33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

bob ממשיך במסע

טיול שנתי בדרום: אסיף, דריג`את, תל ערד ויתיר

17/03/2012

הגשמים הרבים שירדו לפני כשבועיים "סחפו" אותנו לדרום. יעדנו היה ביקור בשני יקבים הנמצאים ליד ערד. התוכנית כללה ביקור ביקב אסיף, עצירת ביניים לארוחה קלה באטרקציה מקומית הנקראת "המערה שבהר" וסיום ביקב יתיר.

בבוקר הנסיעה השמים היו עדיין אפורים אבל אט אט השמש "הבריחה" את העננים והעניקה לנו יום שמשי ונאה. בתמונות שחלפו לנגד עיני במהלך הנסיעה התרשמתי מאד מכך שלגווניי החום והצהוב המזוהים עם אזור הדרום הצטרפו גם גוונים של ירוק שגרמו לשמחה בעיניים.

 

 

יקב אסיף

 

אסיף

 

הגענו לרובע האמנים בערד והתקבלנו במאור פנים על ידי יעקב אוריה המקים והיינן של יקב אסיף.
גילוי נאות: גם כאן וגם ביקב הבא הביקורים תואמו מראש עבור קבוצה של עשרה אוהבי יין, חלקם מקצוענים ומזוהים בתחום.

היקב הוקם ב- 2006 במושב בני עטרות ועם הזמן הועבר לרובע האומנים בערד. בתחילה, היקב שימש כיקבnégociant  כלומר יקב המייצר ו/או משווק יין מגפנים של אחרים (האקדמיה תרגמה négociant ל-סוכן יין). די מהר התברר שקשה מאד לתכנן מלאי וקשה לקיים כך את העסק. ב- 2008 היקב החל לייצר יין גם מגפנים שלו. ב- 2009 התקבלה החלטה אסטרטגית לייצר אך ורק יינות לבנים. יינות לבנים מתאימים לארץ חמה כמו שלנו. בהשוואה ליינות אדומים הם לרוב קלים יותר, עמוסים פחות, רעננים, פחות אלכוהוליים ומוגשים צוננים. הוסבר לנו גם שלגידול זנים לבנים בנגב יש יתרון הנובע מהשינוי הדרסטי בטמפרטורות בין היום ללילה. ירידת הטמפרטורה החדה מפחיתה את נדידת הסוכר מהפרי ומאפשרת הבשלה כך שהבציר מתקיים בטרם קריסת החומצות. הקשיים איתם יעקב מנסה להתמודד הם: העדר כרמים לבנים איכותיים בנגב והצורך לכייל את החך.

מעבר לטעימת היינות עשינו סיור קטן ביקב. ליקב יש יכולת לייצר כ- 60 אלף בקבוקים בשנה אולם אנשיו מעדיפים לייצר לא יותר מ- 25 אלף בקבוקים. זו הסיבה שניתן היה להקים במתחם גם מפעל לפריטת רימונים ולייצור שיכר רימונים Pomero.

 חלק מהיינות ששתינו

כמה מיינות אסיף

 

המידע הטכני המובא כאן נמסר לנו על ידי יעקב אוריה או נכתב על התוויות בגב בקבוקי היין.

אסיף חבלי ארץ שרדונה 2009

הענבים שהגיעו מהרי ירושלים עברו הבשלה איטית וארוכה בכרם הנטועה על סלע גיר. 13.5% אלכוהול.

האף פירותי, הפה אלגנטי, רזה ומינראלי, חמיצות טובה. למרות שהיין נטול עץ ולא עבר תסיסה מלולאקטית יש נפח ומבנה. 

אסיף חבלי ארץ שרדונה 2010

הענבים ממצפה רמון. גם כאן היין לא שהה בחביות. היין עדיין לא למכירה אבל הוא ניתן לשתייה.

בהשוואה ליין הקודם,שרדונה 2010 הוא קל, אלגנטי ו-"קר" יותר.  

