00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

כלבה זקנה לומדת טריקים חדשים

חלומות שווא ידברו

 


אחי טומי'קה היה ועודנו המנטור שלי. עוד בבית הורינו התייחסו אליו בחרדת קודש, כי היה ברור שהוא תמיד צודק. ככה לפחות הוא אמר. והוא היה די חזק.

כשטומי'קה התחתן עם נעמי, הוא הבין שהוא יצטרך לרכוש את אמונם של הוריה בחוכמתו, לכן הצטנע ואף שאל בעצתם מדי פעם לגבי דברים טריוויאליים. (הוא מעולם לא היה מודה שיש נושאים חשובים בהם הוא לא מבין).

כשנסע לראשונה עם נעמי לחו"ל – אמא של נעמי אמרה לו לקחת נר ולימון, כי אי אפשר לדעת מתי יזדקקו להם. טומי'קה לא התווכח ולקח עמו נר ולימון. כשהם חזרו ארצה הלימון היה מצומק משהו, אבל הנר נראה חדש ושמיש.
מאחר שהעצה התקבלה פעם, טומי'קה ונעמי לקחו עמם לכל נסיעה לימון ונר. ואדרבא, ככל שלא היה להם שימוש כך קיבלו האביזרים חשיבות מיסטית, וחרדה שמא יחסרו. שעל כן טומי'קה ארז קופסת נרות בעוד נעמי מגניבה לכל תיק ומזוודה לימונים כהנה וכהנה.

אחרי עשר שנים שאלתי את טומי'קה: “תגיד, אתה עוד סוחב את הלימון והנר לחו"ל?”
"בוודאי" אמר טומי'קה. “השתמשתם בהם פעם?” “לא, אבל אחרי כל כך הרבה שנים לפחות הבנתי מה מטרתם. ואני לא אסע בלעדיהם". “ומה מטרתם?” שאלתי. טומי'קה אמר: “תארי לעצמך שאני נמצא בבית מלון ברומא. ואז, ללא אזהרה מוקדמת יש הפסקת חשמל.” “נו?” אני אומרת. ואז טומי'קה : "ובדיוק ברגע זה אני מאבד את הלימון!”

גם אני כמו אחי, רוצה להיות מוכנה לתרחישים שיכולים לקרות בחיי. אי אפשר להתכונן לכל תרחיש, אבל אם ניתן ללמוד דברים על החיים ובכך להישמר לנפשי – אני אלמד.
לא ייאמן, הדבר קרה לי ממש פה בבלוגיה. מירי, מהבלוג של מירי (לעולם של מי273) אספה מכל מיני ספרים קדושים ומחוברת שהוציא הרב שלמה עופר "סוד החלומות" שמתבסס על הקבלה, מה משמעותם של בעלי חיים שמופיעים בחלומות. האינפורמציה בנפשנו, גם כדי להרחיק מאיתנו רעה, וגם לתקן תיקונים שניתן לתקן כדי להרחיק את זעמו של אדושם. עורך התוכן התפעל אף הוא, וכדי להרחיק רעה מישראל הוא נתן למירי את בול העורך, ומי יודע כמה נפשות מישראל הציל במו ידיו. ועל כך נתונה לו תודתי.

כידוע, אדם קרוב אצל עצמו. מירי עברה על כל בעלי החיים לפי הא"ב. אבל אני כמובן התעניינתי בבהמות שיותר קרובות אליי מסיבה זו או אחרת. אז אני אצטט חלק מהדברים, וגם אוציא דברים מהקשרם אם יתחשק לי
כה אמרה מירי:
"החולם על אווז – יחכים והכוונה היא לחכמת התורה.” בטוחני שכל הרבנים, שחורים כלבנים – חולמים כל לילה על להקות אווזים, שכן ביום הם מגעגעים דברי הבל מלוא המקור.
"החולם על אריה – תהיה לו אריכות ימים. אם רדף האריה אחריו, סימן חלילה לצרה" אני ממש לא חושבת שאנו נזקקים לקבלה כדי לדעת שאם אריה רודף אחרינו, אנחנו בצרה צרורה.
אני מאד אוהבת את האזהרה לגבי הזבובים : “ הרואה זבובים בחלום ישתדל לא לגזול, שכן עלולים להעליל עליו עלילות שווא". בבקשה מכם, קראו משפט זה שנית. למה ישתדל לא לגזול? אם מעלילים עליו שהוא גנב, לפחות שזו לא תהיה עלילת שווא!
"הרואה שור בחלום – טוב יהיה לו. הרוכב על שור בחלום או ששור רוכב עליו – יתפלל ויבקש רחמים רבים". אני חייבת להתוודות פה שאם אני ארכב על השור, השור יתפלל ויבקש רחמים רבים. בטוחני שהשוורים מוזהרים בקבלה שלהם לא לתת לי לרכוב עליהם ובכלל לנוס לחלום אחר.
"כלב – אם אדם אכל כלב בחלום – הוא יעבור דירה ויצליח.” הפסוק מדבר על תאילנדים, שיעברו דירה לאוהל בערבה. “יצליחו?” - ענין של השקפה.
"צבי – סימן רע! אלא אם כן קיבל צבי במתנה ואז זה סימן טוב". עכשיו אין לי ברירה אלא להוציא את הכביסה המלוכלכת של משפחתי. כידוע, אני מגוננת עליהם ומשתדלת לכתוב עליהם רק טובות. מצד שני, זה לא יסולח שבמשפחה שלנו אף פעם לא קיבלנו מתנות הולמות. למשל, אינני זוכרת שבמשפחתנו היה אי מי שנתן לקרובו צבי במתנה! כך אין לי שום סיכוי לשפר את חלומי על הצבי.
"תנשמת – אם ראה תנשמת יתפלל לשם יתברך שיצילו מחולי. האוכל מבשר התנשמת – הפסד יבוא לו.” ואני שואלת אם כבר ראית תנשמת, אם כבר התפללת שאדושם יצילך מחולי – מה עובר עליך שאתה מתחיל לאכול את הנבלה?! אתה אידיוט?! תוציא את הנוצה מפיך כשאתה מדבר אליי!

"פיל – אדם החולם על פיל ידע כי הקדוש ברוך הוא נהג עימו שלא כדרך הטבע" וגו'. כאילו שאני לא יודעת את זה משכבר הימים! ממש לא כדרך הטבע, בניגוד לטבע ובלי בושה, ככה הוא נהג איתי.
ומי אם לא הוא יודע היטב, שאני אפילו לא חלמתי אף פעם על פיל.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

75 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל המיזנטרופית אלא אם צויין אחרת