00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

אוויר נקי

מערכות סינון אוויר למסעדות

כל המסעדות זקוקות לפתרונות בתחום הטיפול באוויר. רק באמצעות טיפול כזה יכולות מסעדות לעמוד בתקנות הרישוי המקומיות, בהנחיות המשרד לאיכות הסביבה ובהוראות מכבי האש. הטיפול באוויר הוא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה של המסעדה ומאופי העבודה שלה. ללא טיפול באוויר עלולה מסעדה להיתקל בשורה ארוכה של בעיות, אשר יוצרות לעיתים נזקים בלתי הפיכים. מעבר לכך, בעל מסעדה המעוניין למצוא את הפיתרון הטוב ביותר חייב לקחת בחשבון שיקולים כלכליים ומעשיים.

מערכות סינון אוויר מתאפיינות בחשיבה מקורית על צרכי המשתמשים. הטכנולוגיה הקיימת כיום מאפשרת תכנון, אפיון והתקנה של מערכות ברמה גבוהה מאוד. מערכות אלו מותאמות אל תהליך העבודה של מסעדות ואל שאר הפתרונות ההנדסיים. מלבד תחום תעשיית המזון, ניתן למצוא עדות לנוכחות של מערכות סינון אוויר גם במבנים משרדיים, בתים פרטיים, מוסדות ציבוריים ועוד.

כך ניתן לפתור את הבעיות המרכזיות של מסעדות

מערכות סינון אוויר פותרות 3 בעיות מרכזיות עבור מסעדות:

1. אוויר טרי – מסעדה זקוקה לאוויר טרי עבור הלקוחות, העובדים והספקים. המסעדה נמדדת על פי האוויר הטרי והתנאים הנמצאים במטבח. בעזרת מערכות סינון ניתן לספק מידות סבירות של אוויר טרי, על פי מספר הסועדים והיקף הפעילות של המסעדה. בנוסף, המערכת מאפשרת לבעלי המסעדה לוודא שהאוויר אינו מזוהם, ושהוא מסונן מגזים וחלקיקים מזיקים.

2. פליטת מזהמים – אוויר רווי מזהמים עשוי לפגוע במסעדה בצורה קיצונית ולגרום לבעליה לשלילת רישיון עסק. רק באמצעות מערכות מורכבות ומתוחכמות של סינון אוויר ניתן לכנס, להוביל ולשנע מזהמים ביעילות. השינוע הוא אל מחוץ למבנה, כאשר במידת הצורך מתבצע סינון נוסף.

3. אנרגיית מיזוג – רוב הלקוחות הפרטיים אינם מכירים את המושג אנרגיית מיזוג. אפשר להסביר אותו בתור פעולת פליטת המזהמים אל מחוץ למבנה, תוך כדי החדרת אוויר טרי. פעולות אלו דורשות כינוס יעיל של אוויר, פליטה מינימאלית של מזהמים, ומיחזור מקסימאלי לאורך זמן.

בחירת מערכת סינון למסעדה

את הבעיות העיקריות של מסעדות אפשר לפתור בקלות בעזרת מערכות משוכללות. יחד עם זאת, לא כל מערכת נותנת מענה על הצרכים של בעלי מסעדות. בשלב הראשון צריכים בעלי המסעדה להגדיר את הצרכים הספציפיים שלהם. יש הבדל בין מסעדה העוסקת בהגשת כריכים או מאכלים קרים בלבד, לבין מסעדה סינית הנוקטת בטכניקות הקפצה על אש גבוהה. בשלב השני אמור בעל המסעדה לתכנן מערכות סינון אוויר בליווי אנשי מקצוע מנוסים. כך ניתן להוסיף מערכות סינון טובות, לחסוך באנרגיית מיזוג, ולהחזיר את ההשקעה הראשונית תוך זמן קצר במיוחד.

לסיכום, מערכות סינון אוויר מיועדות למסעדות מכל הסוגים, ומצליחות לשדרג אותן בצורה משמעותית. מבחינת בעלי המסעדה, הדבר החשוב ביותר הוא להתקין מערכת המתאימה לצרכיו. עליו להקפיד על תחזוקה נאותה של המערכת, תוך כדי ניקוי והחלפת מסננים על פי הוראות היצרן או דרישות מיוחדות אחרות. 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל מערכות סינון אוויר1 אלא אם צויין אחרת