33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

bob ממשיך במסע

קליפורניה מול בורדו וישראל - דיסוננס קוגנטיבי

31/07/2012

בתקופה האחרונה אני מגיע לאתגרי טעימות עיוורות מהן ניסיתי להימנע במשך שנים. אם בעבר חשתי מעט מאוים מן המעמד, כיום אני מוצא בטעימה העיוורת גם אלמנטים משכילים ומשעשעים. הטעימה העיוורת מחדדת את החושים ומחזקת את הביטחון העצמי. בכלל מתברר שרבים וטובים שוגים בפענוח הנוזל המונח בכוסם כך שבסופו של דבר אני נמצא בחברה טובה.

הטעימה נערכה במרתף של "דרך היין" בת"א והשתתפו בה שישה עשר טועמים. היא אורגנה על ידי אלדד לוי ומטרתה הייתה להשוות יינות מבוססי קברנה סוביניון מקליפורניה ליינות בורדו וישראל. אני בטוח שקיים קושי גדול לארגן טעימה כזו. השונות בין היינות היא גדולה. למעשה יש קושי למצוא שני יינות שהבסיס להשוואה ביניהם יהיה רחב. קשה "לנקות" את הגורמים המתערבים כמו: שנה, הרכב זני, נגישות, עלות וכדומה. יחד עם זאת היה ברור לכולם שזו רק טעימה מדגמית ולא מייצגת של "יינות ביניים" כלומר לא יינות בסיס אבל גם לא יינות "קאלט" עם תו מחיר שערורייתי. הדגש בכל מקרה הושם על יינות אלגנטיים.

את היינות מקליפורניה הביא לארץ אור רכס. אור הוא כיום אחד משגרירי היין החשובים שלנו. הוא מתפקד כסומלייה הראשי של מסעדת Corton הממושלנת בניו יורק.
כתבה עדכנית של הילה איל באתר סומלייה : סומלייה ישראלי בניו יורק.

 

 

קצת על היין בקליפורניה

שבטי האינדיאנים שגרו באזור לא עסקו ביין.
בתקופה הידועה בשם "מלכות המשנה של ספרד" או "ספרד החדשה" הגיעו מתיישבים אירופאים ובין היתר הביאו איתם ידע הקשור בגידול גפנים ובייצור יין.
קפיצת מדרגה בגידול היין החלה בשנות ה-70 של המאה ה-18 עת הביאו איתם נזירים פרנציסקאנים גפנים מספרד. הם נטעו אותם באזור כחלק מההתיישבות שלהם (היין שימש לטקסים דתיים) ו-"חינוך" המקומיים.
גם המהגרים הרבים מאירופה שהגיעו לארה"ב שאפו לייצר ולצרוך יינות כמקובל בארצות מוצאם. ניתן אף לומר שאפילו מחפשי הזהב שהגיעו לאזור תרמו את תרומתם היות והם היו צרכני אלכוהול מכובדים.
בשנות ה-80 של המאה ה-19 פגעה באזור מגיפת הפילוקסרה (כנימה הפוגעת בשורשי הגפנים ומשמידה אותן). מכה כואבת נוספת ניחתה על יינני האזור עם הוצאת המשקאות האלכוהוליים מחוץ לחוק ב- 1920, חוק שמוטט כמעט לחלוטין את ענף היין.
שיקום הענף החל רק בשנות ה- 70 של המאה ה-20 במיוחד בעמקים הצפוניים: נאפה (Napa) וסונומה (Sonoma).
במשך שנים רבות היחס ליינות אמריקאיים היה מזלזל. שילוב של מחקר מדעי (בהובלת אוניברסיטת דיוויס) וסגנון הניהול האמריקאי הצעידו את הענף קדימה. קו פרשת המים ביחס ליינות אמריקאיים בכלל ויינות קליפורניה בפרט היה מה שמכונה "Judgment of Paris". בתחרות טעימת יין עיוורת שנערכה בפריז ב- 1976 הצליחו היינות מקליפורניה מעל למצופה וחלקם אף עקפו את יינות בורדו בעלי השם. ההכרה ביינות האזור לא אחרה לבוא.
כ- 90% מהיין המיוצר כיום בארה"ב מגיע מקליפורניה.יש בה מאות רבות של יקבים המפוזרים בכ- 100 אזורי יין. אם קליפורניה הייתה מדינה עצמאית היא הייתה יכולה להיחשב כיום כמדינת ייצור היין הרביעית בגודלה בעולם.

 

סרטון תדמיתי על קליפורניה כמדינת יין

 

 

הטעימה

הטעימה התבצעה בשישה סיבובים. בכל סיבוב נמזגו שני יינות, האחד מקליפורניה והשני מבורדו או מישראל. אלדד ניסה להתאים במידת האפשר את טווח השנים והסגנון. כל זוג נפתח יחדיו בעת המזיגה של הזוג הקודם, כלומר הבקבוקים נפתחו כמחצית השעה לפני שנמזגו. לא ידענו מה נמזג לכוסות. לאחר שיחה וניסיונות זיהוי שעשו המשתתפים (אלו שהיו אמיצים מספיק) התגלה מה אנחנו שותים.

  

מרגלית, קברנה סוביניון SR2000

Stag’s Leap S.L.V. CS 1997

 

בדיעבד הזוג הראשון זכה למחמאות חמות מקצה לקצה.
בתוך המקצה רבים אהבו יותר את מרגלית. יחד עם זאת הקליפורני תויג לפני שידענו את זהותו, כיין משנה חמה או אזור חם ועם בשלות יפה. הופתעתי מכך שמרגלית התיישן בצורה מוצלחת שכזו. ליינות ישראלים רבים קשה לעבור את משוכת השנים. ה- Stag’s Leap יין מהוקצע ואלגנטי.

