66
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

יומן אישי

בלוג החיים של אלון ארד

תקופת אליפות העולם בכדורגל 2014 = מונדיאל 2014

שלום לכולם.
השעה כעת תיכף 5 בבוקר. הבוקר מפציע, ויש לי תרגיל כתיבה שהמצאתי בעצמי, דד ליין עד 6 בבוקר לכתיבת פוסט חודשי אחרי לילה מלא פעילות. זמן כתיבה יחסית מועט. אז מתרגל קלילות, למרות שכבד.
זה פוסט (רשומה) סיכום חצי שנתי. פוסט ראשון אחרי ה 29.5.2014, שזה ציון של 10 שנים וחצי של בלוג בתפוז. והתקופה היא גם תקופת תחילת אליפות העולם בכדורגל של שנת 2014 בברזיל. פעם ב4 שנים. אפשר להשוות את התקופה הנוכחית המתמשכת, לתקופה בחיי של לפני 4 שנים. בתקופה של 10 וחצי שנים, זה המונדיאל השלישי בתקופת בלוג זה: 2006, 2010, 2014. לפני 12 שנים עוד לא היה לי בלוג (אבל היה לי כרטיס בתפוז), עדיין הבלוגיה לא היתה קיימת.
אז מה השתנה בחיי בחצי שנה האחרונה? מאז כ"ט בנובמבר 2013? או אולי מאז סיכום שנת 2013? או תחילת 2014?
בנושא עבודה, אין שינוי, שואף למצוא עבודה בחצי משרה במשמרות ערב. אולי זה יצליח עד סוף השנה.
הסיבה שהגעתי ליחידת דיור הזאת (שלא הצלחתי לעבור דירה עם אנשים שאני מכיר, תודה רבה לחברים שלי ובראשם אלדד מרון) זה לחסוך כסף, שכר דירה נמוך, אז בסוף ינואר 2014 היתה תוספת לביטוח לאומי כמקובל וכצפוי,
ובאפריל 2014, היתה תוספת ממנכ"ל ביטוח לאומי, תוספת ממש משמעותית, של יותר מ10%, תוספת של 252 ש"ח, לכמעט סכום קצבה של כמעט 2,600 ש"ח. ! ומאז אני מצליח לחסוך יותר. אפילו היתה העלאה בשכר דירה בדירה הזאת של עוד 5%, שזה אומר תוספת של 62 ש"ח בחודש. אבל עדיין, יחד עם ה350 ש"ח שמשלמים לחשבון של הדירה, להוצאות שוטפות, במיוחד חשבון חשמל (שהצלחנו להוריד הקיץ) וחשבון מים (שגבוה אך סביר ל4 נפשות).
השכר דירה עלה לסכום של כמעט 1,300 ש"ח לחודש. אז בכל זאת, סכום של 1646 ש"ח, זה סכום של פחות מחצי מרמת ההכנסה הרשמית שלי בבנק. שזה 3364 ש"ח, יחד עם סיוע בשכר דירה ממשרד השיכון והבינוי, בסכום של 770 ש"ח, שמקווה שיעלה עד סוף השנה, כמו לפני שנתיים. (שעלה ב7 ש"ח). אז בעזרתה האדיבה של אמא שלי, שנותנת לי אוכל קצת, וקצת מוצרי בסיס ויסוד (אני אדם צנוע), אני מצליח לסגור את החודש גם בלי לעבוד (למרות שבאופן רשמי או בלתי רשמי, אני תמיד עובד). וכפי שאמרתי למדריך תעסוקה שלי (נפגשים הרבה כדי למצוא לי עבודה, ו-או עוד עבודה יותר גדולה ורשמית יותר או פחות). שהקצבאות היחסית גבוהות, מורידות לי את המוטיבציה למצוא עבודה. כי אני מצליח לחסוך. המוטיבציה שלי לעבודה היא רק לחסוך יותר, לדירה משל עצמי. שתוך 3 או 4 שנים אצליח לחסוך את הסכום של ה 100 אלף ש"ח עם עבודה ובלעדיה גם. אבל אני לא יכול להרשות לעצמי לא לעבוד תקופה כ"כ ארוכה, שעוד מעט תעבור לה שנה.

