00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בלוג בישול וחיים בקצב הסלסה

ואחרי ככלות הכול

ואחרי ככלות הכול

 

 

היי אריק, אוף, ייקח לי זמן לקרוא לך אריה, אז תסלח לי אם יתפלק לי מדי פעם איזה "אריק", טוב?

נו, אז איך אתה עכשיו?
 נפילת מתח, אה?

איך לא...   נקרעתם בחודש וחצי- חודשיים האחרונים, אבל תודה שהיה שווה.

בלילה של  שלישי, אחרי שהקורקוס הזה הרים את המסך קמתי בקריז וכיביתי את הטלוויזיה. מבחינתי שם זה נגמר, "איך?!, איך קיבינימט הוואנבי זוהר ארגוב הזה הרים מסך?!" – צרחתי. "מה, הם לא מבינים שהוא כולה מסלסל צעצוע, יותר נכון עוד אחד מהם"?!  ספק שאלתי ספק שאגתי, "אין קשר בין המעאוול הזה  לבין הטובים באמת, והוא חופשי זייף בכמה מקומות, אז איך לעזאזל, איך?!" "איך נותנים לחובבנות לנצח את המקצוענות?!" – ריססתי, אבל זה לא עזר, זה לא באמת הצליח להוריד לי את האטרף, נהפוך הוא לגמרי.

הלכתי להכין לי כוס קפה כדי להירגע, אבל מרוב שהייתי עדינה- שפכתי חצי כוס על עצמי (סתומה הייתי וככל הנראה שגם אשאר), אני לא יודעת על מה קיללתי יותר, על הקורקוס המסכן הזה,  על הבפלות  שנרטבו לי מהקפה (האחרונות שנשארו..), או על עצמי שהתעצבנתי ככה,  בכל זאת רבע לחצות ושכנים יכול שומע....

ניסים,שאני מתפקדת על תקן "אשתו שתחייה", בעצמו התבאס לאללה, אבל בניגוד אליי עשה זאת בקצת יותר בגרות וקלאסה, אמר שבאיזשהו מקום הוא שמח בשבילכם שהגעתם למקום שהגעתם , כי אם נדבר תכלס מתכניות ריאליטי יוצאים רק "פליטים" למיניהם והזכייה שלהם זה מכבר לא נתפסת על ידי הקהל הבוגר כעדות לכישרונם יוצא הדופן, נהפוך הוא,  ואילו במקרה שלכם הפכתם לקונצנזוס ואין אחד בארץ שלא יודע שהייתם בכמה (הרבה מאוד) רמות יותר טובים אפילו מהשופטים עצמם , ו... תוספת שלי: בטחחחח שיותר מאותו אחד שאם היה לו עור כחול וזנב הוא היה בול אוואטר (וכן, אני יודעת שעכשיו אתה אומר :"די, לא יפה", אבל כןןן, זה הוא התחיל , אז גם לי מותר, קצת, או קצת הרבה), והוא, הבעלול היקר שלי הוסיף ואמר שבמקרה שלכם, כשהרמה שלכם היא כל כך גבוהה ואינה עומדת בקנה אחד עם רמתם של שאר המתמודדים, "מקום ראשון" אינו באמת מקום ראשון, כי תחרות איכותית נמדדת במתחרים איכותיים , ומהרגע שיש כזה פער כמו הפער שביניכם לבין שאר המתמודדים אז כל האישיו של התחרות עצמה אינו עוד רלוונטי, במקרה שלכם התכנית הייתה  , במקרה הטוב, רק שואו טוב ותו לא, שהרי כולם כולל כולם יודעים שאתם זה משהו אחר שאינו בר השוואה לשום זמר אחר, אז מקום ראשון או שני או שביעי  או מאתיים - זה היינו הך מבחינתכם.  כל העולם יודע מי הזוכה בתוכנית הזו, מהרגע שנכנסתם לראשונה לאולפן, ועם עובדה זו לא ניתן להתווכח.

