00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של מנחם רבוי

לבני מסבירה את הפליק- פלאק

28/02/2013

 

ביבי סכנה

 

 לבני חושבת כי הבוחר הישראלי "קונה" את ההסבר שהיא מספקת לשאלה מדוע הסכימה להצטרף לממשלת נתניהו בניגוד להצהרותיה בעבר. מדוע לפתע חוסר האמון שהיה לה כלפיו עד כה התחלף לביטחון בהבטחותיו. היא גם לא מוכנה להשיב לשאלות האם התחייבה בעבר בפני מספר שתיים ברשימתה למנותו כשר בממשלה ועכשיו חזרה בה לטובת מישהו אחר.. הלכה  השקיפות, היושרה התעמעמה, והפוליטיקה הישנה ניצחה

==-=-

 

הביטוי ״בלשון אין עצמות״ אמנם מתאר מצב עובדתי, אך למעשה יש לו משמעות נוספת. הוא מתאר יכולתם של אנשים לומר דבר והיפוכו, בלי שמגבלה במערכת הדיבור שלהם תמנע אותם מלעשות זאת.

למעשה הכוונה היא לפוליטיקאים ודומיהם , המוכנים להסביר בחושך כי למעשה השמש זורחת אך היא מוסתרת על ידי עננים כבדים היוצרים אשליה של חשכה.

נזכרתי בביטוי בעת צפייה בראיון עם ציפי לבני בתכנית ״פגוש את העיתונות״ ( מוצ״ש ערוץ 2). לא עזרה למנחה, דנה וייס התעקשותה לחזור ולשאול איך זה קורה שלבני חתמה עם נתניהו הסכם בדבר הצטרפות מפלגתה -התנועה- לקואליציה , בניגוד לדבריה במערכת הבחירות.

לבני , כאילו לא הבינה מה רוצים ממנה, הסבירה כי כל הזמן התנתה את ההצטרפות לממשלה בכך שיפתח מו״מ לשלום עם הפלשתינים. הנה נתניהו הבטיח כי זו כוונתו והוא אף הבטיח למנות אותה כאחראית לנושא הזה. ״השגתי מה שדרשתי״ טענה בתוקף מנהיגת ״התנועה״, על כן חשוב היה להצטרף לממשלה.

נכון שנתניהו הבטיח. הוא לא הבטיח לקיים. בעבר הודיעה לבני כי אין לה אימון בדברי ביבי. מה השתנה? עכשיו היא כן מאמינה.

נכון, שעדיין לא נקבע הרכב הקואליציה. על פי האפשרויות המסתמנות זו תהייה ממשלה ימנית עם גוון לאומני בולט. נכון שחלק מהשותפים הפוטנציאליים, אינם מסכימים לתת ללבני את הובלת התהליך, נכון שכלל לא ברור שהשותפים הפוטנציאלים שותפים להצהרות הבחירות של לבני, נכון שנתניהו הודיע בעבר כי לא יתן לה להתקרב לנושא המו״מ והוא זה שיקבע , אז מה? לבני מאמינה שבמחי קסם הכול השתנה . לשאלות נוספות היא משיבה בנוסח ״ימים יגידו״.

בניגוד לרושם שהגברת ניסתה ליצור עם ההחלטה לשוב לזירה הפוליטית, עם הצהרותיה בדבר מדיניות של שקיפות, של אמינות ויושרה - הצעד האחרון שבו נקטה מוכיח כי היא אינה שונה מהפוליטיקאים שנגדם יצאה בדבריה לבוחר הישראלי.

מסתבר שגם לציפי ״אין עצמות בלשון״ , גם לציפי יש אינטרסים אישיים של הישרדות. היא למדה כבר לקח בעבר בהנהגה הכושלת שלה את ״קדימה״. היא לא תחזור על הטעות.

תהיה ביקורת ציבורית? הפרשנים הפוליטיים בתקשורת ימתחו ביקורת? איזה בלוגר כמוני יכתוב נגד? אז מה. כבר נאמר ש ״ הכל עובר חביבי״...

לא בדיוק.

כי כשמדברים על הגינות, שקיפות, ואמינות - זה לא בדיוק הרושם שהותירו תשובותיה של ציפי לשאלות ״המטרידות״ של המנחה, בדבר זהותו של השר הנוסף מטעם ״התנועה״, בממשלת נתניהו. "מי ימונה על ידך לתפקיד"? נשאלה, "עמרם מצנע , מספר 2 ברשימת נבחרי המפלגה לכנסת, או עמיר פרץ, מספר 3 שקפץ במאוחר על עגלת ״התנועה״? (זאת כשהוא מנמק צעדו זה ונטישת ביתו הקודם, מפלגת העבודה, בכך כי סרבו להתחייב שלא להצטרף לממשלת ביבי לאחר הבחירות. )

תשובת מנהיגת ה״תנועה״ "אני לא אעסוק בכך כאן. כשאחליט -אודיע. אני מעדיפה לעסוק בשאלות העיקריות שעל הפרק." חוזרת השאלה ובכל זאת: "האם נתת הבטחה בע״פ למצנע שהוא יהיה השר הבא אחריך , אם תהיו בממשלה ועכשיו את חוזרת בך נוכח דרישותיו של פרץ?"

תשובה: "לא אעסוק בכך כאן".

שאלה שלי : למה לא? הרי גם לשאלות לא נוחות צריך איש ציבור להשיב, אם הוא מתיימר לנהוג בשקיפות? האם לבני מתכוונת לנהוג בשאלה זו בחשאי? ״מתחת לשולחן״.? מה הפחד? מדוע להסתיר? זה הסגנון החדש?

השבוע (א` 20.2.2013) אמר מצנע כי לבני הפרה את האמון שנתן בה. "יש לי בעיה איתה", אמר.

לא רק למצנע יש בעייה עם לבני.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל mraboy אלא אם צויין אחרת