00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

פרקולוג @ Perkolog

הינך סקסית רעייתי, הינך מטרוסקסואל, הינך סקסיסט

180 אורגזמות ב-14 יום - המתמטיקה המבטיחה הזאת שייכת למספרית לא קטנה, יעל9, בלוגרית שנונה בת 34 שכותבת בבלוג המשעשע שלה, "לא כל כך מהר", סיפור בהמשכים ומשתפת את קוראיה בחוויות הדייטינג של בפרט ובחייה בכלל.

לגברים המאכלסים את עולם הפנויים-פנויות שווה לקרוא את הפוסט בו היא מתרגמת ללשון בני אדם עם כרומוזום Y שאלות של נשים. למשל: כ"שאנחנו שואלות `מה אתה עושה?` אנחנו מקוות שתענה טייס או לפחות רופא אבל רק אחרי שסיים את ההתמחות הבזויה, אנחנו מתפללות שלא תענה היי-טק, כי אז זה אומר שאתה מובטל או בדרך להיות מובטל. רק אל תגיד שאתה עורך דין, זה אומר עוד יצור מתסוכל, שבטוח שהוא היחיד שבחר מקצוע לא נכון... אנחנו גם מאוד רוצות לשאול כמה בדיוק אתה מרוויח, אבל לא נעים לנו אז אנחנו מנסות להרכיב את הפאזל משאלות סביבתיות אחרות כמו : איפה אתה גר? בשכירות? איזה אוטו יש לך? ואיפה גדלת? שיכלול התשובות ייתן לנו שכר נטו משוער. אז תחסוך מאיתנו את כל הסבל הזה, ותכתוב בדיוק כמה אתה לעזאזל מרוויח...."

יעל היא בוגרת המחזור הראשון של הסייבר, וכבר לפני עשור היא היתה בעניין, שוחחה עם ראשוני קהילת הווירטואל. "חשבתי שאני היחידה בעולם שמקבלת אורגזמה מהמחשב, כנראה מאיזה פרופסור חרמן מהפקולטה להנדסת הזין בטכניון", היא כותבת בפוסט על 180 האורגזמות (לפחות ארבע בערב. יפה לך, יעל!) בשבועיים. עכשיו היא מוצאת את עצמה "לגמרי רווקה" ובאותה נקודה, מתחרמנת להנאתה מול הצג.

"תוך שלושה שבועות הפכתי לקליברית-צ`אט עם רפרטואר זיונים (פיקטיביים אך מהנים)  שלא היה  מבייש כוכבות פורנו מצליחות. ההתחלה הייתה קשה, בפיק-אפ מספיק להיות כוסית, בשדות הוירטואל העכשווים  בלי מצלמה, תמונות ערום, רמקול ומסנג`ר אף אחד לא יורק עליך - מדובר הרי בציוד חובה בסיסי. בצר לי נסעתי אחרי שורה של חרמנים  לאופיס דיפו, לפי החיוך של המוכר הבנתי שהוא יודע:  `מתפשטת, הא?` הוא תקע בי מבט של אחד שזכה בפיס, לא היה טעם להכחיש". היא מתארת בפוסט את הפרטנרים השונים, כולל הכינויים, נותנת בהם סימנים ומפרטת את ממצאיה בסוף. הכי שווה, לידיעתכם, תומר 27 מת"א, עליו היא ממליצה בחום. (וטיפ של יעל: "כשהאיבר לא במצב זמין, לא עולים במצלמה! לא, זה לא קורה לכולם").

יעל מזכירה לנו שלקחנו על עצמנו, יחד עם השוויון, גם להיות סופר-וומן: "פתאום אנחנו אשה עצמאית עם קריירה, מתנהלות עם תפקידי האשה הקלאסיים בתוספות מיוחדות, הכוללות אחריות ניהולית ואסטרטגית לכל המתנהל בבית ובכלל זה קשרי החוץ ומשרד האוצר (קריירה –אלק...). וואלה יופי, איך נפלנו?!  עכשיו אנחנו  צריכות להוסיף לסמלי הסטאטוס המצטברים, תואר של סמנכ"ל חברת החארטה בע"מ, תואר שלישי בחקר המוח, ואחריות להביא משכורת שמנה הביתה".