היום, אין אחד, אפילו לא ילד קטן, שלא יודע מי הם  ומה זה האחים גת, הפכתם למותג אהוב ומוערך,  ובניגוד לידוענים אחרים אתם לא סתם "כוכבי ריאליטי דה מי קולו" אלא כאלו שמצליחים להראות שיש גם סוג אחר של "פליטי ריאליטי".
 יש לכם את הזכות לגעת בכל כך הרבה נשמות בארץ הזו, ובעצם לא רק בארץ.
 אין אף מתמודד, בעצם אף זמר,  שהגיע בזמן כל כך קצר לסיקורים מלאי הערכה כנה בכל קצות תבל, ואתם קיבלתם את זה בענק, שנייה אחרי השיר הראשון שלכם.

וואלאק, טיה מרתה, הדודה הקשישה שלי מארגנטינה, שאלה אותי אם אתם מתכוננים להגיע לדרום אמריקה במסע ההופעות הבינלאומי שלכם כי הקהילה היהודית, שהיא אחת מהמנהלים שלה שם, תשמח להזמין אתכם לסדרת מופעים, אתה מבין ???

בלילה של אחרי הגמר לא באמת ישנתי, המחשבות לא עזבו אותי. זה תמיד קורה לי כשמשהו נוגע לי ברגש, או בשכל, והפעם זה נגע לי בשניהם. לא הבנתי איך זה קרה. 

אין אחד שלא מדבר עליכם ,  בבית הקפה, בתור לרופא, ברכבת, בגן השעשועים ואפילו בגן של הבן שלי, שעל פניו זה בחזקת "מה קשור"?! אבל כולם פה אחד אומרים שהיה משהו  מסריח בבחירה הזו, ועזוב, אני יודעת שבכל תחרות , אם זה שרצית אינו נבחר ישר מדברים על "מכור" וכו', אבל כאן זה באמת מוזר, הייתה מן הסכמה גורפת על ה"ראויות" (מילה שהמצאתי הרגע, שכוונתה שהבחירה שלכם הייתה אמורה להיות ראויה), וכן, זה חופשי מחרפן אותי כי לרגע האמנתי לאמת של התחרות הזו, אבל אחרי שראיתי שהקפיצו לקורקוס הזה 20% בשנייה הבנתי שוואלה, הכושי לא הפך עורו וגם הנמר את חברבורותיו – לא, ככה זה בריאליטי וחאלאס. באמת האמנתי לקטע הזה שהקהל קובע, ומסתבר שמ'לשות- לא.

בכל מקרה אריק, יקירי, אין לי שמץ של ספק שרוני צדק. אחרי "תום הטקס" הוצאנו זו (מואה) על זה (רוני) את חמתנו ואכזבתנו בוואטס אפ. הוא כתב לי שהכול יהיה בסדר וגם אם לא לקחתם את המקום הראשון- אתם מסודרים, והזכיר לי את  הראל סקעת, שירי מיימון, מרינה מקסימיליאן בלומין,עידן עמדי, שי גבסו, וכל יתר המתמודדים שלא זכו במקום הראשון, ושלא לדבר בכלל על עומר אדם שאין זמר בארץ שלא מקנא בהצלחה של המוכשר הזה ש"בדמי ימיו" סולק בבושת פנים, לכאורה, מהתחרות, ולעומת זאת- ג'קו אייזנברג, יהודה סעדו, הראל מויאל, בועז מעודה, ישראל בראון, ועוד- זכו במקום הראשון, ו... איפה הם? אז אני מקווה, בעצם יודעת בוודאות, שאתה וגילי הולכים ליצור תקדים אמיתי בכל מה שקשור להצלחה, ולמה? כי אתם טובים נקודה. בעצם טובים מאוד סימן קריאה!

איך כתב סטפן אדי? "אתם לא רק הכוכב הבא, אתם כל הגלקסיה". לדעתי זה אומר הכול.

