00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יוסי רגב

"מנוחה נכונה": (יא) המדינה תשלם קנס

בקיצור: השופט קנס את המדינה על אי-ביצוע חוק "הקבורה האזרחית". וגם הרצאה שלי על "מנוחה נכונה". $$$ [3149]
כדי לראות את רשימת התגיות (מילות המפתח) שלי, רדו למטה, אל מתחת לתגובות, ועשו קליק על מילת המפתח שמעניינת אותכם. קליק על "הצג הכל" יפתח לכם רשימה של עוד (המון) תגיות.
אל רשימת הנושאים שלי ( <- קליק על)
זה הסיפור להיום. אם זה מוצא חן בעיניכם, תבואו גם מחר. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, יחכה לכם סיפור חדש.
 
       צבי גינזברג וחוה לב, שני אזרחים תושבי השרון, יזכו (יחד) ב-33 אלף שקלים ממדינת ישראל, פיצוי על כך שהמדינה לא העמידה לרשותם בתי עלמין אלטרנטיביים כדי לקבור את נינט גינזברג ואת הוגו לב בקבורה שתואמת את אמונתם, בהתאם ל"חוק הקבורה האזרחית" משנת 1996. הם קברו את יקיריהם בבית העלמין "מנוחה נכונה כפר סבא", ושם נדרשו לשלם 18 אלף שקל ו-15 אלף שקל, בהתאמה, שכן בית העלמין הזה אמור לשרת רק את תושבי כפר סבא.
       החוק הנ"ל מחייב את המדינה להקים בתי עלמין אזרחיים, או חלקות אזרחיות בבתי עלמין קיימים (של חברה קדישא), בכל האיזורים בארץ. החוק התקבל בכנסת כבר לפני 18 שנים אבל המשרד לענייני דתות לא טרח ליישם אותו, למרות שחברי מעמותות "מנוחה נכונה" במקומות השונים בארץ פנו למדינה וביקשו שיקצו להם אדמה ותקציבים, בקשה שנענתה רק אצלנו בבאר שבע, ובאופן חלקי במקומות אחרים. גינזברג ולב, בסיוע המרכז הרפורמי לדת ומדינה, הגישו לבית המשפט תביעה שהמדינה תפצה אותם על הסכומים הנ"ל ששילמו לאנשי כפר סבא. השופט מיכאל קרשן קיבל את תביעתם במילואה, והנימוק העיקרי היה "המדינה לא סיפקה (ונראה שאינה מספקת גם כיום) מידע ברור אודות הזכות להיקבר קבורה אזרחית. הציבור אינו יודע, ואינו יכול בשקידה רגילה לדעת, מהן האפשרויות העומדות לפניו. הוא אינו יודע באילו מבתי העלמין האזרחיים שבכל זאת הוקמו ניתן לקבור קבורה אזרחית במימון המדינה. הוא אינו יודע מה הם הקריטריונים לכך, וממילא שום בית עלמין לקבורה אזרחית לא הוכרז עד היום כבית עלמין אזורי. דרישת המדינה כי בשעת היגון הכבד, מיד לאחר פטירת יקיריהם ועוד טרם הביאו אותם לקבורה, ינסו בני משפחת הנפטר הטרי לשוחח עם משרד הדתות (בטלפון שאינו זמין 24 שעות ביממה) ויבררו מהן האפשרויות העומדות לרשותן, אינה מתקבלת על הדעת. במחדליו המתמשכים ליישם את הוראות חוק הזכות לקבורה אזרחית ולהביא מידע חיוני הקשור בו לידיעת הציבור, הביא המשרד לשירותי דת לכדי כך שכמעט אין זה אפשרי, מבחינה מעשית, להביא לקבורה אזרחית במימון המדינה נפטר שלא התגורר סמוך לפני פטירתו ביישוב בו ממוקם אחד מ-11 (כיום 12) בתי העלמין האזרחיים החלופיים הקיימים".
       המצב היום הוא שרק בבאר שבע יש בית עלמין "מנוחה נכונה", שהוא בית עלמין ארצי, שמקבל לקבורה נפטרים מכל הארץ. בקרית טבעון יש בית עלמין "מנוחה נכונה" קטן, שמקבל רק נפטרים מבני המקום. בכפר סבא יש בית עלמין "מנוחה נכונה", שמקבל נפטרים מכל הארץ – בתשלום נכבד, כמתואר לעיל. בבאר שבע ובקרית טבעון הקבורה היא בחינם, ו"ביטוח לאומי" מכסה את כל ההוצאות. כמו כן ישנם קיבוצים שמוכנים לקבל נפטרים ולקבור אותם, שוב תמורת סכום כסף רציני. ישנן גם חלקות לקבורה אזרחית ליד כמה בתי עלמין של "חברה קדישא", שכמה מהן מוזנחות, ו"יהודים טובים" מקפידים לזרוק שם אשפה, לכבוד המתים.
       בינתיים, אנחנו ב"מנוחה נכונה" לא חשנו שיש שינוי במשרד לענייני דתות, ולא ראינו מאמצים להקים במהירה עוד בתי עלמין "מנוחה נכונה" ברחבי הארץ. בפתח תקווה, בירושלים ובחיפה הוקצתה אדמה, אבל לא ניתן תקציב, ולכן הסיכוי שבתי העלמין ההלו יוקמו בקרוב הוא קלוש. רק ח"כ יואל רזבוזוב מ"יש עתיד" התגייס לעזרתנו. בינתיים הוא הצליח להשיג רק ש"ביטוח לאומי" ישלם את הוצאות האמבולנס להובלת הנפטר מכל מקום בארץ לבאר שבע, מה שהיקשה על בני משפחות הרחוקות מבאר שבע להביא את יקיריהן לקבורה אצלנו בבאר שבע. ח"כ רזבוזוב פועל להקמת בתי עלמין "מנוחה נכונה" בכל הארץ, ונקווה שניזכה לראות תוצאות מאמציו בעגלא ובזמן קריב.
עוד
       הסיפור הזה מופיע במפורט בעיתון "הארץ" בכתובת:
http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.2426308#.VAy8bOi4CC4.email
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
 
