00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של אילנה ארד לוין - פסיכולוגית קלינית, סקסולוגית ויועצת נישואין

מבצע חם לסוכות!

בחירות 2013: שתי גדות לירקון. זו שלנו. זו גם כן.

בחירות 2013: שתי גדות לירקון, זו שלנו, זו גם כן.

מפלגת "הבית היהודי" בראשות נפתלי בנט, גבר נאה ומצליח, איש של חברה` וצ`פחות, היא על פניו מפלגה דתית ימנית (איחוד של המפד"ל – הציונות הדתית הוותיקה ושל האיחוד הלאומי – מפלגת ימין מדינית) עקרונות הליבה של המפלגה עוסקים בהרחבת החינוך הדתי, כמובן, סיפוח כל ההתנחלויות למדינת ישראל והתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל. על כך מתווספת הרפרפת של "איזון" (או אולי נאמר "החזרה למוטב" של בג"ץ ושל התקשורת, שניהם, איך לא, נוטים מדי שמאלה... )מין עקמת שכזו.

נפתלי בנט איש כריזמטי, הוא שעושה בעצם את המפלגה. עניין זה כשלעצמו, מפלגת איש אחד הריהו אופנה בבחירות 2013. לקראתן הוקמו צ`יק צ`אק שתי מפלגות פרסונאליות חדשות שמלבד מספר עקרונות ליבה מובנים מאליהם , הריהם מבוססים בעיקר על הדמות הפרסונאלית הנאה, מיטיבת הדיבור המעורה בתקשורת , העומדת בראשן וקוראת לשוויון בנטל (ומי לא?). ממילא עקרונות הליבה לא צריכים מידי להעסיקנו שכן הקשר בינן לבין ההתנהלות הרלוונטית בפועל הוא לעתים מזוגזג תחת האמרה הידועה "שדברים שרואים משם (אם אתה הממשלה, כמובן) אין רואים מכאן". אז הבא נחזור לתעלומה המיוצגת ע"י "הבית היהודי".

התעלומה הראשונה מתייחסת לשאלת נפשנו האם מותר לסרב פקודה כן-לא, בראשית נאמר ע"י בנט, שאם מתנוסס מעליה דגל שחור, מוטב שכן.

בהמשך הגיע תיקון מבנט לנאמר שאין לסרב פקודה. כך או כך נותרנו מבולבלים והתעלומה בעינה עומדת, בפרט שרבני ההתיישבות הבולטים פוסקים הלכתית לסירוב פקודה. לפינוי התנחלויות.

כמובן שבנט, לוחם סיירת מטכ"ל בעברו הקרבי, אינו נצרך להתמודד אישית עם פקודת פינוי יישובים. אם עודו משרת עדיין במיל`. הרי מלאכה שחורה זו מוטלת על אנשי מג"ב, משטרה ושאר כוחות צבא מרובי גייסות, פחות "מובחרים" לכאורה ממיעוט משרתי הסיירות בעבר ובהווה. כך או כך התעלומה נותרה בעינה כמו פסקי ההלכה הרבניים הימניים...

אם לא די בכך, מצאנו עצמנו תוהים נוכח תעלומה לפנים תעלומה כדברי חז"ל;למרבה הפליאה שובצה במקום 5 ברשימה זו, גב` בשם איילת שקד. שם יפה לאישה צעירה ונאה חילונית בכל רמ"ח אבריה. ילידת שכונת בבלי התל אביבית שמדרום לירקון. בשכונה זו נולדה וגדלה ובה היא נאחזת ומתגוררת ברצף עד עצם היום הזה עם 2 ילדיה ובעלה הטייס הקרבי. כך או כך, מהיות הגברת הנאה מוכנה להצהיר אודות הזדהותה עם היאחזות בבלי הוותיקה, נותר הצורך להכיר את עקרונות הליבה שלה וטעמיה בהצטרפות למפלגת "הבית היהודי", לאחר שהייתה פעילה בליכוד ומקורבת אישית למר בנט.

