44
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

חופשי ומאושר

האם נמצאה בנגב אבן ממקור חייזרי או לא?

הכל התחיל מהסרטון הבא בו רואים את דוד רונן, דובר העמותה הישראלית לחקר עב"מים וחיים חוץ-ארציים, אשר בערך בדקה הרביעית לסרטון מנסה להציג הוכחה מדעית לכך שיש חייזרים. ההוכחה היא אבן שנשארה בנגב באזור בו חיילים דיווחו על נחיתת עב"מ. לפי דוד רונן, ניתן למצוא את סוג האבן הזו באזורים בהם נחתו עב"מים. הוא טוען שלסוג האבן הזו יש תכונות מאד מיוחדות שאי אפשר למצוא על פני כדוה"א ולכן זו הוכחה לכך שהאבן הגיעה ממקור חוץ ארצי ולכך שיש חייזרים. לטענתו הוא לקח את האבן לבדיקות במעבדות ושם אכן אושר שזו אבן שאין על כדוה"א. נשמע בהחלט מרשים!

אם באמת יש לו אבן כזו כל העולם היה שמח לראות אותה ובמיוחד הקהילה המדעית שהיתה חוקרת את האבן ומפרסמת את ממצאיה בעתונים מדעיים נחשבים. עכשיו מצטרף לסיפורינו גלעד דיאמנט. לגלעד יש בלוג מצויין בשם חשיבה חדה בה הוא מנסה להגיע אל האמת בעזרת הפעלת השיטה המדעית- הטלת ספק ובדיקה האם תופעות שמדווחים עליהם באמת עומדות במחבן הניסוי המבוקר או לא. עד היום הוא בדק נושאים מרתקים כמו האם יש הילות, הילינג, כוחות על טבעיים ועוד ועוד. לצערי אף אחד מכל הנושאים הללו לא עמד בשום בדיקה מבוקרת ונראה שאין בהם ממש.

כשגלעד שמע על הסרטון הזה הוא החליט שזה מאד מעניין ושווה בדיקה מעמיקה. הוא ביקש מדוד רונן לראות את מסמכי הבדיקות שעשו לאבן המסתורית, אך דוד סירב בטענה שיש הסכם סודיות בינו ובין חברת ענק כל שהיא לגבי שימוש בתכונות הייחודיות של החומר ולכן הוא לא יכול לחשוף את הפרטים. בשל אותו הסכם סודיות גם אי אפשר לקבל חתיכה מאחת האבנים המרובות שיש בראשותו של דוד רונן כדי לעשות עליה בדיקות מעבדה באופו עצמאי. באופן תמוה למרות כל הסודיות הזו מסתבר שאפשר לקנות בדף הפייסבוק של דוד וישירות באתר הבא תכשיטים בהם יש את חלקי האבן הזו!

גלעד לא ויתר והחליט לפנות לאינטרנט. בימינו מאד קל לבצע את הפעולה של הטלת הספק, אפשר להגיע לכל מידע כמעט ולעשות השוואות בעזרת האינטרנט. כך הוא מצא שהאבן הזו לא כל כך מדהימה ושאפשר למצוא את כל התכונות המאד מיוחדות שלה כאן על פני כדור הארץ בעזרת גושים של גרפיט ושל חומרים דמויי גרפן. גלעד הגדיל לעשות ובעזרת הידע ההנדסי שלו הוא השיג לעצמו אבן חייזרים ואפילו עשה מזה סרטון..