אז בקשר לדירה, עדיין גר באותה דירה, כבר יותר משנתיים. 2 שותפים יצאו, ד` וש`, ובמקומם 2 רוסים, א` וא`. שותפים טובים. מסתדר עם ח` השותף הותיק, כבר יותר משנתיים, כמעט שנתיים ומחצה.

בקשר לחברים. שומר קשר עם חברים ותיקים. ומחדש קשר עם חברים חדשים, ונוספו לחבורה חברים חדשים. ביניהם חבר יחסית חדש, שמעריץ את הבלוג הזה, וגם את הסוד החברי שמצוי ברשומה הראשונה בבלוג הזה.
בראש שלי עדיין יש לי רק 3 חברים טובים, י`, ו2 חברים שנתנו את הסכמתם לשמותיהם דרך הבלוג הזה, אלדד ראובן מרון, והסופר הנערץ אבנר הנמן. וזה קשור ל3 הדירות שבהם הם גרים, ליד רחוב ראשי במרכז תל אביב, אבן גבירול.
בחודשים האחרונים, חלה תפנית מעניינת, קשורה כנראה בכמה אנשים. את מוקד עלייה לרגל, מהדירה של י`, החבורה של החבר`ה העבירו, אולי בעזרת החבר אלדד (שדוגל בשיטת החבר מביא חבר), העברנו כל ערב וכל לילה, לדירה של הסופר המהולל אבנר הנמן (שעדיין אין לו ערך בויקיפדיה).
אצלו אני מגיע, מנקה את הדירה, מכין קפה , אוכל משהו, נמצא במחשב, ורואה טלויזיה, וגם מדבר עם הנפשות הפועלות (או היושבות). אז בקיצור, החבר החדש, מדבר איתי על הבלוג, ושואף לשינוי בו, שינוי חיובי, ושינוי יותר הומוריסטי בבלוג, יותר קליל. ויכול להיות שזה קורה ממש עכשיו, בהכרה ובתת הכרה. וזה שינוי שרציתי שיקרה בכל אופן, לקראת משבר גיל ה40 שלי. יש לי עוד המון תיכנונים לכתיבה בבלוג הזה במיוחד ששנת 2014, היא שנה של עשור משנת 2004 (בחודש הבא מתכנן לכתוב על זה), וגם עשרים שנים משנת 1994, שנה של הרבה שינויים בחיי, של מסגרות, סיום התיכון (החודש לפני עשרים שנים), התגייסות לצבא, בקיץ 1994, מונדיאל בארצות הברית, וזכיתה של ברזיל במונדיאל, כמו לפני תריסר שנים, שגם אז היתה שנת הסוס, שנת המזל הסיני של אחותי הגדולה. וזהו, אה, ואחרי הגיוס לצבא, גם האשפוז שלי בתל השומר, שנמשך גם לשנת 1995, עד אמצע תחילת סוף ינואר 1995 :)

