00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כלבה זקנה לומדת טריקים חדשים

תמונה אחת שווה אלף מילים

07/11/2013

 


ביום ששי, ה 1/11/13 התפרסם ב"ידיעות אחרונות" ראיון רחב יריעה עם בועז הרפז, שכתבה אמירה לם.

בסקירה הממצה של לם, בלטו לעיני כמה עובדות, שהגדילו לי את בלוטות הלימפה, דקרו לי בכבד ועוררו בי קבס, שלא לומר בחילה ורצון להקיא בקשת. שמעו:
הרפז, סא"ל במיל`, כבר היה איש עסקים פרטי, כאשר החליט לסייע לאשכנזי נגד מלעיזיו. הוא יצא ובא בלשכת הרמטכ"ל ככל שחפץ. המניעים שלו לא לגמרי ברורים. נראה שעיקר זמנו הוקדש לליטוף האגו של גבי אשכנזי. יתכן שהיו מעורבים גם גירודי גב, צחצוח נעליים והחזקת מטריה מעל ראשו של גבי בגשם. אבל את מיטבו נתן לרחרוח ולאיסוף רכילות. הוא עשה זאת במסעדות ובבתי קפה בקריה, שם סעדו בכירי משרד הביטחון. לעתים הוא חבק את רגלו של אחד הסועדים והשתפשף בו, עד שהבכיר זרק לו עצם. את המעדנים שאסף הביא לאדונו והם היו מנתחים - מי נגד מי. ממי צריך להיזהר, על מי כדאי לאסוף פרטים מרשיעים לעתיד, ליתר בטחון.
השתלשלות האירועים הקשה במטכ"ל מתחילה בגלל תמונה בעיתון. יום אחד מתקשרת להרפז אשתו של גבי, רונית וזועקת , שלשכתו של ברק פרסמה תמונה מבזה של גבי בעיתון. הרפז אץ לחפש את העיתון. הוא משוכנע כי גבי צולם מגרד את אשכיו, או משתין בקיר.הרפז כבר מתכנן איך למזעיר נזקים (מנדבושקס?). והנה, הוא רואה את התמונה ואין בה דבר יוצא דופן: ברק ואשכנזי מצולמים יחדיו באיזשהו סיור. מה, זה הכל? אבל מצד שני, ברק נראה חיוני, עולץ, נמרץ, גבוה ובלונדיני. לעומתו, גבי שלנו נשען על משקוף כלשהו, ועיניו כמעט עצומות. אהה! העלבון קשה מנשוא!
אין זה סוף של התנכלויות ברק לאשכנזי. ברק מפרסם כי גבי לא יוכל להאריך את הקדנציה שלו בשנה נוספת. רונית וגבי מתפוצצים. העניין הוא שגבי לא רוצה כלל להאריך את שרותו. הוא נמצא בשיא הפופולריות שלו והוא רוצה לרוץ לראשות הממשלה. הוא כבר ישב בדיונים עם יועצים, פרסומאים ותיכנן מהלכים (רק נדמה לנו שזה אסור, כל זמן שהוא מכהן?). אז למה ברק "קופייץ?” הוא רוצה שכולם יבינו שהוא לא מרוצה מתיפקודו של אשכנזי, כדי לקלקל לגבי את התכניות לעתיד.
מלשכתו של ברק יוצאת עוד פיסת רכילות: מסתבר שאיתי, בנו של הרמטכ"ל, הוא קבלן, והוא ניגש למכרזים גדולים של משרד הביטחון. ברור שיש פה ניגוד אינטרסים, אם לא שחיתות ממש.
עכשיו רונית וגבי כועסים באמת, מה זה להתנכל לילד? הרפז, נושא הכלים, מציע לאשכנזי לאסוף קצת לכלוכים על ברק ועל המועמד שלו לרמטכ"לות, יואב גלנט. אשכנזי מסכים. עד מהרה מביא לו הרפז מסמך עבודה בו כביכול מקורביו של גלנט, בידיעתו ובהשתתפותו של הלה, בונים תכנית להריץ את גלנט לרמטכ"לות, תוך השחרת שמו ותיפקודו של אשכנזי, והאדרתו של ברק. בינתיים יוצאת השמועה שהרפז מחפש חומר מפליל על גלנט. ועד מהרה הוא פוגש אנשים מוצפי יושר ציבורי,שמביאים לו שלושה ארגזים עם מסמכים ובהם הוכחות איך גנב גלנט שטחי אדמה נרחבים במושב שלו ואיך בנה לו מבצר פיאודלי למגוריו,ללא אישור.
אשכנזי מפרסם את המכתב שמתברר כזיוף, והרפז נעצר. בחקירת המשטרה הרפז מודה באשמה, למרות שלדבריו הוא אינו אשם. לטענתו השפילו אותו במשטרה כשערכו לו חיפוש בפי הטבעת. זהו חיפוש שעושים לנרקומנים. וכי מה ציפו למצוא ברקטום של הרפז? SMS מרונית אשכנזי? מתוך מצוקה קשה הוא מודה באשמה. עכשיו, הרפז לא טוען כלל שלמשטרה יש חשבון נגדו. האם זה רמז ששר הביטחון מורה למשטרה לחטט בחלחולת של העציר? האם יכול שר הביטחון במדינה דמוקרטית להורות למשטרה לפתוח את פלחי עכוזו של עציר ולהציץ לנקביו בלי עילה סבירה? תמהתני
יואב גלנט שהחל לטבוע בים הכתבות המכפישות, מסיר את מועמדותו. הידד לאשכנזי ולהרפז.

רבותי, אלה האנשים שממונים על הביטחון שלנו. הם חכמים,יש להם מרץ, אנרגיה, תעצומות נפש, טקטיקות, אסטרטגיות, אומץ ויצירתיות אין סופית. את כל הסגולות הללו הם משקיעים לבחישה זה בצואתו של זה, ולחיטוט נחוש זה בפי הטבעת של זה.
אני מציעה שבינתיים נתאמן כולנו בשיטת פאולה לכיווץ השרירים הטבעתיים. אי אפשר לדעת מתי נזדקק ליכולת ההידוק.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

70 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל המיזנטרופית אלא אם צויין אחרת