00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

No Radiation

לבלוג החדש

דוח בריטי חדש של MTHR- הסלולרי לא מסוכן (שקר כל שהוא)!

לפני כמה ימים התפרסמה גירסה ראשונית של דוח\מחקר חדש של גוף באיחוד האירופי על קרינה מקווי מתח גבוה שלכאורה מוכיח כי אין סכנה מהם. לדוח הופיעו כמה וכמה ביקורות והבנו אותם כאן בפוסט הקודם (בבסיס הביקורת פסילה של מחקרים שכן הראו סיכון והוצאתם מהדוח, וכן ניתוח לא נכון של הנתונים במחקרים שהוכנסו).

היום (13/02/2014) התפרסם דוח דומה הטוען כי הסלולרי לא מסוכן(שקר כל שהוא).
הדוח זכה מייד לכותרות בעיתור THE MARKER -
http://www.themarker.com/wallstreet/1.2243692

הדוח על הסלולר מסוכם בתקציר הבא המכיל 58 עמודים:
 http://sciblogs.co.nz/griffins-gadgets/files/2014/02/MTHR-report-2012-Embargoed.pdf

פרסום ראשון עליו (ואני בטוח שלא היחיד ושלא האחרון)- http://www.nzherald.co.nz/lifestyle/news/article.cfm?c_id=6&objectid=11200065

זה האתר של הגוף העומד מאחורי הדוח - http://www.mthr.org.uk/
בדרקטריון של הגוף הזה כיהן בעבר ד"ר מיכאל רפוצאלי (רפוקולי) אשר היה כיהן בעבר גם כראש ICNIRP, ובו זמנית, ראש תוכנית המחקר של שדות אלקטרומגנטיים בארגון הבריאות העולמי (EMF PROJECT ). במקרה באותו זמן התקנים השערוריתיים של ה ICNIRP אומצו על ידי ארגון הבריאות העולמי ושנקבע כי רגישות לקרינה לא נגרמת מקרינה. היום הוא יועץ בתשלום לתעשיית החשמל.  

הגוף הנ"ל ממומן בחציו על ידי התעשיה הסלולרית ובחציו על ידי משרד התעשיה הבריטי.
איך הגוף יכול להיות בלתי תלוי אם המימון שלו מגיע מהתעשייה )שהאינטרס שלה להמשיך למכור ציוד ושירותים סלולריים ולהמשיך לפרוס רשתות סלולריות ללא הפרעה) וממשרד התעשיה הבריטי (שהאנטרס הראשי שלו שהתעשיה הסלולרית תמשיך להביא מיליארדים של מיסים למדינה)?
האם חברות הסלולר ימשיכו לממן את הגוף לאחר ואם הגוף ימצא סיכון?
בשנת 2007 סיכום הגוף את המחקרים שהוא ממימן ותמך בהם ואשר פורסמו עד 2007 והגיע לאותה מסכנה. 
 

הדוח מורכב ממחקרים של חברי הגוף שתוכננו להשמע רלוונטים אבל לא להביא תוצאות חיוביות. רובם לא רלוונטים לסרטנים המועדים של קרינה סלולרית (סרטני ראש וצוואר)
התבטעויות בסגנון זה התפרסמו על ידי מספר מדענים ופעילים בעולם, כגון ד"ר גורג קרלו, המהנדס פילפס אלדשייר ודון מסצ' . אני מניח שבימים הבאים יתרבו הביקורות על הדוח.
הדוח מסכם עבודה של 11 שנים, בה לקחו חלק 31 עבודות מחקר שסוכמו ב 60 מאמרים בעיתונות המדעית על עבודתם. כל המחקרים הסתיימו ופורסמו חוץ מאחד.
לאחר פסום הדוח פעולת הגוף הנ"ל מגיעה לסופה.

המחקרים שבוצעו וסוכמו:

  1. השפעת חשיפה לקרינה מאנטנות סלולריות בזמן הריון על הסיכוי לפיתוח סרטן בשנים הראשונות של חיי העוברים שנחשפו - לא נמצא קשר
  2. הסיכון למחלת הלוקמיה (סרטן דם) ביחס לשימוש בטלפון סלולרי - לא נמצא קשר, אך יש לציין כי טלפון סלולרי לא חשוד בגרמת סרטן זה אלא חשוד בגרמת סרטני וגידולי ראש וצוואר.
  3. החלק הברטי במחקר COSMOS שעוקב אחת משתמשי סלולר לאורך שנים  - עדיין מתנהל
  4. שלושה מחקרים על השפעות החשיפה לאותות של מערכת TETRA (מציוד תקשורת אישי ואנטנות) - מערכת תקשורת של כוחות הבטחון והחירום הבריטיים - לא נמצא כי המערכת גורמת להופעת תסמינים ספציפיים.
  5. שלושה מחקרים שבדקו את ההשפעה של המודולציה (הפסקה והתחלה של שידור מספר רב של פעמים בשנייה) בהשוואה לתדר הנושא של הגל - הם מאמינים כי המודולציה לא משחקת תפקיד מרכזי בהשפעה של כלל האותות.
  6. מחקר שהוכיח כי שימוש באוזנייה חוטית מצמצם את החשיפה לקרינה מטלפונים סלולריים בתנאי שהטלפון הסלולרי ממוקם הרחק מהמשתמש - על זה נאמר "יופי נחמה" או "בוקר טוב" 
  7. עבודת מחקר שבדקה דרכי הערכת ומדידת חשיפה חדשים שיעשה בהם שימוש במוצרי תקשורת עתידיים ותקני חשיפה עתידיים - לא רלוונטי למציאת סיכון, כן או לא וכנראה עדיין מתבסס על השפעת חום בלבד.
  8. עבודת מחקר שבדקה דרכי הערכה ומדידה של שדה מגנטי בתדר נמוך מטלפונים סלולריים (ב GSM השדה המופיע על המכשיר גדול מאוד ויכול להגיע למאות מיליגאוס) - להערכתם השדות הללו נמוכים מהרמה הגורמת לשינוי ברקמה, כנראה מדובר על שינוי אקוטי ומיידי ולא על השפעה ארוכת טווח.
  9. הגדרה ותקינה של מערכות חשיפה לקרינה שנועדו לדמות שימוש בציוד סלולרי ואלחוטי בניסויי פרובוקציה - אין ערך לעבודות כדי לקבוע יש או אין סיכון אבל התכנון של מערכות אלו ישפיע באופן עמוק על ניסויים ומחקרים עתידיים כפי שראינו במחקריו של ד"ר רובין על רגישות לקרינה בהם השתמש בציוד שחשף את הנבדקים לקרינה גם כאשר לא היה אמור לחשוף.

כאמור הדוח מסמן את סופו של ה MTHR וכל עבודת המחקר עוברת לניהול גופים אחרים.
כותבי הדוח מאמינים כי אין צורך לחקור שוב את הנושאים שהם חקרו.

פרסום ביקורות על הדוח:

This conclusion is based on ignorance and wishful thinking  - http://lennarthardellenglish.wordpress.com/2014/02/13/mthr-2012 - "המסכנה של הדוח מבוססת על בורות ותקוות שווא" הרדל

 

בימים הבאים יתפרסמו ביקורות נוספות על הדוח.

 

 

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

קוביית אלבום
קוביית FACEBOOK LIKE
מבקרים מה 20-10-2009
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל no rad אלא אם צויין אחרת