אתה יודע,אריק, בכל מה שקורה לי בחיים, בין אם זה טוב ובעיקר אם זה רע, או כואב, או מאכזב, אני תמיד עוצרת לחשוב ולנתח ובכוח מנסה למצוא מה בכל זאת מעולה במה שקרה, כי אם יש משהו שאני חיה לפיו זה שאם קורה משהו הוא תמיד לטובה, גם אם בהתחלה לא בדיוק יודעים לזהות את הטוב הזה, ובקשר אליכם ברור לי שכוונת "המשורר" (הקדוש ברוך הוא) היא לתת לכם יותר ממה שיקבל הזוכה במקום הראשון, ו- וואלה, אני בטוחה שזה מה שמסתתר מאחורי כל הקטע הזה.

אין לי ספק שתקליט אתם תעשו יותר מהר ממה שחשבתם, כי העם מחכה ומצפה. אני בטוחה שעם כמה שקל היום להוריד אלבומים מהאינטרנט, את התקליט שלכם יקנו בכסף  כי אתכם מכבדים. נשלם באהבה רבה כי מה שאתם נותנים הוא בעל ערך אדיר עבורנו וזה שווה הכול.
בטוחני שגם לגבי החלק השני של הפרס תהיה מנת חלקכם ובהרבה יותר עצומה. אין לי ספק שכל משקיע שקצת שכל וחזון עסקי- תרבותי בראשו ישמח להשקיע בכם ויראה בכם תרנגולת שמטילה ביצי זהב, כי זה בדיוק מה שאתם, כי שוב, אתם מביאי ערך, אתם לא סתם זמרים, וערך שווה כסף. אתם משהו אחר שעד כה לא הכרנו בארץ.


אתה יודע אריק, דיברתי עם לא מעט מהחבר'ה שלנו בימים האחרונים ומעבר לזה שכולנו  יותר מסתם איתכם, תמיד, מתמיד ולתמיד, אנחנו בטוחים נכוחה שאצלכם זו רק ההתחלה של ההמשך החדש. הייתם צריכים איזה "בום" כדי לצאת מהפינה המוכרת במדרחוב של ירושלים, ועשיתם וואחאד בום על קולי, לא סתם בום, ומכאן אפילו השמיים אינם הגבול עבורכם.
 יש כאלו שצריכים את המקום הראשון כדי לדעת שהם עשו את זה, אבל אתם כבר עשיתם, עושים ועוד תעשו.
הרבה הרבה תעשו.
וזה מה שחשוב.

וכשאני חושבת על הצלחה אני חושבת גם על תגמול, כי בד"כ הצלחה היא התגמול עצמו על כל ההשקעה, אבל אצלכם לכאורה שנייה לפני קו הגמר משהו קרה ושוב לכאורה- מישהו אחר לקח את "התגמול", אבל לא !!! זה בכלל לא ככה.

אני חייבת לומר לך משהו, וזה משהו שהיה אצלי עמוק בלב ולא ממש סיפרתי את זה לפני שכתבתי את זה, לך, בטלפון, כמה דקות אחרי תום התוכנית.
אתה כל כך מתחבר לי למשה רבנו.
הפעם הראשונה שזה עלה לי הייתה באירוע הזיכרון שעשינו ליעקב מרגלית ז"ל אחרי שהוא נפטר. הסתכלתי עליך, אז, עם האורגן, כששרת, והמראה שלך הזכיר לי את הדמות של משה רבנו כפי שתמיד דמיינתי לי אותו, עוד כילדה, כזה צח  וטהור ומן הילה מוארת סובבת סביבו , והעיניים... העיניים שלך זה הדבר הכי זך שראיתי בחיי  ו... נו, ככה בדיוק דמיינתי לי את משה רבנו, עם הזקן הלבן  והענווה המיוחדת הזו ששמורה רק לצדיקים גדולים, ואחרי שקרה מה שקרה בגמר חשבתי לעצמי שגם משה רבנו לא זכה להיכנס עם בני ישראל לארץ כנען  ונפטר ממש לאחר שראה אותה מפסגת הר נבו, במקרה שלכם  אלו היו הרי ירושלים שסובבים את נווה אילן, ובניגוד אליו אתם זכיתם  להיכנס ללבבות של כל בני ישראל באשר הם , לא רק בארץ אלא גם בתפוצות, וזה לא ברור מאליו.

