00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

עמיש ועוד

עבור מי להצביע

עוד עשרים יום בערך לבחירות ועדיין לא ברור לנו למי צריך להצביע. זה לא שאנחנו מתלבטים בין שני רעיונות, שתי רשימות או שני אישים, המצב הרבה יותר גרוע. אנחנו ניצבים נבוכים ומבולבלים ומנסים להבין מה אומרים לנו ומי אומר לנו ומה ההבדל בין כל אלה שאומרים או לא אומרים כל מני דברים ומה לעזאזל הקשר בינינו לבין כל המערבולת הזו שמסתחררת לה כאן סביב.

מי זה אנחנו?

אנחנו זה אנשים שברור שלא נצביע עבור כנופית הנבלים היודונאצית של מרזל, בן ארי והמנתח הפלסטי המטורלל אלדד שאפילו אבא שלו מתהפך בגללו בקבר. המפלצות הללו הן אמנם קריקטורות של דמות ציבורית אבל גם הנאצים היו כאלה ולכן אסור להתעלם מהם אבל כרגע ברור שלא מצביעים עבורם.

באותה מידה ברור שאנחנו לא מצביעים למפלגת המתנחבלים של נפתלי בנט. אמנם יש הבדל מסויים בין חבורת הלאומנים הקלריקלית הזו לבין הכנופיה היודונאצית אבל ההבדל הזה הוא שהופך אותם למסוכנים הרבה יותר. לכאורה הם נראים נורמליים למדי, אם בן ארי הוא מגוחך ומבחיל הרי שבנט ואנשיו נראים סבירים, כמעט כמו כל אחד אחר, אבל הם לא. הם קיצוניים התומכים במדינת הלכה ובסיפוח השטחים הכבושים תוך גירוש תושבים הפלשתינאים. זוהי חבורה המשלבת את מגלגלי העיניים של המפדל עם הפלנגות של נערי הגבעות והמתנחבלים החמושים שהולכים ומשתלטים גם על הצבא. 

מובן מאליו שאנחנו לא מצביעים לחבורת הזבל הפרועה של הליכוד. מעולם לא היתה בישראל מפלגת שלטון כה מעוררת קבס ופחד כמו רשימת מועמדי הליכוד של היום (הכוללת כמובן את כנופיית המהגרים הבולשביקים של ליברמן). הפראות האלימה של הליכוד מקבלת ביטוי בולט בהתנהגות שלהם במערכת הבחירות הזו. מין שילוב של הבל הפה המצחין של אקוניס והקרירות המרושעת והמקפיאה של יריב לוין. צריך רק לקרוא איך הם מתייחסים לבית המשפט העליון, מה הם כותבים על בנט או איך הם עונים ליחימוביץ כדי להבין שבהמה פרחית כמו מירי רגב היא לא תאונת עבודה. זה המצב האמיתי.

על בעלה של רעיית ראש הממשלה אני לא רוצה לדבר, ברור שהוא אדם נתעב, אנחנו יודעים את זה כבר הרבה זמן ושום דבר לא השתנה אצלו מאז שעמד בראש מסע השיסוי וההסתה שהגיע לשיאו בשלש יריות בככר.  

למה הליכוד צריך להפחיד אותנו יותר מהמפלגה של בנט?

אידאולוגית הם די דומים, אין להם מחלוקות בענייני כלכלה ואין להם שום מחלוקות מדיניות, הבנטים קצת יותר דתיים. אבל לא ממש הרבה יותר. ההבדל לדעתי הוא ברמת הערכים והמוסר. עם כל התיעוב שיש לי כלפי רשימת ימנונים קלקריקלית כמו הבית היהודי אני לפחות מכיר בכך שרוב המועמדים שם הם אנשים בעלי מחוייבות עמוקה לרעיונות שלהם ורובם הם בעלי התנהגות אישית ללא דופי. אצל אנשים המחוייבים לערכים מסויימים אפשר לצפות למידה של הגינות, אנושיות ודרך ארץ. חבורת הזבל של הליכוד היא ההפך הגמור. החל מבריונים זגזגנים וצבועים כמו צחי הנגבי וכלה בנואפים חלקלקים כמו גדעון סער או מאפיונרים כמו חיים כץ, אין שם אף אחד (*) שניתן לסמוך על היושרה שלו, אף אחד שניתן להאמין בנקיון הדעת שלו, במצפן המוסרי שלו או בנאמנותו לעניין אותו הוא מתיימר לייצג. 

המסקנה המצערת היא כי כל ימנון בעל מצפון חייב להצביע לבנט, פשוט אין לו ברירה. אבל אנחנו הרי לא ימנונים נכון?


לא נסלח לליכוד ביתנו על שהוא גורם לנו להתגעגע לבגין


אנחנו גם לא מצביעים לשס כי אנחנו לא דתיים ולא פרימיטיבים, ולא למפלגות חרדיות כי אנחנו לא חרדים.

