33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

bob ממשיך במסע

יינות בורדו אדומים ולבנים מ- Pessac Leognan

 

אזור Graves הוא אזור גדול המשתרע דרומית לעיר בורדו. שמו מרמז על אופי הטרואר באזור המאופיין בעיקר בחלוקי חצץ.

יינות Graves היו יינות בורדו הראשונים שיוצרו ויוצאו וזאת בעיקר בזכות הכיבוש האנגלי באזורים אלו של צרפת (1152-1453). דוגמה טובה לכך היא Chateau Haut Brion, האחוזה היוקרתית ביותר באזור שקיים לגביה תיעוד כבר מהמאה ה- 14. יינותיה אף מוזכרים בכתביו של סמואל פפיס (Samuel Pepys) במאה ה-17. היינות מהאחוזה שימשו את חצר המלוכה הצרפתית במאה ה-18, היוו נושא להערצה על ידי תומס ג`פרסון השגריר האמריקאי לצרפת ולימים נשיא ארה"ב ונכללו כאחוזה היחידה שלא ממדוק ברשימת בורדו המפורסמת מ- 1855 הרלוונטית עד היום הזה וזאת כדרגה ראשונה. למעט Haut Brion, רוב יינות Graves האחרים לא זכו לאותה דרגת יוקרה.

 

משמאל מפה כללית של האזור, מימין מפה סכמטית עם מיקום היקבים שהיו בטעימה

 

האזור מפורסם ביינותיו האדומים והלבנים. היינות הלבנים נדירים ונעשים בכמויות קטנות בדרך כלל מתערובת של שלושה סוגי ענבים: סוביניון בלאן, סמיון ו-מוסקדל. האדומים נפוצים יותר ונעשים מסוגי ענבים המקובלים בשאר אזורי היין בבורדו: קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו ו-פטי ורדו. בנוסף נעשה שימוש גם בזנים מלבק וקרמנרה.

מאחר וב- 20 ק"מ דרומית לבורדו מרוכזות רוב אחוזות היין החשובות של האזור הוחלט ב- 1987 , לאחר מאבק, להפריד ממנו תת אזור ולקרוא לו  Pessac Leognan. השם ניתן בעקבות שני כפרים קטנים בצפון ובדרום האזור. יחד עם זאת מספר אחוזות נמצאות גם בסמוך לשני כפרים נוספים במזרח אותו תת אזור, טלנס (Talence) ו- מרטיאק (Martillac).

קיימת רשימה המדרגת את יינות  Graves (למעשה Pessac Leognan). הרשימה נקבעה ב- 1953 ושונתה מעט ב- 1959. היא כוללת 13 יינות אדומים ותשעה לבנים. מדובר ברשימה היסטורית ויש להתייחס אליה בזהירות הראויה. כמה מהיקבים המבריקים של השנים האחרונות לא מופיעים בה וכמה מאלו הכלולים בה לא שומרים על האיכות שהייתה בעת הרכבת הרשימה.

מעניין לציין שבשנים בינוניות בבורדו דווקא אזור Pessac Leognan מצליח להוציא יינות טובים עקב הניקוז הטוב בקרקע. יחד עם זאת שנת מזג אוויר חמה במיוחד כמו 2003 אינה טובה ליקבי האזור. 

 

בתחילת חודש דצמבר התקיימה טעימה של יינות Pessac Leognan במרתף של "דרך היין" בתל אביב בהנחיית הילה סהר רונן המנהלת המקצועית של הרשת. המידע המובא כאן מתבסס הן על המידע שהתקבל בטעימה והן על המידע במרחב האינטרנטי.

 

Chateau de Fieuzal

אתר היקב

האחוזה ממוקמת דרומית לעיירה Leognan. ב- 1893 האחוזה נמכרה ל- Abel Ricard שהתמודד עד מותו עם קשיים רבים שהיו נחלת יקבים אחרים כמו הפילוקסרה, מלחמות העולם ומשברים כלכליים. את מקומו תפסו בתוOdette  ובעלה Eric Bocke. הם הצליחו לשקם את הכרמים והיקב. היינות האדומים שלהם נכללו בדירוג של Graves ב- 1953. לאחר מותה של הבת ב- 1973 ושלוש שנים לאחר מכן מות בעלה, האחוזה נמכרה שוב ושוב בכמה הזדמנויות וכיום היא בבעלות Lochlann Quinn ואשתו Brenda.

