00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

atlantis is calling

בין שנאת חינם לארוחות חינם

משום מה מדי שנה בשנה מציין עם ישראל את תשעה באב. הרי משום שנאת חינם נחרב בית המקדש. שנאת חינם? האמנם?? הטרחתם לקרוא את ספרי ההיסטוריה של אותם ימים? ביהודה של אותם ימים (כן, אז היינו פרובינציה די קטנה ונידחת באימפריה הרומית) שלטו הרומאים. הם היו רגילים שמצייתים להם. הרי הם היו די אכזריים ואפשר לראות זכר למנהגיהם ברחבי העולם שלנו גם כיום. הם מאוד רצו ללמד את החבר'ה מהפרובינציה של יהודה להקשיב להם.

רק שהייתה לרומאים בעיה. הם לא ידעו שעם ישראל תמיד הצטיין בענף אולימפי מיוחד במינו - פלגנות. ואנו מקפידים על המנהג עד עצם היום הזה. אז מה היה לרומאים שם??

הצדוקים - שאמרו שזה בסדר שיושבים להם רומאים על הראש, הרי לפני זה היו גם היוונים. הצדוקים הבינו שאין מה לעשות נגד הכיבוש הזר הזה. וגם לא כל הצדוקים חשבו אותו דבר. היו צדוקים שבכל זאת ניסו לשמור על היחוד שלהם.

הפרושים - הם החבר'ה שעד היום מהווים מודל לחיקוי לעדה החרדית. עד היום אני לא יודעת ממה חרדים החרדים, אבל לפרושים היו סיבות קצת יותר טובות לחרדה. הפרושים האמינו בלהט על שמירת היהדות. אגב, פחות או יותר באותה תקופה החלו לקבץ את הכתבים שיכנסו ביום מן הימים לספר ששמו תנ"ך. הפרושים האמינו שהרומאים הם רעה חולה שיש להפטר מהם בכל מחיר וכמובן להראות להם שהם יותר טובים מחבורת הקלגסים עטויי הטוגות.

היו גם כל מיני כתות ומשיחים למינהם - חלק מהמשיחים לא מצאו את עצמם אצל הפסיכיאטר לצערנו הרב. זאת הייתה אופנה די רצינית. אין כמו ימי פורענות להבטיח לאנשים מלכות שמים ולהאכיל אותם לוקשים באורכים שונים. האמת שמרבית המשיחים די נשכחו חוץ מאחד ששמו ישוע. אותו ישוע בסך הכל פצח במחאה חברתית נגד הכוהנים המושחתים (אין חדש תחת השמש.. לידיעת ראש הממשלה) מה גם שהוא הנהיג חבורה די נאמנה שבאמת האמינה ברוחות השינוי שהוא הבטיח. אמנם אותו ישוע היה יהודי לחלוטין. אולם כמה זמן לאחר מכן הוא הפך, שלא בטובתו, למייסד דת הנצרות.

היו האיסיים - שהסתתרו במדבר וחיו חיים די עלובים. הם כתבו את המגילות הגנוזות ונתנו לנו נקודת מבט על התקופה והלכי הרוח. מה גם שאפשר היה להבין שהיו יותר ספרים בתנ"ך. הרבה יותר ממה שאנחנו רואים. חלק מהספרים הללו הגיעו לברית החדשה ולתרגום השבעים, חלק אחר נותר גנוז עד לגלוי המגילות. אגב, האיסיים נטבחו על ידי הרומאים הסובלניים.

ואיך אפשר בלי הסיקריקים?? הם בעצם המקבילים של הקיצוניים המוסלמים ולא רק, קיצוניים במיוחד שאפילו ראו בפרושים בוגדים. הסיקריקים היו חמושים והאמינו כי אין לוותר ולו על גרגיר אחד מפרובינקיה ג'ודאה (זה היה השם שלנו אז). הם היו אלה שהציתו את אש המרד. 

