55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

(אתה) שלילי, אחי

לאנשים יש אנרגייה. אנרגייה זו משפיעה על אותם אנשים בחייהם, והרבה יותר - על הסביבה הקרובה של אותם אנשים. האנרגייה עשויה להיות חיובית וטובה או שלילית ופוגעת. יש אנשים שזיהוי האנרגייה שהם משדרים אורך זמן רב, ואילו אצל אחרים - כבר בקשר הראשון קולטים את האנרגייה היוצאת מהם.

במה דברים אמורים?

האדם הנמצא בקרבתך משפיע עליך אם תרצה או לא תרצה. ככל שהאדם קרוב אליך (פיזית או נפשית) הוא משפיע עליך יותר, על בחירותיך, על מהלך חייך ועל החלטותיך. לכן רצוי מאוד להימצא בחברת אנשים חיוביים ככל האפשר, אנשים בעלי אנרגייה חיובית, ומאנשים שליליים להתרחק כמו מאש. 

אמשיך ברוח חז"ל: איזהו החיובי? הרואה את העולם באור ורוד ואופטימי. איזהו השלילי? הרואה את העולם באור שחור, פסימי ורע. רוצה לומר, אדם המשדר אנרגייה חיובית (אדם חיובי) הוא אדם שנעים להיות בחברתו, הוא יודע לתת לזולתו הרגשה טובה לגבי עצמו, ונותן תקווה לעתיד טוב. אדם כזה מניע עניינים, תומך, מבין, מעודד מוטיווציה וגורם לדברים לפעול, לצאת מן הכוח אל הפועל. אדם כזה עשוי להזיז הרים ובקעות ולרומם מצב רוח. החיוביות שבו מידבקת ומשתלטת על סביבתו הקרובה.

לעומת זאת, אדם בעל אנרגייה שלילית יהיה ההפך הגמור. אדם שלילי יניא אותך מכל פעולה ויזמה שתרצה ליזום, ייתן לך הרגשה שלא כדאי לקדם את העניינים החשובים לך, ויוציא לך את החשק לחיות, פשוטו כמשמעו. למותר לציין שלא נעים להיות בקרבת אדם כזה, לא נעים בלשון המעטה. לכן ברגע שמזהים שמולנו ניצב אדם שלילי יש לעשות הכול להתרחק ממנו, לעזוב אותו.

אחי, אתה שלילי, בן אדם!

אדם המשדר אנרגייה שלילית עושה זאת מסיבות שונות, ולרוב הסיבה היא קנאה גרידא. רוצה לומר, אדם שלילי מקנא בכל מי שטוב לו, כי לו־עצמו רע, לכן עושה הכול כדי שלזולת לא יהיה טוב. קנאה זו עשויה להגיע מתסכול של האדם מחייו, וככל שהתסכול ארוך ומתמשך הקנאה הופכת לחזקה יותר עד לקנאה חולנית במקרים קיצוניים. ככל שהקנאה חזקה יותר כך השליליות שתצא מאדם כזה תהיה חזקה יותר והסובבים אותו יסבלו יותר. אם זיהינו שמדובר באדם שלילי ועדיין אנחנו נשארים בקרבתו מסיבות שונות (מרחמים עליו, זקוקים לו כי הוא המנהל שלנו וכיו"ב) - נגרום לעצמנו רק סבל בהישארותנו עמו. למעשה, ככל שנישאר בקרבת אדם שלילי זמן רב יותר, כך יִקשה עלינו לעזוב אותו ולהתרחק ממנו בהמשך, מפני שהשפעתו תשתלט ותוריד אותנו נמוך מבחינה נפשית.

אולי בכל זאת? הוא סובל, מסכן

יש להבדיל בין אדם שרע לו, קשה לו לאדם המשדר אנרגייה שלילית. לא כל אדם שסובל משדר שליליות. אין ספק, לאדם הסובל צריך לעזור, במיוחד אם הוא מבקש עזרה. אדם שלילי בהכרח רע לו, כאמור, וגם לו אפשר לנסות לעזור, אלא שבאור השלילי שהוא רואה את החיים שום עזרה לא תתקבל אצלו בברכה ושום סיוע לא יעזור אלא אם כן אתם פסיכולוגים. ובמילים אחרות, כל אדם שלילי הוא אדם סובל, אבל לא כל אדם סובל הוא שלילי. ומדוע שתסבלו גם אתם מאדם שלילי שלא רק שאינו מעוניין בעזרה, אלא אף גורם לכם סבל מיותר ומוריד אתכם נפשית?


הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

15 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת