66
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

האח הקטן

ריאליטי בראי המציאות

האח הגדול 6 - מבט לאחור

השבוע הזה הולך להיות בסימן של 5 אנשים - טל, אלדד, לינור, נופר ודנית. אבל רגע לפני שאתמקד בהם, אני רוצה לעבור, כמו ברוב העונות הקודמות, על רשימת האנשים שעשו את העונה ולא הגיעו לישורת האחרונה. אז תחממו את בלוטות הנוסטלגיה ויאללה נזכרים.

 

אלעד מזרחי

אלעד היה הנשמה הטובה של הבית ואחד שבאמת קיוויתי שיגיע לחמישיה האחרונה, או לפחות לראות אם הוא יצליח לשמור על אותה שלוות נפש וגישה רוחנית גם בשלבים המתקדמים יותר של התוכנית. במעט הזמן שהוא היה בבית הוא ניסה לגרום לדיירי הבית לשנות את דרכיהם  כך שיתאימו יותר לצורה שבה הוא רואה את הדרך שבה יש להתנהג. הבעיה היתה שדיירי הבית לא הבינו את הדרך הזאת, לא את מעגלי השיתוף, לא את הקסם שבשירה וגם לא את הצורך שלו להשתין בחצר. לצערו של אלעד גם הצופים לא הצליחו להבין את הדרך שלו והלובי שלו מחוץ לבית לא היה חזק מספיק בשביל לפצות על הבעייתיות של הרושם הראשוני שיצר, ולכן הוא היה המודח הראשון.

 

אורטל בן דיין

אורטל (שונטל) בן דיין היא אחת הדיירות היחידות בבית שאני יכול להגיד בלב שלם שלא סבלתי. היא בדרך לא דרך הצליחה לבודד את עצמה אל מול שאר הבית ע"י גזענות במסווה של נאורות, טפשות במסווה של אומץ, והבעת שנאה במסווה של אקטיביזם. היא טרחה בכוח להכניס את עצמה לכל ריב וריב תוך שהיא משכנעת את עצמה שהיא עושה זאת כי היא לוחמת למען החלש והמדוכא, אבל בפועל עשתה זאת כי כך היא הפנתה את זעמם של בני הבית כלפיה ולהיות הקורבן התורן זה הלחם שהיא חיה עליו.

לו לפחות היתה יודעת להתווכח מבלי להתחיל לצרוח ולבכות בכל פעם שמישהו עונה לה בטיעון לוגי מנומק, אולי הייתי יכול לחבב אותה. אם היא לא היתה מוותרת לעצמה במקומות שבהם היא דרשה מושלמות מאחרים, אולי הייתי יכול לכבד אותה. אילו לא היתה מצליחה לשאוב לצידה את טל וכמעט להפוך אותה לאורטל בן דיין 2, אולי הייתי יכול לסלוח לה. אבל היא לא עשתה אף אחד מאלה והיא הצליחה להמאיס את עצמה עלי וככל הנראה גם על קהל המסמסים של האח הגדול. עכשיו אני רק צריך שיפסיקו לשתף בפיד שלי סטטוסים שלה בפייסבוק ואני אהיה מרוצה.

 

קארין זלאיט

את קארין אני אזכור בעיקר כדוגמה החיה לכך שתזונה טבעונאית לא חייבת לבוא על חשבון חיוניות, ובריאות טובה ולא חייבת לבוא יד ביד עם אידיאולוגיה של חוסר פגיעה בבעלי חיים בכל מחיר. קארין בחרה להיות טבעונאית רק משום לדעתה זו היתה דרך חיים בריאה יותר, עובדה שלא היתה לה בעיה בללבוש בגדים שעשויים מחיות.

אבל מלבד הטבעונאות, קארין גם היתה אחד האנשים הכי מאוזנים רגשית בבית האח. היא לא נתנה כמעט לכלום לעצבן אותה, היא לא ניסתה להתחבב על כולם ולא נתנה לאף אחד להיכנס לה מתחת לעור. לאורך כל השהות שלה בבית היא עשתה את מה שהיא רצתה ובעיקר נהנתה מהחוויה.

אה כן, היה גם את עניין הרומן עם אלדד שכמעט גרם לו להתעלם לחלוטין משאר הבית ולהעלם ברקע מבלי להשיג את כמות המצביעים שיש לו היום, אבל זה באמת בקטנה surprise.

