00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

Germania Capta

אלבום תמונות מהשואה - כך התעללו הגרמנים ועוזריהם ביהודים

nullnullnullnullnullnullnullnull

הגרמנים בבואם לבצע את הפתרון הסופי לא הסתפקו רק ברצח היהודים. "התפריט" של רצח 6 מיליון יהודים כלל גם רדיפות, התעללויות, ביזוי והשפלה בגטאות, ברחובות, בכיכרות, במחנות ואפילו ברגעים האחרונים שלפני הרצח. על פי תורת הגזע הנאצית היהודים היו תת אדם, אבק אדם. התעמולה הגרמנית האנטישמית דימתה את היהודים לעכברושים. דמם של היהודים היה מותר לכל. חייהם, רכושם וכבודם היו הפקר. 

הגרמנים ועוזריהם - אוקראינים, פולנים, לטבים, הונגרים, קרואטים,רומנים, יוונים ואחרים - המציאו אלף ואחת שיטות התעללות ביהודים. אחד "התחביבים" העיקריים של הגרמנים ועוזריהם היה גזיזת זקן ופיאותיהם של יהודים בעלי חזות חרדית. חיילים גרמנים שהשתייכו לעוצבות הרצח של האיינזצגרופן, היחידות המיוחדות שעסקו בחיסול היהודים, הצטלמו למזכרת עם יהודים, תוך שהם מורטים את זקנם וחותכים את פיאותיהם, ושלחו את התמונות הביתה למזכרת.

 

בכל מקום אליו הגיעו הרוצחים הם כינסו את היהודים בכיכר או במקומות הריכוז האחרים, לפני השילוח למחנות ההשמדה, והתעללו בהם במשך שעות תוך שהם מורים להם לרקוד, לשיר, לקפוץ, לכרוע לעיתים עם טלית ותפילין, לעיתים עם רב הקהילה בראש.

 

הגרמנים הכריחו במקרים רבים את היהודים לכרות במו ידיהם את הבורות בהם נורו אחר כך. ההתעללות כללה גם עבודות בזויות כמו צחצוח מדרכות וכבישים במברשות שיניים, טאטוא רחובות, סחיבת משאות הכל כדי להשפיל את היהודים ולדכא אותם עד עפר.

קשה לתפוס את מלוא הטרגדיה והאסון של מות 6 מיליון יהודים, עם שלם על קשישיו וטפיו, על נשותיו ובנותיו, על תינוקות ועוללים. הזוועה הופכת למוחשית יותר כאשר מתבוננים בגורלו של היחיד. באותו יהודי אומלל שהושפל, בוזה, הוכה, נרצח לעיני המצלמות כשמסביבו בני בליעל עולצים ושמחים.

 

חוקר גרמני בשם הנס בוכהיים (Buchheim), הסביר כך את היחס ליהודים: "נושאי האידיאולוגיה הנאצית פשטו את היהודים מתכונותיהם האנושיות. יהודי היה פחות מאויב שנגדו לוחמים; פחות מאדם שנוא שאתו חולקים את אותן סגולות אנושיות על אף שיש להורגו. היהודי נחשב יותר לווירוס בגוף המדינה, למזיק שחייב להישמד. זוהי הסיבה מדוע רדיפת היהודים מזכירה מסע נגד מזיקים – מעין מבצע של טיהור נעדר עניין אנושי כלשהו כלפי הקורבנות. האחראים למבצע נרחב כזה והמוציאים אותו לפועל לא היו מושפעים כיצורי-אנוש במגע עם קורבנותיהם – או לפחות 
לא רצו להיות מושפעים מהם". 

התעמולה הנאצית האנטישמית הציגה את היהודי לא רק כאדם נחות וטפיל אלא גם כיצור בעל תכונות גופניות מעוותות כמו אף עקום וממדי גוף מעוותים, אפוף כינים, מזוהם, מפיץ מחלות. בתמונות מתקופת השואה נראים הגרמנים מתעללים ביהודים שחזותם מזכירה להם את הקריקטורות האנטישמיות בדר שטירמר ובשאר הפרסומים האנטישמיים. בחלק מהתמונות ניתן לראות כיצד אזרחים בארצות הכיבוש עומדים ונהנים לראות את ההתעללות ביהודים. באחת התמונות שצרפתי כאן למעלה, שצולמה בפולין, ניתן לראות כיצד אישה אוחזת בתינוק עומדת ליד החיילים הגרמנים ומתבוננת בשעה שאלה מגלחים זקנו של יהודי. בתמונה כאן מתחת הגרמנים הכריחו נער יהודי לחתוך את זקנו של אביו.

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל arikb3000 אלא אם צויין אחרת