ביקב יש כ- 480 דונם כרמים מתוכם כ- 90 דונם זנים לבנים, מחציתם סוביניון בלאן ומחציתם סמיון. הזנים האדומים בכרמים הם קברנה סוביניון (60%), מרלו (33%) והשאר קברנה פרנק ופטי ורדו. האדמה בכרמים היא חצץ וחול. גיל הגפנים בממוצע הוא כ-30. נעשה שימוש בהדברה בשיטות ביולוגיות, הבציר ידני והמיון קפדני. ההתיישנות בחביות עץ אלון (50% חדשות) בין 16 ל- 24 חודשים. היין עובר עידון באמצעות חלבון ביצים.

    

Chateau Larrivet Haut Brion

אתר היקב

השילוב Haut Brion הוא מקור לבלבול היות וקיימים מספר יקבים המשלבים צירוף זה בשמם.
קבוצת האחוזות הנושאת שמות דומים (Chateau Haut Brion, Chateau La Mission Haut Brion, Chateau La Tour Haut Brion ו- Chateau Laville Haut Brion) נמצאת צפונית ל-Larrivet Haut Brion. האחוזה עברה גלגולים רבים (בדומה לאחוזות שונות בבורדו כולה) הן מבחינת בעלות והן מבחינת רמת הייננות. כיום הניהול הכספי והאדמיניסטרטיבי הוא של משפחת Gervoson והיועץ שלהם הוא Michel Rolland.

ביקב יש כ- 450 דונם כרמים. מחצית הזנים האדומים הם קברנה סוביניון והמחצית השנייה מרלו. גיל הגפנים בממוצע כ- 20 שנה. הזנים הלבנים : סוביניון בלאן (60%), סמיון (30%) ו-מוסקדל נמצאים על שטח של כ- 50 דונם בלבד. הבציר ידני. היישון בחביות עץ אלון. הזנים האדומים כ- 18 חודשים (70% חדשות) והלבנים כ- 12 חודשים.

למרות שהיקב לא מדורג כיום ניכר שיש לו פוטנציאל לבלוט בעתיד.

 

Chateau Smith Haut Lafitte

אתר היקב

ההיסטוריה של האחוזה ארוכה ומסועפת ומתחילה אי שם במאה ה-14. ב- 1990 רכשו את היקב הזוג Daniel (לשעבר חבר הנבחרת האולימפית של צרפת לסקי) ו-  Florence Cathiardוהפכו אותו באמצעות השקעה מאסיבית בכרמים וביקב לאחד המוצלחים של האזור. ב- 1995 הם החלו בייצור עצמי של חביות עץ אלון ליישון (400 חביות בשנה) על ידי החבתן Jean-Luc Itey.

דניאל אשר עשה הון גדול באמצעות רשת סופרמרקטים וחנויות ציוד ספורט, השקיע כסף רב בשיפור היקב, בקניית כרמים, בשיקום המבנים, בבניית מרתף עם כניסה בסגנון ג`ימס בונד וכאמור בהחלפת החביות לחביות בייצור עצמי. חברת Les Sources de Caudalie שדרגה את היקב באמצעות מתחם הכולל בית מלון, ספא ומסעדות המנוהל על ידי בתם של דניאל ופלורנס.

ביקב יש כ- 780 דונם כרמים מתוכם כ- 110 כרמים עם זני ענבים לבנים : סוביניון בלאן (90%), סמיון (5%) וסוביניון גרי (5%) והיתר זנים אדומים: קברנה סוביניון (55%), מרלו (34%), קברנה פרנק (10%) ואחוז פטי ורדו. גיל הגפנים בממוצע הוא 40. בכרם עוברים אט אט לטכניקות גידול טבעיות ואורגניות (הדברת מזיקים ביולוגית, התרחקות ממכאניקה וכו`). הורדת יבולים, בציר ידני לשינוע בארגזים של 25 ק"ג בלבד (למנוע פגיעה בפרי), מיון ראשוני בכרם ומיון משני ביקב שעובר לאחרונה גם למיון אופטי. היינות האדומים מתיישנים בחביות עץ אלון (70% חדשות) כ- 18 חודשים והלבנים בחביות עץ אלון (60% חדשות) כ- 12 חודשים. היינות לא מסוננים.

