג"ץ בנושא על ידי עו"ד מיכאל בך ועו"ד דפנה טחובר.

 

המשרד להגנת הסביבה -

 1. פרופ' סטיליאן, ראש תחום קרינה ורעש במשרד, הכן הכיר בנושא הרגישות לקרינה ובקיום רגישים לקרינה בישראל, ועל כך נתונה לו הברכה והתודה.

 2. אם זאת התקנים של המשרד להגנת הסביבה גבוהים ולא מגנים.

 3. כמו כן שיטות המדידה שגויות ומדידות הקרינה מתבססות על ביצוע ממוצעים (מה שמוריד לכאורה את רמות הקרינה המדווחת בעוד ישנם שיאי קרינה גבוהים מאוד שלא באים לידי ביטוי בתוצאות המדידה).

 4. בהינתן תקן גבוה ולא מגן זה, אפשרי היום לפרוס אנטנות סלולריות וציוד אלחוטי כמעט ללא מפריע.

 5. בדיקות הקרינה הפכו לכלי בידי "מזהמי הקרינה" כדי לאפשר ולהצדיק את הפריסה של ציוד אלחוטי וסלולרי מקרין זאת תוך כדי יצירת מצג שווא כי הכל תקין, באישור וכמובן בטוח.

 6. בהינתן תקן גבוה ולא מגן זה, ובהינתן בדיקות הקרינה הלא נכונות נוצר מצב בו אנשים וילדים נחשפים לקרינה, סובלים מתסמינים ולא מודעים לסיבה. גם אם מודעים לסיבה לא יכולים לעשות כלום כי "הכל תקין ובמסגרת התקן".

 7. בהינתן תקן גבוה ולא מגן ובהינתן בדיקות הקרינה הלא נכונות, בדיקות הקרינה ומערכות בקרת הקרינה של המשרד להגנת הסביבה אינה רלוונטית לבטיחות קרינה ולבריאות הציבור.

 

משרד החינוך -

 1. הלכה למעשה משרד החינוך פורס בבתי הספר רשתות אלחוטיות ומכניס שימוש במחשבים אלחוטיים וטאבלטים אלחוטיים. על פי מסמכי המשרד ודברי ד"ר עופר רימון, זו כוונת המשרד וזו שאיפתו.

 2. על פי דבריו של פרופ' עופר רימון בדיון בוועדת החינוך, משרד החינוך מתגמל כספית בתי ספר שפורסים רשת אלחוטית ומכניסים מחשבים וטאבלטים אלחוטיים.

 3. חוזרי המנכ"ל ממליצים על רשת קווית (ככיסוי תחת - סליחה על הביטוי) אבל מאפשרים רשת אלחוטית. בפעול מותקנות רשתות אלחוטיות בכיתות.

 4. בגלל הבעיות בתקנים ובבדיקות הקרינה ברור שבדיקות הקרינה יראו על רמות נמוכות מהתקן ויהוו חותמת גומי לאישור הפריסה.


 

עירית תל אביב

 1. שוב, בגלל התקן הגבוה והלא מגן ובגלל הבעיות בבדיקות הקרינה, בדיקות הקרינה יוצאות תמיד תקינות גם אם החשיפה גבוהה וגם אם ילדים נחשפים לקרינה לא בריאה ומופיעים אצלם תסמינים.

 2. פעולות כיבוי הראוטרים כאשר אין שיעור מתוקשב הינם שיפור המצב וצמצום החשיפה אבל אינם מספקים.

 

עיריית ראשון לציון

 1. בהינתן הבעיות בבדיקות הקרינה והתקנים ברור כי רמות הקרינה שנבדקו בכיתות, 25 מטר מהאנטנות הסלולריות ותוך כדי הפעלה של הרשת האלחוטית בכיתות, היו לכאורה נמוכות מהתקן הלא מגן. כאמור אין זה מבטיח כי אלו רמות בריאות, להיפך.

 2. כאשר הובא עניין הפגיעה של הילדים בבית הספר נגבה בפני העיריה, למרות רצון לעזור, היה צורך במחאה של תושבי השכונה ותלמידי בית הספר כדי להביא להורדת האנטנות הסלולריות וכיבוי האלחוטי בבית הספר.

 

עיריית ירושלים

 1. בהינתן הבעיות בבדיקות הקרינה והתקנים ברור כי רמות הקרינה שנבדקו בכיתות, תוך כדי הפעלה של הרשת האלחוטית בכיתות, היו לכאורה נמוכות מהתקן הלא מגן. כאמור אין זה מבטיח כי אלו רמות בריאות, להיפך.

 2. יטיב עם עיריית ירושלים תפעל לצמצם באמת את החשיפה לקרינה ב20 ממוסדות החינוך בעיר בהם נפרסו רשתות אלחוטיות וחולקו מחשבים ניידים. זאת במקום להצהיר כי רמות הקרינה תקינות.


ח"כ עמרם מצנע 

 1. אכן ח"כ מצנע קידם דיון בנושא בוועדת החינוך. 
 2. בדיון סיפרו הורים על מצב ילדיהם.
 3. לא התקבלו החלטות לגבי הפריסה של הWIFI בבתי הספר.
 4. דיון נוסף ב 6/1/2015 בשפעה 09:00 בבוקר.

 

פורום חברות הסלולר

 1. חברות הסלולר, במשך שנים עושות הכל כדי לפרוס יותר אנטנות סלולריות וזאת כדי לאפשר את הגדלת קיבולת הרשתות הסלולריות וכדי למכור שירותים נוספים.

 2. במשך שנים חברות הסלולר מתקינות אנטנות סלולריות בדירות ומבנים בלב שכונות מגורים ותעסוקה, תחת חסות הפתור למתקני גישה שלא מיועד לכאורה לאנטנות סלולריות. הנושא נמצא בבג"ץ כבר משנת 2008 בין השאר על ידי עו"ד מיכאל בך.

 3. בשל התקן הגבוה ובדיקות הקרינה הלא נכונות כל תהליך בקרת הקרינה מהאנטנות הסלולריות אינו מספק ויוצר לכאורה רק מצג שווא כאילו הכל בסדר בעוד מותרת חשיפה משמעותית לקרינה.


 

לסיכום, צמצמו שימוש בסלולרי ובאלחוטי לפני שהשימוש יצמצם אתכם.

עמיר בורנשטיין - נפגע קרינה, רגיש לקרינה , פעיל בתחום המודעות לקרינה בארץ ובעולם.

 

איור מתוך הכתבה בישראל היום

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

קוביית אלבום
קוביית FACEBOOK LIKE
מבקרים מה 20-10-2009
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל no rad אלא אם צויין אחרת