55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

שאלה של אמון

11/03/2012

 

הפעם אני מבקש לשוב לממד הפילוסופי שהתחלתי בו בבלוג, ולדבר על יחסים בין בני אדם, על יחסי אנוש אם תרצו.

אפתח בהצהרה ברורה מאליה, דומני, ועדיין טוב לה להיאמר ולהיכתב: אופי היחסים בין בני אדם מושתת על אמון הדדי ביניהם. באין אמון או שהוא פגום - נרגיש דרדור ביחסים.

במה דברים אמורים?

בני האדם ידועים כיצורים תבוניים (אינטלגנטיים) יותר מכל בעלי החיים עלי אדמות. בהיותם יצורים תבוניים הם בונים מערכות יחסים בין־אישיים הנובעות גם מכורח המציאות: יחסי מורה/תלמיד, עובד/מעביד, משכיר/שוכר ואף בעל/אישה. כדי שמערכת היחסים תצלח יש צורך ברכיב בסיסי, חיוני ומשמעותי, והוא אמון הדדי. כל מערכת יחסים בין בני אדם מושתתת על אמון, וחוסר אמון עלול להביא למשבר. יותר מכך: המשברים ביחסי אנוש רובם ככולם נובעים מהיעדר אמון הדדי בין השותפים לאותה מערכת.

האמון ההדדי נבנה מתוך רצון הדדי לקשר, ובנייתו נמשכת זמן ולא מסתיימת ביום אחד. אם אחד הצדדים מפר את האמון יִקשה על הצד האחר להמשיך לבנות את האמון ביניהם. כעומק האמון כן עומק הקשר. 

כדי להמחיש את דבריי אמשיך בדוגמות מחיי היום־יום, אפתח במצבים הפשוטים יותר ואסיים במורכבים ביותר: 

יחסי מורה/תלמיד -

תלמיד מתעצל ללמוד: לא מכין שיעורים, נכשל במבחנים, מזלזל במורים. מדוע? בהרבה מקרים הסיבה מתחילה בחוסר אמון במורה, ובמקרים קיצוניים אף בחוסר אמון במערכת החינוך. רוצה לומר, התלמיד התייאש ממערכת החינוך/מהמורה, הוא אינו מאמין שהמורה רוצה בטובתו, הוא לא סומך על המורה שיֵדע להעביר את החומר בצורה מובנת וכיו"ב. למשל, מורה ללשון שבעצמו שוגה שגיאות צורמות בלשון - התלמיד לא יסמוך עליו שהוא באמת מאמין במה שהוא מלמד, שהרי אם המורה בעצמו טועה, בוודאי אינו מאמין במה שאומר, אז מדוע שהתלמיד יאמין ויקשיב בשיעור?

יחסי מעביד/עובד -

כדי להשיג עובדים מעולים, חרוצים ויעילים צריך שהם יהיו מרוצים ממקום עבודתם בכלל ומהמעסיק שלהם בפרט. עובד לא מרוצה הוא עובד מתוסכל ועצבני, וסביר להניח שישקיע הרבה פחות מאשר אם היה מרוצה. כדי שהעובד יהיה מרוצה חייבים לשרור בינו לבין המעסיק יחסי אמון הדדי. העובד צריך לסמוך על המעסיק שלו שטובת העובד מונחת לעיניו, והמעסיק צריך לסמוך על העובד שלו שיעשה עבודתו נאמנה.

יחסי עובד/לקוח -

ביחסי בעל מקצוע/לקוח חשוב שיהיה אמון הדדי בין הצדדים: הלקוח צריך לסמוך על בעל המקצוע שיעשה עבודתו כהלכה, ובעל המקצוע צריך לסמוך על הלקוח שישלם את מלוא סכום הקנייה בזמן. 

יחסי משכיר/שוכר -

גם ביחסי משכיר/שוכר חייבים לשרור יחסי אמון הדדי: השוכר צריך לסמוך על המשכיר שיטפל בבעיות שיתגלו בדירה, והמשכיר צריך לסמוך על השוכר שישלם בזמן את שכר הדירה ולא יהרוס אותה.