וככל שאני חושבת על זה אני מוצאת עוד ועוד נקודות שאתה וגילי מזכירים לי אותו, משהו בדרך שלכם מתחברת לי מאוד לדרך של משה, לתולדות חייו, מאותה תיבת עץ  ועד הגיעו למנהיגות ,וכן, מעבר לאומנות ולכישרון  האדיר שלכם אתם מנהיגים מוזיקאליים ודומני שזו הפעם הראשונה בארץ  שדורות צעירים מתחברים למוזיקה הטובה של פעם בכזו צורה.

אתה ומשה מתחברים לי בעוד נקודות, לדוגמא:

אלוהים נגלה למשה ואלוהים נגלה אלינו דרככם , אתם הצינור.

משה היכה  בסלע ויצאו ממנו מים, גם אתם, לא הפסקתם להכות, המשכתם לנגן ולשיר וולא סטיתם ממי ומה שאתם ובסוף "יצאו המים",  הצלחתם, והכול בזכות האמונה.

משה סיכן את חייו למען בני עמו.גם אתם סיכנתם את הווייתכם בעצם זה שצעדתם לקראתנו. הקרבה וההקרבה הרבה שלכם הן  לא משהו שמובן מאליו.
האומץ להיות מי ומה שאתם , במרכז, באמצע, בלב של האתיאיזם הוא הירואי בעיניי. לא סתם הדברים ה"רעים" היחידים שנכתבו עליכם היו בנוגע להדרת נשים. אותי זה כל כך הצחיק כי אדיוט ו/או עיוור מי שלא הבין/ראה שאתם מדירים את עצמכם וחלילה לא דורשים להדיר את הזמרות . מי שלא קלט את זה פספס בענק והפסיד. הפסיד את היופי של האמונה ושל שמירת המצוות וההלכה, גפי שהיא באה לידי ביטוי על ידכם, אתם הראיתם לכולנו מה זאת אומרת כבוד. בניגוד למה שהורגלנו קודם, בנושא הזה, כשנחשפנו  למקרי אלימות, תוקפנות והשפלה בניסיון לכפות את הרצון והפסיאודו דת (וזה פסיאודו כי באף דת לא כתוב שצריך לתקוף באלימות נשים), אתם זזתם הצידה ונתתם את הבמה, בתרתי משמע, לאותן נשים.  אז מי שלא הבין את זה וישר רץ לדבר בגנות, זה מעיד על מי הוא בעצמו וחלילה לא מי שאתם.

ונחזור למשה (קרצייה שכמותי)...
משה היה נביא, בעצם גדול הנביאים, נכון? ומהו נביא? זה שמביא את העתיד להווה, ואילו אתם הבאתם את העבר לעתיד והפכתם אותו להווה , וזה הפוך על הפוך.
היכולת שלכם לקחת שירים של פעם וליצוק בהם רוח ונשמה ולהפוך אותם למשהו עדכני ויפה יותר מהמקור ובעצם לקבע אותם בכאן ובעכשיו – היא יכולת אדירה.

אני חושבת על הקטע הזה שמשה הוציא את בני ישראל מעבדות לחירות, וגם אתם, עם הפרסום הבינלאומי שלכם ייצאתם (מלשון יצוא) את עם ישראל לגולה, בקונוטציה הכי יפה שאפשר, כזו שהיא אנטגוניסטית לכל מה שכולם הורגלו לחשוב עלינו בניכר. ניפצתם פרדיגמות שהתקבעו עלינו דורות רבים. הראיתם לכולם ברחבי העולם ש"אותם יהודים" הם  גם משהו אחר.