והנושא האחרון או הלפני האחרון, זה נושא הזוגיות, שאין ויש, לאחרונה , גם בתהליך, חזרתי בפעם השלישית לאקסית האחרונה שלי ש`, ואנחנו שוב ידידים-חברים, עם, בלי, מערכת יחסים פתוחה, וה2 קליפים שאשים בסוף, עדיין רלווטניים. אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד, אפשר רק לשאוף ליותר טוב. למרות שאם מסתכלים רק על  הצדדים החיוביים בחיים, אז הכל דבש.
וגם התחילה עונת ההופעות החמות של קיץ 2014, אז בג`סטין טימברלייק בסוף לא הייתי, אבל ברונליג סטונס הייתי עם ש`, והלילה התבשרתי שלידי גאגא תופיע כאן שוב, ממש בשבת, ביום הולדת 3 של האחיינית שלי, אה ! דבר חשוב, נולדה לי עוד אחיינית, מספר 4, לפני חודש ויום, ועדיין לא ראיתיה, מתוכנן מפגש משפחתי בסוף שבוע הבא. ומקווה לראותה. (בגלל זה אני מתעקש לכתוב כאן, את אולי הרשומה הראשונה והאחרונה החודש הזה).
וזהו, וברקע המונדיאל. לסיכום השבוע הזה, התחלנו מסרות של לילות לבנים, עדיין מבלה ביחסית די הרבה בתי קפה, יחסית למספר 0. ובאמת אולי עדיין לא יודע מהי מהות החיים. אולי לבלות? עם חברים? אולי זאת מהות החיים, או רק זוית אחת שלהם. רוצה לעשות קריירה ממשהו שטוב בו (כמו כתיבה למשל). עדיין בקמפוס הליבה. ואבנר עדיין מתעקש שאלמד בכנפיים. אבל עדיין לא יכול לקום בבוקר בכלל. והימים שלי עדיין הפוכים, בגלל השותף ח`, והחיים בדירה הזאת בקריית שלום.

אה, כמעט שכחתי, מונדיאל 2014, שהתחיל לפני כיומיים: חמישי ושישי, באדיבות חברי הטוב גוגל :

https://www.google.co.il/#ct=world-cup-2014-6-4876025385189376&hl=iw&oi=ddle&q=%D7%92%D7%91%D7%99%D7%A2+%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D+%D7%91%D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%9C+2014

בית א`: ברזיל נגר קרואטיה, 3 :1 לברזיל. (את כל המשחקים אגב, בסוף השבוע הזה, כנראה ראיתי בבית שלי, באדיבות הסלון, באדיבות שותף שלי ח`י`, בעל הטלויזיה הגדולה בסלון, והyes, למרות שזה בערוץ 11 hd שהרשות אמורה להיסגר במרץ 2015).
מקסיקו - קמרון, 1:0 למקסיקו (את המשחק הזה לא ממש ראיתי, כי היה מוקדם מידי עבורי, יחסית ליום שישי שקמתי בו בערך ב 17:00 (איחור של שעתיים).
ספרד נגד הולנד: 1:5 להולנד ! (ממש טירוף, את המשחק הזה ראיתי ממש מהתחלה עד הסוף, עם השותפים ח` וא`) יש לנו הווי מיוחד למשחקים, ומעירים הרבה הערות ביניים.
צ`ילה נגד אוסטרליה: 3:1 לצ`ילה. (את המשחק הזה ראינו גם, בעיקר את הסוף שלו, עד 3 בלילה, ואז פרשתי לחדר שלי, למחשב הזה).
-במונדיאל הזה יש 8 בתים. שיחקו בינתיים בסיבוב הבתים הראשון רק 2 בתים. צריך להסביר לשותף שלי ח` את המצב, כי כפי שהבנתי, הוא לא מבין כ"כ גדול בסדר המשחקים במונדיאל, חושב ששלב הבתים הוא שלב הנוק אווט, שמתחיל רק בסוף החודש, בשלב שמינית הגמר.
רוצה להזכיר לצופים החדשים את מאמר המונדיאל שלי מתחילת מונדיאל 2010, סיכום כל המונדיאלים בחיי שמכיר עם תוספות :

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=1723487


במונדיאל הזה השנה, 2014, יחסית לשנת 2010, אולי אכתוב רק פעם אחת בחודש, ולא אצליח לכתוב כל סוף שבוע. כמתבקש מהתקופה בה איני אדם כ"כ חופשי, וגר בקריית שלום עם השותף ח`, כבר שנה 3 ברציפות, מקווה שעד סוף השנה המצב הזה ישתנה, בעזרת חברים טובים, בעזרת עבודה טובה וכו`.