בראיונות לשאלות מראיינים בשידור חי בטלוויזיה כל שהצלחנו ללמוד אודותיה הוא התבטאותה בטון החריף וחריג בבוטותו, ובכמה הדיפות  אגרסיביות לשאלות שהופנו כלפיה, עובדה התואמת את תאורה העצמי אודות היותה "אסרטיבית". בראיון מול סתיו שפיר מצעירי העבודה הרבתה בציטוט מנטרות חבוטות. "גברת אל געת בי" המייעדת עצמה להיות ח"כית ושליחת הציבור, נאותה לראיון אישי אודותיה ,מוקלט מראש ,לצרכי היכרות עימה, בבחינת "דע למי אתה מצביע" .כל שהצלחנו ללמוד מהראיון האישי הם הפרטים הבאים;לפי סדר הופעתם בראיון: בראש ובראשונה הריהי שונאת קפה, למרות שמעולם לא טעמה ממנו. שותה רק תה. מידע קריטי ורלוונטי ללא ספק. כיצד אפשר לתעב דבר מה שלא התנסית בו?  (כאן יש לציין לסנגורה של גב` שקד כי במערכת בחירות זו עניני הטעם והריח של המאכלים היו לאחד התכנים הפוליטיים הדומיננטיים. ממאכליה הקפואים של גב` יחימוביץ` שנטשה בפמיניזם גלוי את שיעורי התזונה ביסודי ומאז תחביבה הוא בישול ארוחות מגוונות מנות לחבריה ועד לגב` ליבני המחבבת ג`חנון על הבוקר וכן היא צמחונית, שוב מתקופת היסודי, אך חלילה לא שמאלנית).

אז נחזור לאיילת מבבלי.

בסגנון שאלון מובנה קיבלנו את תשובותיה הבאות:

רגשות הם דבר חושפני אותם היא שומרת לעצמה. רעיונות לא כל שכן.

לפיכך הצלחנו רק ללמוד שהזילה דמעות לפני מספר חודשים בהיזכרה באימה שנפטרה לפני מספר שנים, ובאשר לכעסה, בו היא מודה אך ורק בהתייחסות לבנה המסרב להוראותיה.. (אנחנו נתקלנו בכעסה בצורה הרבה יותר פומבית כזכור בייחסה למראיינים בטלוויזיה) נורמטיבי לחלוטין, טרחה להדגיש... כמו כל האמהות... וזהו. זה כל מה שנמצאנו למדים אודותיה ומה לה ול"בית היהודי" נותר כאמור תעלומה סודית.

אמירות יותר מוכחשות, נמוכות, שטוחות ומתחמקות מזה קשה לדמיין .קלישאות הטיחה בנו הגברת ללא שמץ תבונה או חזון. הרי היא רוצה לשבת בבית המחוקקים,  לא?

כך או כך נותרנו ללא מענה מדוע שובצה במקום 5 ברשימת בנט.,

בהעדר מידע, המסקנה המתבקשת היא שרשימת "הבית היהודי" הריהי רשימת אנשי תעלומה. כל הנראה לעין הינו עובדת היותם נאי תואר.

נדמה אפוא שזו מפלגת קוסמטיקה המיועדת לקדם איפור וניתוחים פלסטיים...

 

 

לא נותר אלא לסכם את הערכותנו לבחירות לכלהלן:

מהיות האנג`נדה של הבחירות הנוכחיות הקישקעס ומה שבתוכן, הרי המדגם הסטטיסטי שלי הנערך מדי יום ביומו לכל מי שאני פוגשת, מצביע בברור על כי מפלגת הצמחונים/ טיבעונים (שלא מתמודדת לצערנו) שאם הייתה חוברת לירוקים האקולוגים והירוקים העליים הייתה זוכה לרוב מוחץ.

זה כידוע הטרנד הלוהט בפייסבוק ובתל אביב שלנו המאוחדת לנצח נצחים בשתי גדות הירקון.

בעירנו ירוק עולה: הפארק, החסה והעלה.

 

"שמעת יוגב? רק מי שמצביע... משפיע!!"

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל אילנה ארד לוין אלא אם צויין אחרת