 

דורון מירן

דורון היה עוד אחד מהדיירים שלהגיד שלא חיבבתי אותם זה לתת להם מחמאה. לאורך כמעט כל שהותו בבית הוא עבד בלקבל תשומת לב ולא בצורה טובה. הוא נכנס בכוח לכל שיחה שהתנהלה בבית שחס וחלילה לא יהיה רגע שהמצלמות לא יהיו עליו, ואז במומחיות של אדם שעשה זאת שנים רבות, סובב את נושא השיחה כך שבסוף אנשים דיברו עליו. ואם הוא לא הצליח לסובב את נושא השיחה, הוא היה מוצא סיבה להתחיל לקלל ולרדת על אנשים כדי שבטוח ישדרו אותו במשדר המרכזי.

אחד הדברים שהוא חזר עליהם שוב ושוב בבית זה שהוא מרגיש שלא נותנים לו כבוד, אבל כשזה הגיע ללכבד אנשים אחרים הוא היה רחוק אלפי שנות אור. אם זה היה בידיו האח הגדול היה תוכנית על דורון מירן שבה כולם מקשיבים לדורון מירן מדבר את השטויות שדורון מירן אוהב לדבר ועושים מה שדורון מירן מבקש. זו כנראה הצורה שבה הוא התרגל לחיות בביתו ולארוך התקופה לא כל כך קצרה ששהה בבית האח, הוא לא הצליח או לא רצה להסתגל לאורח חיים אחר.

 

אנה בול

אנה היתה בבית האח בשביל לשמש כמשענת לדנית ומקפצה לאחי. לאורך התקופה שבה היתה בבית האח אנה ודנית היו בלתי נפרדות, זוג  חברות שרק מברברות על כלום ועושות שטויות (קצת כמו שדנית ונופר בימים האחרונים). האמת שדי חיבבתי אותן ככה, הן היו לא מזיקות והוסיפו קצת רעש למונוטוניות של בית האח.

בצד הרומנטי אנה שיחקה אותה קשה להשגה בשביל אחי, אבל לא לאורך זמן. לאחר מכן היא שיחקה אותה מאוהבת, אבל לא לאורך זמן. זה היה רומן בחצי קלאץ' שעשה ממש מעט עניין ולא עזר לה לצלוח לכיוון הגמר.

כך שמה שאפשר לומר על אנה הוא בעיקר שהיא היתה שם, בשביל להביא את החברים שלה עד הגמר או כמעט הגמר. תודה לאנה.

 

בני גולדשטיין

בני לא הצליח לנצל את ההזדמנות שלו לזרוח בפעם השניה ואני לא מצליח להבין למה. הוא הדייר הכי משעשע, מציק, מעניין, מטופש, מתלהב, יוצר, מעצבן ומגניב שהיה באח הגדול לדורותיו. אבל גם בעונה המקורית שלו וגם בעונה הזאת נראה שהוא לא מצליח להגיע ללב של קהל המסמסים ואני לא מצליח להבין למה. מבחינתי בשתי העונות הוא היה צריך להיות בגמר ובמקורית שלו הוא גם היה צריך לנצח. ההדחה שלו בשני המקרים היוותה תעודת עניות לציבור המסמסים שלא השכילו לראות איזה כוכב יש להם ביד - אחד שהיה מצליח להפוך אפילו את השבוע של הגמר למעניין. חבל.

 

מנחם בן

מנחם נכנס לבית עם מטרה מוצהרת להתנהג כמעט בדיוק אותו דבר כפי שהתנהג בעונת הVIP. ואכן, הוא לא חסך את דעותיו גם מדיירי העונה הזאת. אבל בעונה הזאת היה בו משהו נוסף, משהו רך ומלטף יותר שהקהה במקצת את העוקץ שציפינו לקבל ממנו. פה הוא ניסה לנחם את עינב (ולא בהצלחה מרובה), שם הוא בחר לצחוק עם הדיירים במקום להכנס איתם לויכוחים. זה היה אותו מנחם שזכרתי, רק שלפעמים הוא שם את הרגש במקום הראשון לפני ההגיון המעוות שלו וזה עשה המון הבדל. את מנחם של העונה חיבבתי, אולי רק בגלל שציפיתי ליותר גרוע והתבדיתי. כך או כך ואני שמח שהוא נכנס לבית האח בפעם השניה בשביל לעשות את התיקון הזה.