אסיף חבלי ארץ ויוניה 2009

לא נותרו בקבוקים למכירה. הענבים מכרם הנמצא בעשור השני לחייו וממוקם בגליל העליון. הבציר היה ללא הבשלת יתר מיבול נמוך. שוב אין שימוש בעץ.  התסיסה קרה ואיטית. 13% אלכוהול.

צבע ענברי. בפה מעט טופי/קרמל, היין לא כבד, חמיצות גבוהה. צריך לתת לו זמן.      

אסיף חבלי ארץ ויוניה 2011

טעימת מיכל. הענבים אף הם מהגליל העליון אך מכרם שונה מהכרם של ויוניה 2010.

האף טרופי-ליצ'י, הפה מזכיר גוורצטרמינר אם כי הפרי די טהור ולא כל כך מרגיש יין. למרות המרירות בסוף (האופיינית לזן) הוא הדוניסטי בשלב זה.

אסיף חבלי ארץ קלאסי 2009

הגפנים מצובא בהרי ירושלים. תערובת של סמיון (69%) וסוביניון בלאן (31%). הסמיון דומיננטי היות והוא בעל יכולת התיישנות. תפקיד הסוביניון בלאן לתת לסמיון תמיכה בכל הנוגע לארומאטיות, לחמיצות ולרעננות. 15% מהיין תסס והתיישן בחביות עץ אלון חדשות. 90% מהיין הוא תערובת של שני הזנים שתססו יחד.  13.5% אלכוהול

נראה שהיין בשלב ביניים בהחלפת הנוכחות בין הסוביניון בלאן לסמיון. הסוביניון נרגע והסמיון רק מתחיל לצוץ. האף היה מעומעם. בפה מורגש מעט עישון של החבית אבל היין לא כל כך קומוניקטיבי.

אסיף חבלי ארץ קלאסי2010

התערובת דומה מאד לזו שהייתה ב- 2009: 70% סמיון ו- 30% סוביניון בלאן.

הסוביניון דומיננטי. למרות המרירות הבולטת, היה יותר מדויק כיין. ארומאטי ומלא.

אסיף חבלי ארץ סמיון 2009

יין זני זה הוא ז'אנר שלא קיים בארץ. קבלנו לטעימה יין מחבית. הוא ישווק אחרי שהיין ישהה חמש שנים בבקבוק. 11% אלכוהול.

צעיר, מאופק, קל אך יחד עם זאת יש בו מורכבות, האלכוהול הנמוך משפיע על הנפח, מינראלי, הולך לכיוון של פטרוליות-דבש.

אסיף חבלי ארץ  שאנין בלאן 2010

יין ניסיוני שנעשו ממנו רק 240 בקבוקים בשל מיעוט פרי והוא לא ישווק. הענבים הגיעו מחלקה גדולה במצפה רמון. חלקה זו מספקת ענבים למקומות שונים.  12.8% אלכוהול. היין הבא מתוכנן לצאת לשווקים רק ב-2015. שאנין בלאן הוא זן שיודע להתיישן כמו ריזלינג.

היין היה חד אך לטעמי היה חסר בו פיתול כלשהו. ייתכן שיישון בעץ וטעם של קלייה היו משלימים את החסר.

אסיף חבלי ארץ אוונגרד 2009

ההשראה ליין מגיעה מאלזס. הרכב זני: 30% גוורצטרמינר (ריח ותיבול), 30% סוביניון בלאן (רעננות, חמיצות וטרופיות), 21% שרדונה (מחזק מבנה), 12% ויוניה (פרחוניות, חמיצות-מתיקות), 7% סמיון. 13.5% אלכוהול.

הריח לא ברור. היה אמור להיות חנפני וכייפי אולם הוא היה רזה ויבש לגמרי. יש סיכוי רב שימשיך להתפתח.

אסיף חבלי ארץ אוונגרד 2010

ייצא לשוק בקיץ הקרוב. שמנוני ומלא, הסוביניון בלאן בולט. היין חצי יבש (8-9 גר' סוכר שיורי). יחסית מוכן, מורכבות ונעורים המרמזים על יכולת התפתחות.

