00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

No Radiation

לבלוג החדש

סיכום מאבק מוצלח נגד התקנה של אנטנות סלולריות ברחוב רש"י, תל אביב

את הטקסט הבא כתב עו"ד עודד הון, ראש ועד הפעולה נגד התקנה של אנטנות סלולריות ברחוב רש"י בתל אביב, וזאת לאחר הסיום המוצלח של המאבק.
את התביעה שהקבוצה בהנגת עודד הון הגישה אפשר לקרא כאן - https://drive.google.com/file/d/0B0QsuOEB4bKBdkxPT2llUzVROVNlZGNYUi1wUkxvNnZ0SHVr/edit?usp=sharing


מאבק להסרת אנטנות סלולריות מהבית ברח' רש"י 46 בתל אביב

בעלי הדירות והדיירים ברח' רש"י 46 בתל אביב הגישו תביעה לצו עשה להסרת אנטנות סלולריות, נגד שתי חברות סלולר ובעלת דירת הגג שבמרפסתה הותקנו ומופעלות האנטנות.

  בעלי הדירות והדיירים ברח' רש"י 46 בלב העיר תל אביב גילו באקראי ,לפני כשנתיים,  שחברות הסלולר הוט מובייל(מירס)  וגולן טלקום, עומדות להציב  12 אנטנות סלולריות במרפסת דירת הגג של הגב' שוש להב. כשפנו אליה היא סירבה לאשר או להכחיש את השכרת דירתה להצבת האנטנות הסלולריות, כשידוע שהחברות הסלולר משלמות עשרות אלפי שקלים לחודש על השכרת הדירה למטרה זו.

בעלי הדירות והדיירים בבית, שחששו מהקרינה העלולה לגרום להם למחלות שונות, כולל מחלת הסרטן, פתחו במאבק נגד התקנת האנטנות והקימו וועד פעולה הכולל נציגות של הבית ברח' רש"י 46 בתל אביב , תשעה בתים נוספים ברח' רש"י (בין הרחובות מלצ'ט ופרץ חיות) והורים לילדי גן מאשכול הגנים הסמוך, המופעלים ע"י עיריית תל אביב ומשרד החינוך.

יו"ר הוועד, עודד הון,  החתים מאות בעלי דירות , תושבי רח' רש"י והסביבה והורים לילדי אשכול גנים על עצומה הקוראת לבעלת הדירה בה הותקנו האנטנות, למשרד להגנת הסביבה ולעיריית תל אביב לעצור את התקנת האנטנות.

בפנייתם לאגף מניעת רעש וקרינה במשרד להגנת הסביבה , המנפיק את הרישיונות להקמה והפעלת האנטנות, טען וועד הפעולה כי האנטנות יפיקו קרינה מסרטנת לדיירי הדירות בבית ובבתים הסמוכים ולילדי אשכול הגנים ברח' העבודה הסמוך. בנוסף, יורידו את ערך דירותיהם בעשרות אחוזים ויפחיתו את האפשרות להשכרת הדירות ברח' רש"י והסביבה.

על כך השיבה הגב' חנית גולוב, מרכזת פניות הציבור, במשרד לאיכות הסביבה : "היתרי ההקמה וההפעלה ניתנים כך שמוקד שידור אינו יכול לגרום באזורים המאוכלסים בסביבתו לחשיפה העולה על עשירית ממה שנקבע על ידי ארגון הבריאות העולמי כבלתי מזיק לכלל האוכלוסייה, לרבות ילדים, קשישים וחולים."

וועד הפעולה פנה גם לאגפי העירייה האמורים לטפל בנושא ואלה או שלא השיבו כלל, או ששלחו את הוועד חזרה למשרד לאיכות הסביבה.

בפנייה הישירה לראש העירייה רון חולדאי, הזכירה לו את ההיסטוריה העגומה של חברות הטבק שהכחישו שעישון גורם לסרטן ואף הציגו מחקרים לחיזוק עמדתם, יוצאי השייטת שהתאמנו בקישון ולמעלה מ – 40% מהם חלו בסרטן. "איננו רוצים שעוד מספר שנים יתברר שאנחנו, ילדינו , נכדינו והילדים בגני הילדים לקו במחלת הסרטן" – טען וועד הפעולה בפנייתו לרון חולדאי.

ראש העירייה, השיב בשלילה מוחלטת לפניית התושבים בנושא, ובישיבת מועצת העיר, בתשובה לשאילתא של חבר המועצה לוזון, הוציא מכיסו את הטלפון הנייד שלו נופף אותו לארבע רוחות השמיים ואמר: " המכשיר הזה יוצר יותר קרינה מאנטנות סלולריות. ככל שיירבו האנטנות על גגות הבתים בעיר  כך תפוזר הקרינה והיא תקטן...אני אדאג,ככל שאני יכול, שיהיו כמה שיותר אנטנות סלולריות בכל מקום, בכל עניין. גם אנטנה על גן ילדים פחות מקרינה מאשר אנטנה על היד."