הנבחרות שאוהד הם : בית ב`:הולנד וספרד. ד` :אנגליה ואיטליה, ואורוגואי (סבתא שלי ר` שנפטרה מאורוגואי). ה` צרפת. ו`: ארגנטינה (סבא שלי מארגנטינה, אוהד של מרדונה וגם אני) איראן (פרס) ( שותף שלי ח` הוא פרסי, מ2 הצדדים). וניגריה. ז`: פורטוגל וארצות הברית. ח` רוסיה (כאמור, 2 השותפים שלי רוסים, למרות שא` ה2, לא אוהב את רוסיה).
2 הנבחרות החזקות שאני לא אוהב הם: ברזיל (למרות שבן דוד שלי כבר גר כמעט עשור בברזיל, מאז החתונה שלו), וגרמניה (למרות שהחבר החדש שלי גר המון שנים בגרמניה, גם הוא לא אוהב גרמנים, נדמה לי).
וזהו בערך. נראה מה יקרה הלאה במונדיאל, הפתיחה מרתקת, ומקווה שאכתוב יותר מ2 רשומות במונדיאל הזה, ושיהיה יותר קליל, ומעניין, מותח ומרגש. :)

זהו, לסיכום וסיום, תמונת הפרופיל החדשה מהשנה (נדמה לי תחילת אפריל 2014, אצל י`)
ו2 שירים רלוונטיים (עם הסבר קצר):)

אלון ארד : מודל תחילת אפריל 2014, בבית של י`:


Fragma - Toca`s Miracle


( אני זקוק לנס (כדי לצאת מהדירה הזאת), שיר ישן, שראיתי פעם בשנה ה1 שלי בדירה זאת, בטלויזיה של שותף שלי ח`): (מזמן רציתי לשים בבלוג:)

Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe


( גם, עצם הרעיון של המילים (לא של הקליפ), של בחורה שרואה אותי, וישר נדלקת, פנטזיית האוטופיה הגדולה, למרות שאני שוב במערכת יחסים מורכבת (עדיין לא עידכנתי בפייסבוק, אולי הבוקר), ומאוד מעריך את הבת זוג, אבל יש עדיין רצון למערכת יחסים יותר מתאימה, והיו בנות בעבר שלא הבינו אותי ואת המצב הזוגי המורכב הזה, פעם 3 כבר ביותר מ3 שנים, אחרי הפסקה של כשנתיים). 

זהו בערך. שבת שלום, בוקר טוב-לילה טוב. ובהצלחה חברים :)
מאלון הבלוגר הותיק בתפוז :) 
     =] ... 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

9 תגובות

יומן אישי - היסטוריה

יומן אישי - זה לא זר לי . זה רק גילגול נוסף של יומנים אישיים שאני רושם ,

יכול להיות שהיומן האישי הראשון שכתבתי , גם היה במחשב , ב286 , בתוכנת קיו טקסט , בdos . מ1991 .

יומן אישי במחברות, אני רשמתי מכיתה י"ב או י"א , 1993 , כניראה מחברת ראשונה , לפני המסע לפולין בתחילת כיתה י"ב .

הכל הלך כבר לאיבוד .

כתבתי גם יומן אישי בכתבן , ואחר כך כשהבנתי מה זה וורד , אז שם גם , ממש לפני שהתחברתי לאינטרנט .

לקח לי כמעט חצי שנה , להבין מה זה בלוג בתפוז , תפסתי את זה כיומן אישי ברשת, ובלוג זה אכן יומן אישי ...

קוביית פרטים אישיים
התמונה שלי
גרוש
ת"א והמרכז
מוקדן בשירות הודעות
דגים
Nirvana-Smells Like.
אלון לנצח-איתן גינצבורג
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל Purple Mushroom אלא אם צויין אחרת