הרצאה שלי
       ביום ד' הבא, 12.11.2014 בשעה 10:15 תתקיים ההרצאה שלי בנושא: הזכות למות בכבוד - המאבק על "קבורה אלטרנטיבית" במכללת קיי בבאר שבע, במסגרת "פרלמנט תרשיש", בחדר המוזיקה. ההרצאה פתוחה לקהל.
תקציר ההרצאה: עוזי אורנן, פרשת לב פסחוב, פנחס ורדין, חוק מתקבל, התרגילים של ש"ס, בג"ץ, בית העלמין "מנוחה נכונה" מוקם בבאר שבע, קבורה בארון, הרב של "דפי זהב" מצנזר, בתי עלמין אחרים, נשים בבית הקברות, יואל רזבוזוב, הקנס בכפר סבא, היפאנית מהצונאמי, מי האיש שמת ברוסיה?
        יוסי רגב, יו"ר "מנוחה נכונה – באר שבע" יספר את הסיפור הנפתל הזה.
 
     האם אני צודק? אל תסכימו אתי.
       מה אתם חושבים? מה אתם מרגישים?
יוסף רגב
-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-=-~-
   המונה היומי: עד היום היו 551,677 כניסות לבלוג שלי, וזאת מאז שהתחלתי ב-22.2.2006
 
   אם בהמשך הקטע (הפוסט) הזה יש תגובות, קיראו גם אותן. כשאנשים מתווכחים אתי, עולות נקודות חשובות, שלא נכנסו למסמך המקורי שכתבתי.
   אם הדברים שכתבתי פה מעוררים אצלכם מחשבות, והרי לשם כך אני כותב אותם, אנא, הגיבו לדברי בבלוג עצמו, ע"י קליק על "הוספת תגובה", כדי שאדע שקראתם וחשבתם עליהם.
אם התגובות שלכם מתייחסות לנקודה מסוימת במה שכתבתי, סמנו אותה בשדה "נושא" ע"י מספר בסוגריים מרובעים כפולים, לדוגמה [[1]], ואני אכניס את המספר הזה בתוך הטקסט שלי.
כיתבו תגובות. אל תהססו. אין צורך להיות בלוגר רשום. אין חובה לתת כתובת דוא"ל. כל אחד יכול לכתוב את שמו – ולהגיב (עד 17 שורות).
אם האותיות קטנות וקשה לכם לקרוא – לחצו על מקש ה-CTRL ביחד עם מקש התו "+" (פלוס), ואז האותיות יוגדלו.
הפונקציה "חפש בבלוג" אינה פועלת כהלכה. כדי לעשות חיפוש בבלוג הזה אחר רשומה שמכילה מילה מסוימת, או צירוף של מילים – היכנסו לגוגל, או לשדה של גוגל בדפדפן, וחפשו את המילה המבוקשת, או את צירוף המילים בתוך מרכאות, יחד עם המילה regevj, שמופיעה בכל אחד מהקטעים שבבלוג הזה.
       את רשימת הנושאים בבלוג שלי וגם את הוראות השימוש, ניתן לראות בכתובת:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=897416
       אל רשימת המאמרים הכי נצפים שלי ( <- קליק על)
 
                                       דרגו אותי באינדקס הבלוגים
                                         עשו קליק כאן
 
תגיות: דת, יהדות, מנוחה נכונה, קבורה אלטרנטיבית, הרצאות שלי,

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 02/2006
913,953
תגיות
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל יוסי רגב אלא אם צויין אחרת