אסיף כתום 2010

המונח "רוזה" מבטא יין המורכב מזני ענבים אדומים המטופלים כלבנים. המונח "כתום" מבטא יין המורכב מזני ענבים לבנים המטופלים כאדומים. במקרה זה היין עובר, לדוגמה, בדיקת שילוב הקליפות או התססה מלולאקטית מלאה בחביות. הניסיונות ביינות כתומים החלו ביקב עוד ב- 2007 כחלק מהמחשבה לעבור מיינות אדומים ללבנים. 

קבלנו לטעימה שלוש דגימות שהוצאו מהמיכל בימים שונים והושפעו בצורה שונה מהחמצן שהיו חשופים אליו. את היין אמורים לבקבק בעוד כחודשיים. ההרכב הזני: 50% שאנין בלאן, 25% ויוניה, 25% שרדונה.

אף פעם לא טעמתי יין כזה ונראה כי יש צורך להתרגל אליו. ניכר שהשהות הארוכה יותר בחוץ הוציאה ארומות והטעמים השתפרו. קשה להתייחס אל היין הזה כאל יין לבן, הוא גס יותר ורב מימדי. יחד עם זאת הייתה בולטות לטעם מתכתי והרבה ציפורן. עושה רושם של יין שיתאים לאוכל.

אסיף חבלי ארץ אדום 2008

הרכב זני:  57% מרלו (הרי ירושלים), 26% קברנה סוביניון (גליל), 12% פטי ורדו (הרי ירושלים), 5% קברנה פרנק(גליל).  14.5% אלכוהול

באף ריח דשא. בפה מפולפל, מעניין, מרירות בסוף, די קצר.

חלום באספמיה 2009 (השם עדיין לא סופי)

יין פרטי בהשראת ריוחה. טעימת חבית. 50% טמפרניו, 25% גרנש, 21% קריניאן, 4% קברנה סוביניון. 13% אלכוהול. יושן בחבית ישנה.

צבע בהיר, היין הוגש קר מידי. האף לא ברור. בפה נעים לשתייה

אסיף של אסיף NV

יין קינוח שאינו מתיימר להיות פורט אלא יין צימוקים. הוא תערובת של מספר זנים ממספר שנים: הקברנה (49%) מ- 2006, השיראז (33%) מ- 2008 והזינפנדל (18%) מ- 2009. 16.5% אלכוהול.

מבושם, מתובל, יש נפח ואחיזה. לא מעיק. טעים.

 

חנות היקב

 

דריג'את

הפסקת הצהריים תוכננה להיערך ביישוב דריג'את הנמצא בקרבת תל ערד. את פנינו קיבל ג'אבר אבו חמאד שבהמשך יספר שרצה להיות דוקטור אך בשל נסיבות החיים הפך לקונדיטור. הוא צוחק ששמות שני המקצועות דומים כל כך. כיום הוא מורה דרך וגם מארח בביתו במה שמכונה "המערה שבהר". לפני שהתיישבנו לאכול קיבלנו סיור קצר והרצאה ארוכה על המקום. על פי מהירות ושטף הדיבור, נדמה היה שהרצאה זו הועברה על ידו פעמים רבות.

ג'אבר אבו חמאד בכניסה למערה

ג`אבר אבו חמאד

 

כפר דריג'את הוא כפר מיוחד. אוכלוסייתו איננה בדואית אלא פלאחית (איכרים שהתבססו על חקלאות וגידול עיזים וכבשים) ומקורה בפלסטינאיים מדרום הר חברון שהגיעו לאזור ב- 1840 וקנו את האדמה מהבדואים. פירוש השם דריג'את הוא "מדרגות", על שם המדרגות שהיו בדרך העתיקה מהר חברון לנגב. כיום אוכלוסיית הכפר מונה כ- 1000 תושבים ושיעור האבטלה בו הוא אפסי. כמחצית מתושביו הם תלמידים או סטודנטים בארץ או בחו"ל. עד היום יצאו מהיישוב עשרה רופאים, שבעה משפטנים, שלושים מורים, שנים עשר מורי דרך, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רוקחים ועוד. לחינוך כאן ניתנת חשיבות עליונה. בית ספר הוא המבנה הראשון שנתקלים בו כשמגיעים לשערי היישוב והוא גם המבנה היחיד בכל הכפר המחובר לחשמל. כל יתר הבתים מקבלים חשמל באמצעות גנראטורים או אנרגיה סולארית. מסגד היישוב הוא המסגד הראשון בעולם וכנראה היחיד המואר באנרגיה סולארית. העדר חיבור לחשמל הוא נושא כאוב אחד מבין רבים ביחסים שבין היישוב למדינת ישראל שלא הכירה בו עד 2004. המים,לדוגמה, הגיעו ליישוב בערך ב- 2010. למרות כל הקשיים שהיו ועדיין ישנם, תושבי היישוב לא נכנעים, לא מוותרים וממשיכים להתמודד עם הבירוקרטיה בכל דרך חוקית שהם מעלים בדעתם.

מבט על הכפר והמסגד שהחשמל שלו מושג באמצעות אנרגיה סולארית

הכפר

 

ההיסטוריה של המקום מגיעה, כאמור, אי שם לאמצע המאה ה- 19. בניגוד לאוכלוסייה הנודדת, תושבי היישוב התמקמו במערות שחצבו בהרים (את המערה שביקרנו בה חצבו ב- 1910 וחיו בה עד שנות ה-60 של המאה הקודמת). עם השנים הם בנו בתי אבן ואח"כ בתים מודרניים. הקשר עם האוכלוסייה הבדואית היה והינו מינימאלי, אין קשרים חברתיים או נישואים. בני ובנות הכפר מתחתנים ביניהם כשכיום נעשות בדיקות גנטיות מחמירות המאשרות את אפשרות קיומם של הקשרים הרומנטיים. הבידול מהאוכלוסייה הבדואית גרם במשך השנים למאבקים לא נעימים.

את הארוחה הקלה אכלנו באחת מן המערות המשמשות היום כאלמנט תיירותי. ניתן אף ללון בהן. גא'בר תיאר בפנינו את צורת החיים במערה בה חיו זה לצד זה בני האדם ובעלי החיים (כבשים, פרות ואף גמל). הוא אף תיאר את ההיסטוריה האישית של אביו ושלו. הוא סיפר על אשתו של אביו בן ה-70 שדרשה ממנו לשאת אישה נוספת היות והיו להם רק בנות ובשל כך נוצר חשש לנכסי המשפחה. האב, למרות שלא רצה לשאת אישה נוספת בכדי לא לפגוע בה, עשה לבסוף כדרישתה. מנישואיו לאישה השנייה נולד ג'אבר והיה לבנו היחיד של אביו. לאחר מות האב הוא התחתן בגיל 15 בכדי למנוע כל דריסת רגל של הדודים בנכסי המשפחה. החתונה גדעה את חלום הלימודים שלו.

 

המערה שבהר

 

ארוחת הבוקר הכפרית שמחירה 60 ₪ לאדם כללה פיתות שנאפו ממש עם הגיענו, חומוס, ביצים קשות, סלטים, לבנה, זיתים, בצל, שמ"ז וריבה. הפיתות היו מצוינות והחומוס די טעים אבל היתר היה סטנדרטי. הציפייה לחוויה אותנטית לא מומשה. תה וקפה הוגשו לפני הפרידה. הרגשתי שהביקור כאן היה תיירותי מדי.     

אפיית הפיתות לארוחה

 

ארוחה בוקר כפרית

 

תל ערד (הגעה דרך כביש 31 ממערב לעיר ערד)

 בדרך ליקב יתיר עברנו ב-תל ערד.
בתל שני חלקים, העיר התחתונה מהתקופה הכנענית הקדומה שנחפרה על ידי פרופ' רות עמירן ז"ל והחלק העליון ("תל המצודות") מהתקופה הישראלית שנחפר ע"י פרופ' יוחנן אהרוני ז"ל (מפת האתר).  

תל המצודות

תל המצודות

 

שרידי העיר התחתונה

שרידי העיר התחתונה

 

הסיור הקצר בשרידי היישוב הקדום נועד למלא "חור" בלוח הזמנים והוא לא נעשה בצורה מקיפה ואקדמית. יחד עם זאת התרשמתי משני דברים:
האחד, היישוב היה מאורגן היטב וכלל, בין היתר, מאגר מים גדול שניזון בצורה חכמה ממי הגשמים.
השני, מחקרים ובדיקות הביאו את החוקרים למסקנה שהגידולים המקובלים בתקופות קדומות (זיתים, חיטה, שקדים וגפנים) הם המתאימים ביותר לאזור גם בתקופתנו. לגבי חרצני הענבים שנתגלו במקום קיים ספק האם הם גודלו כאן או יובאו מהרי חברון.

 

בור המים בחלק העליון

בור המים בעיר העליונה

 

במקום נמצאו ממצאים רבים, ביניהם 91 אוסטרקונים (שברי חרס עליהם כתבו רשימות בחריטה או בדיו) ו- 17 מכתבים שהופנו לאלישיב בן אשיהו שהיה המפקד הממונה על המחסנים. הימצאותה של תל ערד על הדרך המרכזית הפכה אותה לבעלת חשיבות בהספקת צידה לנציגי שלטון עוברים וללוחמים. כמה מן האוסטרקונים נכתבו בימיה האחרונים של העיר לפני שנכבשה על ידי האדומים, תקופה קצרה לפני חורבן בית ראשון. בערד נמצא מוזיאון ערד המקראית בו נמצאים חלק מהאוסטרקונים ומידע נוסף על תל ערד.

אחד מהאוסטרקונים - מקור : אתר מוזיאון ישראל וגנזך המדינה

אוסטרקון

 

 

מבט אל חלק מהגידולים של יתיר מ-תל ערד

מבט אל חלק מהגידולים של יתיר מ-תל ערד

 

יקב יתיר

 

הכניסה ליתיר

 

יקב יתיר נמצא לא רחוק מתל ערד. הוא הוקם ע"י חקלאים מקומיים שחברו לאנשי יקבי כרמל בשנת 2000. המשאבים שהושקעו בו מאפשרים לעושים במלאכה להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת ולמרחב פעולה גמיש. לדוגמה, יש ביקב מספר מיכלי תסיסה בהם מתיישן היין לפי זן וחלקה. כלומר, היות ואין בעיה לקנות ולמקם מיכלים, ניתן לשמור על זהות היינות לפי זנים וחלקות עד לשלב הערבוב הסופי על פי ההרכב הזני של כל יין שמשתנה משנה לשנה. מכשיר נוסף אשר בלט עם כניסתנו ליקב היה מכשיר ה- Press. אל המכשיר הזה מוכנסים השיירים מהסחיטה הראשונה (free run) עם או בלי השזרות והשריגים. לטענת היינן, הנוזל המתקבל מסחיטה זו יכול "להרים" את היין.

כרמי היקב נמצאים באזור יער יתיר, מרחק נסיעה קצר מהיקב. לצערנו לא ביקרנו בהם.

יער יתיר ניטע על ידי קק"ל ב- 1964 ולאחר נטיעות נוספות הוא כיום היער הנטוע הגדול ביותר בישראל. באזור זה ניתן למצוא, בין היתר, שרידים מתקופת הבית הראשון והשני המעידים על גידול ענבים וייצור יין. שרידים אלו כוללים גתות ומערות בהן מניחים שיוצר יין.
הכרמים של היקב נטועים בחמישה אזורים על מדרונות עם קרקע אבנית עשירה בגיר וחרסית. האקלים במקום יוצר תנאים טובים לגידול גפנים (במיוחד זנים אדומים). כמו כן אדמת האזור מנקזת היטב את המים.

את פנינו קיבלו מנכ"ל היקב יעקב בן דור, היינן ערן גולדווסר, אתי אדרי מנהלת לקוחות פרטיים ופרויקטים ומשגיח הכשרות חמור הסבר. היות והיקב כשר אסור להסתובב בחלקים בהם מייצרים את היין ללא השגחה ואסור לגעת בשום דבר גם לא בטעות.