 


יאללה, היינו פה?

 

צחי אשכנזי

אם יש דייר אחד שלרגע לא שכח שהוא מצולם 24/7, זה צחי. הבן אדם עבד קשה בלזהות אילו מצלמות פעילות ומשדרות באותו רגע (בעיקר ע"פ התנועה שלהן) וללכת לעשות מולן שטויות. כמעט כל משפט מצחיק, כל ריב קטנוני, כל רגע מרגש היו מחושבים אצלו בשביל להשיג מקסימום חשיפה גם במשדר המרכזי וגם בשידור החי. הבעיה היתה שהוא לא עשה את זה טוב.

אם בימים הראשונים עוד יכולנו להאמין שהוא דביל חמוד שמדבר שטויות ומצחיק על הדרך, הגיעו הרגעים שזה כבר היה ברור שכל משפט כזה הוכן מראש ומעטים מהם היו ספונטניים. גם בריבים שהוא בחר להכנס אליהם הוא לא יצא טוב. כמעט תמיד היריב שלו היה ורבלי יותר, לוגי יותר וקולח יותר ממנו מה שגרם לו להראות כמו טיפש שמתווכח על דברים שהוא לא מבין בהם. והדבר האחרון שהוא לא התחשב בו היה שהדיירים האחרים מדברים על איך שהוא מתעלק על המצלמות וזה הגיע גם לצופים בערוץ 2 שקלטו שהוא מנסה לשחק בהם ולכן בחרו שלא להצביע לו יותר.

 

אורטל גושן

אורטל היתה דיירת חביבה, לבבית, מתוקה ומשעממת. אלמלא הגידול שהתגלה אצלה ושבעקבותיו עזבה את בית האח (ואז חזרה אליו שוב בכניסה השניה) אני מאמין שהיא היתה מודחת בשלבים די מוקדמים. היא היתה אחת הדיירות היחידות שהרגשתי שבאה לשם החוויה. היא היתה שם בשביל להיות שם ויותר מזה - בשביל להיות עצמה שם ועד כמה שזה יפה, זה גם לא ממש מעניין.

דבר שכן אפשר להגיד עליה זה שהיא נכנסה לכל הדיירים ללב (חיים שלה בלב) ולא היה אחד מהם שלא היה עצוב שהיא עזבה.

 

מיקי הירשמן

מיקי לא רצה שיכירו אותו בבית האח כ"מיקיאגי" מנוער שוליים, אבל לאח הגדול היו תוכניות אחרות וכמעט בכל הזדמנות הם בחרו לשים לו שירים מהעבר הרחוק או שייך אותו במשימה לשפם ענק וכו'. אני חושב שבשבועות הראשונים כשמיקי עדיין חייך רוב הזמן, הפעמים הבולטות שבהן החיוך נמחק לו מהפנים היו כאשר בחרו להזכיר לו את אותה תקופה.

אבל עברה תקופה בבית האח והדיירים והצופים למדו להכיר את מיקי כפי שהוא - אדם שיכול להיות חביב או ציני להפליא תלוי איך נחה עליו הרוח. אדם שיכול להיות אמפתי ומתחשב או קר ונקמן בהתאם לאיך שהוא ישן בלילה. אדם שקשה להחליט אם להתייחס אליו ברצינות או להסתכל בחצי חיוך כשהוא מתיימר ליצור פירמידה של אור. בסופו של דבר מיקי היה דייר מעניין ויש האומרים שאם לא היה מבקש לעזוב הוא היה איתנו עכשיו בגמר (אני לא מאמין בזה, אבל יש האומרים...). 

 

עינב בובליל

הכניסה השניה של עינב בובליל היתה סוג של תיקון. מבחורה צעקנית עם המון רגשי נחיתות וחוסר יכולת להפסיד בכבוד, היא גדלה לבחורה צעקנית קצת פחות עם פחות רגשי נחיתות שקצת פחות אכפת לה לנצח. עינב שנכנסה אל הבית העונה היתה טיפה רגועה יותר ולא נתנה לריבים שאליהם היא נכנסה לצאת מפרופורציות ולהימשך עונה שלמה. היא למדה לשחרר את מה שלא באמת חשוב לה וזה הישג ענק בחיים.