אז אם שאלתם את עצמכם מי אנחנו אז אני מקווה שזה קצת יותר ברור לנו מי אנחנו. בראש ובראשונה אנחנו לא כל אלה שמצביעים עבור המפלגות שמניתי לעיל.

אז בעד מי כן

יש הרבה זמזומים מסביב, אין רעש כי אף אחת מהרשימות האפשריות עבורנו לא מצליחה להקים שום רעש, יש זמזום טורדני מבורחש כזה של לפידוביץ`, לבנימופזוביץ`, מרץ המרדימה, יניב המגניב, חדש/בלד/תעל/דעם/רעם/זעם וקצת ערב רב מבולבל מסוג אחר (נגיד מפלגת הגברים המוכים וגו`).

אז בואו נמיין בגדול ונגיד שאין סיבה של ממש להצביע עבור מפלגות סקטוריאליות מובהקות כמו מפלגות ערביות אלא אם אנחנו ערבים. בדרך כלל אנחנו לא ערבים. האם חד"ש עם דוב חנין היא לא מפלגה ערבית? היא קצת לא אבל פחות מדי לא. ורק בגלל חנין זו לא סיבה מספיק טובה.

ואנחנו גם לא צריכים להצביע עבור מפלגות מוזרות כמו יניב עם השערות על הפנים והכובע המצחיק או רשימת ממורמרי יפו או מופז. זה אולי יהיה נחמד לראות איזה תשדיר שלהם אבל זו לא סיבה להצביע.


יו"ר קדימה בבדיקה משטרתית שגרתית ליד הכותל


אז מה נשאר

אין מה לעשות, נשארו העבודה, התנועה של לבני, המפלגה של לפיד וכמובן מרץ.

יש לנו נטיה להצביע עבור מפלגות כמו של לפיד, כזו מפלגת מרכז נחמדה שלא יוצרת שום אנטגוניזם. ובכן, לטעמי מפלגות מהסוג הזה כבר גרמו לנו מספיק נזקים, שאגו כאריות והתפגרו כמו זבובים. האחרונה זו כמובן קדימה אבל היו גם שינוי והיו גמלאים והיתה ד"ש והיה רפול והיה כמובן טומי לפיד.

די מספיק. ברור לנו שככה זה לא עובד. מפלגה פוליטית צריכה איזה מידה של המשכיות ויציבות והיא לא יכולה לקום אד הוק, להצטרף לממשלה ולהקבר קבורת חמור אחרי קדנציה אחת. לכן מבחינתי לפיד לא קיים.

ציפי לבני? עד כה בכל הקריירה שלה היא לא קבלה אף החלטה פוליטית נכונה. אמת, היא ככל הנראה אדם הגון, מוסרי וערכי אבל התוצאות לא משהו. מרוב ערכיות והגינות היא אבדה כל יכולת תמרון פוליטי ובשל כך מעולם לא עשתה שום צעד קונסטרוקטיבי להגשמת המטרות שלה.

והחשוב מכל - ההתנהלות של סיעת קדימה בראשותה היתה אחד הקרקסים הפוליטיים העלובים והמחפירים ביותר שעלו על במותינו. חבל מאד אבל ציפי כבר דפקה את כל ההזדמנויות שהיו לה ואני לא רואה סיבה לתת לה עוד אחת.

העבודה?

באמת מה עם העבודה? למה לא? זו תנועה מסודרת יחסית, עם יציבות והמשכיות, אנשים הגונים, עבר מפואר, מרועננת מכל הפוליטיקאים המסואבים שאכלסו אותה בעבר, יש לה יו"רית חדשה ונמרצת, יש אידאולוגיה ברורה למדי. למה לא?

יש כמה סיבות שלא ובראש ובראשונה שאין להצביע עבור מפלגה שמסתירה את עמדותיה בנושאי הפתרון לבעיית השטחים הכבושים. יש איזה עיתונאי שהגדיר את העבודה כ"מפלגת נישה לבעיות של עובדי קבלן". ואכן זו הגדרה שנונה ועוקצנית התוקפת את העניין העקרי.

בהתעקשות המוטרפת של שלי יחימוביץ` מפני הגררות שמאלה ומפני הסתבכות עם המתנחבלים ועוזריהם, היא הצליחה לסרס את המפלגה שלה. אני לא מוצא טעם להצביע עבור סריסים או סריסות.

אז מה נשאר לאנשים כמונו?

נשארה מרץ. לא מלהיבה, לא מבריקה, לא חדשנית אבל עיקשת,הגונה ויציבה. ובימינו גם זה משהו.


(*) אולי בכל זאת יש אחד או שניים שהם פחות גרועים אבל הם בטלים בששים

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

20 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל ע מיש אלא אם צויין אחרת