באותה ישיבה של מועצת העיר, בה נכחו תושבי רח' רש"י וגם בעלת הדירה, שוש להב, ניגש אחד הדיירים אליה וסיפר שהיה חולה בסרטן בעבר, וביקש ממנה לא לאפשר להציב את האנטנות. על כך השיבה לו: "אני צריכה לדאוג לפנסיה שלי."

העובדה שראשי הערים בהרצליה ובגבעתיים, ארגוני סביבה ותושבים מערים רבות הגישו כבר לפני שנתיים עתירה לבג"צ נגד כל חברות הסלולר (הנמצאת עדיין בדיון), בנושא הקרינה המסרטנת, לא סייעה לוועד הפעולה וראש העירייה הדגיש כי לא ישנה עמדתו בנושא.

לפני מספר חודשים האנטנות הופעלו והתושבים לא ראו ברירה אחרת ,ולאחר שאספו את הכספים הנדרשים, הגישו השבוע תביעה, באמצעות משרד עורכי דין ד"ר רענן הר זהב המתמחים בנושא.

התביעה, שהוגשה למפקחת על רישום מקרקעין, נגד חברות הסלולר ונגד שוש להב, בעלת הדירה, מבקשת להסיר מיידית את האנטנות, ולקבוע כי השימוש בדירת המגורים כאתר שידור סלולרי הוא אסור בהתאם לתקנון הבית המשותף. לכן, התביעה היא להסיר את כל  האנטנות שהותקנו והופעלו בדירת הגג.

בנוסף,בכתב התביעה, נזכרו סכנות הקרינה המסרטנת וירידת ערך הרכוש של בעלי הדירות.

עודד הון, יו"ר וועד הפעולה להסרת אתר השידור הסלולרי מדירת הגג ברח' רש"י 46 ,המתגורר בבית, אמר :"המאבק לא תם. לא ייתכן שמדינת ישראל תיתן רישיונות לחברות הסלולר לסרטן את תושבי תל – אביב ותושבי ערים אחרות בישראל. יש לנו חשדות לגבי קשרי הון – שלטון בענף הסלולר, ולא ננוח עד שיסירו את האנטנות בביתנו. קבלנו ייעוץ משפטי, גם על פי פסקי דין בעבר, שיש לנו סיכוי לזכות בתביעה. חבל, שראש העירייה רון חולדאי, במקום להגן על בריאות תושבי העיר, מגן ומעודד את חברות הסלולר ונותן יד לפגיעה בתושבים שבחרו בו."

התביעה נגד בעלת הדירה ונגד חברות הסלולר הוגשה למפקחת על רישום מקרקעין הגב' מירה אריאלי בנוסח הבא והרי היא לפניכם.

לאחר הגשת כתב התביעה מחקה המפקחת את חברות הסלולר ממנו בנימוק של חוסר סמכות לדון בנושא הקרינה, והשאירה את הדיון לנושא תקנון הבית המשותף, האוסר על קיום  שימוש מסחרי בדירות המגורים בבית.

לאחר ישיבה אחת עם המפקחת על רישום מקרקעין וביקור שלה במקום ביוזמתה, פנו חברות הסלולר לתובעים בבקשה להגיע לפסק דין בפשרה. סיכומו של המאבק הוא שחברות הסלולר ובעלת הדירה התחייבו להסיר את האנטנות וכל הנילווה אליהן, לכל המאוחר עד 31 בדצמבר 2013 ושילמו לתובעים את כל שכר טרחת עורכי הדין בסך 40,000 ₪ + מע"מ.

רצ"ב פסק הדין.

המסקנה מהמאבק היא שבהתארגנות נכונה של תושבים, נחישות וסבלנות ניתן להגיע להישגים ולהצלחות בנושא מורכב זה.

מומלץ לכל בית משותף בישראל להכניס בתקנון הבית המשותף סעיף המייעד אותו לדירות למגורים בלבד ואיסור על שימוש מסחרי בדירות, דבר שיבטיח כמעט לחלוטין אפשרות להתקנת מתקנים אלחוטיים קרי אנטנות סלולריות בדירות או על גג הבניין.

כתב: עודד הון

קישור לתביעה - https://drive.google.com/file/d/0B0QsuOEB4bKBdkxPT2llUzVROVNlZGNYUi1wUkxvNnZ0SHVr/edit?usp=sharing


את התביעה שהקבוצה בהנגת עודד הון הגישה אפשר לקרא כאן - https://drive.google.com/file/d/0B0QsuOEB4bKBdkxPT2llUzVROVNlZGNYUi1wUkxvNnZ0SHVr/edit?usp=sharing

לחץ כאן לפוסט הסברים מה לעשות כאשר מתקינים לך אנטנה סלולרית מול הבית - http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=2061043

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

קוביית אלבום
קוביית FACEBOOK LIKE
מבקרים מה 20-10-2009
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל no rad אלא אם צויין אחרת