00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

עמק החיות המוזרות

עדיין בשלב של ילדים קטנים - צרות קטנות

חשבתי הרבה על השאלה אותה אני עתידה להציג בפניכם ברשומה זו וככל שאני חושבת עליה יותר כך אני הולכת ומתחזקת בדעה כי כל העניין מתמצה בנורמטיביות. אז ככה -

הצ'ופון  הוא בן שמונה, בכיתה ג'. ממש עד לא מזמן הוא נהג לישון עמנו במיטתנו (המיטה של אימא ואבא) מדי לילה. קולות מסביב אמרו שזה לא בריא עבורו. לא כי חלילה מי מאתנו מנסה לעשות בו מעשים מגונים, אלא פשוט כי 'ככה לא עושים'. שאלו: "נראה לכם שיש עוד ילד בכיתה שלו שאינו ישן בלילה במיטתו"? אולי נכון, אבל אם חושבים על זה, הרי שסביר להניח כי גם אין בכיתתו עוד ילד שאוכל כל כך יפה אוכל של מבוגרים. לדוגמא, הילדון ממש אוהב פטריות וכן חצילים ואוכל מהם בשמחה. אפילו אני בגילו לא כל כך אהבתי את הירקות האלה, אז מה – רק בשל כך נמנע ממנו לאוכלם? בנקודה הזו כלל לא הייתה דילמה לא אצלנו ולמרבה ההקלה גם לא מסביב.

בכל מקרה אני משוכנעת  למדי שאין די מבחינתי בכך שמדובר במשהו חריג או בלתי מקובל (אחרי הכל - חיה מוזרה או לא חיה מוזרה?) . כך לדוגמא המשכתי להניק עד שהצ'ופון היה בן שנתיים ושבע כשהסיבה המרכזית הייתה להפסקה הייתה שאז עוד קיוויתי שנרחיב את המשפחה. בזמן שאני מניקה אני פטורה מהמחזור החודשי. יתרון ברור וגדול בפני עצמו, אך בעייתי משהו אם רוצים להתרבות. גם אז אנשים שאלו שאלות וצקצקו צקצוקים – למה או עד מתי? אבל היה לי ברור שזה לא יימשך לנצח. לאותם השואלים אמרתי שמבחינתי שיינק גם עד הבר מצווה. מקסימום בזמן האוכל נפרוש לחדר נפרד (בכל זאת – לא ראיתי את עצמי ממשיכה להניק בפרהסיה גם כשמדובר באיש קטן) והאישון יוכל לסעוד כרצונו.

גם לגבי השינה במיטתנו, אני משוכנעת שהבעיה תפטר מעצמה בבוא העת. איכשהו קשה לי לדמיין מצב בו הילד יהיה בן שלושים ועדיין יעדיף לישון עמנו.  למען האמת, גם אני באופן אישי מבסוטית מבחירתו לישון עמנו שכן מאד נדיר שאני מצליחה "למשוך" עד שהחצי מחליט שנגמר עבורו היום (לרוב, באחת או אף צפונה מזה). למרות שאני יודעת מצויין להירדם לבד ומיישמת את הידע מדי יום בשנ"צ, יותר נחמד לי להירדם עם עוד מישהו במיטה (ובהערת אגב אוסיף שכאן yירית "דגדגה" אותי ברשומתה האחרונה  - לפרסם את הרשומה הזו שעדיין הייתה בשלב מאד ראשוני ממנו לא תמיד רשומות  בפוטנציה מבשילות ומגיעות מהוורד לבלוג). רק למען הסר ספק – זו לגמרי לא אני שממשיכה  להזמין את הצ'ופון לישון במיטתנו. הוא ממשיך לבקש כמעט  מדי יום, למרות שעכשיו כבר הגענו להסכמה של רק פעם בשבוע. ובכל מקרה גם כשהוא מתחיל את הלילה במיטתו, תוך שהוא מתעקש שמישהו ישב לידו עד שהוא נרדם, הוא תמיד מתעורר במהלך הלילה ועובר אלינו. אבל גם הוא רוצה וגם אני הייתי שמחה אם הוא היה פשוט ממשיך כפי שהיה עד לא מזמן לישו אצלנו מההתחלה ועד הבוקר. הוא אומר שהוא ישן יותר טוב אצלנו וכל פעם לפני יום "מיוחד" הוא מאד משתדל לשכנע אותי שאסכים שיישן אצלנו בלילה.

כהרגלי, אני כותבת מבולבל אז אנסה להתכנס ולנסות להסביר למה אם כל כך טוב, אני לא פשוט מניחה לזה. אז התשובה מורכבת משניים – מדובר בילד מאד חכם אך ילדותי במידת מה. לדוגמא, כמעט כל שאלה, טריוויאלית ככל שתהא, שהוא רוצה שתשאל מחוץ לבית הוא מעדיף שהמבוגר שלצידו ישאל. אז אני תוהה - אולי השינה במיטתנו היא שמפריעה לו לגדול? ומכיוון אחר – דווקא העובדה שגם אני נהנית כשהוא בא לישון אצלנו, גורמת לי לתהות אם אין משהו שאני עושה שלא מאפשר לו להשתחרר. אם כן – זה לא פיר. אני כבר ילדה גדולה ויודעת להירדם לבד – למה לא לאפשר גם לו ללמוד את זה?  גם פה יש לי תשובות כלליות אבל הרשומה מתארכת לי.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

48 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל גגג האחת אלא אם צויין אחרת