 

Domaine de Chevalier

אתר היקב

אחד מהיקבים הידועים ביותר באזור Pesssac. ההיסטוריה של היקב מתחילה אי שם במאה ה-18, פרק זמן יחסית קצר בהשוואה לאחוזות האזור. היקב הוקם על ידי Chivaley ומכאן נגזר שמו. אין מידע רב על אותה תקופה אולם ככל הנראה בשל מחלת הבעלים הכרמים הוזנחו ועצי אורן החלו "לפלוש" אליהם. משפחת Ricard היא שגאלה את היקב ב- 1856. היא השקיעה, שיפרה והיקב "פרח" והניב תוצאות מוערכות. בשל חוקי הירושה הנהוגים בצרפת נאלצו בני המשפחה למכור את האחוזה. Olivier Bernard החל לנהל אותה ב- 1983. אוליבייה השכיל להשאיר את בני המשפחה בתפקידי תפעול היקב והרמה הגבוהה נשמרה.

למרות שכיום שטח הנחלה הוא כ- 800 דונם, שטח הכרמים הוא כ- 450 דונם בלבד, מתוכם כ- 50 דונם של זנים לבנים: סוביניון בלאן (70%) וסמיון (30%). הזנים האדומים הם: קברנה סוביניון (63%), מרלו (30%), פטי ורדו (5%) והיתר קברנה פרנק. גיל הגפנים בממוצע 25. האדמה היא אדמת חצץ, חול ואבני צור. בציר ידני, העברה בסלים קטנים, מיון ראשוני בכרם ומיונים נוספים ביקב. היישון של הלבנים נעשה במשך כ- 18 חודשים בחביות עץ אלון (30% חדשות) והיין עובר סינון. הזנים האדומים נבצרים ידנית בקפידה ומטופלים באותה מידה של זהירות, מיון ראשוני בכרם ומשני ביקב, יישון של 18 חודשים בחביות עץ אלון (50% חדשות). היקב מייצר גם יינות שניים ושלישיים.

 

Chateau Pape Clement

אתר היקב

ב- 1305 הפך הקרדינל Raymond Bertrand de Got לאפיפיור Clement V. באותה עת הייתה בבעלותו אחוזה בבורדו שלימים קיבלה את שמו. היות ונושא היין עניין אותו מאד, הוא פיתח את היקב באחוזה. לימים כאשר העביר את האפיפיורות לאביניון הוא היה זה שחיזק את נושא היין בעמק הרון ובמיוחד באזור Chateauneuf du Pape. עם המעבר לאביניון האחוזה בבורדו הוענקה לארכיבישוף של בורדו והיא נשארה בידיה של הכנסייה עד למהפכה הצרפתית. מאז היא נמכרה ונקנתה שוב ושוב כאשר איכויות היין המופק בה הושפעו במידה רבה מההשקעה של הבעלים בכרמים וביקב. ב- 1939 האחוזה נמכרה ל-Paul Montagne שהחזיר עטרה ליושנה. כיום הבעלים הוא Bernard Magrez טייקון הסופרמרקטים שהוא גם הבעלים של יקבים נוספים בבורדו. 

ביקב יש כ- 328 דונם כרמים. כ- 300 דונם נטועים בזנים האדומים קברנה סוביניון (60%) ומרלו (40%). יתר הכרמים נטועים זנים לבנים: סוביניון בלאן (45%), סמיון (45%), סוביניון גרי (5%) -מוסקדל (5%). גיל הגפנים בממוצע הוא 25 שנה. חלקם הקטן עוד ניצלו מהקרה של 1956.הבציר והמיון ידני. האדומים מיושנים כ- 20 חודשים בחביות עץ אלון (100% חדשות). הלבנים מיושנים בחביות עץ אלון (בין 70 ל- 100% חדשות) ל- 12 חודשים. היין עובר עידון באמצעות חלבון ביצים.  מאז 1993 התהליכים מפוקחים על ידי Michel Rolland.

