00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

בלוג בשלל צבעים

קו ראשי, קו משני ותעלולי התקנות בטלפון הסלולרי

מאז יום חמישי אני בקשר הדוק עם חברת אורנג' על שלוחותיה השונות, החל משירות הלקוחות וכלה בשירות התקנות דרך מרכז השירות וחזרה לסניף התקנת אביזרי רכב ושוב לשירות לקוחות ורק מחר בבוקר אדע אם בא הסוף לנדודיי.

ומעשה שהיה, כך היה:

בשעה טובה ומוצלחת החלטתי להתקין במכוניתי מכשיר קבוע של מוטורולה שמספרו זהה למספר שבטלפון הנוקיה הקטן והישן (שטרם קידמתי אותו למרות חיבתי היתרה למכשירים טכנולוגיים חדישים).

                                        

השידוך בין השניים הצריך נסיעה למרכז השירות שבעיר הסמוכה והמתנה של כחצי שעה לנציג שמאחורי הדלפק. אלא שהוא הסתבך קשות ולאחר כ-10 דקות שבהן היו אצבעותיו ומבטיו מרוכזים במקלדת ובמסך שלפניו, העזתי לשאול בעדינות האם יש מקום לדאגה ואולי מספר הטלפון שלי מסרב לקבל שותף....
(בעצם רציתי לשאול את הנציג אולי הוא צריך שותף שיוציא אותו מתסבוכת שכנראה נקלע אליה...אבל לא רציתי להביע אי-אמון ביכולתו המקצועית). הנציג, שעטה על פניו ארשת פני פוקר, הרגיע אותי בתירוץ הידוע לפיו המחשב עובד לאט.

למזלי הטוב, הגיע הנציג למסקנה שהוא זקוק לתמיכה ופנה כבדרך אגב לנציג אחר שעבר לידו. הבעיה נפתרה בתוך שניות ובשעה טובה, לאחר למעלה ממחצית השעה, הוענקה לי החבילה ביד וגם ה-SIM שהבטחתי לשמור עליו כעל בבת עיני. מיהרתי הביתה כדי להתקשר עם שירות ההתקנות לקביעת מועד להתקנה. המועד נקבע ליום ששי.

הגעתי לאתר ההתקנות של אביזרי רכב. כולם היו אדיבים. כאן התגלה לי שעלי להוסיף סכום של 350 ש"ח בעבור כרית מיוחדת המותאמת למודל של המכונית ולמכשיר המוטורולה החדש שכן, על פי הוראות חברת אורנג', אסור לקדוח חורים בגוף המכונית והמקום שבו ניתן להניח את המכשיר, ללא קידוח, אינו אופטימלי. אציין עוד שאת המכשיר עצמו רכשתי בעבור 350 ש"ח ונאמר לי במרכז השירות שלא יהיה עלי להוסיף אפילו אגורה (אח"כ הסתבר שבטלפון יש הודעה מוקלטת לפיה אם יזדקק הלקוח לאביזרי התקנה יהיה עליו לשלם בעבורם... את כסת"ח אתם מכירים?)

הסכמתי לשלם. אלא מה. היתה לי ברירה? 

התיישבתי בבית קפה בקניון הסמוך (ביום ששי נלחמים שם על המקומות... ועל פי המוני המבקרים היה ברור שמצבו של עם ישראל קשה מנשוא וכל המפגינים למען רווחה כלכלית הגיעו כנראה באותו בוקר למקום, על טפם ועל זיקניהם). במשך שעה הסתכלתי על ספל הקפה ועל שאריות הכריך שאכלתי ולפני שאזמין סיבוב נוסף שעטתי לעבר חנות צעצועים וקניתי לנכדי היקר ערכת רופא. בררתי בטלפון מה הוא מתעתד להיות כשיהיה גדול וזו היתה בקשתו. בסה"כ הצלחתי להשאיר בקניון 100 ש"ח. קטן עלי. הכישורים שלי בתחום הבזבוזים הרבה יותר מפותחים אבל השעון הורה לי לשוב למקום ההתקנה.

המכשיר כבר הותקן. בקשה שלי לשנות מעט את הזוית בה הותקן נענתה בשלילה ובטענה שהדבר אינו אפשרי. נאמר לי שהכל תקין. השיחות נכנסות ויוצאות. יש קו ראשי . יש קו משני.  ואני יכולה להפרד ולחזור הביתה לקראת שבת.