 חלק מהיינות ששתינו

מספר יינות יתיר

 

לאחר סיור קצר נכנסנו אל חדר הטעימות. הבקבוקים נפתחו מספר שעות לפני הגעתנו.

יתיר ויוניה 2010

ויוניה הוא זן מאתגר. לא קל להצטיין איתו. למרות שלא מדובר בזן ים תיכוני הוא קרוב יותר לאזור מאשר שרדונה. ההתעסקות בו מהווה חלק קטן מאד מהמאמץ הכללי ומסל המוצרים של היקב.

הענבים ביין זה מגיעים משתי חלקות. נעשה מאמץ שהיין יהיה יבש. היין לא עובר תסיסה מלולקטית ואין שימוש בעץ אלא תסיסה במיכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה. בשנים הראשונות בלט שהבצירים היו ברמת הבשלה נמוכה. לעיתים נעשים תיקוני חומצה אבל ביקב משתדלים להשתמש בדרך זו בצורה מינימאלית.  13.5% אלכוהול.

רענן, יחסית עדין עם קצת מרירות שנותנת עניין.  

יינות יתיר מרלו שיראז קברנה (מש"ק)

שילוב הזנים מעצים על פי היקב את האופי האזורי. כאמור כל חלקה וכל זן מתבגר בנפרד במשך שנה בחביות עץ אלון. הביקבוק נעשה לאחר סינון גס. 

יתיר מרלו שיראז קברנה 2008

הרכב זני: 44% מרלו , 25% שיראז, 21% קברנה סוביניון, 10% מלבק.  15% אלכוהול.

כבד ואלכוהולי.

יתיר מרלו שיראז קברנה 2007

הרכב זני: 33% מרלו, 21% שיראז, 21% קברנה סוביניון, 10% פטי ורדו, 8% מלבק, 7% קברנה פרנק. 14.5% אלכוהול.

אף גופרתי, חמיצות בולטת, מחייב חמצן.

יתיר מרלו שיראז קברנה 2006

הרכב זני: 35% מרלו, 24% שיראז, 20% קברנה סוביניון, 10% מלבק, 8% קברנה פרנק, 3% פטי ורדו. 14.5% אלכוהול.

ריח של עור. מחוזר, מרירות גבוהה יותר מהקודמים אבל יחד עם זאת אלגנטי מקודמו.

יתיר מרלו שיראז קברנה 2005

הרכב זני: 37% מרלו, 36% שיראז, 15% קברנה פרנק, 12% פטי ורדו. 14.5% אלכוהול

ריח עור, מוכן, השנה טובה והיין הטוב עד כה. לפי אנשי היקב 2005 מבטא את ההתפתחות הצפויה של 2008.

יתיר מרלו שיראז קברנה 2004

הרכב זני: 40% קברנה סוביניון, 40% שיראז, 20% מרלו. התיישן שנה בחביות עץ אלון. 14.5% אלכוהול.

אף מאוזן, עשיר, נוכח אבל יחד עם זאת רך ונעים.

יתיר שיראז 2008

הרכב זני: 99% שיראז, 1% ויוניה. התיישן שנה בחביות עץ אלון. 15% אלכוהול.

צבע סגול, אף מתקתק, חמיצות מאזנת.

יתיר קברנה סוביניון 2008

הרכב זני: 89% קברנה סוביניון, 11% שיראז. התיישן שנה בחביות עץ אלון. 14.5% אלכוהול.

אף מתון, פלפל ירוק, מרירות, אלגנטי.

יתיר פטי ורדו 2008

הרכב זני: 85% פטי ורדו, 15% קברנה פרנק. התיישן שנה בחביות עץ אלון. 14% אלכוהול.

שילוב של מתוק מריר.

