00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

SilentMike ניוז

הסירו ידיכם מן הדגל.

01/09/2014

דעתנו היתה קצת מוסחת בחודשיים (בערך) האחרונים. קל להבין למה דעתנו היתה מוסחת. ירו עלינו. וכשלא ירו עלינו ירו על אנשים שאנחנו מכירים. וכשלא ירו בכלל חשבנו על איך שירו עלינו קודם, או על איך שאולי יחזרו לירות עלינו אח"כ. אז דעתנו היתה מוסחת, והיינו לחוצים, ומבולבלים, וכועסים. אבל עכשיו זה נגמר. אז בואו ונחשוב על כמה דברים.

המלחמה, וזו היתה מלחמה, היתה חוויה לא נעימה (אני לא מחדש בדיוק. מלחמה היא חוויה לא נעימה). זה היה מעיק מאוד בשביל אנשים כמוני שהיו צריכים לסבול אזעקות מפעם לפעם, ושלמרות ההגנה היעילה של כיפת ברזל עדיין היו צריכים לרוץ למרחב המוגן ועדיין נלחצו. זה היה בלתי נסבל בשביל האנשים שחיים במרחק ירי מרגמה מעזה. האנשים האלה סבלו מירי כבד ומהגנה הרבה יותר מוגבלת. הישובים שלהם ניזוקו, ורבים מהם נדדו ברחבי הארץ כי הבית שלהם כבר לא היה בטוח (אחרים בילו יותר מ-50 יום תחת הפגזה כבדה הרבה יותר מרובנו). וכמובן שאת הנורא מכל ספגו 71 הרוגים (בספירה האחרונה), בני משפחותיהם, וחבריהם הקרובים. לאבד מישהו קרוב זה נורא ואיום. המלחמה הזו היתה נוראית בשביל הרבה אנשים, ושום דבר שאני עומד לכתוב לא מערער את זה. אבל, הסכנה הגדולה למדינת ישראל שהתפרצה בזמן הלחימה לא היתה מצד המנוולים (והם בהחלט מנוולים) שירו עלינו את הרקטות.

החמאס, עם כל הבוז והדחיה שהם מעוררים ובצדק, לא מהווים איום צבאי על מדינת ישראל, ולא היו מהווים איום כזה גם אם תקציב הביטחון היה קטן במחצית מערכו הנוכחי. מדובר בכנופיה של עבריינים וחולי נפש שהתאחדו להם תחת מטריה דתית לאומנית כדי לשפוך דם של יהודים (וכל אחד אחר שנמצא במקרה במקום הלא נכון. זה לא שהם מקפידים). הם הורגים וזה נורא, וקשה לחסל אותם. אבל גם את אוכלוסיית העכברושים בביוב קשה לחסל. זה לא אומר הרבה. בזמן הלחימה התפרץ בכל עוזו איום אחר, מסוכן הרבה יותר לדעתי מהחמאס; איום מבפנים בצורת לאומנים יהודים קיצונים שלקחו על עצמם לרמוס כל עקרון של צדק והגינות ולרדוף כל ערבי ושמאלני שלא מוצא חן בעיניהם (שזה עד כמה שהבנתי, כל ערבי ושמאלני באשר הם, וגם הרבה אנשים שהם לא זה ולא זה).

ואם אתם חושבים שאני סתם מגזים, בואו ואני אסכם לכם חלק מהדברים שקרו, מהזיכרון. אנשים התארגנו בקבוצות בפייסבוק ובווטסאפ ובכל מיני מחלות חברתיות אחרות כדי לרדוף על דעת עצמם, בלי חקירה ובלי משפט, ערבים שכביכול אמרו משהו נגד יהודים או בעד החמאס. אחרים הפיצו תמונות של עצמם עם כיתוב גזעני (בלי להזכיר את עדרי האידיוטים שמילאו את התגובות של כל כתבה שקשורה ליחסי יהודים-ערבים או שסתם לחצה על אחד מאינספור הכפתורים הבלתי-נראים שמדליקים אותם). קבוצות של כהניסטים ארבו למפגיני שמאל, רדפו אחריהם, ולעיתים היכו אותם. קבוצות נוספות נצפו ברחובות הערים כשהן צועקות "מוות לערבים". אנשים מפורסמים (כמו גילה אלמגור, אורנה בנאי ואסי עזר) שאמרו משהו שלא מצא חן בעיני מישהו זכו למטר איומים וחרמות. העיתונאי גדעון לוי (שאני באופן אישי לא סובל, אבל אני לא חושב שהוא צריך להרצח) מסתובב היום עם שומר ראש בגלל שהוא המשיך להגיד את אותן השטויות המעצבנות שהוא תמיד אומר אבל הפעם זה נהיה מסוכן. ואה כן, חבורה של טרוריסטים חטפה את הנער מוחמד אבו חדיר שפכה עליו דלק ושרפה אותו בחיים, למקרה ששכחתם.

לא, לא שכחתי שאנשי חמאס חטפו ורצחו את שלושת הצעירים עוד לפני שכל הבלאגן הזה התחיל. לא שכחתי, בכלל בדיוק כמו שלא שכחתי את הרקטות והמנהרות. אבל אני לא מצפה מהחמאס לאקטים הומאניטריים גדולים. הם האויב, ואויב נאלח ביותר. והרבה קל לי להתמודד עם אויב. אני כאן, הם שם, וצה"ל באמצע עושה את מה שצריך לעשות. אפילו עם אזרחים ערבים שמביעים תמיכה בטרור יותר קל לי. הם חוצים בגלוי את הקו ומעמידים את עצמם בצד השני, נגד כולנו, וברור שהם בצד האויב. אבל הניאו-פשיסטים שלנו לא מקלים עלי כך. הם התקיימו ביננו שנים ארוכות בכל מיני מסכות. לא מעט זמן אפשרנו להם לגדול על רקע תופעת "תג מחיר" המחרידה, שהתדרדרה מהשחתת רכוש לפגיעה בבני-אדם, מפגיעה בערביי השטחים לפגיעה בכל אחד בכל מקום. ובכל אותו הזמן הם לא הפגינו חציית קווים פומבית כזו כמו של אותם אזרחים ערבים שמזדהים עם ארגוני הטרור (למרות שבעיני הם בהחלט חצו את כל הקווים החשובים). להפך, בעודם מגדפים, מסיתים, ופוגעים, אנשים אלה אוחזים בגאווה בדגל ישראל, טוענים שהם מדברים בשם הציונות, מכריזים על תמיכה בצה"ל (כל זמן שזה רק הורג ערבים, ולא אוכף את החוק על יהודים בשטחים או משהו כזה) וקוראים לאלה שלא מסכימים עמם בוגדים. צה"ל לא עומד בינם לביני. הם רוצים להצטרף לצה"ל, לעצבו בדמותם, ולהופכו לצבא ביעותים, כמו זה שהשמאל הקיצוני מנסה לטעון שכבר יש לנו.

האנשים האלה הם סרטן המאיים על כל מה שנשאר עוד בריא יחסית ברקמה החיה של מדינת ישראל. ניצחון שלהם יהפוך את המדינה הזו למקום זוועתי, מקום שאף-אחד לא ירצה לחיות בו. אמנם נשמעו נגדם כמה מילים פה ושם מהמערכת הפוליטית הרשמית (כולל מצד ראש הממשלה ומצד הנשיא החדש). אך המילים נשמעות חלשות, כאילו נאמרו בעיקר כדי לצאת ידי חובה, או כדי לרצות כמה תומכים בלי להרגיז יותר מדי את האחרים. הן לא מהדהדות, הן לא מעמידות את הגזענים במקומם, כתופעת שוליים דוחה, ולא גורמות לאלה שאולי נסחפו וכתבו שטויות גזעניות להתחרט על דברי ההבל שלהם. אז הגיע הזמן של כולנו לומר להם את דברנו בצורה ברורה. והנה אני מתכוון לעשות את חלקי:

הסירו ידיכם מהדגל. אתם מטמאים במגעכם הדוחה אותו ובעיקר את מה שהוא מייצג. אתם לא ציונים. לשנוא ערבים זו לא ציונות. אתם לא פטריוטים. לערער את יסודות המדינה זה לא פטריוטיות. גזענות ושנאה הן סימנים של חולשה ונחיתות. אף אדם בעל ערך לא ראוי שישמח במות ילדים, גם אם אלה ילדי האויב. אף בת-אנוש ראויה לשמה לא צריכה לעלוז על הרס ואובדן של משפחות שלמות חפות מפשע. רק פחדנים נפסדים משתמשים בהפחדה ואלימות כדי לנסות לערער את חופש הביטוי, שהוא יסוד חיוני בכל חברה חופשית. ורק הטיפשים והמנוולים הגדולים ביותר מנסים לחסל חברה חופשית ולהחליף אותה בחברה לאומנית דכאנית. אז הסירו ידכם מהדגל, והסירו את הגאווה מפניכם. אינכם לוחמים למען עם ישראל. אתם הגרועים שבאויבנו, ואתם בושתנו הגדולה ביותר.

אני מאוד מקווה שיתחזקו הקולות נגד ההתנהגות המשתלחת והקריאות הגזעניות. לא צריך להיות בשמאל כדי לדחות את הגזענות והשנאה (קחו דוגמא מנשיא המדינה) הרגישו חופשיים להפיץ ו/או להעתיק את הטקסט הירוק שלמעלה, או רק לקחת את הרעיון ולהשתמש במילים שלכם.

וזהו. עד כאן שידורי לערב זה. לילה טוב.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

22 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל SilentMike אלא אם צויין אחרת