 

מרגלית, קברנה סוביניון SR 2000 מול Stag’s Leap S.L.V. CS 1997

 

Chateau Malescot St. Exupery 2000

Corison, Kronos Vineyard Cs 2006

לפני הטעימה ניתנה התראה שבין שני היינות יש הבדל יחסית גדול של שנים.
לא מעט מהמשתתפים זיהו את היין מבורדו ולמרות שהוא היה מחוזר בהתחלה, הם ציינו לטובה את היותו בעל גוף ומבנה. היין מקליפורניה שאמנם נאמר עליו שהוא עשוי היטב פחות דיבר אל הנוכחים.

 

Chateau Malescot St. Exupery 2000 מול Corison, Kronos Vineyard Cs 2006

 

Dunn Vineyards CS Howell Mountain 2003

Chateau Malescot St. Exupery 2003

בזוג הזה נתגלה הפער הגדול ביותר בין שני היינות בכל הטעימה.
היין מבורדו זכה לסופרלטיבים בסגנון מופלא ומדהים בעוד היין מקליפורניה התגלה כלא מוצלח ומאכזב.

 

Dunn Vineyards CS Howell Mountain 2003 מול Chateau Malescot St. Exupery 2003

 

ירדן ק"ס אלרום 2001

Robert Mondavi To Kalon Vineyard CS Reserve 2001

בדומה לזוג הראשון גם הזוג הזה בלבל את הפאנל. אולם בשונה מהזוג הראשון ההתלהבות מהנוזל שבכוסות הייתה פחותה. רבים טעו בזיהוי וניחשו שהיין הישראלי הוא הנציג מקליפורניה.
החל רחש של חוסר נוחות למול היינות מקליפורניה.

 

ירדן ק

 

 

Mayacamas Mt. Veeder CS 2004

Chateau Cos d’Estournel 2002

גם בזוג הזה הנציג הקליפורני לא זכה לאהדה רבה בקרב הטועמים במיוחד למול הנציגות מבורדו. בקשר אליו עלו לחלל האוויר התיאורים : קשה לשתייה, טכני, מלאכותי ומישהו ביקב שיחק בחומצות. לעומת זאת היין מבורדו למרות הטאנינים וחוסר האיזון, זכה להתייחסות חיובית ולהכרה בפוטנציאל הרב שיש לו.
מבט עגמומי עלה על פניהם של חובבי קליפורניה בעוד ניכר מבט מדושן עונג על פניהם של חובבי בורדו.

 

Mayacamas Mt. Veeder CS 2004 מול Chateau Cos d’Estournel 2002

 

 

 Chateau Grand Puy Lacoste 2009

Joseph Phelps Insignia 2008

הייתה הכרה שמדובר כאן בזוג יינות צעירים, עשירים בטעמם ומרוכזים. רבים ידעו להבחין בין היין מקליפורניה ליין מבורדו. גם במקרה זה היין מבורדו בלט לחיוב אבל היין מקליפורניה הצליח להחזיר את הצבע ללחיים של חובבי קליפורניה.

 

 Chateau Grand Puy Lacoste 2009 מול Joseph Phelps Insignia 2008

 

 

במהלך הטעימה הוגשו לחמים ומים כליווי.
בסופה של הטעימה פונקנו בגבינות, פטה כבד עוף, טרין חלקים פנימיים ורוסטביף מצוינים אחד אחד.

 

 

את הארוחה ליווה Chateau Lilian Ladouys 2009.
היין הטעים והנעים הזה קיבל בגיליון של ה-wine spectator  שסקר את יינות בורדו 2009 את התואר 'קנייה חכמה' יחד עם הציון 92.

 

Chateau Lilian Ladouys 2009

 

 

  לסכום

עבורי זו הייתה טעימה טובה. הארגון היה מדוגם והשילוב החברתי מוצלח מאד. היה זה עוד שלב שעברתי בהורדת המגננות שלי מטעימות עיוורות. מבין היינות בלטו לי במיוחד Stag’s Leap, המרגלית ו-  Malescot St. Exupery 2003

לדעתי, המכשול העיקרי של הטעימה היה בסיס ההשוואה. ברזולוציה גבוהה קשה להשוות בין הזוגות. לעומת זאת אם אני מסתכל במבט כללי, יינות בורדו החביבים עלי שיחקו במגרש כמו גדולים. גם היינות מישראל הפתיעו. לעומתם, היינות מקליפורניה אכזבו big time.

אפשר להעלות מספר הסברים לתוצאה המאכזבת: הטעימה הייתה מוגבלת בהיקפה; היינות ששתינו אינם מייצגים; נחשפנו לדור המעט פחות עדכני של יצרני היין בקליפורניה. יחד עם זאת במבחן הטעם קשה לי להיתלות בטיעונים הללו. ברור לי שהתנסויות נוספות מיינות האזור המפיק מאות רבות של יינות טובים וטעימים עשויות לשנות את התמונה, לפחות מבחינתי.
 

 

* ניתן לקרוא עוד על הטעימה אצל מי שטרח רבות על ארגונה וניהולה המצוין -  אלדד לוי

 

אתרי היקבים:

מרגלית

Stag’s Leap

Chateau Malescot St. Exupery

Corison

Dunn Vineyards

יקבי רמת הגולן

Robert Mondavi

Mayacamas

Chateau Cos d’Estournel

Chateau Grand Puy Lacoste

Joseph Phelps

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

28 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל bob68 אלא אם צויין אחרת