33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

ליאתה

רכבות באיטליה - הבדלים בסוגי כרטיסי הנסיעה

בעקבות בקשות שקיבלתי בנוגע להסבר על הבדלים בסוגי כרטיסי הנסיעה - מגיעה רשומה זו 

 
BASE
הכרטיס החדש מאפשר גמישות רבה יותר!
תנאי הכרטיס: לפני מועד היציאה של הרכבת ניתן לשנות את מועד הנסיעה ללא הגבלת פעמים (כלומר פעם אחת, פעמיים, שלוש וכו') ובחינם!
בכרטיס זה ניתן לנסוע בכל הרכבות, לא כולל שירות EXECUTIVE.
עד שעה לאחר מועד היציאה של הרכבת ניתן לשנות את מועד הנסיעה בחינם פעם אחת בלבד במשרדי תחנת הרכבת שממנה יוצאת הרכבת בלבד (כלומר אם כרטיס הנסיעה שלנו הוא מרומא לנאפולי, במידה ואנחנו נמצאים במילאנו ואנחנו בטווח של שעה אחרי מועד הנסיעה, לא נוכל לשנות את הכרטיס!).
במידה ורוכשים את הכרטיס באתר טרנאיטליה ניתן לערוך שינויים כאן CUSTOMER AREA.
מדיניות החזרים בכרטיס זה: במידה ורוצים לבטל את כרטיס הנסיעה ניתן לבטל לפני מועד הנסיעה ולקבל החזר של סכום הכרטיס פחות 20% מערך סכום הכרטיס ששולם. במידה ורוצה לבטל את כרטיס הנסיעה עד שעה לפני הנסיעה ולקבל החזר של סכום הכרטיס פחות 50% מערך סכום הכרטיס ששולם. כרטיסים במחיר 10 אירו ומטה הם כרטיסים ללא החזר.
גישה לנסיעה ברכבות אחרות: במידה ורוצים לנסוע ברכבת אחרת (או במחלקה אחרת מזו שבחרנו) מזו שרכשנו כרטיס בה ולא שינינו את הכרטיס, ניתן לעשות זה משעה לפני מועד היציאה של הרכבת ועד שעה אחרי מועד היציאה של הרכבת, בתשלום של 8 אירו והפרש המחיר בין הרכבות. כלומר אם כרטיס הרכבת שלי עלה לי 20 אירו וארצה לשנות את הכרטיס לרכבת אחרת שעולה 40 אירו, אצטרך לשלם 28 אירו נוספים במידה ואני עומדת בתנאי השעות.
***
 
ECONOMY
איך ומתי אפשר לרכוש את הכרטיס?
ניתן לשנות את התאריך והשעה עד למועד יציאת הרכבת, בבחירה של נסיעה ברכבת באותה קטגוריה, בהתאם לתהליך שינוי הכרטיס ותשלום ההבדל בין המחיר המלא של הכרטיס לבין המחיר ששולם. 
במידה ורוכשים את הכרטיס באתר טרנאיטליה ניתן לערוך שינויים באתר תחת בחירת ECONOMY TICKET CHANGE. במידה והכרטיס נרכש במשרד תחנת הרכבת או דרך סוכן נסיעות ניתן לבצע את השינוי אצלם.
שימו לב, לא ניתן לבקש החזר כספי על הכרטיס אם מבטלים את הנסיעה או נוסעים ישירות ברכבת אחרת מזו שרכשתם אליה כרטיס נסיעה. 
מספר הכרטיסים בקטגורייה זו הוא מוגבל ובר שינוי בהתאם לימים, לרכבות, למחלקות או לשירות שנבחר. לא ניתן לקבל הנחות נוספות למחיר הכרטיס, כולל זו של הנחת ילדים – מה שנקרא אין כפל מבצעים!
***
 
SUPER ECONOMY
כרטיס חדש שזמין בכל בכל הרכבות, כאשר המחירים מתחילים מ-9 אירו ליחיד בכל רכבות הפרצ'ה!
שימו לב, לא ניתן לבקש החזר כספי על הכרטיס אם מבטלים את הנסיעה או נוסעים ישירות ברכבת אחרת מזו שרכשתם אליה כרטיס נסיעה.
מספר המושבים מוגבל ובר שינוי בהתאם לימים, לרכבות, למחלקות או לשירות שנבחר. לא ניתן לקבל הנחות נוספות למחיר הכרטיס, כולל זו של הנחת ילדים – מה שנקרא אין כפל מבצעים!
***
 