זה לא שהיא איבדה לחלוטין את רגשי הנחיתות שלה ואת ההשוואה הבלתי פוסקת לאחרים, אבל היא למדה שלא להתעסק רק בזה. במקום זה היא חיבקה, צחקה, ניחמה כשהיה צריך ובגדול היתה דיירת למופת. זה לא הפך אותה לאחת הפייבוריטיות שלי אבל זה בהחלט העלה אותה כמה רמות מעל מה שהחזקתי ממנה בעונה הראשונה.

 

אליאב אוזן

אליאב שהתחיל את העונה כרווק נחשק, הפך באמצעה לדמות הנבל השרמנטי. הוא הסטריאוטיפ המושלם של הבחור שמאז ומתמיד האמין בגישת "דפוק וזרוק". הוא הדמות הזאת שבטוחה שהיא טווה רשת של שקרים שאף אחד לא יגלה אבל שוכחת שאנשים מדברים ביניהם. הוא הזבל הזה שמשחק בשתי בחורות בו זמנית, אומר לאחת משהו אחד ולשניה את אותו דבר אבל להפך.

אם נהיה כנים, אליאב לא היה אשם לחלוטין בנושא המשחק עם שתי בחורות - הוא רצה לחתוך אבל הוא לא ידע איך להתמודד עם זה שהבחורה שזרק נמצאת לו כל הזמן מול העיניים ונועצת בו מבטים מאשימים. אבל הוא היה אשם בכל השאר - בשקרים, בהאשמת אחרים בכשלים שלו, בנסיון להכפיף בכוח אנשים לצורה שבה הוא רוצה שהם יתנהגו ובכך שלפחות עם שתי טפשות זה הצליח לו. לשמחתי בסופו של דבר קהל המסמסים החליט שהוא קץ בזה וסילק אותו מעל המרקע.

 

** על אחי ומרטין כתבתי ממש לפני יומיים ואין לי תובנות חדשות מאז אז תסלחו לי אם פשוט אתמצת את מה שכתבתי עליהם בפוסט הקודם.

אחי נתן

אחי היה הדייר הזה שמסתדר עם כולם ואיכשהו מצליח למצוא את עצמו כמעט בגמר. במהלך שהותו בבית, מלבד הרומן הקצר עם אנה, הוא בעיקר היה שם בשביל אחרים. הוא נתן כתף, הוא פינה כלים, הוא דאג להיות בקשר טוב עם כולם (חוץ מלינור)... לאף אחד מהדברים האלה כשלעצמו לא היתה השפעה גדולה על הדינמיקה בבית האח, אבל אם מסכמים את הכל הוא היה הדבק שאיכשהו הפך את הדיירים בעונה הזאת לבית אח גדול אחד. וחבל לי שהוא לא בגמר.

 

מרטין סולל

בתחילת הדרך מאוד הערכתי את הסבתא הזקנה הזאת ששומרת על כושר, יודעת לצחוק ואומרת כל מה שיש לה על הלב בלי פילטרים. אבל לקראת הסוף הקונספט של "בלי פילטרים" פינה את מקומו לטובת פילטר אחד ענק ושמו אלדד. אפשר היה ממש לראות איך כל פעולה שהיא עושה וכל מילה שהיא אומרת הפכה להיות מחושבת האם זה יעזור או לא יעזור לאלדד לקחת את הגמר. יש שיטענו (כמוני) שהיה שם "קראש" קטן, אבל מה שבטוח שבכל הנוגע לאלדד מרטין ראתה את הכל דרך משקפיים ורודות ובכך איבדה את מה שהביא אותה עד לרגע לפני הגמר.

 


 

זהו זה, הסתיים המבט לאחור ועכשיו אפשר להסתכל קדימה. מחר, אם יהיה לי כוח, אני אכתוב את דעתי המפורטת על כל אחד ואחד מהפיינליסטים ומה ההימור שלי לגבי סדר היציאה. שיהיה לכולם בהצלחה.

** ואף מילה לגבי זה שהבנות של ארז טל (כן, קשת טוענים שאלו הבנות של ארז טל ולא של טל) מקבלות סיור בבית תוך כדי צילומי העונה...

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

2 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל האח הקטנטן אלא אם צויין אחרת