והאבחנה העגומה: "כמו בעבודה גם פה זכינו בקידום לכאורה בלבד, אבל הוא לא כלל עליית שכר או פינוקי מנהלים אחרים, בסה"כ קיבלנו עוד עבדות עם פוזה, עבודה בתוספת פרגון לכאורה, עכשיו הטמבל שלנו יכול להמשיך לשכב לו על הכורסא ולצפות שחוץ מילדים מושלמים/ תזונה/ כלים יפים, אשה יפה/ נוסיף גם משכורת נאה ותדמית של אשת קריירה מתקדמת".

המטרוסקסואל, הטרנד החדש, הוא הנקמה המתוקה "של האשה, שכמעט, כמעט, נפלה בפח השוויוניות.  הכוונה לגבר החדש שנאלצנו להמציא, זה שמוריד שערות לקול צהלות השמחה שלנו, זה הרגיש הסובל והאומלל, מחובר לעצמו ולכל הנאחס שבעולם,  נהדר. למה היינו צריכות להמציא אותו? נקמה פשוטה. דם תחת דם, הרי לא נצא פראייריות". עכשיו "גם הוא יתחיל לסבול במכונים מזעזעים תחת ידיה של שושנה הסדיסטית, שיצרח ויבכה על מר גורלו, העיקר שיהיה יפה וחלק... מעתה גם הוא צריך לסבול מרגשות, יופי, שיבכה קצת, למה לא.... הגבר החדש, כמו כל פולניה טובה, ייעלב מכל שטות, מהבוס, מהשכנה, מחמותו, וגם מהחבר שלו... הגבר החדש יצטרך להתלבש כראוי, כולל אבזור מלא, שרשרת, צמיד צהוב ובגדים מטופשים ככל האפשר... הגבר החדש יהיה מוטרד מינית, בעיקר ע"י בני מינו העליזים... הגבר החדש יאהב לבשל, הוא ירוץ לעשות קניות בטיב טעם, יבחר בקפידה חומרי גלם..."

~ ~ ~ מהי אשה סקסית? ~ ~ ~

גם כרמל ויסמן, חוקרת תרבות וטכנולוגיה, אנתרופולוגית, תרמילאית ועוד כל מיני, מתחברת לעיסוק ביופי, מזווית אחרת, עם רשומה שכותרתה "הינך סקסית רעייתי" (כותרת משנה: "יופי הוא כל דבר שמתבוננים בו באהבה").

"כל השבת קראתי את `מיתוס היופי` של נעמי וולף. היא לא חידשה לי כמו שחידדה וריכזה, את כל מה שמטריד אותי בתרבות הדימויים התקשורתית/פרסומית והשלכותיה המסרסות על נשים וגברים גם יחד. וולף מדברת על דימויי יופי כאידיאולוגיה פוליטית שמגבילה נשים, מבודדת אותן מאחוותן הטבעית, מכניסה אותן לחוסר בטחון ותחרות ולמרוץ שאי אפשר לנצח בו. מה שנחמד זה שהיא לא מאשימה את הגברים, הרי גם הם סובלים מהאובססיביות שלנו לדיאטות ניתוחים ושאר ירקות (בעיקר חסה), ובקרוב גם הם יועלו על המוקד: המפרסמים ממציאים את המטרו-סקסואל כדי למכור לו קרם לחות ולנגן על יצר התחרות הטבעי שלו", כותבת כרמל.

"איך אתם מגדירים סקסיות? אם זה זהה ליופי בשביל מה צריך מילה נפרדת לזה? גברים צעירים כמעט ולא משתמשים במילה הזו, כאילו הם מרגישים שיש בה מטען קצת יותר עמוק שהם לא מבינים. תגידו חתיכה, כוסית, אבל סקסית? סקסיות זה לא דבר חיצוני, זו אנרגיה, זה התנהלות של אשה עם עצמה. את יכולה להיות דוגמנית צמרת ולהיות חסרת בטחון, פלקט, טפט, קישוט, בובה, שהסקסיות ממך והלאה. ואת יכולה להיות מכוערת, דאבה וסקסית בטירוף. סקסית זו אשה שיודעת שהיא יפה כי היא פגשה את הייחוד שלה, מכירה את העוצמה שלה, והיא מקרינה את זה ללא קשר לאופנת היופי העכשווית". אמן.