SAME DAY REURN OFFER
נוסעים הלוך-חזור באותו יום? יש מבצע ברכבות פרצ'הרוסה ופרצ'הארג'נטו!
מחירים הנסיעה בהצעה זו הם:  149 אירו במחלקה ראשונה או מחלקת עסקים ראשונה, 109 אירו במחלקה שנייה או במחלקה שנייה סטנדרט.
ההצעה בתוקף רק בנסיעה של רכבת ישירה של רכבת אחת בלבד ולא ניתן לקבל הנחות נוספות למחיר זה, כולל זו של הנחת ילדים – מה שנקרא אין כפל מבצעים.
ניתן לרכוש כרטיס נסיעה בהצעה זו עד לחצות ביום שלפני מועד הנסיעה ברכבת באתר טרנאיטליה, במשרדי תחנת הרכבת, סוכני נסיעות מורשים, במכונות אוטומטיות לרכישה עצמית ובאמצעות המוקד הטלפוני.
תנאי הכרטיס: הנסיעה ברכבות פרצ'הרוסה ופרצ'הארג'נטו, לא ניתן לקבל הנחות נוספות למחיר הכרטיס – מה שנקרא אין כפל מבצעים, לא ניתן לשנות את מועד הכרטיס מבחינת תאריך ו/או שעה, לא ניתן לעלות על רכבות אחרות, לא ניתן לקבל החזר כספי של הכרטיס.
***
 
CARNET 10 JOURNEYS
ניתן לרכוש כרטיסיית נסיעה של 10 כרטיסים במחלקה ראשונה ובמחלקה שנייה בשני צדדי הנסיעה בתחנת יציאה וחזרה קבועות ברכבות פרצ'הרוסה ופרצ'הארג'נטו.
תנאי הכרטיסייה: כרטיסיית נסיעות מספקת הנחה של 20% ממחיר הכרטיס הקבוע במחירון.
הכרטיסייה אישית (אינה ניתנת להעברה) וניתן לרכוש אותה רק במידה ויש ברשותכם קרטהוויאג'ו או קארטהפרצ'ה. במידה ואין ברשותכם את אחד הכרטיסים ניתן לבקש אחד מהם ללא תשלום.
ניתן לרכוש את הכרטיסייה באתר טרנאיטליה, סוכני נסיעות מורשים ובאמצעות המוקד הטלפוני.
ניתן לעשות שימוש בכרטיסייה לקבוע נסיעות עד 180 יום מרגע הנפקת הכרטיסייה.
הזמנת כרטיס נסיעה כחלק מהצעת הכרטיסייה נעשה באמצעות שימוש קוד המסופק עם הכרטיסייה.
***
 
FAMILY OFFER
הצעת נסיעה לקבוצות משפחה המכילות 2-5 נוסעים, שלפחות אחד מהם הוא מבוגר ואחד מהם הוא ילד מתחת לגיל 12.
תנאי הכרטיס: 50% הנחה (30% הנחה בקרונות לילה) לילדים מתחת לגיל 12, 20% הנחה לכל אדם נוסף.
מינימום מחיר ההנחה הוא לפחות 10 אירו לכל נוסע מעל גיל 12, בהתאם למחיר המינימום המוצע ברכבת בה נוסעים. 
הרכבות בהן ניתן להשתמש בהנחת המשפחה הן: AV, ES*, Frecciabianca, IC, ICN, Express, couchette and WL. 
ניתן לשנות את מועד הכרטיס מבחינת תאריך ו/או שעה פעם אחת בלבד בחינם החל מיום הרכישה עד למועד הנסיעה – ניתן לבצע באתר טרנאיטליה, במשרדי תחנת הרכבת, סוכני נסיעות מורשים, במכונות אוטומטיות לרכישה עצמית ובאמצעות המוקד הטלפוני.
מדיניות החזרים בכרטיס זה: ניתן לבקש החזר כספי על הנסיעה בהצעה זו רק עד למועד יציאת הרכבת, ניתן החזר של סכום הכרטיס פחות 20% מערך סכום הכרטיס ששולם. אין החזר כספי לאחר מועד יציאת הרכבת.
גישה לנסיעה ברכבות אחרות: במידה ורוצים לנסוע ברכבת אחרת (או במחלקה אחרת מזו שבחרנו) מזו שרכשנו כרטיס בה ולא שינינו את הכרטיס, ניתן לעשות זה משעה לפני מועד היציאה של הרכבת ועד שעה אחרי מועד היציאה של הרכבת, בתשלום של 8 אירו והפרש המחיר בין הרכבות. כלומר אם כרטיס הרכבת שלי עלה לי 20 אירו וארצה לשנות את הכרטיס לרכבת אחרת שעולה 40 אירו, אצטרך לשלם 28 אירו נוספים במידה ואני עומדת בתנאי השעות.
במידה ויש ברשותכם "ticket ticketless" אז לא ניתן לנסוע ברכבות איזוריות (REGIONAL) וברכבות בינלאומיות (INTERNATIONAL) – אז תחשבו כאילו הנכם ללא כרטיס נסיעה.
***
 
GREEN AND SILVER CARDS WITH RAILPLUS DISCONT
GREEN CARD
הכרטיס הירוק ("Carta Verde") בהנחת RAILPLUS מיועד ללקוחות בטווח הגילאים 12-26 ומחירו 40 אירו, הוא מספק הנחות של: 10% במחיר כרטיס BASE (מחלקה ראשונה ושנייה) בכל הרכבות הלאומיות כולל קרונות שינה בשירות עסקים, פרמיום וסטנדרט.
25% ברכבות בינלאומיות.