האבן בסרטון של גלעד היא כמובן גוש סיליקון שמשתמשים בו בתעשייה. לכל הפרטים המלאים כנסו לפוסט של גלעד,אבן החייזרים הראשונה שלי. כל הכבוד לגלעד על היוזמה והחקירה המעמיקה הזו! עושה רושם שאין משהו מיוחד באבן של דוד רונן וחבל שהוא והעמותה בחרו לא לשתף את כלל הציבור בממצאי הבדיקות. אך כאן הסיפור לא נגמר, בערך יום לאחר שגלעד מפרסם את הפוסט היפהיפה הזה שמלמד למה כל כך חשוב להפעיל את הטלת הספק המדעית, העמותה הישראלית לחקר עב"מים וחוץ ארציים מתחילה לתקוף את גלעד בדף הפייסבוק שלה. הטענה העקרית שלהם היא שדוד לא חייב להראות לכל אחד את המסמכים ושכמובן יש את הסכם הסודיות הבעייתי. הנה למשל תגובתו של חנן סבט, יו"ר משותף של העמותה, "מדובר במסמכים שהצנזורה הצבאית פסלה לפרסום ולכן לא ניתן לפרסמם באינטרנט. אנו מציגים את המסמכים בכנסים, אך חל איסור על צילומם או הפצתם. כמו כן, חלק מהמסמכים הינם פרטיים ואישיים ופרסומם מהווה עבירה על זכויות יוצרים. החומר נמצא ברשותו של דוד רונן ובבעלותו הפרטית ואנו (כעמותה) איננו נוטלים חלק לא בנושא ייצור התכשיטים או בכל מה שדוד רונן מחליט לעשות עם החומר ששייך לו ובבעלותו, כמו גם המסמכים והמחקרים." לא רק הסכם סודיות אלא צנזורה צבאית! הם הוסיפו גם שמי שקובע פגישה אישית עם רונן יכול לראות את הסכם הסודיות הזה ומכתב תודה שהוא קיבל מחיל האויר. הנה מדבריו של דויד רונן שהופיעו בדף הפייסבוק של העמותה :"מה שהזמנתי את גלעד לראות הינו אך ורק הסכם הסודיות, מבלי לחשוף את שמות הנוגעים לדבר. הסכם הסודיות כולל פרטים רבים. ההסכם אינו מונע ממי שמעוניין, להגיע למקום בו היתה לכאורה או למעשה נחיתה של כלי זה או אחר, ארצי או שמיימי, לגשת למוסד מוכר לשלם ממיטב כספו ולבדוק באופן היסודי ביותר את מהות החומר. אין כלל בכוונתי לחשוף את רכושי הפרטי פרי מאמץ של שנים רבות לכלל הציבור ואין איש זולתי היודע היכן מצוי החומר הנ"ל...לגבי ,מכירת החומר : שוב, זהו ענייני הפרטי בלבד.." במילים אחרות, אין אפשרות אמיתית להפעיל את השיטה המדעית כדי לחקור את האבן שבראשותו של דויד, כי כל מה שהוא נותן לראות בפגישה הם חומר צדדי ולא רלוונטי לבדיקת האבן.

מתוך התגובות שלהם נראה שמי שמגיב מטעם העמותה בפייסבוק לא מבין מה כל כך נורא בזה שיש מישהו שטוען שיש לו הוכחה ניצחת לקיום אבן חייזרית מצד אחד, אך מצד שני לא משתף את הידע הזה עם שאר הציבור והקהילה המדעית, מבחינתם זהו רכושו הפרטי ולכן הוא יכול לעשות בו כרצונו ומספיק שפעם אחת הוא העביר את החומר בדיקה וכל הממצאים חסויים כמובן.

אז הבה וננסה להסביר את הבעיה האתית שיש כאן:

כל כך חשוב לחנך לשיטה המדעית, השיטה שטוענת שלא מספיק לשער השערות אלא צריך להטיל ספק ולבדוק אותן ולאשש אותן במעבדה. השיטה הזו עובדת מצויין והמחשב שאתם משתמשים בו עכשיו הוא עוד דוגמה להצלחה הזו- לעבור מתיאוריה לניסוי ולטכנולוגיה חדשה. כדי שהשיטה המדעית באמת תעבוד ונדע לומר מה נכון ומה לא נכון צריכה להיות שקיפות מלאה של המידע והמחקרים, לכן כל מדען מפרסם את המחקרים שלו בעתונים מדעיים והמאמר צריך לעבור ביקורת של מדענים אחרים כדי לדעת האם הוא באמת עומד בסטנדרטים של השיטה המדעית (נקרא ביקורת עמיתים). בנוסף כל מחקר חייב להיות ניתן לשחזור וכמה מעבדות חייבות לשחזר את הניסוי ולבדוק שהתוצאות אכן חוזרות על עצמן (נקרא עקרון ההדירות). רק כאשר ההשערה עמדה בכל המבדקים הללו ניתן לפרסם אותה ולהתייחס אליה כאל השערה שעמדה בספק הסביר, ותמיד, לפי השיטה המדעית, נמשיך להטיל בה ספק ולתכנן עוד ועוד ניסויים חדשים כדי לבדוק את נכונותה גם בהם. זהו התהליך הסטנדרטי במחקר המדעי בכל העולם וכמו שאפשר לראות הוא מבוסס על שיתוף המידע בין המדענים מרחבי העולם ועל שקיפות מלאה. ללא עקרונות אלו לא תתכן ביקורת עמיתים, לא תתכן הדירות ולכן לא יתכן מדע אמיתי וחקירה שמובילה אל האמת.

