77
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

זרה באפלה

למה גברים מגדלים את הציפורן בזרת?

 
תמיד הייתה לי סלידה מגברים שמגדלים ת`ציפורן בזרת. איכס!
ופתאום, איזה יום, גיליתי שאחי גם מגדל. איכס! אמרתי לו, בשביל מה? בשביל הגיטרה, הוא ענה לי. נכון, הוא גיטריסט.
מזל שעבר לו מהר ההרגל הזה.
 
אבל תמיד תהיתי למה גברים עושים את זה. בשביל הנגינה בגיטרה, ניחא, אבל הרוב שהכרתי עם הזוועה באצבע הזו, לא ניגנו בכלום. רק על העצבים.
 
אז בואו נראה:
 
כאשר אנו רואים איש עם הציפורן של הזרת ארוכה ובכל שאר האצבעות ציפורניים קצרות אני מסיקים ש:
 
הוא חובב סמים, מוזיקאי שמנגן על כלי מיתר, אחד שאוהב לחטט בכל מיני נקבים..
אבל, מה הוא הסיפור האמיתי מאחורי הציפורן המטרידה הזו?
איזה מזל שיש גוגל ואפשר למצוא אינפורמציה מרתקת גם בנושא זה. הופתעתי לגלות שלגדל את ציפורן הזרת זו אופנה שקיימת כבר מאות שנים, גם במערב וגם במזרח. הפירוש הוא שונה בכל תרבות, לפי המיקום הגיאוגרפי והמסגרת ההיסטורית.
 
ג`ון סטיינבק תיאר בספרו "האוטובוס האבוד" (1947) נהג אוטובוס מפחיד אשר מגדל את הציפורן של הזרת שלו ללא סיבה מיוחדת, מלבד הסיפוק בידיעה שנהגי אוטובוסים אחרים חיקו אותו. קטע זה ממחיש מוטציה גדולה של תופעה שעדיין היום אומצה ע"י מספר רב של גברים (שוב איכס), אך המקור מתערבב ושוב מתערבב ולבסוף נאבד בזמן.
 
 
בסין העתיקה היה סמל לסטטוס
 
 
במזרח מנהג זה הוא שריד של ימי הקיסרות והשושלות בסין. בתקופה ההיא, אחת הדרכים שהמעמד הגבוה הפגינו את עושרם ושאינם עובדי כפיים, היה מגידול ציפורן הזרת יותר צשאר האצבעות. אדם בקושי יכול להשתמש במעדר או לעבוד באבן או מלאכה מאומצת אחרת עם ציפורן זרת ארוכה.
 
ולמרות שזמני הקיסרים עברו, הציפורן הארוכה בזרת עדיין רלוונטית בהבדלי מעמדות ומובנת בהרחבה בחברה הסינית.
הקבוצה שבו מגדלים הכי הרבה ציפורן זו, היא בין נהגי מוניות.
 
נהגי המוניות בסין חושבים שהם לא ממש עובדים, שלנהוג ברכב, זה ההפך מעבודת כפיים (אך זו עבודת רגליים ). לכן, כדי להבטיח לעצמם שכולם ידעו, בתוך המונית ומחוצה לו, שהם לא עובדים עם ידיהם, הרבה מנהגי המוניות מגדלים את ציפורן הזרת עד לרמות שזה ממש משבש להם את הנהיגה בעת שצריכים להחליף הילוך. אבל זה לא חשוב, כי לשמור על ציפורן מפלצתית, זה מקור לגאווה וסיפוק.
 
 
זה היה גם סימן ללמדנות
 
 
ציפורן הזרת ארוכה, נחשבה גם בתרבות הסינית וביוונית, כסימן לידענות ולמידה, באופן כזה שהציפורן גודלה לאורך בינוני כדי שלא תפריע בכתיבה. נכון לעכשיו, הרבה צעירים סינים מגדלים ציפורן זו עד הפרק האחרון של הקמיצה. אם הם יצליחו, זה כמו להגיד שהם יהיו עשירים ואינטליגנטיים.
 
 
 
בחצר של המלך לואי ה-16 זה היה סימן לדיסקרטיות
 
 
 
במקביל לאימפריה של המזרח, הציפורן של בזרת גם גדלה במערב, אי שם במאה ה-17, כסמל לגברים רבים מהמעמד העליון, כדי להפגין את הדיסקרטויות שלהם כאשר ביקרו את המאהבות שלהם. בעזרת הציפורן המגודלת של הדלת, אדם דיסקרטי יכל לשרוט את הדלת של האשה במקום לדפוק עם האגרופים ולהעיר את כל אנשי הארמון.
 
 
 
אך זה גם נשק מסוכן, המציין מידה של רוע
 
 
זה ברור שלגדל ציפורן ארוכה, מלבד הגאווה שחש הטיפוס, היא נותנת לו נשק יקר אשר רומז שצריך `לקחת בחשבון` אדם זה. במיוחד כאשר אתה בכלא, שגם בגלל זה נקשר באופן מסורתי ציפורן זרת ארוכה עם אסירים לשעבר, כמו סוג של פגיון בילד אין.
הרבה מחברי הטריאדות הסיניות, כמו ש חברי היאקוזה היפנית קעקעו את עצמם, נהגו לגדל את ציפורן הזרת לציון חברות בארגון. אפילו פו מנצ`ו, הנבל הסיני הגדול ביותר בעולם הבדיוני, השתמש בטפריו כדי לשסף את גרונם של אויביו.
 