SILVER CARD
הכרטיס הכסוף ("Carta d'Argento") בהנחת RAILPLUS מיועד ללקוחות מעל גיל 60 ומחירו 30 אירו (בחינם ללקוחות בגיל 75 ומעלה), הוא מספק הנחות של: 10% בקרונות שינה.
 15% במחיר כרטיס BASE (מחלקה ראשונה ושנייה) בכל הרכבות הלאומיות כולל קרונות שינה בשירות עסקים, פרמיום וסטנדרט.
25% ברכבות בינלאומיות.

שני הכרטיסים האלו (הכרטיס הירוק והכרטיס הכסוף) ניתנים לרכישה במשרדי תחנת הרכבת ומסוכני הנסיעות המורשים.
כיצד ניתן לרכוש עם כרטיסי ההנחה?
לרכישה עם כרטיסי ההנחה הללו לאחר שבוחרים את הרכבת יש צורך ללחוץ על "see other prices and services" (ראו מחירים ושירותים נוספים) בדף בחירת הנסיעה.
בדף הבא יש לבחור בעמודת המחיר "Carta Verde Railplus" או "Carta Argento Railplus" ואז להקיש את מספר הכרטיס ולהמשיך בתהליך לתשלום.
תנאי הכרטיס: ניתן לעשות שימוש בכרטיס הירוק/הכסוף למשך שנה אחת בלבד.
כרטיס  מיועד לאדם אחד בלבד (לא ניתן להעברה!).
יש צורך להראות את הכרטיס הירוק/הכסוף ביחד עם כרטיס הנסיעה לפקחי הרכבת כשמתבקשים לעשות זאת במעמד הנסיעה. לא ניתן לבצע רכישה בהנחת הכרטיס הירוק/הכסוף לתאריך שעובר את התוקף הקיים של הכרטיס (כלומר, אם רכשתי את הכרטיס בתאריך 10/10/2012 אוכל לבצע רכישות ונסיעות בו רק עד לתאריך 10/10/2013 כולל). 
במידה והכרטיס אבד או נגנב, יש לספק עובדה בצורת מסמך המעיד על כך, ניתן לבקש העתק של הכרטיס במחיר של 5 אירו (במידה ומדובר בלקוחות בגיל 75 ומעלה ההעתק ניתן בחינם).
בכרטיס זה אין אפשרות לקבלת החזרים.
***
 
 
 כאן ניתן לראות תמונה של כרטיס שנרכש דרך אתר האינטרנט של טרנאיטליה, את הקובץ מקבלים באימייל אל כתובת האימייל שסופקה בעת הרכישה. יש צורך להדפיס את אותו כרטיס ואין צורך להחתים אותו במכונה הצהובה, אלא כשעולה הכרטיסן מראים לו את הכרטיס ואז הוא מנקב אותו ומאמת את הנתונים (מספר נוסעים ומספר מושבים) במעין מחשב שיש לו. מדובר בכרטיס אישי שהשתמשתי בו ולכן נמחקו הפרטים האישיים.
 

 
 
 
 כאן ניתן לראות תמונה של כרטיס שנרכש דרך קופת הכרטיסים בתחנת הרכבת (במידה ורוכשים כרטיס מסוכן נסיעות), את הכרטיס הזה יש צורך להחתים אותו במכונה הצהובה, כשעולה הכרטיסן מראים לו את הכרטיס ואז הוא מנקב אותו ומאמת את הנתונים (מספר נוסעים ומספר מושבים), התמונה הושאלה מהאתר הבא ועודכנה על ידי http://www.ecoblog.it/post/5064/trenitalia-tutti-i-modi-con-cui-vi-fregano-sul-biglietto


 שימו לב שקיימים מבצעים והנחות נוספים שמתעדכנים באתר טרנאיטליה. שימו לב שסוכנים מורשים המנפיקים כרטיסי נסיעה ברכבת עשויים לבקש תוספת עמלה על הנפקת כרטיס ו/או על שינוי תאריך/שעה של הכרטיס.
 
 המידע מתורגם לעברית כמחווה של רצון טוב מהנתונים המופיעים באתר טרנאיטליה נכון לתאריך 15 באוקטובר 2012, יש להתעדכן באופן שוטף בתנאי הכרטיסים ו/או המבצעים השונים/הנוספים באתר טרנאיטליה. הכותבת איננה אחראית לכל סוג של נזקים שיגרמו בעקבות אי-הבנת הכתוב ו/או בדיקה נוספת מול אתר וחברת טרנאיטליה.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

10 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל תותי-בת אלא אם צויין אחרת