33
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

bob ממשיך במסע

יינות אוסטריה על המפה

22/02/2012

 

אין זה סוד שישנם אזורי יין בעולם הנחשבים לעמודי תווך כמעט בלתי מעורערים. יחד עם זאת החיפוש אחר יינות טובים במחירים שפויים יכול להוליד היכרות עם אזורי יין אחרים פחות מוכרים ופחות מוערכים. כאלה הם יינות אוסטריה שחמקו עד לא מזמן מן הראדאר.


ניתן למנות מספר הסברים לדחיקתם הצידה של היינות האוסטריים בעולם כמו גם מבחינתו של חובב היין הישראלי:

- השערורייה של 1985 בה נתגלו זיופי יין ומהילת יינות ב- Diethylene Glycol (חומר המשפיע על היין אך עלול להיות מסוכן) קיבלה פרסום רב ופגעה בענף כולו. הייצוא של היינות האוסטריים כמעט פסק. לא היה מנוס מלחוקק חוקים מחמירים ולארגן מחדש את הענף.
בשנים האחרונות ניכרת מגמה חיובית. דור צעיר החל להשתלב, יצרנים אוסטרים לא מועטים החלו לשאוף לאיכות לא פחות מכמות וכניסת אוסטריה לאיחוד האירופי אף היא תרמה את תרומתה.

- השוק האוסטרי ושווקים קרובים כמו גרמניה, צ'כיה והונגריה צורכים את רוב היין המיוצר באוסטריה ומספקים את צרכיהם של היצרנים. היצע היינות המיוצאים, אם כן, אינו גדול.

- הקושי להתמודד עם עולם תוכן חדש וזר, בו השפה, שמות היינות ודרגות הסיווג המבלבלות הם לרועץ לחלק גדול מהאוכלוסייה.

- ההכרה שזנים לבנים מתאימים לאקלים חם ולאוכל מחלחלת לאט. היינות האוסטריים המובילים עשויים מזנים לבנים. הם זוכים בשנים האחרונות להכרה והופכים במידה מסוימת לטרנד עולמי המונע, בין היתר, על ידי מבקרי יין ומעצבי דעת קהל כמו סומליירים.


באוסטריה יש יותר מחצי מיליון דונם כרמים. למעלה מ- 300 אלף דונם נמצאים בחלקה הצפון מזרחי של אוסטריה באזור הנקרא
Lower Austria (Niederösterreich) באזור זה נמצאים מספר תתי אזורים בולטים: Wachau, Kremstal ו- Kamptal ששטחם אינו גדול באופן מיוחד אך היינות המגיעים מהם נחשבים לטובים ואיכותיים.

ברשומה זו אתרכז בתתי האזורים הללו. יחד עם זאת כדאי לציין שיש בין היינות האוסטרים גם יינות קינוח ואף יינות אדומים הראויים לבדיקה.

זן הענבים השכיח ביותר באוסטריה הוא Grüner Veltliner (GV). גרונר ולטלינר הוא זן לבן, ממנו עושים יין יבש, המתיישן לאט ומתאים למגוון רחב של מאכלים. הגפנים מהזן הזה גדלות טוב יותר באדמת לס רווית מים.
ריזלינג לעומת זאת מעדיף מדרונות וקרקע ענייה (סלעי יסוד) ובאוסטריה הוא אחד הזנים הפחות שכיחים מבחינה כמותית. יחד עם זאת יינות הריזלינג המיוצרים בה נחשבים ליינות יבשים מוערכים מאד. יש בהם שילוב של עוצמה ורעננות.
 