 

Chateau Branon

אתר היקב

בעבר יינות הנחלה שגבולותיה המדויקים לא ברורים דיים זכו להכרה והערכה רבים. הטירה נמצאת בין שתי אחוזות יין מפורסמות: הו באי ו-מאלרטיק לגרבייר. ב-1996 היא נקנתה על ידי Sylvaine Garcin-Cathiard ששמצב היקב היה בכי רע. כיום מדובר במותג על המיוצר על ידי אנשי Chateau Haut Bergey. היקב מנוהל על ידי Helene Garcin.

הכרמים נטועים על כ- 65 דונם ובהם קברנה סוביניון ומרלו. בממוצע גיל הגפנים 35. הקרקע מגוונת (חימר וחצץ שנשטף מהפירנאים). הכרמים נמצאים על גבעות הפונות לדרום ולדרום מערב עם חשיפה טובה לשמש. היישון בחביות עץ אלון (100% חדשות). מהיין מיוצרים כל שנה בין 5000 ל- 6000 בקבוקים בלבד, מה שהעניק ליקב את הכינוי יקב הגראז` של Pessac והמחירים בהתאם.

 

Chateau la Mission Haut Brion

אתר היקב

אחוזת la Mission Haut Brion שוכנת בקרבת Chateau Haut-Brion ושניהם נחשבים ליקבים החשובים ב- Pessac Leognan. למרות שהשם עשוי לרמז כאילו לשתי האחוזות יש בסיס משותף, אין הדבר כך. עד 1983 האחוזות התנהלו בנפרד עם יריבות לא מועטה ביניהן. ב- 1983 היקב נקנה על ידי משפחת Dillon שבבעלותה גם Chateau Haut-Brion. שני היקבים נמצאים משני צידי אותו רחוב ומנוהלים על ידי אותם אנשי מקצוע אך מייצרים יינות שונים המובחנים בסגנונם. בשנים האחרונות  la Mission מתומחר לסוחרי יין במחיר הדומה ל- Haut-Brion והוא נחשב יחד עם מספר מצומצם של יקבים כזהה באיכותו לחמישייה היוקרתית המפורסמת של בורדו.מבקרי וחובבי יין מעדיפים את האחד על משנהו על פי טעמם האישי אך הקונצנזוס ששניהם יינות על.

ביקב כ- 200 דונם כרמים הנטועים בעיקר קברנה סוביניון (45%), מרלו (45%) ו-קברנה פרנק (8%). היין מוחזק כ- 22 חודשים בחביות עץ אלון (100% חדשות). היין עובר עידון באמצעות חלבון ביצים אך לא מסונן. היקב מייצר גם יינות לבנים בכמות מזערית.

 

 יינות הטעימה

 

לאחר הרהור והתייעצות הוחלט שסדר הטעימה ישתנה מעט ו- Domaine de Chevalier הלבן יסגור את הטעימה.
היינות לפי סדר הטעימה :

Chateau de Fieuzal, Pessac Leognan Blanc 2007

אף מורכב אבל לא אטרקטיבי: מינראלי (אפילו מאובק) וריחות של סחבה רטובה שעמדה. היה מי שציין ריח חבושים. בפה חמיצות מדהימה אבל גם מרירות (ציפה של אשכולית) והרבה עץ. חסרה רעננות.

 

Chateau Larrivet Haut Brion, Pessac Leognan Blanc 2009

האף מינראלי אבל לא מאובק כמו ביין הקודם. הפה מלא, שמנוני, חמאתי, שמרים ועץ בולטים. סיומת מתובלת ומתקתקה (כנראה בהשפעת המוסקדל הנמצא בתערובת). היין מזכיר מעט ויונייה.

