55
עדכונים

מנוי במייל

קבלת עדכונים על רשומות חדשות ישירות לתיבת האמייל
יש להזין אימייל תקין על מנת להרשם לעדכונים
ברגעים אלו נשלח אליך אימייל לאישור/ביטול ההרשמה
*שים/י לב, מרגע עשית מנוי, כותב/ת הבלוג יוכל לראות את כתובת האמייל שלך ברשימת העוקבים.
X

סימן קריאה!

פוליטיקה, מוזיקה, לשון עברית

"אהבתי" לגלעד שליט

16/01/2012
"אהבתי" לגלעד שליט

אינני יודע מה אִתכם, אבל אותי הריצה של נעם שליט לפוליטיקה לא הפתיעה כלל וכלל. נעם שליט הוא פוליטיקאי מלידה, המהלך שלו היה צפוי, יותר צפוי מזה לא יכול להיות. חבל רק שהוא נכשל חזור והיכשל בתפקידו כאבא. 

במה דברים אמורים?

כבר כתבתי רבות על האדישות ההורגת של משפחת שליט בכלל ושל נעם שליט בפרט, אדישות המלֻווה בקרירות מקפיאה. לאורך כל 5 השנים שגלעד היה בשבי נראה נעם שליט יותר כנציג מהאו"ם שכל זה כלל לא נוגע ישירות אליו, ולא כאביו של חייל שבוי. ועכשיו הגיע הרגע שבשבילו נלחם כל כך הרבה זמן: נעם שליט הולך לפוליטיקה. מי שלא הופתע מהמהלך הצפוי והבעייתי הזה, שירים יד.

נעם שליט לא נקף אצבע למען שחרור בנו, לוּ היה הדבר תלוי בו גלעד שליט היה עדיין בשבי החמאס. כל הפעילות הענפה והרבה נעשתה בידי הפעילים במטה לשחרור גלעד שליט, שתרמו מזמנם, ממרצם ומכספם למען שחרור החייל השבוי. נעם שליט רק "זרם" אִתם, אך לא נקט יזמה משלו למען בנו. גלעד שליט שוחרר רק בזכות הפעילים ובעיקר בזכות המחאה החברתית שדעכה בינתיים - בזכות המחאה נתניהו נדחק לפינה, ועשה מהלך לשחרור שליט, לא מפני שרצה לשחררו, אלא מפני שביקש להסיט את הדיון הציבורי מהמחאה לכיוונו של שליט, שיאמרו שלפחות דבר אחד טוב הוא עשה במהלך כהונתו הכושלת. לא מאהבת מרדכי שחרר נתניהו את שליט, אלא מאינטרסים אישיים גועליים.

משפחה אצילה? 

גם התקשורת לא ידעה איך "לאכול" את נעם שליט. כולם ראו את הקרירות המופגנת של אב המשפחה, את האדישות של האח שהמשיך בחייו כאילו אחיו לא בשבי ואת קור־הרוח והרוגע של המשפחה בכלל ושל נעם שליט בפרט. אז התקשורת החליטה לפרש זאת כ"אצילות". "משפחה אצילה" זעקו כותרות העיתונים, "נעם שליט איש אציל", דיווחו בכל מקום ואתר. לא אציל ולא נעליים, אפילו להציל את בנו הוא לא מסוגל.

נראה שבתקשורת לא בדקו במילון מיהו אציל. ובכן, אציל מכֻנה מי שמשתייך למשפחת אצולה. משמעות שנייה לתואר "אציל" עשויה להיות "עדין, מנומס, מתחשב באחרים, לא אנוכי". יש לי חדשות בשבילכם, רבותיי, משפחת שליט ובעיקר נעם שליט רחוקים כרחוק מזרח ממערב מתואר אצולה ומהתחשבות באחרים. היחידה שאפשר לומר עליה שהיא אצילה היא אֵם המשפחה אביבה, הנראית אנושית וטובה. יתר בני המשפחה דואגים לעצמם והמשיכו בחייהם - וראו האח יואל שליט, שסיים תואר ומצא לעצמו חברה, וכן האחות שהתגייסה לצה"ל כאילו גלעד אחיה לא נמצא בשבי. כל אחד דואג לעצמו במשפחה הזאת, לצערם ולצער גלעד שליט.

"אהבתי" לגלעד שליט?