באוסטריה פועלות שלוש מערכות סיווג :

- הראשונה היא ארצית ומהווה שדרוג של מערכת הסיווג הגרמנית. סיווג זה מבוסס על השוני בתכולת הסוכר של הענבים בעת הבציר ;

- השנייה ייחודית לאזור Wachau. ראשיתה באמצע שנות ה- 80 של המאה ה- 20. היא פשוטה יותר, מבוססת על תכולת האלכוהול ומתחלקת לשלוש תתי קטגוריות מהרמה הבסיסית לרמה הגבוהה : Steinfeder (על שם העשב Stipa Pennata), Federspiel (ביטוי לספורט ה- Falconary ציד באמצעות עיט)  ו- Smaragd (על שם הלטאה המקומית שצבעה ירוק כאיזמרגד החיה על הטרסות). יינות Smaragd דורשים שנים רבות (לעיתים עשרות שנים) עד שהם מתבגרים בצורה הטובה ביותר. יינות GV כאלה משנות ה-70 של המאה ה-20 יכולים להיות כיום מדהימים.

- השלישית מבוססת על אזורי יין בדומה לאזורי פיקוח בארצות יין אחרות ונקראת  DAC - Districtus Austriae Controllatus

 

 

Wachau

 

Wachau

העמק האטרקטיבי מבחינות רבות נמצא בצפונה של אוסטריה. במרכזו עובר נהר הדנובה והוא משתרע לאורך של כ- 30 ק"מ בין שתי ערים Krems an der Donau ו- Melk הידועה במנזר הבנדיקטיני שלה (Melk Abbey). אנקדוטה קטנה, כמחווה למנזר ולספרייה של המנזר החליט הסופר אומברטו אקו בספר "בשם הוורד" לקרוא לאחת הדמויות המרכזיות שלו אדסו מ-מלק. באזור זה יש מעבר מהרי האלפים אל מישורי הונגריה, מעבר זה בא לידי ביטוי הן באקלים והן במבנה הקרקע. ב-וואכאו כ- 13 וחצי אלף דונם כרמים כאשר חלקם נטועים על טרסות תלולות. העמק הוכרז בסוף 2000 כאתר מורשת עולמית מטעם אונסקו תחת שתי קטגוריות : נופי נהרות, שילוב מוצלח בין עבר להווה.

 

 

 

Kremstal

 

Kremstal

האזור נמצא צפונית מזרחית ל-  Wachau ובמובנים רבים דומה לו. יחד עם זאת הוא נפרס פריסה רחבה יותר משני צידי הדנובה. יש בו למעלה מ- 22 אלף דונם כרמים. גם פה הזנים הבולטים הם GV  ורילזינג.

 

 

 

 

Kamptal

האזור נמצא צפונית מזרחית ל-  Kremstal. שמו נגזר משם נהר ה- Kamp העובר דרכו. יש בו כ- 38 אלף דונם כרמים. גם אזור זה על מרכיביו נחשב לאטרקטיבי מבחינה תיירותית.

 

 

 היצרנים הבאים הם אלה שמיינותיהם שתינו :

 

Alzinger מ- Unterloiben שב- Wachau

היקב מנוהל על ידי Leo Alzinger האב (66) ו- Leo Alzinger  הבן (33). הגישה הכללית היא טוטאלית- נותנים את הכל או לא נותנים כלום. הם היו רוצים להיות מוכרים כשואפים לשלמות, כבעלי סבלנות וככאלה שמגלים את היין ולא יוצרים אותו. ביקב אין שימוש בענבים קנויים אלא רק באלה המגיעים מהכרמים שלהם. כל היינות הם ביטוי לכרמים יחידניים (single vineyards) הכתובים על התווית. ביקב יש נטייה לבקבק מאוחר. אחת מהבעיות של יינות האזור היא הנטייה שלהם להפוך  להיות "חמים" ואלכוהוליים. אנשי היקב מנסים לשמור על רמת אלכוהול נמוכה ככל האפשר ורמת אלגנטיות. תוויות הבקבוקים דומות אחת לשנייה. תווית ירוקה מסמנת שמדובר בזן ה-GV ותווית אדומה בריזלינג.