יחסים בין בני זוג -

מדוע אנשים מתגרשים? מסיבות רבות, אבל לרוב הסיבה הבסיסית והראשונית לגירושין היא חוסר אמון. כשנשבר האמון בין בני זוג מתחילים חשדות המובילים למעקב ולבדיקה, והסוף - גירושין. כמובן, לעתים חוסר האמון מוצדק: כשאחד הצדדים בוגד והבגידה נתגלתה, ודאי וּודאי שהאמון יישבר ובצדק. לדעתי, אין סליחה על בגידה בחיי הנישואין. אך גם כאן צריך לשאול: מה גרם לאחד הצדדים לבגוד? במקרים רבים הבגידה מגיעה בשל חוסר אמון בבן הזוג/בבת הזוג.
שלא יובן לא נכון: אין הצדקה לבגידה בחיי הנישואין, אין הצדקה ואין סליחה. אלא מה? כשגבר חושב מחשבות בגידה באשתו יש לטפל בכך. למשל, לפנות לטיפול זוגי, או להגיע למסקנה שצריכים להיפרד. בכל מקרה, בגידה איננה פתרון, היא מעשה חולשה של אדם חלש.   

יחסי אזרח/מדינה, תושב/עיר -

לאזרח מתוסכל ולא מרוצה לא תהיה מוטיווציה לתמוך בממשלה או בעירייה. כדי שיהיה מרוצה הוא חייב להאמין לממשלה או לראש העירייה שהוא גר בה. בחוסר אמון משווע חזינו במחאה החברתית ששלטה בקיץ האחרון. המחאה אמנם דעכה, אבל חוסר האמון נשאר, ולא עוד אלא אף התעצם.

באופן דומה מתנהלים היחסים בין מפקד לפקודיו, בין הורה לילדיו, בין סב לנכדיו וכיו"ב. למשל, הורה שמספק דוגמה רעה לילדיו (לדוגמה, מחנך אותם לא לקלל ובעצמו מקלל כשהוא עצבני) אל יתפלא שילדיו יאבדו את האמון בו, ויתחיל קצר בתקשורת עד כדי בריחה מהבית וגרוע מזה.  

בניית אמון

עד עתה דיברנו יפה: אמון הדדי בין בני אדם. דיבורים יפים, אבל כיצד בונים יחסי אמון הדדי בין הבריות? שאלה קשה, התשובה עוד יותר: זו משימה קשה, לעתים קשה מאוד. נרחיב:
אמון הדדי אינו רק ססמה יפה ריקה מתוכן. אמון הדדי נבנה בעמל רב, תוך רצון הדדי של הצדדים הנובע לרוב מאינטרסים משותפים. רוצה לומר, אני מעוניין לשכור דירה, אתה מעוניין להשכיר דירה, מתוקף האינטרסים המשותפים שלנו עלינו לבנות יחסי אמון הדדי. 

הבעיה מתחילה כשאחד הצדדים מאבד מסיבה זו או אחרת את האמון. אז העובד מתרשל בעבודתו, התלמיד מזניח את לימודיו, והעם מוחה על נבחריו. ומדוע נשבר האמון? יש סיבות רבות לשבירת האמון, מקצתן מוצדקות, כלומר אחד הצדדים מתנהג בחוסר כנות ויושר, למשל, כלפי הצד האחר, שלא לומר מרמה, משקר או בוגד.

זאת ועוד: אמון הדדי מוביל לכבוד הדדי, שמוביל להערכה הדדית. יש אנשים שמלכתחילה ניגשים לקשר בחוסר אמון, הם פשוט לא מאמינים שהצד השני כן, ישר, הוגן או רוצה בטובתם. לכן הם יחשדו בכל צעד ושעל בבניית היחסים, יבלשו, יעקבו, יבדקו ומה לא. על הצד האחר יהיה במקרה זה לעבוד קשה יותר כדי לבנות את האמון, אם מעוניין בכך, ולא להתייאש.   

כדי שייבנה אמון הדדי יציב, אמין ולאורך זמן צריכים להתקיים שני תנאים: רצון כן והדדי של הצדדים לבנות אמון שכזה ומוכנוּת/מחויבות חזקה לפעול למען בניית האמון. אם אחד התנאים לא מתקיים או שמתקיים בחלקו, יישבר האמון.

מה דעתכם?

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

43 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת