44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

SHOP&MORE

באים לביקור בקופת חולים גם כשבריאים-מי אמר? מאוחדת!

באים לביקור בקופת חולים גם כשבריאים-מי אמר? מאוחדת...

אז למה בעצם להגיע למרפאה כשבריאים? 

קופת חולים מאוחדת משיקה "ביקור בריא" , אל תטעו הקופה השקיעה כספים רבים במהלך וזאת כדי להוביל רפואה מונעת כדרך חיים.

מאוחדת סבורה שעיסוק ברפואה מונעת מביאה תועלת רבה ללקוחות, כשמקבלים הזמנה לרופא ילדים כשהילד בריא, זה הזמן להכרות מעמיקה עם רופא הילדים , ולא בזמן מחלה שכל מה שמעניין בביקור הוא ההתעסקות במחלה, הרי יש הרבה מעבר..

ליאורה וולנסקי ממאוחדת נותנת קצת רקע וזה ממש מעניין אז תשארו איתי,

כל נושא הבריאות  השתנה מאוד ב-40 השנים האחרונות בעולם

אם לפני 40 שנה מחלות זיהומיות הרגו אנשים -או אז קרו 3 דברים

סניטציה- לכל אחד יש ביוב - פחות תמותה

אנטיביוטיקה- לא צריכה להסביר..

חיסונים- מצילי חיים

לפני שנים מתו מאות ילדים ממחלות זיהומיות, כיום לא רואים את זה כלל בגלל שלושת הסיבות שנמנו למעלה, אבל..קרה משהו אחר במקביל, פתאום עליה במחלות הכרוניות , החיים פשוט השתנו.

תחשבו איך פעם סבתא הכינה עוגה, אספה ביצים,חלבה פרה- ממש השקיעה אנרגיה בלאפות עוגה אחת בבית.

היום מה? קונים! ומה יש בעוגה המון שמן, אנשים מתנפחים ומשמינים, יש לנו יותר זקנים אבל ההתנהגות הבריאותית פחות טובה מזו שהייתה לפני 50 שנה.

מחלות כמו סרטן, אי ספיקת כליות ועוד , הם המחלות שמתמודדים איתן כיום, בואו נדבר על חברות הטבק, הן מוציאות המון כספים כדי להרוג אנשים, ברור שהן יודעות מה שהן עושות -אבל זה משתלם להם ועולם כמנהגו נוהג.

ליאורה  היא עצמה אחות שלמדה סיעוד בשנות השמונים, אז לא לימדו על סוכרת 2 בילדים, היום יש לנו ילדים בני 13 עם מחלות של זקנים!

הבעיה היא ממש לא רק שלנו, היא בעיה עולמית, המון כספים נשפכים על קמפיינים והעברת מסרים לציבור, לדוגמא כיצד להתמודד עם השמנת ילדים שנובעת מרביצה מול המחשב טלויזיה טאבלט, לא יוצאים כמעט לשחק, אוכלים פי 2 קלוריות ממה שאכלו ילדים לפני 20 שנה, ואז מקבלים  דור של ילדים עם בעיות השמנה.

בארץ כרגיל אנחנו מפגרים בשבע שנים בכל החולירות הרעות, יש לנו רבע מהילדים עם עודף משקל.

ותכירו את התחלואה החדשה - אוטיזם בעליה משמעותית. למה? אבחון יתר? ריטלין? שינוי בהגדרות DSM? ואיך מתמודדים עם הורים שבאים ואומרים לילד שלי יש אוטיזם?

 

הנה גורם אפשרי לעליה באוטיזם, הסביבה החברתית מציפה, תחשבו שפעם ילדים התמודדו עם אנציקלופדיה מקסימום, היום לכל ילד יש סמארטפון.

ילדים חדלו לתקשר אחד עם השני, כי כל היום הם תקועים במחשב .

לא רוצה לדכא, אבל ידעתם שהסיבות העיקריות לתמותה  בקרב ילדים בגילאי 1-4 בישראל הן פציעות לא מכוונות. פגיעות שחלק גדול מהן ניתן היה למנוע. ואיפה זה קורה? בעיקר בבית, בקבוצת הילדים הקטנים.

איפה נכנסת מאוחדת לתמונה? ממש כאן, בערך ל-15% מהילדים בגילאים הצעירים ישנה בעיה הדורשת התייחסות ממערכת הבריאות ותמיכת ההורים, נמנה בין היתר, השמנה, הפרעות התנהגות,קשב וריכוז,מבנה עצמות ועוד..

שומן, בחור, ציור היתולי, לחייך,...

מאוד אופייני בארץ להציף את הבעיות ולהשאירן לא מטופלות, ישנן משפחות ממצב סוציואקונומי נמוך שלא "גומרות את החודש"  והבעיות שאינן מוגדרות כמחלות נדחקות הצידה ולא מטופלות.

ישנו קשר מובהק בין מעמד חברתי כלכלי והשכלה בעיקר של האם לבין מודעות להתפתחות התקינה של ילדיהם, מן הסתם, הורים חסרי השכלה עם מצב כלכלי ירוד גרים בשכונות  מסוכנות יותר, העישון שם גבוה, אי מודעות לפעילות גופנית וחוסר מודעות לבטיחות.

ה"ביקור הבריא" בא להתייחס לכל האמור ולעשות מעשה. איך?

להחזיר את רופא הילדים לחיי ההורה, רופאי הילדים מבינים בהתפתחות הילד יותר מכל אחד אחר, מזמנים ילדים בצורה פרואקטיבית , כדי שהרופאים לא יפסידו מממנים חצי שעה לרופא ונותנים לו כלים, יש לו מסכים מובנים שידע לשאול מה שצריך לשאוךל ובאיזה רצף, וכן ידע להפנות כאשר עולה על בעיה, לדוגמא, דיאטנית,קלינאית תקשורת וכו',

זה עובד בכלל? ברור שכן, בארה"ב למשל מקיימים ביקורים בריאים.

במאוחדת רוצים שיגיעו כמה שיותר ילדים כדי למנוע את כל התחלואות  שפירטתי, בסיכומו של דבר, רפואה מונעת היא הדרך להתמודד עם התחלואה הזו.

    זה ד"ר גסנר- הוא אחד מתוך 200 רופאי ילדים במאוחדת שמקיים ביקורים בריאים.

ד"ר גסנר הוא רופא ילדים מומחה, הוא מטפל במרפאה חרדית באלעד, ומרפאה חילונית בכפר סבא, הוא מציין שיש דברים שווים ושונים באוכלוסיות שהוא מטפל בהן.

ד"ר גסנר אומר בד"כ באים כשחולים ועסוקים בבעיות שצריך לפתור נכון לאותו רגע, זה יוצר תסכול מצד הרופאים שמכירים את החולים הקטנים רק כשהם חולים, פה יש הזדמנות לטפל גם בדברים אחרים אומר ד"ר גסנר.

ההורים עושים הכנה, התייעצות עם הגננת ,מצב הילד ביחס לבני גילו מבחינה תקשורתית והתפתחותית , מה שנקרא השוואה. 

השרות ניתן במאוחדת מגיל שנתיים עד שש  למשך חצי שעה שלמה  הפגישה כולל בדיקה גופנית,מעקב גדילה והתפתחות,מניעה-חיסונים וגורמי סיכון, אורח חיים בריא, והדרכה משפחתית.

מה אתם מרוויחים?  מעקב רפואי, מניעת סיכונים, קידום הבריאות, ידע וכלים להורים, מענה להורים על כל מה שמטריד, זמן איכות לבדיקה מעמיקה של בריאות ילדכם והתפתחותו,,חיזוק הקשר עם רופא הילדים,רוגע,בטחון ושקט נפשי ששווה הכל.

יופי!! איך קובעים תור? don't call as we call you  כן, ככה זה עובד מאוחדת מתקשרת באופן יזום להורים לילדים בגילאי שנתיים עד שש ומתאמת עבורם ביקור בריא אצל רופא הילדים.

