00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

No Radiation

לבלוג החדש

תושבת הצליחה לגרום להורדת אנטנות סלולריות

בחורה צעירה אשר עקבה אחר ההוראות וההנחיות להורדת אנטנות סלולריות ( בפוסט http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=2061043 ), פעלה בצורה עיקשת, מסודרת ולא התייאשה, הצליחה לגרום להורדת האנטנות ממרפסת גג מעל לדירתה. ביקשתי ממנה לכתוב סיכום של הדברים והם מובאים כאן לפניכם.

בבדיקת קרינה שבוצעה על ידי המשרד להגנת הסביבה בחלקת מהדירות נמצאו רמות קרינה נמוכות יותר מהרמות שנמדדו על ידי הדיירים עצמם. זאת כנראה בגלל שהמד שהשתמשו בו הדיירים היה מהיר יותר ורגיש יותר מהמד שבו עשו שימוש אנשי המשרד ובגלל שיטת המדידה ואופן הפעלת המד (אנשי המשרד כנראה מפעילים את המד באופן שהוא ממצע את רמות הקרינה). זאת למרות שהמדים של המשרד הם יקרים הרבה יותר ונחשבים לכאורה למדים טובים יותר. יש לציין כי גם ברמות הנמוכות יחסית שנמדדו על ידי אנשי המשרד להגנת הסביבה ישנן השפעות ביולוגיות של קרינה. מכיוון שהתקן של המשרד להגנת הסביבה עומד על בין 40 ל 100 מיקרווואט לסנטימטר רבוע ( לצורך השוואה ההמלצה שלי להשתדל לא לעבור בחדרי שינה ררמה של 0.004  מיקרווואט לסנטימטר רבוע ואנשים בריאים) , כל מדידה הייתה מראה כי רמת הקרינה נמוכה מהתקן ולכן נחשבת על ידי המשרד כתקינה." 

**************************************************************************************

 

הצלחתי להוריד אנטנות סלולריות שהיו מעל ראשי במשך שנה לאחר חמישה חודשי טלפונים והתכתבויות עיקשות עם העירייה וגורמים נוספים.

האנטנות הסלולריות מסוג "מתקן גישה אלחוטי" הוקמו בחשאיות, ללא יידוע דיירי הבניין וללא הסכמתם, במרפסת פרטית של דירה שכורה בקומה העליונה בבניין. ארון החשמל של הבניין שונה וכבלים של מתקני השידור הותקנו בתוך תחומי הרכוש המשותף ללא קבלת הסכמה מפורשת של השותפים במקרקעין ובניגוד לרצונם. עם היוודע דבר הקמתן נערכה אסיפת דיירים גדולה ובה השתתפו מספר רב של משתתפים משני בניינים. מהאסיפה לא יצאו תובנות ומסקנות לגבי דרכי פעולה אך תיק פיקוח ובנייה נפתח ע"י אחת מהדיירים של הבניין. לא ידעתי על התיק והתחלתי לפעול מאפס רק כחצי שנה לאחר התקנת האנטנות.

המשטרה - טענו שלא בסמכותם להתערב.

איכות הסביבה של העירייה - אחראי איכות הסביבה. סרב לעזור והפנה למלר"ז - גוף המספק שירותי מדידת קרינה חינמיים אך נתמך ישירות ובגלוי ע"י חברות הסלולר שכל מטרתם הוא להקים על אפינו וחמתינו את האנטנות, גוף שמתגאה בכך ש"מאז שפועל, לא נמצאה טיפת קרינה בכל המדינה".

המשרד לאיכות הסביבה - הממונה לפניות הציבור, הגב` חני גולוב. דרשתי להבין של מי האנטנות, האם הן חוקיות וכמו כן ביקשתי התרי הקמה וסקרי בטיחות (הכוללים מדידות קרינה ותוכניות דירה). גולומב טענה אוטומטית עוד מבלי לבדוק ש"כל האנטנות חוקיות", "הקרינה מהם תמיד אפסית ואינה מסוכנת כלל". מהמסכים שהעבירה היה ברור שהאנטנות שהוקמו פולטות אחוזי קרינה גבוהים מדי הקרובים לסף המותר בחוק המתייחס למקדם הגנה. כיוון שהמסמכים תיארו מדידות תיאורטיות בלבד ולא פיזיות, ביקשתי שתבוצע בבניין מדידות קרינה פיזיות יסודיות ומקיפות. היא הפנתה למלר"ז ודיברה בשבחם. לאחר כחודשיים התכתבויות וטלפונים אינספור, המשרד לאיכות הסביבה הסכימו להגיע למדוד. המספרים שנמצאו בדירות תחת האנטנה היו נמוכים, כמעט אפסיים וזאת בניגוד לממצאים שאני מדדתי עם מכשיר מדידה שהראה מספרים גבוהים מאוד, גם לאחר המרתם ליחידות המדידה המקבילות של מכשיר המשרד לאיכות הסביבה. הוצעה מערכת ניטור וכן הובטח שישלח הדו"ח - לא נשלח הדו"ח וגם לא הגיעה מערכת הניטור. 