שלא יובן לא נכון: אני שמח ומאושר שגלעד שליט בבית. מי שעקב אחרי מאמריי יכול להבין עד כמה חיכיתי לשחרורו המיוחל, אלא שנדמה שכל העולם, אשתו וחמותו שמחים בביאת גלעד חוץ מהאב נעם. הוא היה קר ואדיש לפני שחרור בנו, ונשאר קר ואדיש אף לאחר שחרור בנו. לבי עם גלעד שליט המסכן על הסבל שעבר במשך 5 שנים בשבי, ועוד הרבה יותר לבי עליו על משפחתו הקרה ועל אביו האנוכי ורע הלב. לא להתנהגות מבזה כזו היית מצפה מאב שבנו שוחרר מהשבי לאחר 5 שנים. כואב לי על גלעד.

ועכשיו אנחנו שומעים שגלעד שליט פתח חשבון בפייסבוק. לצערי, זה הדבר האחרון ששליט הבן צריך עכשיו. הוא זקוק בדחיפות למשפחה תומכת, לאב שפוי ורגיש ולאח מעודד - כל מה שאין לו, לצערו ולצערי. אביו מתכונן עכשיו לרוץ לפוליטיקה, וזאת אחרי שדרש מכלי התקשורת להניח למשפחה לחזור לשגרה. למעשה, הבל פיו של נעם המבקש מהתקשורת להניח למשפחה עוד נשאר באוויר וטרם התנדף - והוא כבר אץ רץ לפוליטיקה. נעם, תתעורר!!! הבן שלך זקוק לך, לא עם ישראל! הבן שלך היה שבוי 5 שנים וחזר הביתה בנס גדול, הוא זקוק לך עתה יותר מאי־פעם! תתעורר! הפוליטיקה הסתדרה מצוין בלעדיך ותמשיך להסתדר עוד 100 שנים, גלה אנושיות ורגש שנעדרו ממך כל השנים האלה וטפל בבנך, דאג לבנך!

במקום לטפל בבנו בחר נעם שליט לתת לאחרים לדאוג, כפי שעשה גם במהלך השבי של בנו: לעובדים הסוציאליים, לפסיכולוגים, לפסיכיאטרים, לצבא ועוד היד נטויה, רק מי שאמור לדאוג לו לא ממש דואג. ואיך ידאג אם הפוליטיקה בוערת בעצמותיו? עצוב.

בחרתי לקרוא למאמר "'אהבתי' לגלעד שליט", אבל למעשה אין אפשרות להיות חברים של גלעד בפייסבוק, אין אפשרות לשלוח לו מסר אישי, ואין אפשרות להגיב בכל דרך שהיא בקיר שלו. עוד סיבה לכך שפתיחת הפייסבוק בעבורו היא דבר לא הכרחי בעליל, הדבר האחרון שהוא צריך עכשיו.

עִזבו את ה"ילד"!

התקשורת אוהבת לכנות את גלעד "ילד" ולא בכדִי: גלעד הוא בחור בן 25 חסר ביטחון, שנראה כמו ילד בן 14 ואף מתנהג כך, ויודגש - שלא באשמתו! הוא זקוק למשפחה תומכת ולאב רגיש שיעזרו לו להשתקם ולטפח את הביטחון העצמי שאיננו, הוא בוודאי לא זקוק לפייסבוק ולא לאב פוליטיקאי. לגלעד שליט יש כל הזכויות להיות חסר ביטחון, מה שהוא עבר בשנים הללו נותן לו את הזכויות לכך. לכן הוא זקוק לאב במשרה מלאה.

לפני סיום אגלה, ששקלתי בכובד ראש להצביע בבחירות הקרבות לעבודה בראשותה של שלי יחימוביץ'. הצטרפותו של נעם שליט הניאה אותי מכוונה זו. אני מאחל לגלעד שליט את כל הטוב שבעולם ומייחל לשיקומו המהיר. שדרכו תהיה סוגה באושר ובשמחה, בשקט נפשי ובאהבה כל ימי חייו. אמן.

הוספת תגובה

נשארו 150 תוים
נשארו 1500 תוים

112 תגובות

הכי מעודכן
המאמרים הנצפים
המאמרים המוגבים
© כל הזכויות לתוכן המופיע בדף זה שייכות ל לשונאי10 אלא אם צויין אחרת