                                        

מיד כשיצאתי מחושך לאור, דהיינו מן המוסך לרחוב המואר והשמשי והעפתי מבט בדייר החדש, הבחנתי שאני לא רואה את מה שבמסך שלו, שכן חלון המכונית משתקף בו. עם יציאתה של החמה מבינות לעננים והופעתה במלוא הדרה הגיעו ריקושטים של סינוור לתוך העין הימנית ובסופו של דבר, לאחר תזוזות ימינה ושמאלה על המושב, כיסיתי את המכשיר בחתיכת בד (בעיני הוא היה כבר בבחינת בר-מינן).... ומיד עם כניסתי הביתה צלצלתי למוסך ההתקנות ונאמר לי להגיע ביום ראשון.

היום (בינתיים אחרי חצות ועברנו כבר לאתמול) בבוקר הגעתי למקום. המתקין שמע תלונתי, נכנס למחסן וראו זה פלא, חזר עם  מתקן נוסף: מין גלגלת שמגביהה ומאפשרת הטייה של המכשיר. לדבריו, אני הראשונה שמתלוננת על הסינוור. שמרתי על רוח טובה. לא הבעתי דבר תוכחה. שמחתי שנמצא פתרון ונפרדנו בשמחה ובברכה.

בזמן הנסיעה התברר לי שהמכשיר אינו מקבל שיחות! צלצלתי שוב למוסך ההתקנות. הסתבר כי ה'ענין הפעוט' הזה לא נבדק בשעת ההתקנה! ולמעשה יש לי קו נפרד לנוקיה וקו אחר למוטורולה! השידוך לא התבצע!

עוד שיחה למרכז ההתקנות, שוב עברתי את מסלול ההודעות והלחיצות על 1 - על 2 - על 4 - וכן הלאה. הוצאתי את ה-SIM הכנסתי את ה-SIM ואז, בשעה טובה ומוצלחת, לאחר שהובהר לי שעלי לשלם בכל חודש 14.90 ש"ח בעבור הקישור בין שני הטלפונים (גם על זה שכחו לספר לי על זה במרכז השירות) פניתי לעיסוקיי שמחה וטובת לב.

בשעה 1600 אחה"צ לערך צלצלתי לבן שלי והטלפון שלו לא ענה. שלחתי SMS וחיכיתי שיתקשר אלי. NADA. הילד לא החזיר צלצול  ואין זו דרכו. התסריטים התחילו לרוץ בראש....

כעבור למעלה משעתיים, לגמרי במקרה, התברר לי שאני מנותקת. אין יוצא ואין בא לנוקיה!

בתשע בערב התקשרתי לאורנג'. שוב עברתי את מסלול הלחיצות וההמתנות. ניתקתי וחיברתי את המכשיר ועל פי הדיאגנוזה הקישור של שעת הצהריים נעשה בצורה לא נכונה!
לאחר כעשרים דקות חובר הטלפון שלי  לעולם החיצון, לא לפני שהחסרתי פעימה בגלל שנאמר לי שכדי לשדך כהלכה בין בני הזוג יש ל"העיף" את הקו שלי מהרשת וזה יגרום לאובדן הודעות במכשיר שלי.

לא! לזה לא הסכמתי!
את ההודעות הנבחרות האלה אספתי במשך שנים ובהיותי אדם נוסטלגי לא בא בחשבון שאפרד מהם ועוד באופן ברוטאלי שכזה. הנציג התרשם מסירובי ואמר לי שאם כך, הוא "ינסה משהו" (ביטוי מאוד מקובל של הנציגים ברשת. לך תדע
מה זה אותו "משהו") וראו זה פלא! לא עפתי ולא התעופפתי והקו חזר וגם הקישור, על פי דבריו, חזר.

מכיוון שכשל כוח סבלי לא יצאתי לבדוק אם אכן כך פני הדברים. בבוקר אבצע בדיקת קווים במכונית. אני מקווה שהחמסה היקרה שלי, שמלווה אותי כבר שנים בנסיעותי ושתליתי הערב במכונית, נכנסה כבר לפעולה.... 

לילה טוב.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

73 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל אנימו אלא אם צויין אחרת