 

המדידות שלי (מד מהיר ומדיוק, חד צירי) בחדר השינה שלי הראו על רמה של 0.78 מיקרו וואט לסמ"ר, המדידה של המשרד לאיכות הסביבה מצאה 0.2 מיקרו וואט לסמ"ר. 
בחדר ההורים מדדתי 1.5 מיקרו וואט לסמ"ר - המדידה של המשרד לאיכות הסביבה מצאה 0.3 מיקרו וואט לסמ"ר בלבד.


חברת הסלולר - טלפנתי לחתום מטעמם על ההיתר. ביקשתי הסרת האנטנות מיידית טרם דיירי כל הבניינים סביב יתאחדו ויגישו תביעה ענקית וכן יערבו את העירייה. התשובה היתה שהם אינם מפחדים מתביעות וידעו להתמודד איתן. נאמר לי בבטחון שהאנטנות לא מזיקות בכלל, שאם יש תופעות - זה פסיכולוגי ושאם נרצה הם יגיעו לחפות את האנטנות עם "קצת עלים וצבע ירוק".

המוקד הירוק - פניתי אליהם במייל. עו"ד מטעמם הציע בתגובה להקים הד תקשורתי שכן דרך בתי המשפט ייקח זמן.

מכבי אש - דיברתי עם טפסר משנה קצין חומרים מסוכנים ארצי וראש מדור חומרים מסוכנים. ביקשתי עזרתם שכן מתקן גישה אלחוטי אמנם אינו טעון היתר בנייה מהעירייה אך ע"פ חוק טעון היתרי כיבוי אש מתוקף היותו מותקן בחדר מאוכלס וסגור ופולט מימן ושאר חומרים מסוכנים וזאת ללא פיקוח וסיכון חיי התושבים. העברתי אליו מכתב המתאר פעולת מכבי האש באשדוד וסיועם במקרה דומה כדי שיפעלו כמוהם. לאחר שבדק השיב "מתקן גישה אלחוטי אינו טעון היתר בנייה, ולכן אינו טעון אישור כיבוי. המכתב ששלחת לי לא יתרום דבר לסילוק האנטנה." 

לבסוף נודע לי על התיק בעייריה שנפתח עוד בהתחלה ונסגר בידי הלשכה המשפטית בגין "חוסר עניין לציבור". פניתי ליועץ המשפטי של העירייה בבקשה שיפתח את התיק מחדש ושהעניין ייבדק. מבדיקתו עלה כי מדובר במתקן גישה אלחוטית המוצב במרפסת, ולא על גג בניין, ולכן אין למתקן זה פטור מהיתר בנייה לפי סעיף 266 ג` לחוק התכנון והבנייה. על רקע זה ביקשתי מהעירייה צו הריסה לאנטנות אך הם השיבו שכיוון שהמתקן כבר עובד וקיבל אישור המשרד לאיכות הסביבה לא ניתן לבקש צו מיידי להפסקה אלא לבקש צו הריסה במסגרת גזר הדין בתום ההליך המשפטי אם הנאשם מורשע. לבסוף התיק הוחזר למחלקת פיקוח ובנייה לחידוש טיפול. כעבור חודשיים היא הוציאה מכתבים לחברת הסלולר. החברה לא רצתה עימות עם העירייה וכך בעקבות דרישת מחלקת הפיקוח הגיעה החברה לבסוף והסירה את העבירה.

אין לקדם פוסט זה

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

קוביית אלבום
קוביית FACEBOOK LIKE
מבקרים מה 20-10-2009
free counters
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל no rad אלא אם צויין אחרת