 

Chateau Smith Haut Lafitte, Pessac Leognan Blanc 2008

הצבע כהה. באף פרחים לבנים. חמיצות טובה, מרירות מתונה, שמנוניות, מעט קצר.

   

Chateau de Fieuzal, Pessac Leognan Rouge 2009

אף פירותי ונעים. צעיר מאד. הפה סגור ולא מתמסר. קשה, טאנינים יבשים, חסר mid palate. שוקולד מריר בסוף. האף טוב מהפה. תו המחיר של היין ידידותי. סביר להניח שהוא ישתפר בהמשך.

 

Domaine de Chevalier, Pessac Leognan Rouge 2009

צעיר. צבע אטום. במקרה זה הצטמצם הפער בין האף לפה ויש הלימה רבה יותר ביניהם. מרשים מקודמו. אף מינראלי. טאנינים רכים. עשיר, מלא, חמיצות גבוהה. נגיש.

 

Chateau Pape Clement, Pessac Leognan Rouge 1999

בורדו קלאסי. כבר בצבע ניתן לראות סימני גיל (גווני חום), אף מעושן, חמיצות נעימה, הפרי לא "הולם" בשותה, מורכב, מעניין ומאוזן. "סוף" העולם הישן. מתאים לשתייה עכשיו. אהבתי.

 

Chateau Pape Clement, Pessac Leognan Rouge 2006

צבע כמו דיו, האף דומה ל-  Pape Clement 1999אבל הפה שונה בתכלית. פרי שחור מתקתק, מלא אבל מנעד הטעמים צר יותר בהשוואה ל- 1999. סיומת מרירה. חסר נשמה / מהונדס / טכני / מדויק. עולם חדש. יין נחשב וטוב מאד שמשום מה לא דיבר אלי.

Chateau Branon, Pessac Leognan Rouge 2008

הצבע כמעט שחור. המון טאנינים (היה מי שציין "טאנינים בריאים"), חמיצות שנלחמת בעפיצות, העץ אכזרי, לא מחובר וברור שצריך זמן. הוסכם שהוא חריג ל- 2008 ובעצם חריג לכל שנה. למרות שבשלב זה תיאוריו אינם מחמיאים, מעניין איך הוא יתפתח. יש בו הרבה מהכול. מסקרן.

 

Chateau la Mission Haut Brion, Pessac Leognan Rouge 2008

אף טוב. מרגיש מודרני. הטאנינים יתרככו. יחסית מאוזן. לדעתי, יין בעל פוטנציאל התיישנות מעולה.

 

Domaine de Chevalier, Pessac Leognan Blanc 2009

על בסיס האף קשה לנחש שמדובר בעיקר בסוביניון בלאן. היה מי שהריח הזכיר לו שרדונה. פרחים לבנים, פרחים צהובים ושקדים. למרות שהיה קצת "רזה" לטעמי הוא יין מאוזן, שלם ומוכן.

 

 לסיכום

אני אוהב מאד את יינות האזור. טעמי האדמה והמינראליות האופייניים לו מדברים אלי. הטעימה הזו היטיבה להמחיש איזה יינות טובים מיוצרים שם. אף על פי שהערות הטעימה הן מעט לקוניות, לא היה אף יין שממש אכזב.

לטעמי היינות הטובים בטעימה היו Domaine de Chevalier 2009 האדום והלבן. ייתכן שמאפייני השנה המעולה והידידותית הזו המאופיינת גם בנגישות גדולה כבר בשלבים מוקדמים לחיי היינות השפיעו עלי. בנוסף Chateau Pape Clement 1999 כנציג העולם הישן  היה טוב מאד. Chateau la Mission Haut Brion 2008 היין היקר ביותר בטעימה היה מצוין אך תג המחיר שלו עומד בעוכריו.

מבחינתי הצלחת הטעימה נבעה מבחירה מושכלת של הנושא, רמת ההנחיה ושילוב יינות לבנים ואדומים מרמות איכות ויוקרה שונות.

 

  

סרטון תדמיתי של Chateau de Fieuzal המציג את התהליכים ביקב.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

20 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל bob68 אלא אם צויין אחרת