 יינות יער יתיר שטעמנו - יינות הדגל

שלל יינות יער יתיר , היהלומים שבכתר

 

יינות "יער יתיר" נחשבים ליהלום שבכתר. הטיפול בכרמים ובגפנים נעשה כאילו כול היבול מיועד ליין זה אבל לאחר שכל היבול מגיע ליקב הוא עובר מיון קפדני. מחציתו עובר ליקבי כרמל והמחצית השנייה ליינות היקב. מתוך המחצית השנייה בוחרים את מה שלדעת היינן הוא האיכותי ביותר. הרכב הזנים משתנה משנה לשנה מתוך מטרה לשמור על אופיו המיוחד.  

יתיר יער יתיר 2008

הרכב זני: 58% קברנה סוביניון, 32% פטי ורדו, 5% מרלו, 3% מלבק, 2% קברנה פרנק. 14.5% אלכוהול. בציר לילי בתחילת ספטמבר. תסיסה ארוכה יחד עם קליפות הענב. התיישנות של 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי (שליש מתוכן חדשות). ביקבוק לאחר סינון גס.

צבע אטום. יש בו הכל מהכל אבל בצורה מתונה. הפטי ורדו מורגש. סיומת ארוכה.

יתיר יער יתיר 2003

הרכב זני: 82% קברנה סוביניון, 12% מרלו. 15% אלכוהול. בציר לילי בסוף אוגוסט 2003. תסיסה ארוכה יחד עם קליפות הענב. התיישנות של 15 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי (שליש מתוכן חדשות). בוקבק ללא סינון. יוצרו 16,500 בקבוקים.

היין זכה לציון 93 על ידי מארק סקוויאר שסיקר את יינות ישראל עבור הירחון Wine Advocate  של מבקר היין הנודע רוברט פרקר. ההכרה הזו שימשה כזרז רציני להפצת יינות היקב ולביסוס מעמדו היוקרתי.

האף הבעייתי גרם ליינן לפתוח בקבוק חדש (!).  הבקבוק החדש שלא זכה להיות פתוח מספר שעות היה מחוספס. יחד עם זאת מדובר ביין טוב ומתוחכם.

יתיר יער יתיר 2001

הרכב זני: 85% קברנה סוביניון, 15% מרלו.  13.5% אלכוהול. בציר לילי בשבוע השני של ספטמבר 2001. תסיסה ארוכה יחד עם קליפות הענב. התיישנות של 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי (שליש מתוכן חדשות). בוקבק ללא סינון. יוצרו 9,700 בקבוקים.

היין הראשון של היקב. מתון, מרובד, חמיצות נעימה, טעם שיורי ארוך. טעים מאד.

יתיר יער יתיר 2002

100% קברנה סוביניון. 14.5% אלכוהול. בציר לילי בשבוע השני של ספטמבר 2002. תסיסה ארוכה יחד עם קליפות הענב. התיישנות של 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי (שליש מתוכן חדשות). בוקבק ללא סינון. יוצרו 13,118 בקבוקים.

צבע חום. לא התבגר כל כך טוב. מעט נעלם.

 

 לסכום

על הנייר שני היקבים שונים מאד האחד מהשני. יחד עם זאת ניתן למצוא ביניהם גם קווי דמיון. בשניהם פועלים אוהבי יין מסורים בעלי גישה אנליטית לתחום. הם בחרו להיצמד לקו מסוים וספציפי אותו הם בוחנים לאורך הדרך. בשני המקומות חשתי בשילוב יוצא דופן של דבר והיפוכו מצד אחד ענווה ומצד שני גאווה בדרך. הסגנון המתהווה של כל אחד מהם הופך למעין סמל מסחרי.

למרות שמטרת הנסיעה הייתה טעימות יין, זכיתי לחוות ביום הטיול חוויה מורכבת שכללה גם מעט ארכיאולוגיה, היסטוריה וסיפורי חיים. נראה כי אחיזה נחושה באזור ייחודי זה יחד עם הרצון לצמוח ולהצליח דווקא כאן עוברים כחוט השני בכל ארבעת המקומות שביקרנו בהם.

 

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

28 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל bob68 אלא אם צויין אחרת