איך זה מתנהל? שאלה פתוחה? משהו מפריע? זה בדיוק הזמן להעלות דברים שרופא הילדים ידע במה להתמקד.

היסטוריה משפחתית, כמה ילדים יש? חיזוק הקשר בין המשפחה לרופא נותן המון להמשך.

מעקב גדילה,התפתחות,משקל,גובה, דיבור,שפה,תקשורת, מוטוריקה, יש לרופא ערכה נחמדה ממש כמו משחק ילדים מותאמת גיל כמובן , לבדיקת מוטוריקה עדינה וגסה.

תזונה,הרגלים, גמילה, לזהות בעיית סמכות הורית כאשר אמא מספרת שילדה בת שנתיים מוכנה לאכול רק מול הטלויזיה.. או שילדה שמוכנה לאכול רק חטיפים וממתקים

נכון, אי אפשר לפתור את כל הבעיות בחצי שעה, אבל, היי, אפשר להתחיל נכון? להציף את הבעיה ולקבוע תור כפול.

אפשר לקבל פגישה אצל מומחים בכל הקשור לשינה ואכילה, בעיות הרטבה, יש גם קבוצות הורים, 

בכל הקשור לבטיחות ילדים רופאים צריכים להתמודד עם כך שבמגזר החרדי לדוגמא ילד בן 5 צועד לגן לבד.

דניאלה שואלת ובצדק..בעייתי להביא ילדים בריאים למרפאה בה יצטרכו לפגוש ילדים חולים. 

התשובה שדניאלה מקבלת- שעות נפרדות מאלו של ילדים חולים, מרפאה נפרדת,זימון נפרד, ללא המתנה או צפיפות,קל יותר לסיים ביקור כאשר הילדים לא חולים, יש רק בקשה אחת, להגיע עם הילד הבריא לבד, כך כל הקשב ותשומת הלב תנתן לילד הבריא שהוזמן.

כמו בכל דבר גם ברפואת ילדים יש עונות, ברור שלא מתחילים ביקור בריא בדצמבר, אך הקיץ הוא אפשרות מצויינת להתחיל בביקורים בריאים.

יפה, אבל למה רק לילדים בני שנתיים עד שש, (עד שנתיים יש טיפת חלב וזה בהחלט יתרון שיש במדינה)

בכל האמור לגבי נוער ומבוגרים המערכת פשוט אינה יכולה להרשות לעצמה את התוכנית בצורה גורפת לגילאים האלו.

הכי נכון כרגע להתחיל בבני השנתיים עד שש, כמו כל דבר, שרות זה הוא נסיוני וחדש ויש לבדוק הענות ציבור המבוטחים בקופה לפני שמחילים על עוד אוכלוסיות.

מליוני שקלים הושקעו בפרוייקט -זמן רופא של חצי שעה בנחת.

במאוחדת בטוחים שכמה שנים קדימה יעשה המהלך הזה לשרות סטנדרטי בשאר קופות החולים.

בדקו איפה שהוא שזה אכן עובד? ברור, יש תוכנית כזו בארה"ב (כבר אמרתי..) באוסטרליה ועכשיו גם התחלה בבריטניה בקרב האוכלוסיות החלשות,מה זה כבר עשה? ירידה במחלות חורף  והשפעה על תזונה והשמנת ילדים.

עוד משהו קטן לקבוצות ילדים עם הפרעות קשב וריכוז שזכו לכינוי החינני במאוחדת של "קבוצות שובבנים" , אז דעו לכם ששיקום הסמכות ההורית, והדרכת הורים לילדים עם הפרעות קשב עד גיל 6 זה הטיפול שהכי עובד! עובדה..

מה אתם צריכים לעשות אם אתם לקוחות של ה"מאוחדת"? פשוט לבוא אתם כבר יודעים כמה זה כדאי.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

סטטיסטיקה
מספר כניסות לבלוג מה - 08/2010
1,487,599
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל silvik123 אלא אם צויין אחרת