00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

The Reporter

אכזבה

לפני למעלה מ-4 שנים התחלתי לחקור את נושא נבואת המאיה. הנושא, כמו נושאים מעניינים רבים, הובא לידיעתי די במקרה ע"י מישהו ששמע ממישהו. וכך נשאבתי פנימה לאחד הנושאים המרתקים ביותר שיצא לי לקרוא, לשמוע ולצפות.
מהרגע הראשון היה מוזר לי רק דבר אחד בכל נבואת המאיה והוא התאריך - האם ייתכן כי נבואה תגשים את עצמה בדיוק ביום ספציפי, שהרי אם מדובר על נבואת קץ הימים וסיום האנושות, קשה להאמין שיום קודם עוד הכל יתנהל כרגיל.
וככל שהתעמקתי יותר, למדתי לצפות שיש שם משהו, שהדבר מקבל סימוכין עקיף או ישיר מנבואות אחרות, של עמים אחרים, מתקופות אחרות; וכן, גם מנבואות בהיסטוריה היהודית.

כל הסימנים

נבואת המאיה לא ריחפה בואקום. כאמור, לא מעט סימנים עולים וצצים שאנחנו על שפת התהום, שהמצב רק הולך ומחריף. לא מדובר רק במקרי הפשיעה שמזנקים מדור לדור בכל העולם, ולא רק במצב הכלכלי הקשה אליו נקלעות יותר ויותר מדינות, אלא בעיקר לעובדה שהכוכב הזה גוסס, שהזיהום הורג יותר מכל מקרי הפשיעה גם יחד, שהאויר שאנו נושמים, המים שאנו שותים והאוכל שאנחנו אוכלים מכילים חומרים מסרטנים, שלראשונה בהיסטוריה, עפ"י מחקרים, הדור שלנו יחיה פחות מהדור שקדם לנו. ואם לא די בכך, האנושות מלאה בבני אדם שלהגדיר אותם טינופות או המיץ של הזבל הינו בבחינת מחמאה. אם האנושות היתה לובשת צורה של גוף, אפשר לומר שמדובר בגוויה במצב של רקבון מתקדם. אין שום תוחלת לאנושות, ושהמצב רק יהיה יותר גרוע.
בכל שעות המחקר האישי שלי סחבתי איתי את התחושה שהאנושות הגיעה לכלל מיצוי, ובדיוק כמו בתקופתו של נוח - האנושות במתכונתה הנוכחית - חייבת להיכחד.
אפשר לומר שהמסקנות שלי לנבואות שבט המאיה היו יותר תקווה מאשר פרשנות. התקווה שגופת האנושות הזו תיקבר, ואחריה תבוא אנושות נקיה יותר, כזו שתזהם פחות, כזו שבני האדם שירכיבו אותה ישכילו לפעול לטובת הכלל ולא רק לטובת עצמם תוך זלזול בכל הפרטים האחרים. כזו שתושיט יד לכל היצורים החיים עלי אדמות ותפסיק את שואת בעלי החיים, את ניצול החלשים ואת הרעבת הנחשלים.

ב-50 השנים האחרונות עשתה האנושות זינוק טכנולוגי מטורף, אבל כשבוחנים מי אלה המשתמשים בטכנולוגיה הזו מגלים שמדובר באוסף של פרימאטים, ערב-רב של חסרי בינה ופרימיטיבים שמעמידים את עצמם בראש הפירמידה ומצפים שכל העולם יסתובב סביבם.
נבואת המאיה היתה עבורי נתון מעודד, לדעת שהאנושות כפי שהיא, תחדל סוף סוף להתקיים, ומשעבר יום ה-21 בדצמבר 2012 וכל הסחי והרעל עדיין מסתובב ברחובות - הוחלפה התקווה בייאוש עמוק.

אנחנו לא צריכים את בני המאיה, את ספר האיי-צ`ינג הסיני, את כתבי המצרים הקדמונים, את נבואות יחזקאל וישעיהו, גם לא את חזון יוחנן, ההופים האינדיאנים, האצטקים, נוסטרדאמוס או מחשב-על שיוציא סטטיסטיקה בנוגע לסופנו המתקרב. אנחנו נביא את הקץ במו ידינו בהפתעה מוחלטת, ברגע של ניצוץ קטן שידליק את הכל כמו בתרכובת כימית דליקה. אין לי ספק שזה יקרה.

בחזרה לנמוכי-המצח

בימי הביניים, כשרצה מלך לאיים על מלך אחר הוא היה שולה שליח מבין נאמניו, נותן בידו מגילה קשורה בסרט אדום, מעלה אותו על סוס חולה ושולח אותו לאבדון. כשהיה מגיע השליח אל האויב הוא ידע כי סיכויו לחזור בחזרה קלושים. כשהמלך המאוים היה קורא מתוך המגילה את האיומים הרצופים במילים קשות, הוא היה פורק את זעמו על השליח, לעתים אף היה מצווה לקשור אותו ולהפשיט את עורו מעליו בעודו בחיים. לימים יצא הביטוי "אל תירה בשליח", הבא לתאר מצב שבו אדם כועס על מי שרק הביא את הבשורה.

בזמן שחקרתי את הנושא, יצא לי לפגוש סוגים שונים של סקפטים.
היו מי שאמרו שזה לא מאוד הגיוני שהעולם יגיע לקיצו בתאריך מוגדר, היו מי שאמרו שסופה של נבואה זו להכשל בדיוק כפי שכשלו נבואות 1984 ו-2000 [שאגב, מעולם לא היו נבואות כאלה], והיו מי שגיחכו או ניסו באופן כושל למדי גם להעליב. כאלה שהציבו אותי כמי שמנבא ולא כמי שמעביר את הדברים בשם אומרם. כך מצאתי את עצמי מתגונן לא פעם או מנסה לתרץ מול אוסף מגוון של טפשים. גם להם, והיו לא מעטים כאלה במהלך 4 השנים, חלק גדול בתחושה שהאנושות כבר לא תגיע לעולם למה שרציתי שתגיע. ומנווני המוח האלה רק מתרבים. רצים לקנות את מיטב הטכנולוגיה, אבל לא יודעים לעשות אבחנה בין הנביא לבין השליח.

אז לכל אלה שניסו להעליב אני מאחל אריכות ימים - מגיע להם לחיות בזוהמה שהם חלק ממנה.
ואני, אנסה לתפוס את הפינה השקטה שלי, עם האנשים שאני אוהב ואנסה להתרחק מאותו גל עכור של טינופות שכלפי חוץ נראים כמונו, אבל תפקידם הוא לחבל בחיים השלווים.


העדפתי לראשונה בבלוג לחסום אפשרות של כתיבת תגובות. כשם שאני מתרחק בחיי ממחבלי הקיום שלי, אני מרחיק אותם גם מכאן, ואם מישהו מפנטז לכתוב לי במסר, אז התיבה ממודרת ע"י גורם שלישי - כל הודעה שתכליתה לחבל - נמחקת מיידית. תגובות ענייניות יתקבלו בברכה.

שיהיה לכולנו רק טוב.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל פנומן 72 אלא אם צויין אחרת