 
 
בתקופה הוויקטוריאנית היא היוותה עזרה קטנה באיגרוף
 
 
באמצע המאה ה-19, לפני שחוקי וכללי האגרוף שילבו את השימוש בכפפות עור, שיחקו בספורט זה בידיים חשופות. גם באנגליה וגם בארה"ב, המתאגרפים נהגו לגדל את ציפורן הזרת במידה מסויימת ולעצב אותה כשפיץ כדי לעוור את יריביהם, כסוג של פגיון מוציא-עיניים כדי להזיק לראיה של היריב.
 
 
 
בטורקיה הסגירה שהאיש מעשן
 
 
הגברים הטורקיים השתמשו במשך שנים בציפורן זרת מגודלת כסכין מושלמת כדי לפתוח את חפיסות הסיגריות. נכון לעכשיו, הרבה בעלי חנויות סיניים, מגדלים ציפורן זה ככלי עבודה נוסף בעזרתה הם פותחים שקיות ועטיפות שונות, כי זו קומבינציה טובה שביחד עם האגודל הם עושים את העבודה.
 
 
 
והגיעו שנות ה-70` ועם הקוקאין היא הפכה לכפית
 
 
אולי, זה השמוש שהכי הרבה נקשר לציפורן המגודלת בזרת בזמנים המודרניים שלנו. בשנות ה-70`, הופעתה של המוזיקה דיסקו הביאה איתה באופן בלתי נמנע את השימוש בסמים והמפיץ שלהם, גמל הקוק, העמוס בשרשראות, נהג לענוד קופסת קטנה של כסף בצווארו ובאמצעות ציפורן הזרת כדרך של כפית, שאף את מנתו.
 
והיה להם נוח, כי ציפורן ארוכה היתה כלי חיתוך מצוין למניפולציה של הסם, כי הקוק הגיע בצורת גוש והיה מהר יותר ויעיל יותר לחתוך אותו עם הציפורן מאשר לסחוב ולשלוף סכינים וכרטיסים אשר היו עלולים לעורר חשד.
 
 
 
עזרה לנגני מייתרים
 
 
בדרך כלל, ציפורן ארוכה מתקשרת הרבה עם דמותם של גיטריסטים. אבל המוזיקאים האלה, בדרך כלל, מגדלים את ציפורן האגדול ולא של הזרת (להבדיל מאחי) כדי שישמש כמפרט.
אבל יש קבוצה אחרת של מוזיקאים שנהנת מציפורן הזרת המורחבת: מנגני הסיטאר, כלי נגינה הודי.
 
בסיטאר, הסריגים הם מעוגלים ויתר על כן, יש לו 11, 12 או 13 מייתרים משניים (המוכרים כ`תעריף` או טאריף) הפועלים מתחת לסריגים. לפי הראגה (מקצב מלודי בהשראת נושא פיוטי) שהולכים לנגן, הנגן יכוון  בצורה שונה את המייתרים, אשר, כאשר ינוגן בעזרת ציפורן הזרת, מייצר את צליל של מפל תווים יחודי האופייני למוזיקה ההודית.
 
 
 
והציפורן הזו עזרה לאמנים אחרים גם, כמו לפיקאסו
 
 
פאבלו פיקאסו התחיל לגדל את ציפורן הזרת בתחילת עבודתו. אכן, פיקאסו `גירד` את לוחות האבץ ששימש אותו כמשטחים כדי לייצר את הליתוגרפיות שלו, שם ערבב והכניס חומרים חדשים כגון בנזין או צבעי מים שנהג לערבב ולגרד בציפורן המוארכת שלו, כדי ליצור צבעים חדשים.
 
היונה המפורסמת, שמאוחר יותר הפכה לסמל שלום בקונגרס העולמי בפריז ב-1949 היא דוגמה טובה לכך: אור נוצותיה מהדהדות, ונראה כאילו עלו מהמשטח הודות השימוש בשריטות רבות ושמן ביצירה.
 
 
 
 
אך ללא ספק, השימוש הנפוץ ביותר הוא כדי לחטט בנקבים
 
 
 הוגן לסגור את הרשומה הזו עם השימוש הנפוץ ביותר לציפורן הארוכה של האצבע הקטנה: כדי לנקות את האיכס של בנחיריים, באוזן, בשיניים ואפילו בטבור. ואת האפקטיביות אפשר לראות פעם אחר פעם וכדי לסגור את המעגל, הקהילה הסינית, ללא ספק המשתמשיים העיקריים של אופנה עתיקה זו.
 
בואו נגיד את זה ברור: יש הרגלים שבמערב אנו מוצאים שהם נתעבים ומגעילים, אך מנקודת מבט מזרחי הם נראים חיוניים בשביל היגיינה טובה. לפי האתר הנלהב בנושא זה `Male Nails`, סינים רבים מגדלים ציפורן זו אך ורק למען היגיינה אישית לחלוטין, כדי לחטט בנקבים ביתר קלות וגם כדי להתגרד בגוף
 ביעילות.
 
לדברי מומחים אלה במניקור לגברים, בגלל סיבה זו, הציפורן הארוכה של הזרת לא דהתה עם חלוף הזמן ועדיין היום הוא אלמנט גלוי הממשיך איתנו: מנקה ומפאר את הנושא אותו.
 
בקיצור, כל עוד יהיו נקבים בגפונו, גברים ימשיכו לגדל את הציפורן באצבע הקטנה . איכס.
 
 
 
רק שלא יגדלו ציפורניים כמו הדוחה הזו שפעם כתבתי עליה, שאני לא מבינה איך היא מנגבת ת`תתחת ומצליחה לתפקד בכלל!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

13 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל רודפת מכנסיים אלא אם צויין אחרת