האם עכשיו כבר יותר ברור מה לא בסדר בכך שיש מידע שמוכיח שיש אבן חייזרים, אך המידע סודי בהסכם סודיות מסחרי? מה שלא בסדר הוא אי ההקפדה על השיטה המדעית שהביאה אותנו עד הלום, שעוזרת לנו בחקירה וחשיפת האמת ושבעזרתה אנחנו יודעים מתי מנסים לעבוד עלינו ומתי מדובר במשהו אמיתי. חוסר השקיפות שבמידע לגבי אבן החייזרים הוא כשל אמיתי וחבל! כי כך הוא לא עומד במבחנים של השיטה המדעית. דרך אגב, כל העניין בשיטה המדעית הוא לא לסמוך על אחרים אלא לבדוק הכל בעצמך ולכן צריך את שקיפות המידע. במחקרים מדעיים שמתפרסמים, מפרסמים את כל המידע כך שכל אחד יוכל לשחזר את הניסוי. לא מספיק רק לראות מסמכי סודיות או מסמכים שטוענים שהאבן היתה בבדיקות ונמצאה מיוחדת, כי אין שם את הפירוט מה עשו, איפה, מתי, מה התוצאות וכדומה. כך לא עובד המדע וכך אי אפשר להגיע לאמת!

לא יכול להיות שדוד רונן כדובר העמותה, עמותה ששמה לאורה את החקירה המדעית וקוראת לעצמה העמותה לחקר עב"מים, לא יפעל על פי השיטה המדעית! אי אפשר מצד אחד להופיע בתוכניות טלויזיה ולטעון שיש לנו הוכחה שיש חייזרים ומצד שני לא לעמוד בכללים של השיטה המדעית (ולכן לא לעמוד בסטנדרטים להוכחה ולאישוש מעבר לספק הסביר), זה פשוט לא אתי ובטח שלא מקדם חקירה לעבר האמת.

עדכון

בתאריך 28.2.13 פרסם גלעד דיאמנט בבלוג שלו רשומה בשם נחשף פרצופה של האבן הכסופה  בה הוא מתאר- "התפרסמו תוצאות בדיקות מעבדה של החומר המסתורי של דוד!
את הבדיקות ערך ד"ר יצחק אוריון מהמחלקה להנדסה גרעינית באוניברסיטת בן-גוריון, על גוש כסוף שדוד רונן מסר לו לפני מספר שנים לבדיקה. מסיבות כאלה ואחרות הבדיקות לא יצאו לפועל בזמנו, והחומר נשאר שוכב לו כל אותן שנים, כאבן שאין לה הופכין, באחת המגירות במשרדו של הד"ר..ומה העלו הבדיקות? מהו אותו חומר מיסתורי?

מדובר בסיליקון רב-גבישי (Polycrystalline silicon) טהור (לפחות 99.99%).

חומר זה משמש תעשיות רבות, ביניהן תעשיית תאים סולריים. הוא מיוצר בכמויות הולכות וגדלות ברחבי העולם, לאחרונה במיוחד בסין, וניתן לרכוש אותו בשקים גדולים "על המשקל" מעשרות יצרנים שונים."
אחרי כל כך הרבה איומים, בזה הסיפור נגמר. שום אבן חייזרית, רק תכשיטים זולים.

הבהרה:

העמותה הישראלית לחקר עב"מים וחיים חוץ ארציים ביקשה להבהיר שדוד רונן כאדם פרטי, ולפני תחילת הפעילות של העמותה, השיג את החומרים האלה, הם רכושו הפרטי ואין לעמותה כל קשר לכך או למכירת התכשיטים.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

47 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל freenl אלא אם צויין אחרת