ואז בשנת 70 לספירה חרב בית המקדש - ירושלים הועלתה באש, מהחום הרב נמס הזהב של בית המקדש. אגב, הרומאים הסבו את שמה של העיר הקדושה. וזה לא עזר להם במיוחד. איליה קפיטולינה הייתה בדיחה. כי ביבנה , חור צנוע בכל קנה מידה, החל העם היהודי לגבש את הזהות שלו.

ולמה כתבתי לכם את זה?? טוב, כבר ספרתי לכם בעבר על כמה תיאוריות מופרכות הרצות כאש בשדה קוצים ברשת החברתית. לא אשכח איך מישהי שאלה אותי על תאריך חורבן בית המקדש. אז אמרתי לה שהתאריך העברי הוא תשעה באב ולפי הלוח הנוצרי זו שנת 70 לספירה. לא אשכח את הסטטוסים חוצבי הלבבות שהיא כתבה לי.

עזבו את העובדה שקבלתי הסבר מפורט מפיה כיצד הורי הביאו אותי לעולם. הייתה בניהם שכינה. מוזר שהשכינה לא הודיעה לאמא שלי שאני אברח לה מהרחם בחודש השביעי. וגם אבא שלי לא שמע כלום מהשכינה. היות ושניהם לא היו בין החיים כשקבלתי את הסטטוס האמור לא יכולתי לשאול אותם לגבי נוכחות גורם שלישי בעת הבאתי לעולם.

האמת? אותה בחורה סבורה שאני עוברת שטיפת מוח קומוניסטית, ולצערי היא לא היחידה. בשלב כלשהו בשיחה שלנו נתתי לה קישור לספר הספרים האמיתי - DSM. למעשה הספר הזה מרתק ברמות שלא יאמנו. ועל כן הקישור הזה מאוד חביב עלי. אפילו במרפאות החוץ שאני הולכת אליהן פעם בכמה חודשים הפסיכיאטרית מתרגשת כל אימת שאני מספרת לה על כמות הקוקואים המתרוצצים בפייסבוק בלא שום אבחנה רשמית. גם היא עוקבת באדיקות אחר העדכונים של הספר.

אולם בשלב כלשהו הקישור של ה - DSM גרם לחברתי הוותיקה לעזוב את הדיון הסוער ולהביא את 'המצליף'. מדובר בבחור די מוזר למען האמת עם תפיסת מציאות הזויה משהו. האיש לא מאמין שבמדינת ישראל, נזר היקום, יש אנשים רעבים שמרוויחים 5 שקלים לשעה. הוא אפילו קרא לי שקרנית ושלח אותי להזדיין עם הגויים בגולה. לצערו, הוא לא ברר עם הפסיכיאטרית שלי את העובדות לאשורן. היא הייתה אומרת לו שאכן יש הרבה אנשים שמרוויחים דמי עבדות, היא הייתה אומרת שמי שאנסו אותי וחיללו את כבודי במשך השנים היו יהודים כשרים להפליא. 

ועל מה פרץ הוויכחו?? אה, כן על גזירות השמד של ראש הממשלה שרוצה ליישר את הגרעון התקציבי של צדינת ישראל. מאמיני הלוקישם שארוכים של מר נתינהו נקבצו אל הרשת החברתית והחלו להסביר לנו שעברנו שטיפת מוח ובעצם כל הגזירות לטובתינו. אז חברים יקרים שלי - אל תקנו את הסיפור של שנאת חינם. אפילו ראש הממשלה שלנו הודיע שאין ארחות חינם. לצערי הוא צודק. זה לא רק מע"מ של 17% זו שנאה בוערת ומפעפעת. כן, המלך ביבי, תרגיע את המעריצים שלך. כי אולי לא אחמדינג'ד יהא זה שיהרוס את המדינה הזאת.. זה בעצם תהיה אתה. אתה וגדודי מאמיני תאוריות הקונספירציה.

כדאי שתתראה מה קרה בשנת 70 לספירה. כי גזירות בסדר גודל כמו שאתה רוצה להנחית עלינו לא יאחדו את העם...

רחל

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

נשארים מעודכנים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
קוביית פרטים אישיים
התמונה שלי
אזור חיפה
10.07.1970
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל patrick17 אלא אם צויין אחרת