11
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

חושבים טוב

עָשֵׂר בשביל שתתעשר

                                                   

נאמר בתורה (דברים,יד'): "עשר תעשר את כל תבואת שדך..." ודרשו על כך חכמינו ז"ל (מכפילות המילים) "עשר-בשביל שתתעשר!"

כוונת הדברים, למדו מכאן שיש לתת צדקה לעניים בשיעור של עשירית ממה שאדם מרוויח ומלבד המעלה של נתינת הצדקה ועזרה לעניים, יש גם רווח "צדדי" לנותן - הוא צפוי להתעשר!

האמנם?!

אני מכיר אנשים רבים שנותנים ותורמים כסף רב ואפילו יותר מאשר מעשר וכל זה במשך שנים רבות וטרם שמעתי שהם התעשרו! במקרים אחדים, מצבם הכלכלי אף הורע... אז מה העניין?

אני רוצה להסביר באופן כזה:

כשאדם נותן, יותר ממה שהוא נותן לשני, הוא נותן לעצמו! חמישה שקלים שאתה זורק לעני ברחוב לא יוציאו אותו ממצבו, גם לא שאר המטבעות שאנשים יתנו לו. במקרה הטוב, יהיה לו כסף לקנות לעצמו משהו לאכול ולשרוד את היום...

אבל אתה, שנתת את ה-5 שקלים האלו, התמלאת מבפנים! התחושה, הסיפוק שבנתינה , ביכולת שלי לעזור ולו במשהו לאחר- היא ממלאת.

וכמו המאמר הידוע (בפרקי אבות): "איזהו עשיר? השמח בחלקו" devil. שמח במה שיש לו, גם במעט שמאפשר לו לתת לאחרים. שמח להיות מהנותנים ולא מהמקבלים. אותו "חלקו" שיש לו אפשרות לחלוק גם עם אחרים, לא זה שהוא שומר בקנאות לעצמו וחושש שחלילה מישהו ינגוס לו ממנו... אז הוא חי בפחד ובלחץ שמא יאבד משהו ממה שיש לו. אבל כשהוא שמח בחלקו, כי הוא יודע שגם אחרים יכולים להנות ממנו- אז הוא עשיר, עושר פנימי .

למעשה, לכל אדם בעולם יש מה לתת לאחר. זה לא חייב להיות כסף. זה יכול להיות ידע, סיוע טכני וכד' וזה יכול להיות חום,אהבה,הקשבה ושאר דברים שברוח . אדם שאין לו מה לתת, אין לו זכות קיום, אדם לא חי רק בשביל עצמו.

כל אחד יכול למצא בעצמו מה הוא יכול לתת, לפתוח את לוח ליבו crying או לפתוח את ידו, לגלות את הכח שטמון בתוכו ופשוט לחלוק אותו עם הזולת.

ובהקשר אקטואלי...

לרגל עשור לבלוגיה , גם בכתיבה ובשיתוף עם אחרים אדם יכול לתת. לתת רעיונות,לתת ידע, לתת שמחה, לתת פירגון, לתת לעצמו ולתת לאחרים וניתן כאן גם להתעשר (לא, לא מכמות צפיות בבלוג...wink) - מהפריה הדדית, תובנות, מחשבות, יצירות, שיתוף וקשרים הדדיים. הקהילה כאן היא גדולה וחמה ואני יכול בהחלט לומר שלמדתי כאן הרבה דברים מהרבה חברים יקרים ועל כך תודתי להם ותודתי לבית החם שמארח את כולנו בתוכו- בית תפוז.

אז לפעמים הבית קצת רעוע, הברז דולף, החימום לא עובד, הקירות מתקלפים, העורך מפשל... אבל זה נשאר בית - מקום נעים ושלו להיות בו ולחזור אליו.

יפה לראות את אלו שמלווים את הבלוגיה כמעט מתחילתה כבר עשר שנים וכל אלו שהצטרפו על הדרך והמשיכו לבנות ולשכלל עד השקיבלנו וילה לתפארת cheeky.

המשך שבוע מוצלח לכולם!

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

48 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל חושבים טוב אלא אם צויין אחרת