 

Weingut Josef Hirsch מ-  Kammern שב- Kamptal

היקב ששורשיו במאה ה- 16 הוא כיום ביו-דינאמי. שילוב זה יכול לבטא את האידיאולוגיה של Johannes Hirsch המנהל את היקב יחד עם אביו Josef ואשתו Sandra. מצד אחד התערבות מינימאלית בכרם וביקב  (העיקרון המוביל אותו: עדיף לעבוד עם הטבע ולא לנסות להילחם בו) ומן הצד השני חדשנות והליכה נגד הזרם, בין אם בהתמודדות מול הביורוקרטיה או שימוש בפקקי הברגה אקט שהוביל אליו ביקורת רבה. אומץ, התמדה וכמובן תוצאות בצורת יינות מוצלחים הביאו לו לבסוף את ההכרה והערכה להן הוא ראוי.  

 

Salomon Undhof מ- Stein שב- Kremstal

היקב שייך למשפחה החל מ- 1792. בשל הנסיבות (מות האח Erich ב- 2002) בני הזוג Salomon - ד"ר Bert אחיו ואשתו Gertrud, קיבלו לידיהם את הניהול של היקב. האב Fritz Salomon היה חלוץ בכמה תחומים, בין היתר, בייצור יינות לבנים יבשים ובייצוא היין מחוץ לאוסטריה. למשפחה יקב נוסף באוסטרליה והם נעים על הציר הזה פעמים רבות.

את היינות הבאים שתינו בערב שאירגן היבואן (שאני מכיר ומוקיר) בביתו הפרטי. בטעימה השתתפו מספר אנשי יין ברובם חברים והיא כללה יינות נוספים שלא הזכרתי היות והם אינם מתאימים לנושא הרשומה.

 

 

 Alzinger Gruner Veltliner Frauenweingarten Federspiel 2010 & Alzinger Gruner Veltliner Muhlpoint Federspiel 2010

 

Alzinger Gruner Veltliner Frauenweingarten Federspiel 2010

הכרם Frauenweingarten שונה מעט מהכרמים האחרים של היקב. ההיסטוריה הגיאולוגית שלו כוללת נהר שעבר כאן וגרם לפני השטח להיות שטוחים ולאדמה חולית שאינה לס. 12.5% אלכוהול. פחות מ- 4 גרם סוכר לליטר.

רשמי טעימה: האף פרחוני. במגע הראשוני בפה הייתה תסיסה קלה (כנראה בשל הגיל). חסר קצת פרי ויש מרירות בסוף. מדובר ביין "כניסה", מחירו בהתאם והוא יכול ללוות אוכל בהצלחה.

 

Alzinger Gruner Veltliner Muhlpoint Federspiel 2010

בהשוואה ליין הקודם, הענבים מגיעים להבשלה מלאה יותר. הכרם יושב על לס במדרון. 12.5% אלכוהול. כ- 3 גרם סוכר לליטר.

רשמי טעימה: באף סוג של ריח אבנים/חצץ (מינראלי במובן החיובי). בתחילה שוב תסיסה קלה. בהשוואה ליין הקודם הפרי עמוק ומורכב יותר. בסוף יש חדות ומעט מרירות. היין קלאסי יותר מקודמו.

 

Alzinger Gruner Veltliner Muhlpoint Smaragd 2010 & Alzinger  Gruner Veltliner Steinertal Smaragd 2010

 

Alzinger Gruner Veltliner Muhlpoint Smaragd 2010

בהשוואה לשני היינות הקודמים שחלון שתייתם כ- 5 שנים לאחר היציאה מהיקב, כאן מדובר על עשור לפחות. היות והבציר מאוחר יותר האלכוהול עולה (13.5%). 2 גרם סוכר לליטר.

רשמי טעימה: יין עשיר, למרות כמות הסוכר הנמוכה היין מטעה ויש תחושה של פרי מתוק.

 

Alzinger  Gruner Veltliner Steinertal Smaragd 2010

לצער כולם הייתה בעיה בבקבוק הספציפי. מצד שני צריך להתנחם שבכך שילמנו את המס למולך הסטטיסטיקה לגבי אחוז הבקבוקים הפגומים ומכאן ואילך הדרך הייתה סלולה. 

