00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כלבה זקנה לומדת טריקים חדשים

רדו מעמנואל רוזן

07/05/2013

אני מקדימה מספר מילים לרשומה זו, שנכתבה ביום שפרצה שערוריית עמנואל רוזן. לא הצלחתי להעביר את הרשומה לפרסום, למרות ניסיונותיי החוזרים, ולמרות ששלומי עשה כמיטב יכולתו לעזור לי. אחרי מספר ימים חשתי שהרשומה כבר ממילא לא אקטואלית ואין סיבה לפרסמה. כתבתי רשומה, בה ביזיתי קצת את המחשב של הבלוגיה. לרשומה זו הגיבו כותבים, שחלקם היו לגמרי בטוחים שנקטתי עמדה כנגד עמנואל רוזן. מאחר שההיפך הוא נכון, יש אולי מקום בכל זאת להעלאת הרשומה. יתכן שחלק מהדברים הכתובים כבר אינם אקטואליים. תאשימו את המחשב. והינה הרשומה:


אנחנו הנשים מאד מזדהות עם נשים אחרות, אשר עברו הטרדה מינית. זה טבעי לנו. כי מי מאיתנו לא עברה הטרדה כזו או אחרת מגיל ילדות מוקדם, ועד זיקנה ושיבה! כן, המטרידים לא בוחלים בשום דבר. גם זקנות בנות שמונים נאנסות.
כמובן שאז מופיעים הסניגורים שטוענים כי הלקוח שלהם צח כשלג, והאשה היא שקרנית פתולוגית, וזונה בהסוואה, שמנסה להשיג פיצוי או לנקום בגבר המסויים הזה.
לי כאשה קשה להאמין כי אשה תמציא שקר כזה!

אני מודה שבמקרה של עמנואל רוזן אני מוטה מראש להאמין לנשים. אני פמיניסטית.
אבל זה שאני פמיניסטית לא ממסמס לי את המוח! והרי אני יודעת שעד כמה שקשה להאמין – היו נשים ששיקרו גם שיקרו שהן נאנסו, כפי שקבע בית המשפט. להפתעתי, גם לא ננקטו נגדן שום סנקציות על עדות שקר. מרוב שרוצים להיטיב עם הנשים בגלל שנים בהן לא האזינו להן, נוטים להן מידת רחמים גם כאשר לא מגיע להן.

מה סיפור ההתנפלות על עמנואל רוזן?
הוא תקף מישהי? לא.
הוא נגע במישהי? לא
הוא אנס מישהי? לא.
הוא איים על מישהי? לא.
אין לו יחסי מרות עם הנשים הללו, הן בדרך כלל עיתונאיות-עמיתות.
אבל הוא כתב אס.אם.אס לנשים שונות, עם מסרים מיניים.
ואני שואלת: מה קרה? הנשים הללו באמת פוחדות מעמנואל רוזן? האם הן בכלל אמרו לו להפסיק או שצחקו לו מאחורי גבו?
אז בסדר, הוא גס רוח וקרוב לוודאי גם לא חכם גדול. איך זה הופך לעניין משטרתי? האם מעמידים למשפט בהאשמה של "אתה אידיוט"?
יתרה מזו, כדי שהמשטרה תחקור יש להגיש תלונה. אף אחת מהנשים לא רצתה להתלונן!
ממתי המשטרה יוצאת לחקור "שמועה" שאין בה כל פשע? כל ההתנהלות תמוהה. אבל בינתיים דמו של רוזן הופקר.
אציין שאינני מכירה אישית את רוזן, ואפילו לא מעריכה אותו ככתב. אבל אני סבורה שכל אדם הגון צריך לחשוב גם על האפשרות שהוא חף מפשע.

הלוואי שלא אתבדה, אבל גם אם הוא אשם – יש דין ויש דיין: אם אין תלונה – אין מה לחקור. אם המשטרה תצליח לפתות אחת מהנשים להתלונן, (ולדעתי זה מצב לא נורמלי ולא מריח מצדק),בואו נחכה לחקירה, להעמדה לדין אם צריך, ואז ל"אשם" או "זכאי", כפי שבית המשפט יכריע. לא נאה לנו לעשות לינץ ציבורי באדם, שכרגע לא יכול אפילו להתגונן.

לפני כשנה וחצי (איני בטוחה בתאריכים) הוגש כתב אישום נגד אחד מבכירי העיתונאים בערוץ 2 על אונס. בית המשפט הטיל לבקשתו של הנאשם צו לאיסור פירסום פרטיו. ארגוני נשים יצאו נגד חבריו העיתונאים:” כאשר יש צו לאיסור פירסום שמו של חשוד,הרי אתם נלחמים בבית המשפט להסרת איסור הפרסום, ולזכות הציבור לדעת. אבל כאשר מדובר בחבר שלכם, אתם פתאום נאלמים דום!” הטענות של חבריו העיתונאים היו: "אנו מכירים אותו, לא יתכן שעשה דבר כזה. הוא בחור שמצליח מאד בקרב הנשים ואין לו צורך לאנוס.. כמובן שהטענות האלה לא מוסיפות כבוד לעיתונאים.
ברור שהשם היה ידוע לכל ה"מקורבים". אחת הבלוגריות ידעה את שמו של הכתב, וחשבה שמן הראוי שכולם יידעו, כמו שיודעים על חשודים אחרים. היא עקפה את צו איסור הפירסום בכך שפנתה לבלוגר בארהב איתו היתה בקשר. היא סיפרה לו את הסיפור וביקשה שיפרסם בבלוג שלו את המאמר שהיא עצמה תירגמה לו לאנגלית. אחרי שהבלוגר פירסם בארהב את הסיפור עם השם של הכתב, הבלוגרית מישראל כביכול "העתיקה" מהבלוג שלו לבלוגה, כאשר היא מפרסמת את שם הכתב כציטוט מחו"ל (וזה כידוע מותר).
היא גם מסרה בבלוג זה בעניין האונס, שלא היה כאן מעשה של פירוש מוטעה (אם את אומרת לא למה את מתכוונת?) אלא אונס-אונס: כאשר האשה, כתבת בערוץ (לא צויין שמה כמובן) סרבה לו, הוא הרביץ לה מכות רצח.
אני בלבי הייתי לגמרי משוכנעת באשמתו. איזו אשה תמציא סיפור כזה?
הייתי גאה מאד בבלוגרית שעשתה את התרגיל הקטן, ואף הגבתי לה בסוג של "יישר כח".

למרות הפרסום שלה, העיתונים לא ציטטו אותה.
הכתב בינתיים נעלם מן המרקע.

אחרי כשמונה חודשים, הפציע הכתב על המרקע כאילו דבר לא קרה. חזר להיות כתבתנו לענייני..... וממשיך גם כיום לעבוד בערוץ 2.

מה אנחנו למדים מזה? האיש הזה עמד למשפט, ויצא זכאי. מבינים? זכאי לגמרי. כי אם הוא זכאי מחמת הספק, או מחמת חוסר בראיות נוספות – היו מפרסמים את פרטיו בעיתון ואני מניחה שגם לא היה יכול לשדר בערוץ 2

"איזו אשה תמציא דבר כזה?” אני לא יודעת, אבל עובדה שיש מספיק כאלה.

אז למה שלא נרד בינתיים מגבו של עמנואל רוזן?


 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

77 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל המיזנטרופית אלא אם צויין אחרת