~ ~ ~ מה עם זכויות הגבר? ~ ~ ~

ולעומת אלה, יעקב קנדלקר מפרסם בלוג שחרת את דגלו את זכויות הגבר בישראל. כשקוראים בבלוג שלו, נדמה פתאום שחיים במדינה לגמרי אחרת, כזאת שאני לא מכירה. הרציונל שלו, כפי שנכתב בראש הבלוג, הוא: "ישראל היא דיקטטורה פמיניסטית. מדינה שנשלטת ע"י נשים ובה גברים מושתקים באכזריות בזמן שהנשים שולטות בשיח הציבורי והן מכתיבות את הכללים כפי שנוח להן. בישראל גבר הוא לא יותר מאשר בשר תותחים, מכונת עבודה ופר הרבייה. הגיע הזמן לדבר על הדברים הללו שכ"כ הרבה שנים הורגלנו לשתוק ולהדחיק. לא עוד".  לא פחות ולא יותר.

בעוד כרמל מצטטת את "מיתוס היופי הגברי", לג`ק יש גורו אחר, כפי שניתן לראות, בין השאר, בפוסט הזה:

"וורן פראל מסביר בספרו `מיתוס הכוח הזכרי` (1993) שנשים נחשבות כוח הקנייה העיקרי והמרכזי שמשפיע על נותני החסות המסחריים לרשתות טלווזיה שתלויות בהן, אי לכך הן קובעות מה המדיניות, הגבולות והשיקולים לשידורי הטלווזיה, בהתאם לשאלה מה נשים רוצות לראות, מה מעניין אותן ומה עלול חלילה לפגוע ברגשותיהן. מסיבה זו בשנת 1991 בלבד נעשו 250 סרטי טלוויזיה שמתמקדים בנשים כקורבנות וגברים כתוקפי נשים, אנסים, סוטי מין וגברים שמתעללים בנשים בדרכים פיזיות ופסיכולוגיות. בדרך זו נשים השיגו שליטה בתעשייה שלמה שמסיתה נגד גברים ומפיצה את הפאראנויה הפמיניסטית, שנאת הגברים והסטריאוטיפים של הגבר כאלים ואנס, סוטה מין ופדופיל והאישה כקורבן חסר אונים שחייב להיות מוכן לתקוף ראשון".

הבלוג מאוד מושקע, עם מאמרים ארוכים ומנומקים ועם רשימות צד מרשימות ביותר, אבל נדמה לי שהכותב נאחז בכל בדל של הוכחה לתזה שלו. למשל, הוא קופץ כמוצא שלל רב על כותרת אזוטרית כמו "אשה גרמה למותם של 19 איש וכל התיק הופל על הנהג שלה". הוא גם מביא תמונה מתוך טקס הצדעה לנשות קריית ביאליק ביום האשה, כדי לפרש את ההצדעה כהשוואה בין פמיניזם לפאשיזם.

בהיותו בן למשפחה יוצאת הודו, הוא בטוח גם שנפל קורבן "להתנכלות ממסדית שיטתית ומסיבות של גזענות המדינה סימנה אותי מילדות והרסה את חיי", והוא מוצא קשר "עמוק" בין גזענות לבין פמיניזם, כפי שניתן לראות בפוסט בכותרת זו (תמצית: "נתחיל בכך שגזענות מושרשת עמוק בתרבות הישראלית ובמיוחד במדיניות ממסדית גלויה נגד אנשים כהי עור ותפיסות גזעניות של ממש שהמובילה בהן לדעתי היא הגישה ש"יש לחנך את המזרחיים לתת כבוד לנשים").

~  ~ ~ ותום ממשיך להתמרמר... ~ ~ ~


ולפני פיזור, כדאי לקרוא את "מה רע לך אתה?" הכתבה/ראיון של עידו קינן על תום הממורמר, אייקון אינטרנט עברי. מאחורי האייקון תום טרגר (17.5), תושב הרצליה, תלמיד, קומיקסאי ותופעה מתגלגלת. ואיך הכל התחיל? "הייתי בבית ספר בחדר תקשורת וביקשתי מחברי גלעד לצלם אותי", משחזר תום ממורמר בראיון נדיר ל-NRG (כי תום ממורמר רק מצטלם, לא מדבר). "אמרתי לו, `כמה מצחיק זה יהיה אם אני אפתח בלוג שלם עם תמונות שלי ממורמר?` התמונה שהוא צילם היא כרגע הלוגו של הבלוג, בה עוד לא גיבשתי את הפרצוף המפורסם. בסופו של דבר החלטתי לזנוח את הרעיון כי חשבתי שהוא מטופש מדי. אך לאחר כמה חודשים שוב סיפרתי על הרעיון לגלעד והוא ממש צחק מזה ועודד אותי להמשיך. משם, השאר היסטוריה".

שלכם, כל שני וחמישי,

שרית Perkol.com

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

20 תגובות

ארכיון פוסטים
נקה
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל perkolit אלא אם צויין אחרת