 

Alzinger Riesling Loibenberg Smaragd 2010 & Alzinger Riesling Liebenberg Smaragd 2010

 

Alzinger Riesling Loibenberg Smaragd 2010

הכרם Loibenberg הוא אחד הכרמים הגדולים והמרשימים בוואכאו. יש בו הרבה מאד טרסות. בשל כך ניתן למצוא הבדלים לא קטנים בין תתי החלקות שלו. בשל מיקום וכיוון החלקה של Alzinger היא חשופה פחות לשמש, נתון שמסייע ליינות להיות אלגנטיים. הוסבר לנו שהיין משקף טרואר הרבה יותר מאשר את הזן. ביין 13% אלכוהול.

רשמי טעימה: האף מפוזר, הפה הרבה יותר מהודק. חמיצות מצוינת. בעל עומק ועוצמה. לא חם או צורב. הזכיר יותר GV מאשר ריזלינג.

 

Alzinger Riesling Liebenberg Smaragd 2010

כרם Liebenberg נחשב לכרם שנותן יותר בנפח ובעוצמות. 13% אלכוהול ו- 5 גרם סוכר לליטר.

רשמי טעימה: למרות שלא הורגשה טרופיות או שזירות, היין הרגיש אחר מקודמיו ובהחלט הזכיר ריזלינג המוכר לנו. הוא היה מלא, שמנמן, נקי, יותר פרי, החמיצות נסוגה בהשוואה למתקתקות. ידידותי למשתמש. יין טוב מאד.

* יש לציין ששני הכרמים Loibenberg ו- Liebenberg מקבילים באיכותם לכרמי גראנד קרו בגרמניה. ההבדל "הקטן" הוא שמחירי היינות האוסטריים נמוך בהרבה מהמקבילים הגרמניים שלהם.

 

Hirch Riesling Zöbinger Heiligenstein 2009 1er Lage & Salomon Undhof Riesling Pfaffenberg 1996

 

Hirch Riesling Zöbinger Heiligenstein 2009 1er Lage

כרם Heiligenstein נחשב לכרם חשוב מבחינת יינות ריזלינג. הוא נמצא על גבעה בעלת מפנה דרומי מערבי והקרקע שלו היא ייחודית ומהווה שילוב של סלע יסוד, אבן חול וחימר ללא אדמת לס שלא הצליחה להתאסף בו בשל המדרון. 12.5% אלכוהול.

רשמי טעימה: האף גופריתי ופטרולי. מינראלי (the name of the game), טרופי, יש שילוב של חמיצות ומרירות, משתחרר לאט.

 

Salomon Undhof Riesling Pfaffenberg 1996

יין ארכיון. 12.5% אלכוהול.

רשמי טעימה (עיוורת): באף פטרולי מאד. הורגשה בגרות, חמיצות בולטת. יחד עם זאת דבש, דונג אפילו מעט בוטריטיס. לטעמי מעבר לשיא. 

 

* מבט נוסף על הטעימה אצל ידידי  2GrandCru

 

 לסכום

היה מעניין לחוות טעימה מסודרת של יינות מאזורים שאני פחות מכיר. המאפיין הבולט שעבר כחוט השני בין היינות היה מידה לא מבוטלת של אלגנטיות.

בשנים האחרונות צרכן היין הישראלי הופך להיות פחות שמרן, מתוחכם יותר וכזה המגלה סקרנות ליינות וזנים חדשים ובלתי מוכרים. יש שינוי בהעדפות מסוגי ענבים מוכרים ויינות רווי עץ , אלכוהול ועומס פרי לכיוון יינות המתאימים יותר הן למזג האוויר והן לאוכל הים תיכוני.
היינות האוסטריים, כמו גם יינות לבנים ממדינות אחרות בעלי פרופיל דומה, מהווים פתרון הולם למה שהיה חסר לנו בארץ.

 

 

 סרטון יפיפה אשר יכול לעשות חשק רב להגיע לאזור. בתחילתו מופיעים אלזינגר האב והבן.

 

 * המפות מהאתר של יינות אוסטריה :  http://www.austrianwine.com/

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

21 תגובות

© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל bob68 אלא אם צויין אחרת