בת פרעה אימצה את משה, ווואלה כל העולם אימץ אתכם. אני לא חושבת שיש יוצר ישראלי שזכה לכזה פרסום בגולה, גם לא בר רפאלי שליטא, ההיא שלקחה לה גוי חתיך ומפורסם כדי.. כדי לעשות כל מיני דברים איתו...

משה הפך לגדול המנהיגים של עם ישראל, אין אף דמות דתית שנגעה בלב החילונים כמוכם. עם כל הכבוד האדיר שיש לי לרב הגדול שנפטר לא מזמן, בחילונים, לפחות באלו שאני מכירה- הוא לא נגע, ואילו אתם כן, ואפילו מאוד. הייתם ועודכם הגשר המגשר בין הקצוות המקוטבים. אתם בעיניי הסמל לאחדות ולאיחוד.

משה היה רועה צאן, וגם אתם הצלחתם לגרום לכל עם ישראל על רבדיו השונים ללכת אחריכם ובדרכי נועם ולא בכפייה. אחד מתפקידי הרועה הוא לשמור על אחדותו ושלמותו של העדר ואת זה עשיתם בענק.

40 יום בהר סיני – 40 שנה במדבר הלוואי ש 40 ימי התוכנית יובילו ל40 שנות יצירה פוריות.

ועכשיו חאלאס עם משה, אפילו "בנדה" , המורה המיתולוגי לתנ"כ, היה מתפלא עליי... כל מה שלא עשיתי בשיעורים איתו פתאום צץ עכשיו....

 

לסיום אני רוצה לומר, בעצם להזכיר, שאני אוהבת אתכם, אני מאמינה לכם ובכם , ואני מתפללת , (וכן, גם זה בזכותכם) , שמה שעשיתם בארץ - תעשו פי מאה בחו"ל. אני לא חושבת שיש שגרירים טובים מכם (כבר אמרתי, אני יודעת, אבל אם לא אחזור 7000 פעם על כל דבר זו לא תהיה אני..). אתם ארץ ישראל היפה, המאוחדת, האוהבת והמוכשרת. אתם מראים לנו מהי הצלחה ! אתם מראים לנו דרך ארץ מהי! אתם מראים לנו מה זה אומר כל ישראל אחים! ואתם מראים לנו מה זה אומר דרך ארץ קדמה לתורה! אתם דרך הארץ ואתם התורה!

אז יקירי, קודם כל מסור נא את אהבתי למירי, אני מקווה שנוכל להיפגש כולנו בקרוב, אגב, במוצ"ש הבא יש את הפתיחה של התערוכה של רוני באילת, מה דעתך? אולי תבואו?  אני באה עם ניסים והראל, כבר סגרתי את כל מה שצריך מבחינת הכול ובחמישי נגיע, נכון, ב"ה,  אולי תרדו להורים? רוני אמר שהוא מארגן מפגש עם החבר'ה וזה יכול להיות סופר שוס שתבוא,  האמת? אני מה זה מתרגשת בשביל רוני, הוא כזה מלך!!  אני מתפוצצת מגאווה שבסמיכות מאשירה - שניכם הגעתם לנחלה, אתה עם המוזיקה והוא עם הציור. בסוף אשמין מנחת בגללכם (נכון, אתה צודק, אני בסה"כ מחפשת "אליבי" לדאביות שלי ותפסתי אתכם קורבן...)

יאללה, אני עפה למטבח, יום שישי לפנינו והמלאכה רבה

מסור את אהבתי למירי (אני יודעת שכבר אמרתי, נו..) ונדבר.

חיבוק גדול לשניכם.

אריאלה

 

קרדיט תמונה : רוני בלחסן, אלא מה... אלוף  האלופים !!!

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

8 תגובות

פלפלים

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל אריאלה פיקסלר אלון אלא אם צויין אחרת