00
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

הבלוג של גליקמן

העדפת תושבי הרשות המקומית במכרזים

 

מקור:   TheMarker

בימ"ש: מועצה אזורית רשאית להעדיף במכרז את תושב המקום

רשות מקומית רשאית להעדיף במכרז שהיא עורכת את תושבי הרשות כדי ליצור להם מקומות פרנסה, כך קבע היום שופט בית המשפט המחוזי בחיפה אשר קולה. בכך דחה קולה עתירה של חברת ע.מ.ת ערוצי מדידה ותשתיות בע"מ, שעתרה נגד אי חוקיות תנאי מכרז שפירסמה המועצה האזורית עמק המעיינות.

בינואר השנה פירסמה המועצה האזורית עמק המעיינות מכרז לביצוע עבודות לפיתוח תשתיות ציבוריות במושב בית יוסף. בתנאי המכרז נקבע על ידי המועצה כי היא תהיה רשאית להעדיף את הצעתו של מציע שמרכז עסקו או מקום מושבו בתחום המועצה על פני מציעים אחרים. זאת בתנאי שהצעתו של המציע המקומי לא תהיה יקרה בלמעלה מ-5% מהצעתו של המציע שאינו מתחום המועצה. לאחר שהשתתפה במכרז, הגישה חברת ע.מ.ת ערוצי מדידה ותשתיות עתירה מינהלית נגד המועצה האזורית, ובה היא טענה באמצעות עורכי הדין, ריחאן נג'אר, האני טנוס ובאסל אבו דריס, כי המועצה אינה רשאית להעדיף מציע מקומי מתושבי המועצה על פני מציע חיצוני שאינו נמנה על תושבי המועצה.
המועצה האזורית עמק המעיינות השיבה באמצעות עורך הדין רועי מגל כי "עצם השתתפותה של העותרת במכרז מהווה הסכמה לכל תנאי המכרז, כולל הסעיף המקנה עדיפות למציע מקומי. העותרת שהיתה מודעת לתנאי זה, לא העלתה כל טענה ערב סגירת המכרז". בנוסף, המועצה הדגישה כי "מדובר בתנאי המקובל מאוד במכרזיהן של רשויות מקומיות" וכי "ההצדקות להעדפת מציעים מקומיים מתבססת על הכלל הגדול של עניי עירך קודמים.ה
שופט ביקר את טענת ע.מ.ת ערוצי מדידה ותשתיות שרמזה לאפליה פסולה במכרז על רקע גזעני ולפיה המועצה ביקשה לדאוג לתושביה היהודים והפלתה את המגזר הערבי. "טענה זו, טוב לה היה שלא תיטען" הדגיש השופט והוסיף כי "מטרת התנאי האמור הינו להעניק עדיפות לקבלן מקומי על פני קבלנים מכל תחומי הארץ, לרבות תל אביב, ירושלים ועוד. ואין המדובר בתנאי המעדיף יהודים על פני ערבים".
השופט הבהיר כי מאחר שהחברה השתתפה במכרז, היא מנועה מלתקוף תנאיו לאחר שהשתתפה בו ולא טענה קודם לכן לאי חוקיות התנאי.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

תגובה אחת

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל GlikmanY אלא אם צויין אחרת